Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, abcde napisał:

nawet gdybym je podal to i tak masz inny piec,palnik,instalacje ,dom...niema uniwersalnych,kazdy do swoich ustawien musi dojsc sam metoda prob i bledow:mi to zajeło kolo miesiaca zanim zrozumialem  o co chodzi .

 

 

Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, diabelski napisał:

Czemu na podłogówkach nie dałeś mieszacza z pompą -oszczędności? one zwolniłyby znacznie przepływ obiegu podłogowego, podłoga nie byłaby taka gorąca -a tak to szybko wychładza ci obieg.

I tak jak Jockey radzi: pompa na stałe wł. na cwu -podniesie to znacznie temp. na powrocie.

 

Podłogówki idą przez zawór 3d jaka temperatura na grzejniki taka na podłogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy nie miałem prądu przez chwilę, rano widzę że pokazuje mi temperaturę w domu 192 stopnie. Robiłem kilka restartów sterownika i nadal tak pokazuje. Mam panel pokojowy i w nim mierzona jest temperatura. Czy ktoś miał taki przypadek ? Chyba spróbuje wrócić do ustawień fabrycznych to może wróci prawidłowa temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia fabryczne powinny pomoc. Mialem tak kiedys z pogodowym i po fabrycznych bylo ok. Zainwestuj w Ups. Ja mam i mam spokoj. A u mnie bardzo czesto nie ma jednej fazy akurat tej na ktorej jest sterownik. Zamontuje jeszcze przelacznik faz ale to po zimie.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szanowne grono.  Kupiłem sterownik skzp i nie mogę sobie go ogarnąć w automacie.  Piec klimosz ling duo 49kw możliwość nastawy od 20kw do 49kw.  Dom a raczej pensjonat pow około 500m2 drewniany.  Dmuchawa wbs 5a z tego co znalazłem moc 105W. Odpaliłem w automacie  i było czarno węgiel się przesypywal czy ktoś z szanownych forumowiczów mógł by mi pomóc to pozbierać do kupy jakie nastawy spróbować na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ktokolwiek mógł ci pomóc,to trzeba widzieć zdjęcia wszystkich nastaw i palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Czarekurb napisał:

Dziś w nocy nie miałem prądu przez chwilę, rano widzę że pokazuje mi temperaturę w domu 192 stopnie. Robiłem kilka restartów sterownika i nadal tak pokazuje. Mam panel pokojowy i w nim mierzona jest temperatura. Czy ktoś miał taki przypadek ? Chyba spróbuje wrócić do ustawień fabrycznych to może wróci prawidłowa temperatura.

Spróbuj w sterowniku zrobić tak: użyj czujnika w panelu ustaw na 0, daj zapisz, a potem ustaw na 1 i zapisz. Czasem pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajmon zacznij od wpisania kaloryczności opału. W automacie sterownik sam dozuje częstotliwość podawania opału. Druga sprawa to czy masz ustawiony podajnik w cykl automatyczny czy interwał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem potencjał podajnika trzeba dobrze zmierzyć, tam nie będzie 16 kg/h tylko dużo więcej (może i koło 50kg/h???) i przy  domyślnych ustawienia sterownika będzie przesypywać.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysuje ktoś mi szkic jak powinna wyglądać u mnie instalacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirekkss załóż temat w dziale Instalacje CO, pokaż swój schemat, tam Ci fachowcy wszystko podpowiedzą i wybierzesz sobie najlepsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabezpieczenie temperaturowe kotła (STB) dajesz go razem z czujnikiem kotla

Edytowane przez asder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jockey napisał:

Spróbuj w sterowniku zrobić tak: użyj czujnika w panelu ustaw na 0, daj zapisz, a potem ustaw na 1 i zapisz. Czasem pomaga.

Zadziałało, rano sam chciałem tak spróbować ale z samego sterownika nie mogłem, po pracy zrobiłem to z samego panelu pokojowego i temperatura wróciła do normy, obyło się bez przywrócenia ustawień fabrycznych i ustawiania kotła na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy na pierwszym.

 

Tak poza tym chciałbym się przywitać to mój pierwszy post na tym forum . Od roku używam ten sterownik i po przestudiowaniu tych wszystkich wątków załapałem o co biega z ustawieniami. Dla początkujących to nie jest trudne, ale jestem typem "grzebacza" i za krótki czas czekałem na stabilizację kotła, przez co dopiero w tym roku udało mi się w miarę ogarnąć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja próbuję od dwóch tygodni ustawić nie mogę.Piec ma zadane 54,spada 46 i podbija 68.Piec 20kw,moc ustawiona 16,podawanie 5s,wiatr 30% przy 100%

IMG_20181025_215755567.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mirekkss napisał:

Szybki szkic instalacji. Temperatura powrotu bojlera jest wyświetlana jako bojler bo czujnik jest założony na powrocie.

15404968985987571008387368291279.jpg

A jakbym zastosował takie rozwiązanie złączył powroty dołożył pompę na cwu i dodatkową rurkę (zaznaczona grzałką) ma to sens?

15405775439694932903152189000784.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirekkss daj ten szkic do działu instalacje, bo jeśli tak masz w realu, jak narysowałeś, to tam instalacja jest do gruntownej poprawki, bo nawet naczynie wzbiorcze masz za pompą i zaworem 3D... a to już raczej bezpieczne nie jest...

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal123...koszmarny ten wykres :)

Musisz potestowac:jednego dnia ogranicz sterownikowi modulacje do 50% drugiego dnia obetnij mu moc do 10 kw i porownaj sobie wykresy i proces spalania....metoda prob i bledow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze reded w miarę okiełznałem tą bestie.  Potencjał podajnika to 39kg/h teraz walczymy z wiatrem  bo ogromna dmuchawa i z doborem odpowiedniego kw bo retorta jest 50kw 

Edytowane przez sajmon55556
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.