Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

19-43 tyle ze zaleznosci jest wiele, moc palnika, model palnika, rodzaj opalu, napowietrzenie kotlowni, ciag kominowy nieda sie tego odwzorowac jednoznacznie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam wątek od początku :] aby zgłębić wiedzę na temat sterownika ;) i mam pytanie o taśmę aluminiową. Zapodajcie pare linków do właściwej tasmy alumniowej do owinięcia czujników temperatury. Czy każda tasma z tej strony się nadaje:

https://allegro.pl/listing?string=ta%C5%9Bma%20aluminiowa&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-hou-1-2-1003

 

Czy tasma ma być samoprzylepna?

Nie chciałbym kupić czegoś co pogorszy przewodzenie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kerami8206
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chce owinąć czujnik temperatury pieca aby lepiej dolegał w otworze dla niego przeznaczonym. Druga sprawa to pozostałe czujniki które w tym momencie są zamocowane przy pomocy plastikowych opasek zaciskowych i nie wiem czy nie ma przekłamań. Termometr hydrauliczny za zaworem 4d pokazuje mi 40st. a czujnik 35 st. Jestem laikiem w tym temacie ale naczytałem się o taśmach aluminiowych i miedzianych stąd moje pytanie. Sorki jeśli coś źle rozumuje.

Edytowane przez kerami8206
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolego przełożone do rurek czujniki owinięte taśma zwykła izolacyjna i na to mam izolację taką do rurek i nie mam żadnych przekłamań sprzedałem kilku krotnie i jest idealnie pod tym wzgledem

Po drugie omijając czujnik kotła zwiekszasz jego bezwładność co negatywnie wpływa na pracę sterownika

Po trzecie czujniki są w klasie B czyli +-2 stopnie

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zmienić wpa120 na słabszą dmuchawę? Np. tą którą kilka postów wcześniej polecaliście? 

Moc palnika ustawioną mam na 18kW, modulacja 15%-100%, powietrze 15%-32% i nie mogę tego ogarnąć bo albo mam czarno w kotle albo robią się spieki żużlowe. Wcześniej miałem 12kW, modulacja 15-100, powietrze 15-29 i było prawie dobrze ale zaczęło brakować mocy bo zapotrzebowanie się zwiększyło i musiałem podnieść moc na 18kW. Zmieniłem tylko moc pozostałych parametrów nie zmieniałem i w kotle było czarno. Zwiększałem powietrze i powyżej 32% robią się spieki żużlowe. Nie ma ich dużo i same się rozpadają ale są. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając moc musisz od nowa ustalić napowietrzanie. Zmieniłeś tylko przy 100% mocy z 29 na 32 a przy 15% mocy wartość jest nie zmieniona. Zwiększając moc kotła zwiększasz nawęglanie i trzeba dobrać powietrze dla minimalnej mocy jak i maksymalnej. Dobrym rozwiązaniem byłyby dwa kanały pamięci do zapamiętania ustawień dla 100% mocy i drugi kanał do zapamiętania ustawień dla dowolnej mocy kotła.

Obecnie testuję dmuchawę WPA 06. Pracuje w zakresie 2 - 14(2 przy 10% mocy a 14 przy 100% mocy) Wcześniej palnik pracował na dmuchawie RMS 120AL w zakresie 2 - 18.

Edytowane przez kacper12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam wątek od początku :] aby zgłębić wiedzę na temat sterownika ;) i mam pytanie o taśmę aluminiową. Zapodajcie pare linków do właściwej tasmy alumniowej do owinięcia czujników temperatury. Czy każda tasma z tej strony się nadaje:

https://allegro.pl/listing?string=ta%C5%9Bma%20aluminiowa&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-hou-1-2-1003

 

Czy tasma ma być samoprzylepna?

Nie chciałbym kupić czegoś co pogorszy przewodzenie.

 

Pozdrawiam

 

Ja kupilem kiedys tasme aluminiowa samoprzylepna i sprawdza sie super. 

 

otwor w kotle do pomiaru temp. byl dosyc spory owinalem czujnik scisle ta tasma i wsunalem w otwor a potem bardzo dokladnie zaizolowalem i spolem paskami.

 

Na rurach podobnie obwinalem tasma z 4-6 razy wokolo czujnika i rury potem na to izolacja termiczna i znowu ciasno paskami.

 

Efekt jest wiecej niz lepszy bo termometry pokazuja mi zmiany stopni w dziesietnych i bardzo szybko reaguja a o to mi chodzilo. 

 

 

Czujniki ze sterownikiem sa wg mnie bardzo dobrej jakosci sa naprawde dokladne i czule dzieki nim widze co sie dzieje jak krece zaworem 4D czy 3D widze temp .zasilania powrotu i obiegu kotlowego.

 

Podsumowujac kup tasme aluminiowa i pamietaj aby potem miejsce czujnika dobrze (jezeli sie da) odizolowac termicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to już kiedyś był poruszany tema by w ustawieniach była możliwość wyboru jaką dmuchawę(W) mamy podłączoną do sterownika. Były chyba obietnice, że coś będzie w wersji 2.0 ale jak to jest z obietnicami to wiadomo...

Niektóre stery mają możliwość wpisania rodzaju wentyla,+ustawienia własne np Iryd RTZ pid

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego tez nie moge ostatnio nie moglem zaktualizowac na 2.03 a na 1.93 poszla bez problemy po zmianie wtyczki usb wczoraj prubowalem zaktualizowac na 2.04 sterownik piszczy caly czas zalacza podajnik wszystkie pompy i silownik mieszacza nie wiem co sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie firma Timel złe kable sprzedaje bo to od nich zakupiony....

A tak bez sarkazmu to kabel był osobiście przez Tomka przed wysyłką sprawdzany i jest ok. Kolega audilhr też ma kabel zmienić....?

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyłącz sterownik z prądu na jakiś czas. Może taki reset pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.