Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Wejdź w tryb instalatora> diagnostyka> dmuchawa> jest tam suwak.

Przesuwaj go powoli i zobacz od jakiej wartości rusza dmuchawa.

Jak wejdziesz w diagnostykę to sterownik automatycznie przejdzie Ci na STOP.

Musisz potem ponownie włączyć pracę.

 

Nie ma żadnej tabliczki na dmuchawie?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze Jockey podnieś minimalne powietrze -zacznie lepiej dmuchać.

Paliwo też może być marne i kocioł będzie gonił, ale nie będzie miał z czego uzyskać energii.

U mnie retorta jest nieuszczelniona i chodzi nawet nieźle. Przed sezonem wymieniłem końcówkę palnika z 25kW na 10kW

( mogłem tak bo w ekoenergii można zmieniać moc podajnika poprzez wymianę ostatnich elementów i ślimaka)

Spalanie spadło znacznie, mniej pyłu w kotle bo powietrza też mało -jak ktoś ma przewymiarowany kocioł(palnik) to polecam taki zabieg.

post-65257-0-88361700-1509899598_thumb.jpgpost-65257-0-74957100-1509899612_thumb.jpgpost-65257-0-15984600-1509899621_thumb.jpgpost-65257-0-94717200-1509899629_thumb.jpgpost-65257-0-40976000-1509899641_thumb.jpgpost-65257-0-43665700-1509899650_thumb.jpgpost-65257-0-50423700-1509899658_thumb.jpgpost-65257-0-60390200-1509899669_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze wiesz. Przepraszam. Chodzi o to ze musisz zdjac korone palnika i wkleic ja na sylikon kominkowy 1500 st. Wtedy powietrze bedzie szlo na palnik a nie na boki.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ten 1500 jest do bani.

Zwykly elastyczny silikon do 300st.C w zupelnosci wystarcza i lepiej uszczelnia, bo nie peka co nie powoduje szpar.

Takim kazal mi uszczelnic producent mojego palnika w kotle od Maliny.

W ubieglym sezonie stale mialem problem z uszczelmieniem, od czasu zmiany silikonu sie to skonczylo.

 

Wysłane z mojego SM-T311 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz przy okazji cos nowego wiem. Sprobuje po sezonie bo mam juz uszczelnione. A po jakim czasie mozna rozpalac?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 1500 jest do bani.

Zwykly elastyczny silikon do 300st.C w zupelnosci wystarcza i lepiej uszczelnia, bo nie peka co nie powoduje szpar.

Takim kazal mi uszczelnic producent mojego palnika w kotle od Maliny.

W ubieglym sezonie stale mialem problem z uszczelmieniem, od czasu zmiany silikonu sie to skonczylo.

 

Wysłane z mojego SM-T311 przy użyciu Tapatalka

To ja uszczelniłem na ten do kominków 1500stopni i juz 1.5 sezonu mi służy i nic mi się nie dzieje

też do nich dzwoniłem i mówili że na ten do kominków lepiej a czerwony jak jest mniejsza temperatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze min. 3 max 17??? Tożto prawie nic.. u mnie 8-35 i dopiero zaczyna się robic czysciej w kotle..

 

Bo dużo zależy od palnika i współpracującej z nim dmuchawy.

Dlatego trzeba TYLKO znaleźć optymalne ustawienia dla konkretnej konfiguracji i będzie gitara ;)

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed sezonem wymieniłem końcówkę palnika z 25kW na 10kW

( mogłem tak bo w ekoenergii można zmieniać moc podajnika poprzez wymianę ostatnich elementów i ślimaka)

Spalanie spadło znacznie, mniej pyłu w kotle bo powietrza też mało -jak ktoś ma przewymiarowany kocioł(palnik) to polecam taki zabieg.

DSC_0006_cr.jpg DSC_0007_cr.jpg DSC_0008_cr.jpg DSC_0009_cr.jpg DSC_0010_cr.jpg DSC_0011_cr.jpg DSC_0012_cr.jpg DSC_0014_cr.jpg

Mozesz podać namiary na taką końcówkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby pod koroną palnika było 1500* to pewnie by się upłynnił

Gdyby było, a w praktyce nie ma.

Kołnierz na ktorym spoczywa palnik ma raptem 2 do 3 mm jak ten na 1500st.C stwardnieje, to wystarczy lekko go puknac podczas prac serwisowych i mamy problem.

 

Wysłane z mojego SM-T311 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja uszczelniłem na ten do kominków 1500stopni i juz 1.5 sezonu mi służy i nic mi się nie dzieje

też do nich dzwoniłem i mówili że na ten do kominków lepiej a czerwony jak jest mniejsza temperatura

Ale do kogo kolego dzwoniles? Do Maliny?

On zawsze twierdzi ze ten twardniejacy do 1500st.C

Ja rozmawialem z samym szefem firmy produkujacej palniki i podajniki gdy mnie Malina zostawil w czarnej dupie z rozpieprzonym palnikiem i opowiadal mi glupoty jak to mam wokol osi bracac palnik ktory nie powinien opuscic zakladu ktory go wyprodukowal. Wlasciciel mnie pozniej za to bardzo przepraszal ze cos takiego mnie spotkalo. Wlasnie wowczasmspecjalnie go pytalem o wklejanie tego palnika i nie dowierzajaco dwa razy go o to zapytalem gdy uslyszalem na jakimsilikonie kak to wkleic.

Ale kazdy niech sobie klei na czym chce, ja wierze bardziej jego producentowi, jak Malinie.

 

Wysłane z mojego SM-T311 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilCK, dla uściślenia: przyczyną błędnego naliczania spalania całkowitego jest błędnie działający licznik czasu pracy ślimaka

 i nie jest to związane z frakcją węgla.

 

Nie lubię być gołosłownym, więc zamieszczam zrzuty ekranu, aby każdy mógł sobie porównać.

Proszę porównać czasy pracy ślimaka w czuwaniu, to są te najniższe wartości na każdej karcie informacji.

Wartości czuwania mam ustawione takie, jak widać, więc od razu rzuca się w oczy różnica we wskazaniach.

 

attachicon.gif20170928_194433.jpg

 

attachicon.gif20170928_194446.jpg

 

attachicon.gif20170928_194605.jpg

 

attachicon.gif20171001_191153.jpg

 

attachicon.gif20171103_214939-1.jpg

Sorry ze zapytam, ale co to za centralne gdzie przez prawie 12 godzin piec jest w czuwanu a tempeatury lrawie niezmienne?

W termosie masz zamkniety czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki są tam gdzie być powinny.

zdjęcie z wykresami jest z okresów wcześniejszych, gdy było cieplej i kocioł więcej stał w czuwaniu.

Do tego zdjęcia masz fotki z ustawienia czuwania i czas pracy podajnika.

Jak zestawisz jedno z drugim, to ewidentnie widać, jak jest zafałszowany czas pracy podajnika.

Nie doszukuj się problemu tam gdzie go nie ma. ok?

Schemat mojego układu CO zamieszczałem już wcześniej, możesz sobie poszukać i zobaczyć co to za termos ;)

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówkę podajnika 10kW i ślimak zamawiałem wprost od producenta ekoenergii. Kontakt znakomity.

wycena na e-maila:

 

"Witam, można zamówić te elementy, prosimy o potwierdzenie.

ślimak 260zł
dysza 160zł
palenisko 430zł

Pozdrawiam
Serwis Ekoenergia."

 

Do tego dochodzi wysyłka 40 zeta

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze , zapewne miałeś problem gdy kocioł chodził na malych mocach z nierównomiernym spalaniem na retorcie, lepiej to teraz wyglada gdy zmieniłeś ?

 

Wrzuć mi zdjęcia tej korony na priv proszę

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki są tam gdzie być powinny.

zdjęcie z wykresami jest z okresów wcześniejszych, gdy było cieplej i kocioł więcej stał w czuwaniu.

Do tego zdjęcia masz fotki z ustawienia czuwania i czas pracy podajnika.

Jak zestawisz jedno z drugim, to ewidentnie widać, jak jest zafałszowany czas pracy podajnika.

Nie doszukuj się problemu tam gdzie go nie ma. ok?

Schemat mojego układu CO zamieszczałem już wcześniej, możesz sobie poszukać i zobaczyć co to za termos ;)

Nie spinaj sie tak bo zadnej w tym zlosliwosci nie zawarlem.

Nie widze daty z jakiego okresu to zamieszczasz. Raczej dajemy foty aktualne opisujac problemy a nie chistoryczne.

Zafalszowane dane powiadacie panowie.

Czy ktos z was pofatygowal sie sprawdzic ile mu sie zmijka utarla od nowosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.