Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Te termostaty pokojowe żeby byly bez przewodowe to może są i dobre, ale bawić się kablami, kuć w sufitach to nie dla mnie.

@gaizka2

A temperatura powrotu o ile mniejsza od zasilania ? To wyglada na prace w dwustanie a nie pid.

Edytowane przez ByCygano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, gaizka2 napisał:

Juz mnie szlak trafia

Opisz no tak w miarę jak masz sterowana wode , co gdzie i na czym chodzi . Ile pomp jaki bieg . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, gaizka2 napisał:

Juz mnie szlak trafia ... nie mogę ogarnac tego przebijania
 

Wyłącz korekcję ze strony analizatora i ustaw właściwe proporcje mieszanki paliwo/powietrze

Nie licz na to, że analizator zrobi to za Ciebie

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FAFAŁ napisał:

I flaszka w trybie administratora :)

I liepiej kiedy ster zostaje zablokowany 24godz  po nacisnieciu przycisku flaszki.Tzn.umiejscic na glowny ekran.

@gaizka2 Masz pompe kotlowa na malym obiegu?

@ByCygano Ja užylem nie užywany komin,tylko nawiercilem  i tam sa kabli rowno w piwnicu.

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym Wasze czeskie piwko wypił...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gaizka2 u mnie tak pracował jak miałem testowo dynamikę na 7 ustawione. Teraz mam na 2 i jest super, na 1 kocioł był zbyt "leniwy". I jakoś na PID to mi nie wygląda...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 16:02, bryan64coll napisał:

Są aktualizacje do podajnika ze ślimakiem - ŹLE.
Nie ma aktualizacji do podajnika tłokowego - ŹLE.
Czego by w Timelu nie zrobili to dla Was wszystko jest złe.

Gdybyś był w grupie osób mających sterownik, dla którego nie ma aktualizacji to byś tak ironicznie o tym nie pisał.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gaizka2 napisał:

Juz mnie szlak trafia ... nie mogę ogarnac tego przebijania . Jeszcze spróbuję ograniczyć modulacje do 80 % zobacze co wtedy wyjdzie

145ac1c04984b63e260b03fee5d6ca9e.jpg
 

Witam kolegów.

Skąd ja taki widok znam..... Też tak miałem.... jak lek na nadciśnienie pomyliłem z Viagrą,,,,dopiero lewatywa pomogła.... :-))))))

Tak jak koledzy podpowiadają wyłącz analizator tlenu i ustaw w miarę palnik i dopiero włącz analizator.

Pozdrawia geriatryk YARO.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2020 o 23:20, Jockey napisał:

Proszę to sprawdzić, jeżeli nie jest to wynikiem działania korekcji pogodowej, to jest to błąd softu, który zdarza się w nowo zakupionych sterownikach. Wygląda to na brak przywrócenia do ustawień fabrycznych po wgraniu najnowszego oprogramowania. Jeśli to jest ten problem, to po przywróceniu ustawień fabrycznych będzie już normalnie pokazywał temp. zadaną kotła.

p.s. w ciągu ostatniego miesiąca spotkałem się z kilkoma taki przypadłościami nowych sterowników.

Dzięki. Jest to zapewne błąd softu, ponieważ nie mam ustawionej żadnej korekcji. Jak  dostanę natchnienia, żeby wszystkie nastawy poustawiać na nowo, to przywrócę sobie ustawienia fabryczne. W sofcie 2.36 nie ma możliwości ustawienia kaloryczności paliwa. Sterownik sam to wylicza na podstawie potencjału podajnika, mocy palnika i korekty dawki paliwa ?

Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników, którzy mają pompę kotłową zainstalowaną na powrocie między zaworem 4 drogowym a kotłem. Czy ten układ pracuje prawidłowo w całym zakresie ustawień zaworu 4d? Czy to się nie kłóci w przypadku otwarcia zaworu 4d powyżej 50%? Wtedy pompa CO pracująca np. na 2 biegu, będzie próbowała przepchać wodę przez pompę kotłową, która pracuje na 1 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowszych softach w korekte dawki paliwa juž widac zobrazona kalorycznosc opalowa.Co tyka pompek zaworu 4d,nie ma problemu,kiedy zawory zwrotne sa dobro zamontowane,obiegi smigaja nie zaležno každy na swoim biegu.U mnia zawor nie otwara wiecej,niž 35%(temp.kotla 70°).Kiedy ustawiona niska temp.kotla,w mrozach nie zapewnisz temp.powrotu i tak trzeba zwiekszac temp.kotla i zawor powinen przymknac.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Palę na sterowniku SKZP02 V2.25 drugi sezon.Kocioł Malina 19kw z rusztem wodnym,dmuchawa DM80,palnik ELGOMAX 15-25kw.Forum przeczytane od deski do deski, jest BARDZO POMOCNE.Dmuchawa 12-40%,moc kotła podniesiona na 22kw,potencjał 14.7kg temp dzień 22.5" noc 20" sterowana programem czasowym.W kotle jest troszkę sadzy ale to wina chyba groszku bo jak podniosę powietrze to większe spieki mam.Załączam dwa zdjęcia dzień-noc pierwsze i noc-dzień drugie.Proszę o jakieś sugestie porady. Pozdrawiam20201209_074230.thumb.jpg.0cc29e0de30cefbfd08102e7b9be1075.jpg

20201208_195712.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2020 o 14:35, Natben napisał:

Kurde fajnie macie . Ja kupilem timela przed zeszłą zimo do tłoka a ostatnio dowiedzialem sie ze juz niema wsparcia. A wiele jest do poprawy . Rok sie czieszylem teraz został żal ze tak szybko poszło w odstawke ino kasa poszla . Bo kupilem sterownik , moduł internetowy i panel pokojowy 

Nie martw sie , ja tez zostałem na lodzie ze swoim tłokowcem.

Też czuję się wyrolowany przez Timela.

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, artzaw napisał:

Witam wszystkich.Palę na sterowniku SKZP02 V2.25 drugi sezon.Kocioł Malina 19kw... 

Dla czego ustawiłeś 22 kW jak potrzebujesz 10 może 12 kW? Zmniejsz moc i dobierz powietrze, przy takim ustawieniu może być duża zmiana poziomu węgla na palniku i się po prostu nie spala mimo ładnego wykresu... 

Wykres z obniżeniem wygląda lepiej, moc nie powinna być "szpilkami" tylko sinusoida, spróbuj dynamikę dać na 2 (jeśli nie masz tego parametru to aktualizuj sterownik) 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie zauważyłem, że jest podbita moc. Chyba właśnie po to została zmieniona, żeby nawęglanie było poprawne. Znaczy że za dużo powietrza ładujesz. Stąd pytanie @carlo w tej sprawie. Jak zmniejszysz powietrze, zmniejsz moc. Sterownik będzie tylko ci wykazywał, że pracuje na większej mocy. Pamiętaj, że parametry dmuchawy są orientacyjne, bo pracują one zawsze w zestawie z piecem. Więc możesz ich użyć jako wyjściowych. Jak będzie ok, to się ciesz, a jak nie to trzeba będzie trochę przy piecu posiedzieć. Ja wczoraj uszczelniłem retortę. Piec dmuchał a nie wchodził na temperaturę. Co dziwne, sznur wymieniałem w zeszłym roku. Nie to że się przepalił, bo był całkiem ok, ale powietrze jakoś uciekało. Teraz musiałem zmniejszyć powietrze na obu końcach o 4 punkty (ale w tej wersji sterownika chyba nie masz tego ustawieniach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów i Panie,

Miałem w planach inny pierwszy post ale plany planami a życie pisze swoje scenariusze.
Węgla brakło, w piecu zgasło ale to przecież nie probelm, od tego mam zapalarkę ;) Idę do kotłowni, patrzę na sterownik i co widzę?
Szary przycisk rozpal automatycznie.

Mam więc problem z SKZP 2 a dokładnie z uruchomieniem ROZPAL AUTOMATYCZNIE, przycisk jest szary, nie można go wcisnąć.
Czy któryś z Was może wie jak go odblokować?

Dzięki i pozdrawiam serdecznie szanowne grono :)

IMG_20201211_190729.jpg

 

Edit: Ok, znalazłem problem, robiłem reset do ustawień fabrycznych i nie uruchomiłem zapalarki w opcjach, dlatego przycisk automatycznego zapalania był nieaktywny, tj szary.
Dzięki za pomoc i dzień dobry wszystkim raz jeszcze ;)

Edytowane przez catchy
dodanie grafiki z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra po chyba 10 dniach spędzonych w kotłowni nareszcie ogarnąłem kocioł i sterownik.... kosztowało mnie to dużo nerwów i cierpliwosci ...

Wykres w miare prosty , kocioł się już nie odstawia, w środku względnie czysto, ekogroszek ladnie się wypala, spalanie jeszcze nie wiem na ta chwile ale jak zbiornik wypale to zobacze czy się potwierdzi z przesypem.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz przy analizatorze otóż mam dobrany tlen ( wydaje mi się ze dobrze )

30 % - 12
100% - 5

I generalnie średnia modulacja wychodzi min 30 -33 , tlen analizator pokazuje 12-13 i tak myślę czy te wartości sa w ogole ok ? Czy jest jakaś wytyczna jaki powinien być tlen przy pracy kotła na 30% ? Na co tak naprawdę mam wplyw zawartość tlenu w spalinach?
Wiadomo ze 95 % czasu kociol bedzie mi chodził mocach 30 % czy takie wartości tlenu sa ok ?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,dziękuje kolegom CARLO,REDED,MKWAPISZ za zainteresowanie tematem.Piec w zeszłym sezonie pracował na takich samych ustawieniach,dmuchawa 10-30%,moc 10-80% w kotle było mniej sadzy.Wiem że ruszt to nic dobrego ale mam dostęp do drewna w nieograniczonych ilościach więc taki wybór.Za poradami zmniejszyłem powietrze,moc kotła i dynamikę na 2 było 1,reszta bez zmian.Korona uszczelniona przed sezonem,dmuchawa była podniesiona ze względu na większą ilość sadzy dlatego myślałem że to wina groszku.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie działa dmuchawa. Na wyjściu ze sterownika przy ustawieniu dmuchawy na 100% jest 25V. Dmuchawa działa po podpięciu pod inne wyjście. Sterownik oczywiście na gwarancji, ale czy myślicie, że mogę sam zajrzeć? Nie będzie później problemów ze strony ew. serwisu? Na elektronice się znam całkiem nieźle a w przypadku wysyłki sterownika do serwisu co z piecem, zostanę bez sterownika przez kilka dni? Serwis w niedzielę nie odbiera telefonów, co jest normalne, ale nie wiem co teraz robić.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.