Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Pieklorz napisał:

Dla dmuchawy np. DM80 ale na silniku EBM z ostatnich serii skala nap.min 1% na ok.15 a nap.max -100% na ok 40,45

 

Nie pomyliło się Tobie z DM85 z tymi nastawami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@altoro

Nie w tym miejscu post dałem, to mi się na bank pomyliło.

Post dotyczy softu 2.43 przy współpracy z analizatorem BCA-02

 

Co do dmuchawy to nie.

DM80 na silniku EBM z ostatnich dostaw to tak 15-40 a DM85 ok 20-60

Nie wiem co EBM zmienił w silniku, ale IRYD do tego też musi być inaczej ustawiany, tj inna mapa dmuchawy wybierana

42 minuty temu, bercus napisał:

Stabilizacja to jest czas zatrzymania mocy ?

Ogólnie tak

W tej od analizatora jak musi szybciej to wstaje o dany próg mocy i stabilizuje przez zadany czas np. 50sekund i znowu idzie w górę i stabilizuje.

Druga rzecz od stabilizacji jest jeszcze przy zaworze mieszającym, tam także jest czas fabrycznie 20sekund...

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pieklorz napisał:

W tej od analizatora jak musi szybciej to wstaje o dany próg mocy i stabilizuje przez zadany czas np. 50sekund i znowu idzie w górę i stabilizuje.

O widzę że coś na styl grupowego o czym pisałem w tamtym temacie :) . Jeno gdzie soft :) bo coś go tu niet https://costerowniki.pl/pl/p/Pliki-wsadowe-SKZP-02-Slimak/3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o poradę!
Znajomy kupił palnik Ecoenergia kW 50 kW. oraz zarządca SKZP. Ten wentylator jest włączony. Wyjaśnij mu, jak przetestować wentylator i wyregulować wagę, ale mężczyzna ma z tym problem, a ja mieszkam bardzo daleko od niego i nie mam doświadczenia z dużą mocą. Pytam o radę w sprawie skali, ile postawić na 1% a 100% na wentylator?

 

3.jpg

Edytowane przez ValterZheliazkov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się opisać to w punktach.
1. Tryb instalatora
2. Wentylator/Skala powietrze mini. 1, powietrze max 100
3. Diagnostyka/Wentylator. Tu należy zaobserwować przy ilu % wentylator startuje (np. 10%) i przy ilu % uznajemy że jest to max potrzebnego powietrza (np. 45%)
4. Teraz można te przykładowe % zapisać w karcie Skala mini 10% max 45%
5. Od tej pory w karcie powietrze 1%==10%, a 45%==100%
Czy o to chodziło ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek wytłumaczyłeś to mega profesjonalnie. Po przeczytaniu Twojej odpowiedzi nawet ten co ma problem w rozumowaniu zrozumie to dokładnie. Co prawda nie ja o to pytałem ale dzięki Tobie zrozumiałem jak to działa. Dziękuję Ci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Oldek!
Wiem, jak zrobić test i ustawić wartości, wyjaśniłem metodę osobie, ale nie może tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 120 a do tej jakie nastawy byś zastosował? 

16063889275318425330753296272688.jpg

Mam tak. Nie wiem czy dobrze bo mam dopiero od paru tygodni

16063890597514874267725728740516.jpg

16063891080363056499162634822650.jpg

16063891080363056499162634822650.jpg

Mam tak. Nie wiem czy dobrze bo mam dopiero od paru tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercus racja to nie od dmuchawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to silnik od reduktora -na papieże tabliczce piszą 120 w a rzeczywistość to  razy 3 w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.43 (2020-11-26)

-Doszedł parametr STABILIZACJA w oknie modulacji (tylko w trybie admina)

  Jest to czas w sekundach na który zatrzymuje się modulacja gdy nastąpi szybki wzrost modulacji o 10 % lub   więcej.  Szybki wzrost = 10 % w ciągu 2 minut . Można ustawić zero - wówczas jest pomijany. Najczęściej   starcza 30-60 sekund. Dzięki temu palnik ma czas aby aby prawidłowo spalać nowe dawki paliwa, które przy   wzroście mocy są coraz większe.

-Zmiana w algorytmie stabilizacji spalin.
  Teraz gdy spaliny przekroczone zatrzymuje się podajnik oraz nadmuch spada do wartości ustawionej jako         minimum. (Wentylator -> MIN MOC WENTYLATORA)

- Gdy potencjał podajnika mniejszy niż 18kg to nie da się ustawić czasu podawania mniejszego niż 2 s

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest ten najnowszy soft ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już 2 godziny śmiga na nowym sofcie z analizatorem, ustawiony według porady @Pieklorz z tematu o BCA-02 i wygląda to obiecująco... Dużo lepiej się "zbiera na mocy". Zobaczymy do jutra jak się ustabilizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) to dobra informacja :)  czas go zassać, i w wolnej chwili wgrać do sterownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Reset po zainstalowaniu trzeba robić ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla pewności zrobiłem i ustawiłem wszystkie parametry od nowa ale nie wiem czy jest to konieczne... na pewno warto skalibrować dotyk.

OPISAKTUALIZACJI(1).pdf

Jednak pisze jak "byk" że trzeba przywrócić ustawienia fabryczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.