Skocz do zawartości

leskoc

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez leskoc

  1. Kolega zaproponował zmniejszenie modulacji. Z górą się zgadzam, ale minimum już niekoniecznie. Jak nie będziesz miał efektów, to spróbuj minimalną modulację podnieść do góry. Ja jak podniosłem dół z 18 do 25% to piec się uspokoił. Jak sterownik zejdzie z modulacją do minimum, a jest to za nisko, to temperatura będzie spadać szybciej i sterownik zacznie zwiększać modulację, ale ma więcej do nadrobienia i dochodzi do max. Jak przebije zadaną temperaturę to będzie schodził do minimum i tak w kółko. Po podniesieniu minimum temperatura będzie spadać wolniej i piec przy zwiększaniu modulacji zdąży dogrzać układ i nie będzie się za bardzo rozpędzał. Jaką masz ustawioną moc palnika? Pomaga w takich sytuacjach zmniejszenie mocy palnika. Wcześniej był post w którym kolega miał palnik 32 kW a w sterowniku ma ustawione 20 kW. Jeżeli przy ustawieniu 32 kW sterownik zwiększy moc o 10% to moc palnika zwiększy się o 3,2 kW, a przy ustawieniu 20 kW moc palnika zwiększy się o 2,0 kW, wtedy piec będzie się wolniej rozgrzewał i nie będzie dochodził do max modulacji, nie będzie mocno przebijał zadanej temperatury.
  2. Ja rozwiązałem ten problem wykorzystując czujnik pogodowy. Podłączyłem ten czujnik na rurkę za pompą na podłogówkę i w ustawieniach wpisałem, żeby przy temperaturze 39* wyłączała się pompa CO2. Jest to zabezpieczenie, jakby uszkodził się zawór 3D termostatyczny i wzrosłaby temperatura na podłogówkę. Przy okazji mam podgląd na temperaturę jaka idzie na układ. Można jeszcze użyć termostat przylgowy, zamocować go na rurce za pompą, ustawić na nim temperaturę wyłączenia, a styki podłączyć do sterownika do zielonego wejścia zezwalającego na pracę pompy CO2.
  3. Dzięki. Jest to zapewne błąd softu, ponieważ nie mam ustawionej żadnej korekcji. Jak dostanę natchnienia, żeby wszystkie nastawy poustawiać na nowo, to przywrócę sobie ustawienia fabryczne. W sofcie 2.36 nie ma możliwości ustawienia kaloryczności paliwa. Sterownik sam to wylicza na podstawie potencjału podajnika, mocy palnika i korekty dawki paliwa ? Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników, którzy mają pompę kotłową zainstalowaną na powrocie między zaworem 4 drogowym a kotłem. Czy ten układ pracuje prawidłowo w całym zakresie ustawień zaworu 4d? Czy to się nie kłóci w przypadku otwarcia zaworu 4d powyżej 50%? Wtedy pompa CO pracująca np. na 2 biegu, będzie próbowała przepchać wodę przez pompę kotłową, która pracuje na 1 biegu.
  4. Witam. Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem tego sterownika. Większość ogarnąłem z pomocą tego forum, za co bardzo wielkie DZIĘKI. Dzisiaj jednak zauważyłem ciekawą rzecz. Mam ustawioną na piecu temperaturę 60*, a dzisiaj mam na sterowniku 60,7*. Zmiana ustawienia temperatury jest co 1*. Czy ktoś wie skąd to się wzięło? Jak zmieniam temperaturę to wartość zmienia się o 1*, a te 0,7* pozostaje. Pozdrawiam
  5. A wiadomo już coś o tym skzp 05? Są jakieś przecieki? :)
  6. Jestem w 99,9 % zdecydowany na kupno tego sterownika, a przestudiowałem już tych sterowników trochę :). Właściwie niema się do czego przyczepić. Brakuje mi tylko jednej rzeczy, ale z tym sobie poradzę. Szkoda, że obwód CO 2 nie posiada czujnika temperatury. Ja mam drugi obwód na podłogówkę przez zawór trójdrogowy termostatyczny, ale nie będę widział jaka temperatura jest za zaworem. Poza tym można ustawić maksymalną temperaturę na podłogówkę np. 40 st C i jakby zawór trójdrogowy się uszkodził to po osiągnięciu tej temperatury sterownik wyłączył by pompę.
  7. Sterownik chcę zmienić, ponieważ mój TECH ST-480 jest bez PID, a poza tym ma kilka funkcji niedopracowanych, którymi mnie wkurza. Wskazania temperatury potrzebuję do testów. Kilku sąsiadów i znajomych ma problem z ustawieniem wentylatora i podawania węgla. Chodzi o to, że w pewnym momencie np. przy ustawieniu nadmuchu na 35 %, piec wolniej dochodzi do zadanej temperatury niż przy dmuchawie ustawionej na 30 %. Możliwe, że nadmiar powietrza zaczyna schładzać palnik i spaliny, a zwiększenie podawania węgla powoduje, że palnik nie dopala węgla. Może moc palnika (średnica) jest źle dobrana do powierzchni grzewczej pieca.
  8. Witam Jestem nowy w tym temacie i przymierzam się do kupna tego SKZP-02. W związku z tym mam pytanie odnośnie pomiaru temperatury spalin. Czy można załączyć czujnik, żeby pokazywał temperaturę przy pracy w dwustanie? Sterownik posiada ograniczenie maksymalnej wysokości temperatury spalin, a może dałoby się wprowadzić ustawienie dolnej granicy temperatury spalin. Byłoby to korzystne w starych kominach, gdyby można było ustawić np. minimalną temperaturę 100 st. C w czasie pracy palnika. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.