Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik skzp-02 - czujnik pokojowy


Krzysztof1982

Rekomendowane odpowiedzi

Oldek dobrze radzil . Rób po kolei bez dodatkow . Krok po kroku I ustawiaj . Wiesz jeszcze jest cieplo grzejniki nie maja jak sie wykazac , cala instalacja dziala na pół gwizdka . 

Zagladalem na to foto z czujnikiem . No troche lipton z ulokowaniem go masz . Nie to że jest zle czy coś . Jedyne takie w miare sensowne zamocowanie go widze na filtrze tuż nad 4D . Teraz jest za pompką I ja jesli nie ocieplisz moze tam nieco zanizac temp . Potraktuj to jako luźną podpowiedź . On tam też może być bez problemu .

https://iv.pl/image/img-20200901-133620.GtaT7AE

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście jak wysoko kolega Krzysztof podkręcił wentylator?Modulacja 100% a wentylator 90%3404497924e2aecf26ad133f6fe4a140.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo tak . Ustaw mieszacz jak radzil oldek . Wszelkie wspomagacze tj pogodowy przyda się jak będziesz grzal już dom i on bedzie działał z ta swoją krzywą grzewcza .Co to jest . 

Im zimniej odnotuje pogodowy tym wyższa temperature poda na instalacje C.O. 

I odwrotnie . Więc na to znajdziesz czas bo będziesz musial dopracowac o ile ma zwiekszacz/zmniejszac temperature za zaworem 4D. 

Pokojowy hmm sory moim zdaniem to w ogóle nie potrzebne ustrojstwo . Wprowadza zamieszanie w pracy kotla wlaczajac I wyłączając pompe . Jeśli działa na zasadzie on of ale tu nie mam pewności bo nie posiadam takowego .

3 minuty temu, Popcorn1 napisał:

Widzieliście jak wysoko kolega Krzysztof podkręcił wentylator?Modulacja 100% a wentylator 90%3404497924e2aecf26ad133f6fe4a140.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli ma ustawiona skale to te 90% może odpowiadac realnym np 20% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma grac ten wentylator . Z tego co się orientuję masz wstepne ustawienia . I to dobrze , na start nawet bardzo dobrze . Masz palic I obserwowac :płomień  tj żeby nie kopcil , nie robilo się czarno od sadzy w kotle .

Popiół by był sypki nie spieczony . 

To są podstawowe objawy zlego ustawienia i dopiero po obserwacji i wystąpieniu któregoś z nich zaczynasz ingerencje w ustawienia .

Robi się czarno w kotle trzeba dodac powietrza . I tu przydadza Ci się filmy z Youtube np jockey lub Kamila .

Robi się popiół spieczony trzeba ujac powietrza . 

Masz tam wstępne nastawy więc jest szansa że ominie Cię mozolne ustawianie . Potencialu podajnika . Kolejne ustawianie mocy wentylatora na poszczególnych mocach . Kalorycznośći . 

Chyba O niczym ważnym nie zapomniałem . 

Ps. Odbiegamy od głównego tematu :) 

 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi Krzysztofie . To ma działać A Ty masz byc zadowolony . Oczywiście wszelkie korekty , dodatkowe ustawienia "pod siebie" Cię nie ominą . Tu nawet nie mam zamiaru Ci wciskać kit że juz jest cacy . Teraz pal a w wolnym czasie ogladaj poradniki chłopaków . Tam jest wiele godzin ogladania przydatnej wiedzy oraz wskazówek . Zwracaj uwage na popiol , plomien oraz wnętrze kotla . Gdy coś u Ciebie będzie nie tak pisz temat I podawaj jak najwięcej informacji plus fotki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zrobię dzisiaj cały wieczór i noc oglądam filmy bo muszę pojąć tą całą instalacje i te ustawienia bo jak na razie to jest czarna magia.

Mam pytanie. Ustawioną mam temperaturę w pokoju na 24 ale widzę że dobija do 23 i cisza piec jest na czuwaniu ma 70 stopni a kaloryfery nie grzeją co ustawić aby faktycznie trzymał temperaturę na czujniku pokojowym?? 

IMG_20200903_145935.jpg

IMG_20200903_145944.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę je zadać w TYM wątku.

3 godziny temu, Krzysztof1982 napisał:

piec jest na czuwaniu ma 70 stopni a kaloryfery nie grzeją co ustawić aby faktycznie trzymał temperaturę na czujniku pokojowym?? 

Zmniejsz zadana za zaworem z 55 st do maksymalnie 40 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotykasz paluchem tutaj:

image.png.2f319fe77bf7e68044c7693450907ba5.png

Dalej patrz instrukcja :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof1982, posłuchaj mnie :) Tu gdzie pokazuje kolega @gmaj22jest przycisk mieszacz, ustaw na 0 (zero) praktycznie nie baw się tu niczym poza ustawieniem temp. załączenia pompy. Siłownik ustaw ręcznie na 4, jak nie wiesz jak.. zapytaj. Jeden z podstawowych parametrów spalania to powietrze. Już napisałeś że tam "grzebałeś" więc jeśli były jakiś ustawienia "fabryczne" to one poszły w p..du. Zacznij od powietrza, zobacz jaką masz dmuchawę, podpowiemy jakie w przybliżeniu powinny być % nawiewu. Tu nie ma żadnej filozofii, zostaw temp. w pokoju w spokoju, odepnij ten czujnik i zapomnij że go masz. Odepnij czujnik temp. zewnętrznej i nie wracaj do niego zanim nie nauczysz się palić w kotle. Różnica między temp. zasilania a temp. powrotu 25°C to skutek braku pompy kotłowej, o czym pisałem wcześniej. W niedalekiej przyszłości przekonasz się jak ważna jest pompa kotłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Mądrala i Cwaniak a w piecu nie umie napalić.

Kocioł to nie komputer - to paliwo stałe i powietrze . Dwa składniki .

Jak doświadczeni ludzie tacy jak Oldek Ci pomagają to się nie wymądrzaj. Bo zostaniesz z ręką w nocniku.

Nikt nie jest tutaj na etacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim serdecznie dziękuje za pomoc tym co pomogli. Mój piec działa jak należy dzięki popcornowi i Panu Rafałowi bo to dzięki nim wszystko śmiga jak należy. Pompa C.W nagrzewa powrót pogodynka i pokojówka działają idealnie. Ale wszyscy co pisali o pompie kotlowej mieli rację i postaram się jeszcze w tym roku ją zamontować bo bez dogrzewania wody przez c.w temperatura na powrocie potrafiła spaść o 20 stopni od zadanej na kotle a to dużo. Ale dzięki Panu Rafałowi powrót MŚ tyle samo co kocioł więc jest bardzo dobrze. Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co Krzysztof. Ważne że posłuchaleś naszych rad i że w końcu jesteś zadowolony z kotła... pozdrawiam.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Krzysztof w tej chwili pewnie miał na myśli, że dokładnie pokazuje temperaturę zewnętrzną A o działaniu przekona się,tak jak pisał kolega Oldek jak spadną temperatury.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.