Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik skzp-02 - czujnik pokojowy


Krzysztof1982

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa kotlowa jest w tej chwili nie zamontowana bo nie ma takiej potrzeby. Zresztą to czy pompa jest potrzebna czy nie dowiem się po miesiącu użytkowania lub dłuższym jak tam wygląda powrót. 

Co do samego pieca to dziś wieczorem robię rozruch albo jutro rano. 

Właśnie pytanie gdzie daje się termometry bo mam dwa i nie wiem po co skoro mam czujniki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacz,pokazuj poprawne schematy a i tak zrobi po swojemu Uparciuszek Tylko teraz który...inwestor,czy instalator

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszystko wyjdzie po rozruchu,w czasie sezonu grzewczego Brak pompy kotłowej możesz zastąpić stałym załączeniem pompy CWU,ale to ma też swoje minusy,a mianowicie wychładza wodę w zasobniku CWU.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednica rur była taka od 12 lat i nic się nie działo a jeśli będzie coś nie tak z powrotem to Zainstaluje pompe ale teraz tego nie wiem. Co do samego schematu instalacji robiłem zgodnie z tym jaki dostałem od producenta pieca. 
Z tego co wiem to firma Sekom ma schemat z pompą kotłową, jak ciepło na dworze to powrót będzie jeszcze w miarę, ale jak już będzie trzeba mocniej grzać to nie ma bata powrót będzie lipa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mogę napisać jak to będzie wyglądać. Różnica między temperaturami zasilania i powrotu będzie się wahać w granicach 15-20°C. I w temacie skzp ustawienia, porady będą pytania typu, dlaczego nie mogę ustawić sterownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Krzysztof1982 napisał:

A więc ok nie mam pompy kotłowej więc niby co mogę zrobić zanim takową zamontuję ??

Woda już jest ?

Jeśli tak to większej różnicy nie będzie jak już sobie popalisz trochę . Musisz mieć to na uwadze I dokonać przeróbki . Bez tej pompy będziesz latał po tematach co jest nie tak , czemu kreska nie jestp rosta , a i kotłem tez poszarpie w sensie modulacji . Póki co cw na stale I rozplanowac jak dokonać przeróbki . 

W międzyczasie I tak masz do pokonania proces spalania . Uswiadomienie sobie że dzienne spalanie nie zawsze musi równać się kilka kg . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak woda już jest wlana w rury mam zrobione zawory aby móc podłączyć pompe kotła. Napiszcie tylko gdzie się ją podłącza bo jak rozumiem ta pompa odpowiada za ciepłą wodę na powrocie a to z kolei powoduje że ciepła woda jest w ciągłym obiegu i piec nie musi chodzić na pełnych obrotach aby wodę podgrzać do odpowiedniej temperatury - tak to rozumuje nie wiem czy dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko mi z widzą do chłopaków zajmujacych się poradami odnosnie instalacji , więc to tylko napisze co wiem z czytania :)

zawór z jedna pompą może nie ogarnąć dwóch zadań . 1-trzymanie temp powrotu ,2-trzymanie temperatury wody wychodzacej na ogrzewanie . Pompa zamontowana powinna byc na powrocie z zaworu 4D . Co do dokładnej lokalizacji to juz spece powinni Ci doradzic . No chyba że ten powrót jest bez innych powrotów ,to sprawa staje sie oczywista . Inaczej pewnie trzeba dodac jakies zawory zwrotne , czy co tam jeszcze trzeba by nie kolidowalo to że soba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja niebezpieczna!

Niezgodna z PN

Co do pompy kotłowej to koledzy mają rację, posłuchaj/poczytaj tych co to już przerabiali.

PS jak coś się stanie to ubezpieczyciel ma podstawę do nie wypłacenia odszkodowania

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, reded napisał:

Instalacja niebezpieczna!

Niezgodna z PN

Co do pompy kotłowej to koledzy mają rację, posłuchaj/poczytaj tych co to już przerabiali.

Jeśli piszesz że instalacja nie jest zgodna to przynajmniej napisz dla czego bo jak rozumiem chodzi o instalacje elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krzysztof1982 napisał:

A co do pojemnika zbiorczego to mamy go zamontowanego na poddaszu więc tutaj go nie zobaczysz.

Nie zobaczymy też, czy jest podłaczone bezpośrednio z kotła, czy z któregoś pionu za 4D Jesli to drugie, to.... kolega @reded wyżej napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gmaj22 napisał:

Nie zobaczymy też, czy jest podłączone bezpośrednio z kotła, czy z któregoś pionu za 4D Jesli to drugie, to.... kolega @reded wyżej napisał

Podłączony jest z kotła bezpośrednio na C.O tak było i tak będzie instalacja była robiona jakieś 10-12 lat temu a ja tu mieszkam 4 lata 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pomyśl co się stanie jak będzie awaria siłownika w pozycji zamknięty na tym 4d a sterownik nie zdąży wygasić palnika....

Więcej czytaj , mniej pisz, instalacja czy teraz czy z przed 12 lat ma być zgodna z PN

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nawet zawór zwrotny niewiele pomoże, bo jest poniżej płaszcza wodnego, a więc pary nie odprowadzi.

A na początek proponję lekturę:PN-B-02413_zabezp_ instalacji_otwarte.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znając życie to jest podłączone nad najwyżej umieszczonym grzejnikiem. Też tak mi kiedyś zrobił pan ,,instalator''.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra słuchajcie bo to okaże się że większość osób mająca kotły i instalacje nie robi zgodnie z normą PN i mogę takich osób wymienić dziesiątki których znam i u których widziałem podłączenia. Ja wiem każdy świeci swoją wiedzą aby poświęcić a u siebie też nie ma instalacji zrobionej zgodnie z normami PN.

Gdyby robić wszystko zgodnie z wszystkimi normami to spora część osób musiała by kłaść całkowicie nową instalacje bo kiedyś nikt nie patrzył na normy i jakoś wszystko chodzi.

Rozmawiałem przed chwilą z hydraulikiem który pracuję w zawodzie już 20 lat i sam powiedział że normy to jedno a rzeczywistość to drugie i to się tyczy sprzętów elektronicznych i instalacji c.o 

Miał przypadki że ludzie wydawali dużo pieniędzy aby przerobić całą instalacje a i tak były awarie kotłów rur itd itd 

Ja rozumiem że wszystko powinno być zrobione tak jak być powinno ale nie zawsze jest to możliwe.

Czy ludzie używający butle gazowe w kuchni też przestrzegają norm?? no chyba nie i takich przykładów z życia można przytoczyć sporo więc piszecie o normach PN wtedy kiedy instalacja jest położona i kocioł gotowy czemu na samym początku ludziom nie piszecie żeby zanim zrobią instalacje najpierw niech zapoznają się z normami PN itd jakoś tego nie widziałem na forach a szkoda skoro to takie ważne.

Ciekaw jestem jak wyglądają wasze instalacje czy są zgodne w 100% z wszelkimi normami.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty w ogóle mówisz, przecież tę część instalacji robiłeś całkowicie od zera i braku kawałka rurki za grosze na pewno cały ten wywód nie uzasadnia, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.