Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik skzp-02 - czujnik pokojowy


Krzysztof1982

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.08.2020 o 00:45, Krzysztof1982 napisał:

Dokładnie to nie lot w kosmos ;) :) 

A co do kabli to jutro pojadę do sklepu budowlanego to chyba wiedzą jakich się używa (przecież to nie jest kabel do rakiety Falcon) ;)

 

8 minut temu, Krzysztof1982 napisał:

Sterownik odpaliłem ale pompy stoją i zawor z silownikiem też tzn nic się nie pali żadna lampka 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Krzysztof1982 napisał:

Sterownik odpaliłem ale pompy stoją i zawor z silownikiem też tzn nic się nie pali żadna lampka 

To instrukcja sterownika w dłoń i po kolei: ROZPALANIE itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chłopie pan instalator/monter załatwił Cię na cacy. Nie rozumiem stwierdzenia że przy 20 procentach pompy się nie kręcą,a dopiero zaczynają przy 50-ciu. W tym sterowniku pompy mają tzw temperaturę uruchomienia. Zaczynają pracować powiedzmy od 40 stopni,tylko że te 40 stopni to jest temperatura kotła. Jeśli jej nie osiągnie to pompy stoją. Tą temperaturę można zmieniać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Popcorn1 napisał:

No to chłopie pan instalator/monter załatwił Cię na cacy.

Przecież kolega sam sobie zakładał część elektryczną, "bo to przecież nie lot w kosmos". I stało się to, co pisałem wczoraj - nic nie działa, a gwarancji nie ma. I to wszystko za 15 kawałków, czyli tyle, co w porządnej firmie która wychodzi po uruchomieniu i podpisaniu protokołu odbioru.

Ten temat powinien być podpięty i wytłuszczony - wiele można się tu nauczyć.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy podpięcie 2 pomp i 2 czujników jest wyzwaniem? Problem jest w tym że mając wszystko podane na tacy, wytłumaczone i tak robi się po swojemu, czy tam po majstrowemu a na koniec nie czyta się nawet instrukcji sterownika jak to włączyć, to nie piec gazowy ze wtyczka do prądu i PLAY> 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zdjęcie ekranu wyjsciowego sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując jeśli nic nie grzebałeś w sterowniku to jest on wstępnie ustawiony przez producenta kotła. Nie wiem czy masz wersję z zapalarką,czy bez. Kolejna ważna sprawa to prawidłowe podłączenie pomp i siłownika. Przewody powinny być podłączone w odpowiednie miejsca. Jeśli np. w kostce pompy żółty przewód ma być podłączony pod pin L to we wtyczce sterownika też ma być podpięty pod pin L. Siłownik ma trzy przewody: WSPÓLNY,oraz przewód OTWARCIA i przewód ZAMKNIĘCIA. Też muszą być wpięte we właściwych miejscach.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Popcorn1 napisał:

Jeśli np. w kostce pompy żółty przewód ma być podłączony pod pin L to we wtyczce sterownika też ma być podpięty pod pin L.

Jesteś pewien? Zółto-zielony to GND, a L to fazowy - czarny lub brązowy.  Chyba że masz na myśli nie kolory, a samą  "zgodność: połączenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był tylko przykład żeby zobrazować koledze o co mi chodzi.Tak chodziło o zgodność połączenia przewodów. Jak robiłem swoją instalacje to czytałem instrukcję sterownika,instrukcję pomp/siłownika i tam jest wszystko napisane.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie nic innego pisać nie umiecie mądrego tylko gadać że to moja wina lub montera. 

Wina leżała po stronie sterownika który miał zmniejszony o połowę prędkość wentylatora i aby to zmienić trzeba było włączyć opcję instalator i wtedy można było wszystko dobrze włączyć. Wszystko działa jak należy. Niestety kompletnie nie wiem jak to wszystko poustawiać jest tego zbyt dużo nie mówiąc o pogodynce i pokojowym czujniki. No ale najgorsze jest to że C.O nie grzeje tzn wdzystko jest ok C.W nagrzane na powrocie jest 50 stopni rura od mieszacza do pompy C.O ciepła a od pompy letnia choć pompa działa i sterownik ma ustawione na c.o 40 stopni. Ktoś coś wie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof coś czuję że ty jeszcze trochę będziesz musiał z tym powalczyć. Daj zdjęcie wyświetlacza sterownika. Co do letniej rury za pompą CO to może być zapowietrzona sama pompa lub instalacja.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś w stanie podać wersję oprogramowania sterownika? 

9 godzin temu, Krzysztof1982 napisał:

C.W nagrzane na powrocie jest 50 stopni rura od mieszacza do pompy C.O ciepła a od pompy letnia choć pompa działa i sterownik ma ustawione na c.o 40 stopni

Jeśli na CO masz 40 stopni, to zadana kotła minimum 60-65 st. A i tak wątpliwe, czy powrót osiągnie min. 50 st, zwłaszcza jak będą pełne przepływy przez grzejniki.

Co do zapowietrzenia pompy: gdyby majster w miejsce kolana dał trójnik i odpowietrznik, miałbyś spokój. Teraz to musisz popuścić śrubunek za pompą, żeby ją odpowietrzyć.

image.png.cbb707a54aaafaf663139903954278a3.png

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za czujnik tam wisi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwsze uruchomienie, bez znajomości wszystkich możliwości sterownika, proponuję nie korzystać z mieszacza, bo jeszcze bardziej namiesza, a należy ustawić go ręcznie np na 4. Nie korzystać z pogodówki ani czujnika pokojowego. Dopiero jak to będzie opanowany sterownik wykorzystywać dodatkowe czujniki. Tam gdzie w trybie instalatora wchodziłeś i zmieniałeś to źle zrobiłeś, chociaż i nic nie zepsułeś :) Chcesz grzać tylko na CWU, zatrzymaj pompę CO1. Wersję oprogramowania można sprawdzić w sterowniku, MENU/INFORMACJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Krzysztof1982 napisał:

2.30 taka jest napisane na instrukcji. 

Jaki czujnik wisi?? Nic nie wisi

Na tym foto co wstawil @gmaj22 jest przyklejony taśmą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ci  trudno napisac co to . Kotla/podajnika/cwu/ lub inny . 

Co on mierzyć ma w tym miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie  o ten pod zaworem mi chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O I o to mi chodzilo :) 

ten czujnik powinienen być nie za blisko mieszacza , więc chyba jest dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.