Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik skzp-02 - czujnik pokojowy


Krzysztof1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem mam z czujnikiem pokojowym. Pytanie moje zasadnicze to takie czy jest on potrzebny?? 

Jeśli jest potrzebny to czy jest inny sposób podłączenia niż przez kabel?? Bo po pierwsze kable dają za krótkie a to kolejne koszty no i trzeba znowu wiercić ściany żeby kabel do domu wpuścić. Jest coś takiego jak czujnik wifi?? Bez kabla w domu?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnika pokojowego w inny sposób niż przez przewód nie wykorzystasz. Ja na koniec sezonu zakupiłem bezprzewodowy regulator pokojowy Auraton 2030, ale nie miał jeszcze okazji się sprawdzić. Jego zasada pracy jest wyjaśniona na kanale producenta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup taki przewód i przedłuż.
https://allegro.pl/oferta/przewod-kabel-sterowniczy-linka-liyy-2x0-5-5792596922?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są czujniki pokojowe bezprzewodowe. Możesz mieć i radiowe i wifi i nawet regulujące radiowo głowice na grzejnikach z podglądem przez www i aplikacją na telefon, czy wręcz ze sterowaniem głosowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokojówki  inne niż dedykowany Timela będzię działał tylko na zasadzie wł/wył grzanie. czujnik temperatury Timelowski działa na innej zasadzie. W sterowniku są funkcje do obsługi tego czujnika i możliwość wykorzystania tych funkcji. Czujnik wbudowany w panel pokojowy daję takie same możliwości nastaw i podglądu co sterownik. Warto poświęcić sciany do podłączenia panela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowania przez internet nie ma ? Nikt nie wspominał że nie ma. Jest. Panele ścienne trącą czasami minionymi....hm. Nie każdy ma potrzebę obsługi/podglądu przez internet, i nie kazdy ma ochote biegać do kotłowni w tym samym celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 zgadza się jednak mam pod opieką kilka kotłów z tymi sterownikami , i 70 kilkuletnia osoba nie mająca smartfona i nie korzysta z meila a ma panel pokojowy ......dalej chyba nie m,usze tłumaczyć. Ale tak masz rację, sam korzystam z podglądu na telu co sie dzieje w kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale pyta kolega raczej młody z twarzy, poza tym pierw kupuje, a potem dopiero będzie projektował instalację sądząc po tych wszystkich tematach zakupowych, którymi zasypał forum :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2020 o 21:42, HarryH napisał:

Tak, ale pyta kolega raczej młody z twarzy, poza tym pierw kupuje, a potem dopiero będzie projektował instalację sądząc po tych wszystkich tematach zakupowych, którymi zasypał forum :-) 

Kolego czy ja jestem młody?? jesli tak piszesz to znaczy że dobrze się trzymam jak na 38 lat. Instalacja już skończona woda puszczona teraz tylko zamontować czujniki podpiąć kable do pomp których niestety nie ma w zestawie a szkoda.

Mam po prostu problem z czujnikiem pogodowym i pokojowym bo muszę dokupić sporo kabla (dobrze że jest to zwykły 2 żyłowy) tylko właśnie czujnik pogodowy nie wiem jak podłączyć bo pokojowy nie ma żadnego wejścia na przewody i szukam instrukcji - no niestety nie jestem osobą która zna się na takich rzeczach może się tobie wydawać że mam 12 lat :) no ale człowiek uczy się całe życie i chcę to zrobić sam dla tego piszę na forum.

 Jak wszystko skończę to podeślę zdjęcia żebyście mogli ocenić ;) ale tak na serio to muszę powiedzieć że koszt zakupu nowego kotła a więc 8140zł to pikuś..... założenie nowej instalacji (bo stary piec nawet nie miał zaworów i tylko jedną pompe) to koszt kolejne 5 tyś głowa mnie boli już od tego pieca ale jedyna pociecha jest taka że kolejny piec i kolejny remont instalacji będzie robiony za kilkanaście lat.

W dniu 30.08.2020 o 18:52, Popcorn1 napisał:

Dokup taki przewód i przedłuż.
https://allegro.pl/oferta/przewod-kabel-sterowniczy-linka-liyy-2x0-5-5792596922?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

A to nie może być zwykły kabel 2 żyłowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może.

A o koszcie instalacji to akurat Ci pisałem na samym początku, nie możesz powiedzieć, że Cię nie zniechęcałem. 4 dychy to na rym forum nie ma nikt, chyba. Tu wszyscy starzy jak ...węgiel:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2020 o 00:01, HarryH napisał:

Może.

A o koszcie instalacji to akurat Ci pisałem na samym początku, nie możesz powiedzieć, że Cię nie zniechęcałem. 4 dychy to na rym forum nie ma nikt, chyba. Tu wszyscy starzy jak ...węgiel:-)

Z żoną obstawialiśmy 10 tyś a tu wyszło już prawie 13 tyś MAKABRA. Mieszkam na wsi 4 lata i jak tu sie wprowadzałem to był jakiś stary piec termika na ekogroszek sterownik był ale tylko samej temperatury w piecu nic więcej a że już sie dziurawił to dla tego zdecydowaliśmy się na wymianę. Monter jak widziałem bardzo solidny ale kable chcę położyć poukładać już sam dla tego wole się zapytać ludzi którzy się znają ;) muszę dokupić przewody do czujnika pokojowego i pogodowego bo te w zestawie są za krótkie i nie wiem jakie kupić czy zwykłe 2 żyłowe wystarczą czy może jakieś inne.

Acha i właśnie gdzie montuje się czujnik zaworu mieszacza ?? bo to co wyczytałem w sieci to ponoć za zaworem na C.O a inny piszą że na samym zaworze choć ta opcja jest jak dla mnie nie logiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zaworem 4d w rurze na instalację powinieneś mieć gniazdo na ten czujnik (taki  trójnik z otworem pod termoparę).

Ta instalacja z dużym prawdopodobieństwem nie zadziała należycie, a robiąc samemu rzeczy, których nie rozumiesz, utrudniasz sobie egzekwowanie gwarancji. Firma powinna Ci to podłączyć, uruchomić i zostawić protokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, HarryH napisał:

Za zaworem 4d w rurze na instalację powinieneś mieć gniazdo na ten czujnik (taki  trójnik z otworem pod termoparę).

Ta instalacja z dużym prawdopodobieństwem nie zadziała należycie, a robiąc samemu rzeczy, których nie rozumiesz, utrudniasz sobie egzekwowanie gwarancji. Firma powinna Ci to podłączyć, uruchomić i zostawić protokół.

O proszę kolejna nowość. Ja mam zawór od Afriso i tam z tyłu nic nie ma zresztą jaki sens mieć czujnik na samym zaworze skoro temperatura mieszacza jest zmienna.........no ale może o to chodzi ja przykleiłem za mieszaczem.

 

21 minut temu, wojteekk napisał:

Kolega Krzysztof trochę nie techniczny, ale da radę, to nie lot w kosmos przecież:) 

Do czujników to myślę że nawet kable alarmowy lub UTP by podszedł...

Dokładnie to nie lot w kosmos ;) :) 

A co do kabli to jutro pojadę do sklepu budowlanego to chyba wiedzą jakich się używa (przecież to nie jest kabel do rakiety Falcon) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy jesteś  techniczny czy kosmiczny, ale jeśli zaczniesz dłubać -wszystkie błędy hydrauliczne pójdą na Twoje konto. Tu jest Polska, tu się o gwarancję walczy. A jak nie ma nawet miejsca na czujnik, to mam raczej złe przeczucia. Ale jak lubisz zapłacić 15 kafli i samemu rzeźbić w g... , to nie psuję zabawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przewodu,którego użyłem do przedłużenia czujników,to wysłałem zapytanie do firmy Timel i oni podali mi jakich przewodów mogę użyć. Ale jak ktoś chce przedłużyć te czujniki przewodem tzw. telefonicznym to jego sprawa.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krzysztof1982 napisał:

Kolega Krzysztof trochę nie techniczny, ale da radę, to nie lot w kosmos przecież:)

Gdyby jeszcze tak "kolega Krzysztof" trzymał się jednego tematu, a nie tworzył oddzielne dla kotła, mieszacza, rurek itp. Mielibysmy jaśniejszy ogląd sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Krzysztof obiecał że jak już złoży wszystko do kupy to pochwali się tu na forum swoim dziełem

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Popcorn1 napisał:

pochwali się tu na forum swoim dziełem emoji16.png

Oczywiście w nowym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra instalacja wygląda tak: zastrzegający że otuliny są zamówione i porządek z kablami też jeszcze nie skończony. 

 

https://iv.pl/image/GtaTXYb
https://iv.pl/image/GtaT7AE
https://iv.pl/image/GtaTPPT
https://iv.pl/image/GtaTazU
https://iv.pl/image/GtaTkun
https://iv.pl/image/GtaTjh3
https://iv.pl/image/GtaTmUo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kijasr też mi się to rzuciło w oko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.