Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem pułkownika tydzień temu. Zasypałem dwa worki ale nawet nie odpaliłem bo ciepło a cwu solar dogrzał. Jedno powiem, że suchutki a worki porządne nawet przy rzucaniu nie Pękały. Karlik to jak reklamówka, co trzeci pęknięty i wilgoci trochę było. No ale raczej w tych czasach nie patrzy się na folie tylko zawartość. Teraz to nikt nic nie wie 🤷‍♂️

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popisałem i podzwoniłem z pytaniem o ekogroszek i się dowiedziałem, że Sibugoldpl - Ogień Ultra 26-29 jest po 1949,- zł i węgiel jest z Kazachstanu, Sobianek-  Lew 27-29 jest po 2149,- zł mieszanka węgla z Kazachstanu i Polski lub Kazachstanu i Wenezueli, Pan Groszek Red - 28-30 za 1999,- zł węgiel z Kazachstanu, Sambudrol Power Max - 26-29 za 2069,- zł głównie z węgla z  Kazachstanu z domieszką z Polski. Ciekawie jak na razie cenowo wygląda ten Ogień Ultra i Pan Groszek Red. Oba wcześniej miały dość dobrą opinie ale jak jest teraz nie wiem. Czytałem, że ten węgiel z Kazachstanu nie odbiega dużo od Ruskiego a ceny jakoś stoją w miejscu i nie wiadomo czy jeszcze spadną. Czy ktoś może obecnie coś powiedzieć (może kupował) o tym Ogień Ultra lub Pan Groszek Red? 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no... jestem pod wrażeniem. Brawo.

Z tymi dwoma wymienionymi nie miałem do czynienia, ale osobiście wolę pieklorza i pułkownika od tych Kazachstańskich.

Jest jeszcze ekogroszek grudzień. To chyba też ciekawa pozycja.

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do węgielsklep.pl i zapytałem o ten groszek Pułkownik. Węgiel jest z Kolumbii i dzwoniłem w sprawie tego ekogroszku Grudzień - węgiel jest z Kazachstanu i teraz mają tylko 27 MJ popiól do 3% o małej spiekalności - workowany i z transportem na palecie za 1 tonę 1900,- zł. Odnośnie węgla z Kolumbii czytałem dużo negatywnych opinii. Pieklorza w sklepie PGG nie ma. Znalazłem w necie na stronie węgiel-trans.com za 1770,- zł + 200 zł za kuriera co daje 1970,- zł

 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumbijski był rewelacyjny, ale sortowany. PGE sprowadzało go latami w dużych ilościach. Nie ma co patrzyć na to błoto, które w poprzednim sezonie sprowadził rząd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem 3 sezony kolumbijskim. 

 

2 sezony najlepszy eko jaki miałem. Mało popiołu wysoka kaloryczność. 3 sezon dużo popiołu kaloryczność na poziomie karlika (popiołu jednak mniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To błoto leży w portach i czekają, aż je deszcz zmyje:-) To co pakują teraz, to już chyba import prywatny-nowe statki wciąż wpływają.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzono takie ilości węgla, że zaraz zaczną go wsypywać do naszych kopalni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, miklo napisał(a):

zaraz zaczną go wsypywać do naszych kopalni

Jest to jakaś metoda - wsypujesz węgiel kolumbijski a górnicy wydobywają już nasz, polski, z dziada pradziada piastowski. I od razu lepiej się pali a dym pachnie świerzopem i dzięcieliną 🙂

Jest to też sposób na utrzymanie nierentownych kopalń zamiast je zamykać - kupić najtańszy węgiel z importu i wsypywać do szybu, niech sobie wydobywają. 

Edytowane przez nightwatch
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Angust napisał(a):

Pytanie do tych co ostatnio kupowali Pułkownika  jak go oceniacie po wyglądzie? Dobry czy szajs?

Kupiłem tonę, spaliłem połowę. Swoje wnioski przedstawiłem kilka stron wcześniej. Potem zamówiłem drugą tonę.

Odnośnie Pieklorza, to we wtorek udało mi się wrzucić do koszyka łącznie 3 tony. Tak na spokojnie najpierw jedną, potem drugą, potem usunąłem z koszyka i znów wrzuciłem jedną. Gdyby w tamtym roku tak się dało klikać to na pewno miałbym więcej włosów na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Angust napisał(a):

Odnośnie węgla z Kolumbii czytałem dużo negatywnych opinii. 

 

Raz miałem kolubijski i to był dla mnie najlepszy węgiel na równi z Wesołą z lat 2013-2016 kiedy była spiekalność bardzo niska.

Obydwa generowały bardzo mało popiołu i były kaloryczne, choć Wesoła chyba miałem mocniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Wy piszecie o węglu z Kolumbii sprzed embarga na ruski węgiel a ja piszę o tym który był przywożony w zeszłym roku o którym pokazywano i pisano, że miał i błoto. Może obecny Pułkownik jest z węgla posortowanego ale tego nie wiadomo na pewno dlatego pytam o ten, kto teraz go kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy producenci podają tą maksymalną możliwą wersję czyli dla węgla 26-29MJ piszą 29MJ, a dla 22-24MJ na worku napisane jest 24MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.