Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że też szukam grochu bo stary się kończy to dzisiaj trochę podzwoniłem i pozbierałem informacje.

I tak po kolei lecąc: Sobianek mix Kazachstan i Wenezuela i deklarują, że groch jest suchy bo mają go pod wiatami.  Sambudrol mix Indonezja i Kazachstan, Bartex Kazachstan, Węgiel sklep Kolumbia i wszyscy nie ukrywają , że może być mokry. Wszyscy mają dostawę w cenie. Do tego dodam Wyroby węglowe Kazachstan i ponoć może być też polski, ale trzeba doliczyć transport 199zł/t. To co wypisałem oscyluje w granicach 1900 zł/t, reszta nadal trzyma cenę powyżej 2000zł/t,  ale miejmy nadzieję, że cena będzie spadać w miarę przyrostu temperatury na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy suchy workowany eko z Kazachstanu 1800zł/tona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2023 o 13:06, mirjas napisał(a):

Obecnie bez problemu można kupić nawet Pieklorza

Tiaa, bez problemu... Dziś chciałem kupić pieklorza i o 16:04 był już tylko karlik, a chwilę później już nic nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej minutę po pełnej wrzucają. Ostatnio pieklorz spokojnie był kilkanaście sekund, więc bez problemu idzie wrzucić do koszyka. Bywa, że minutę leży. Cztery minuty po pełnej, to go ciężko uświadczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że "W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena)."

Do dyskusji o bieżącej dostępności opału w sklepach internetowych powstał klub:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pułkownika lub Patriota ktoś palił w ostatnich tygodniach? Najtańsze co widzę w klasie 26-28, przed wojną nie były złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wszyscy mamy problem co kupić. Pod tą samą marką sprzedawane jest coś, pytanie tylko co. Wchodzę na stronę Sobianka, jest Lew ale w zastępczym opakowaniu. Piszą że te same parametry. To samo z Ogniem Ultra, którego mam jeszcze parę worków sprzed 2 lat. Oba węgle w starej wersji były bardzo dobre, dobra moc i mało popiołu.

Tauron różowy dostępny na bieżąco, ale go nie kupię. Przy prawidłowym przesypie musiałem w sterowniku ustawić 22MJ/kg kaloryczności żeby palnik był prawidłowo nawęglany. Generalnie przy ustawieniu dolnej mocy węgla zawsze było ok, ale tutaj niestety mocno poniżej, bo sprzedają go jako 25-27MJ/kg

Z bratem myślimy o Pułkowniku bo są o nim ogólnie dobre opinie. Węgiel tanieje, ale coś mi się zdaje, że tańszy niż 1800-1900 z dostawą nie będzie. Chyba że PGG zaskoczy i jako w zasadzie monopolista wyznaczy ceny opału na niższym poziomie. Kupiłbym Pieklorza. Karlik lichy jakiś był w tym roku. Podobnie jak Tauron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, HarryH napisał(a):

Pułkownika lub Patriota ktoś palił w ostatnich tygodniach?

500kg spaliłem i moja opinia (jest na poprzedniej stronie) nie uległa zmianie - wolę pułkownika niż karlika, nie mówiąc już o różowym tauronie.

Dodam, że bardzo szybko się rozpala. Przy dawce startowej 60s i nadmuchu 1832rpm ogień pojawia się w mniej niż 4 minuty. ...i to na zimnym palniku.

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony patrząc można to uznać za cenę przyzwoitą, bo mogło być po 5000,-zł tona.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to się ma to groszku Mysłowice Wesoła sprzedawanego luzem przez PGG. Chociaż 5-25mm to jak dla mnie jest ekogroszek.

https://sklep.pgg.pl/produkty/65/10/groszek-5-25-mysl-wesola-1000-kg-luz

Na pewno ten workowany ma mniejszą moc opałową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek, ponieważ nie spełnia wszystkich parametrów z ustawy, by określić go jako ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - RI 14 - 35. Nie zauważyłem tego wcześniej.

A do tego workowanego pewnie dodali coś od siebie żeby zmniejszyć RI poniżej 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie dlaczego ludzie nie kupują tego ekogroszku co kolega @lriuqs podał powyżej? Cena jest atrakcyjna tj. 1689pln czyli taniej o ponad 300 niż karlik, parametry podobne do karlika. W sklepie pgg karlik wciąż schodzi na pniu, a tutaj tańsza alternatywa czeka na chętnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się pewnie boją, bo nie widzą co w workach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damdam Kupują, dokopałem się do ich konta na allegro, swoją drogą to chyba juz kolejnego. Jest trochę negatywnych komentarzy, ale są też i to raczej w większości pozytywne. Głównie ludzie narzekali na kamienie z tego co pamiętam. A opinii pozytywnych z jakąś dodatkową informacją od kupującego nie było za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lriuqs dzięki za pomysł z tym allegro. Też się dokopałem i bardziej negatywnie odbieram te opinie od Ciebie, szczególnie że te pozytywne to z okresu kiedy kupno jakiegokolwiek węgla było wyzwaniem, a ostatnia z 9 marca br. zawiera zdjęcia i mówi sama za siebie. 
https://allegro.pl/oferta/ekogroszek-wegiel-polski-1-tona-25kg-worek-24-26mj-12848336835

Jak dla mnie to powinni to nazwać ekomiałem i obniżyć cenę  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.