Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj proszę na temat. Wszystko inne w koszu: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na tym VTA samo centralne  śmiga aż miło.Jak bedzie już zamontowany Ten odpowiedni vtc i będzie problem z grzaniem bojlera to co w tedy?? Narazie dostawca i instalator nie odbierają tel. Ja to mam pecha.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w instrukcji jak powinien być podłączony bojler do tej instalacji na pewno inaczej niż masz, a to że teraz grzeje CO to żadna sztuka, poczekaj na minusowe temp i wtedy podaj ile paliwa ci wychodzi i jaki jest stan kotła wewnątrz.

Nie wspominam już o gwarancji na kocioł zamontowany nie zgodnie z wymogami dostawcy.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wentora .Zanim podacie mnie do sadu.Piec montowali fachowcy z firny handlujacej tymi piecami .Jednego dnia inni drugiego dnia jeszcze inni.Serwisant przyjezdzał kilkakrotnie róniez z tej fimy ,.Za podłaczenie pieca zapłciłem nie fałszywymi pieniedzmiZAZNACZAM 5000tys.I teraz nie dotykam sie do niego Od tego jestescie Wy panowie którzy na mnie zarobiliście.ŻLE WŁOZONE WTYCZKI,ROZLANE LUTY W STEROWNIKU TO NIE MOJA WINA prosze wysokiego sadu.

 

I zeby było jasne piec Bardzo mi sie podoba ,jest tani,ładny o duzej mocy .I bardzo chciałbym nie miec z nim kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Powinien byc jeszcze konstrukcyjnie przemyslany. A to ze tani to wydaje sie nie byc jego zaleta z tego co widac. 

6 minut temu, johny156 napisał:

ŻLE WŁOZONE WTYCZKI,ROZLANE LUTY W STEROWNIKU TO NIE MOJA WINA prosze wysokiego sadu.

Bez komentarza. A panom z Wentora nalezaloby zyczyc wielu klientow i konkretnych obrotow. Choc to moze juz tylko pobozne zyczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sterownik kotła z Kozlusana wychodził od zawsze bez sterowania mieszaczem. Dlatego moje pytanie do @WENTOR jest czy obecny soft to turecki oryginał czy przeróbka?

Do Johnego przyjechał gość na wymianę sterownika z wersją która mieszacza nie obsługiwała.

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sambor napisał:

Poczytaj w instrukcji jak powinien być podłączony bojler do tej instalacji na pewno inaczej niż masz, a to że teraz grzeje CO to żadna sztuka, poczekaj na minusowe temp i wtedy podaj ile paliwa ci wychodzi i jaki jest stan kotła wewnątrz.

Nie wspominam już o gwarancji na kocioł zamontowany nie zgodnie z wymogami dostawcy.

Chyba masz rację, tu w  instrukcji  do Lidi są dwa schemat strona22 z zaworem strefowych  , sonda ,ntc,termostat otoczenia i tak podłączył mniej wjecej   .A na stronie 17 jest schemat z zaworem przelaczemiowum ,ochrona dotyczy tylko powrotu z CO ,termostat pokojowy , ntc ,bojler do 200litr.  Co wy na to ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ferroli w karcie kotła jest wszystko fajnie opisane, na tyle łopatologicznie że chyba każdy sam by sobie podłączył.

 

691688011_ferroli1.jpg.9fd9406f74236c448ab9198a50fc805d.jpg293939534_ferroli2.jpg.cafac8c17f39f77000be7ec0739896ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@walczak1974 tak mają Ci zrobić jak narysował Sambor, rozumiesz? Dokładnie tak. Przytaknij proszę jeśli zrozumiałeś. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co @sambor narysował bardzo mi się podoba prosto i bez zbędnych udziwnień ma prawo działać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sambor napisał:

Na str 17 masz wpięte grzanie CW wprost, tylko tam masz dodatki , które nie są potrzebne w twojej instalacji, a mój rys jest przerobiony, specjalnie dla ciebie  a nie dokładnie  taki jak na 22 str.

Ok.eliks, dzieki sambor Czemu oni tak to narysowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johny156 napisał:

Do Wentora .Zanim podacie mnie do sadu.Piec montowali fachowcy z firny handlujacej tymi piecami .Jednego dnia inni drugiego dnia jeszcze inni.Serwisant przyjezdzał kilkakrotnie róniez z tej fimy ,.Za podłaczenie pieca zapłciłem nie fałszywymi pieniedzmiZAZNACZAM 5000tys.I teraz nie dotykam sie do niego Od tego jestescie Wy panowie którzy na mnie zarobiliście.ŻLE WŁOZONE WTYCZKI,ROZLANE LUTY W STEROWNIKU TO NIE MOJA WINA prosze wysokiego sadu.

 

I zeby było jasne piec Bardzo mi sie podoba ,jest tani,ładny o duzej mocy .I bardzo chciałbym nie miec z nim kłopotów.

Czy obecnie masz jakiś problem z tym kotłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Puławiak napisał:

Wodę przed zaworem ochrony powrotu? Po co zawsze montuje za i nikt mi nie płacze ze wodę mu długo grzeje. Dobry zawór odpowiednią temp kotła i śmiga aż miło. A zbiorniki staram się montować duże mój ostatnio ulubiony to galmet Vulcan 200 l. 

Chyba cię poproszę o poprawę mojej instalacji?   Mój dostawca kotła  ,zaczyna spychologie ,dałem dupy że zapłaciłem za montaż,  Srzedawca gwarancję mi nie podbił, mogę jeszcz coś zrobić ??? Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.