Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w ustawieniu pieca Eko Pal 25kw


igor090

Rekomendowane odpowiedzi

No...  jednak 40 to nie 50kg... ale i tak dużo  ://

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś gdzieś jest nie tak. Musisz spróbować opisać trochę dom, ocieplenie, poddasza też, instalacje, grzejniki, temperatury, preferencje domowników (zużycie ciepłej wody) etc..

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepła woda z bojlera więc to nie to. Ogólnie wydaje mi się, że umiejscowienie domu może mieć znaczenie. Mieszkam na wsi. Z 2 stron pole. Także jak wieje to aż huczy. Tu może być problem. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to, u mnie chata stoii w poluja i mam 2 pietra i piwnice, każde po 100m2. Obecnie grzeje tylko parter 22-23C i przez instalacje piwnice 18-19C do tego góra też napewno coś bierze i zużycie mam obecnie 22-25kg a palę stabkiem. Kociołek 15kw na małym batorym. U Ciebie musi być coś nie tak. Taka spalanie to jak byś ocieplenia nie miał to było by oki a tak to może gościa z kamerą termowizyjną trzeba? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może da kolega jeszcze raz zdjęcie popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 200m2 nieocieplone, podłoga na strychu nieużytkowym pokryta styropianem 10-tką z wylewką, dom też na sporym przewiewie, w domu 21-22st. + bojler 100L, piec 25kW - spalanie na dzień dzisiejszym 33kg, także coś u kolegi nie gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyliscie. Faktycznie coś tu nie gra. Generalnie kocioł przez 90% czasu pracuje. Czyli podaję 15s na 50 przerwy. Też już myślałem o kamerze termowizyjnej. Nie wiem już sam skąd te ilości... 

15469764792065223484799776289472.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyliscie. Faktycznie coś tu nie gra. Generalnie kocioł przez 90% czasu pracuje. Czyli podaję 15s na 50 przerwy. Też już myślałem o kamerze termowizyjnej. Nie wiem już sam skąd te ilości... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz coś skopane w instalacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyliscie. Faktycznie coś tu nie gra. Generalnie kocioł przez 90% czasu pracuje. Czyli podaję 15s na 50 przerwy. Też już myślałem o kamerze termowizyjnej. Nie wiem już sam skąd te ilości... 
A jak u kolegi wyglada piwnica i okna w piwnicy

Jakie masz okna

Bo po wymianie okien w piwnicy znalazlo sie pol tony na sezon

A po ociepleniu dachu nastepne poltony

A dom jest z lat 30 wiec bylo tych strat

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, dachówki nie podgrzewam jakby co:) prędzej gdzieś może cieplo uciekać dołem ale mam tylko jeden właz do piwnicy i może jakoś super szczelny nie jest ale wydaje mi się że ciągle coś nie gra z tym spalaniem. 

Dzięki za wskazówkę postaram się jakoś docieplic ten właz. Zawsze trochę ciepelka zatrzyma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dach masz ocieplony czy nie ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jest ocieplony. Wełna 30.

Tylko właśnie najgorzej jest jak dmucha na dworze. Przypuszczam, że mogły się gdzieś zrobić mostki termiczne... 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Węgiel kolega ma taki sobie , spala w miarę dobrze, ale bardzo jemu chałupka wysysa ciepło, bo kocioł mu na długo nie odstawia..... i tu jest zagadka

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, YaroXylen napisał:

Witam.

Węgiel kolega ma taki sobie , spala w miarę dobrze, ale bardzo jemu chałupka wysysa ciepło, bo kocioł mu na długo nie odstawia..... i tu jest zagadka

YARO

Bardzo dobrze ujęty problem. Kocioł pracuje prawie bez przerwy to i groszku ida duże ilości.

Już kiedyś myślałem, żeby Jeszcze  bardziej docieplic poddasze. Tylko wtedy pozostaje dość kosztowna inwestycja jaka jest wdmuchiwanie celulozy. 

Zgadzam się z tym. U mnie najgorzej jest jak dmucha. Jak jest mróz to w domu sauna a jak wieje to ledwo ledwo 22st

Edytowane przez igor090
Dopiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz? tam w miarę to wychodzi tylko trzeba prawidłowe dane wstawić, wiadomo jakieś poprawki 10-20% max ale chyba nie połowę...

YARO

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło ok 14kw. Tylko to ocieplenie może nie być szczelne jak powinno. Dodatkowo ta pustelnia wkolo przy wiatrach wychladza w mgnieniu oka. 

Postaram się załatwić kogoś z termowizja, bo już od dłuższego czasu się za to zabieram. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/51b7

Mój wynik, i jak porównam sobie do poprzedniego sezonu to mam zawyżony bo kosztował mnie niecałe 3k

A w tym rok jestem gdzieś w połowie zjadania 2 tony czyli jak zima się do kwietnia nie przeciągnie to tak max 2,8k i jeszcze coś powinno zostać na przyszły sezon.

Pozdrawiam.

Edytowane przez klapoluchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze ujęty problem. Kocioł pracuje prawie bez przerwy to i groszku ida duże ilości.
Już kiedyś myślałem, żeby Jeszcze  bardziej docieplic poddasze. Tylko wtedy pozostaje dość kosztowna inwestycja jaka jest wdmuchiwanie celulozy. 
Zgadzam się z tym. U mnie najgorzej jest jak dmucha. Jak jest mróz to w domu sauna a jak wieje to ledwo ledwo 22st
Nie wiem czy dobrze zrozumialem

Kociol w ogole nie wchodzi w podtrzymanie ???

Czy wchodzi ale rzadko

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi ale bardzo rzadko przy takiej wietrznej pogodzie. Jak cisza na dworze to wygląda to lepiej. 

Klapoluchy patrząc na Twoje zapotrzebowanie to mój dom wygląda podobnie, tyle że bez cwu ale z poddaszem. Oblicze jeszcze raz ciepło właściwe na spokojnie 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.