Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w ustawieniu pieca Eko Pal 25kw


igor090

Rekomendowane odpowiedzi

no to troszkę przesłonę odsunąć na dmuchawie, albo podnieść o 5% i lekko zasłonić aby nie było czerwonych końcówek płomienia... cholercia ..co to za sterownik jak co 5% skoki regulacji :((

Podnieś o 5% i leciutko zasłoń wlot. Teraz ile masz odsłonięte?

Yaro

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz klapka wyjścia powietrza jest otwarta na Maxa. Tak mi tutaj koledzy podpowiedzieli. Producent też tak sugeruje. 

Sterownik tigra niestety to dno. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, igor090 napisał:

Teraz klapka wyjścia powietrza jest otwarta na Maxa. Tak mi tutaj koledzy podpowiedzieli. Producent też tak sugeruje. 

Klapka powietrza to nie jest przesłona wlotu dmuchawy .....pisałem o przesłonie takiej jak na fotkach.

indeks.jpg.0ce5178bf923f1699de860ad51b08d15.jpg892939966_Screenshot_2019-01-06dmuchawadm80-SzukajwGoogle.png.6e4826dcd5be9f7ad7e18648b4354e14.png

 

2104304225_klapkawentylatora.png.a06cde7b3e016e4c0bb682082447660d.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, YaroXylen napisał:

 Bypass nie do końca zabezpieczy powrót przy skrajnie różnych rozbiorach ciepła.

 

Przy skrajnie różnych rozbiorach ciepła nic Ci nie zabezpieczy " do końca " powrotu. Takich rozwiązań nie ma.Zabezpieczenie powrotu za pomocą regulowanego bypassa i zaworu na zasilaniu niczym nie różni się od zabezpieczenia zaworem 3D zamontowanym w funkcji ochrony powrotu. 

To nie jest rozwiązanie z natury "nowoczesnych " ale spełnia w wystarczający sposób swoją funkcję i najtańsze.

Nikogo nie namawiam do stosowania  akurat tego rozwiązania ale kilku  lat go stosuję i narazie nie zamierzam zmieniać .

Dublowanie zaworu 3D głowicami na grzejnikach to już zupełna rozrzutność.

Ale ....kto bogatemu zabroni.

To nie moja instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam w takim razie osłony wentylatora. Odsłonięty jest z obu stron. 

Panowie, szczerze mówiąc to uczę się tego od podstaw, dlatego wszystkie porady mile widziane. Pomału zbieram informacje, żeby wiosna coś z tym zrobić. Widzę, że jest się od kogo uczyć, dlatego wszelka krytyka też mile widziana :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Jasa napisał:

Przy skrajnie różnych rozbiorach ciepła nic Ci nie zabezpieczy " do końca " powrotu.

Ojojojojj.... bufor Panie...Bufor  :))

58 minut temu, Jasa napisał:

Dublowanie zaworu 3D głowicami na grzejnikach to już zupełna rozrzutność.

Szczególnie w parterowych budynkach o dużej różnorodności i ilości pomieszczeń......

 

58 minut temu, Jasa napisał:

Ale ....kto bogatemu zabroni. 

Bardzo ciekawa opinia......  "oszczędzają bogaci ...nam też się opłaci"..... można jeździć trabantem ..renówką i mercedesem.... ja wolę renówką bo mercedes to taka elektronika w każdym pomieszczeniu :)) ... a trabanty pozostawiam kolekcjonerom antyków.... tym też można jeździć .... a jaki zapach :))

Pozdrawiam. Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej na początek przyslonic wentylator? Połowę wlotu? Z obu stron? 

Panowie jest też powiedzenie, że jesteśmy za biedni żeby oszczędzać i u mnie się to potwierdziło. Gdybym nie oszczędzal na pseudo hydrauliku to bym nie miał tego kłopotu :) 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jasa napisał:

 

Wszystko zależy jaką kwotę chcesz przeznaczyć na inwestycję . Nie zawsze drogo znaczy dobrze ale generalnie "drogo nie zaszkodzi".

Decyzję i tak podejmujesz sam i nikt - a na pewno Ja doradzać Ci nie zamierzam . To było wyłącznie informacyjnie i chyba za dużo.

Temat będę obserwował z zaciekawieniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej na początek przyslonic wentylator? Połowę wlotu? Z obu stron? 
Panowie jest też powiedzenie, że jesteśmy za biedni żeby oszczędzać i u mnie się to potwierdziło. Gdybym nie oszczędzal na pseudo hydrauliku to bym nie miał tego kłopotu :) 
Pozdrawiam 
Kiedys padly 2 stwierdzenia ktore zapadly mi w pamiec

"Tanio czyli 2 razy"

"Jestem za biedny na tanioche"

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Ja Wam pragnę podziękować. Naprawdę od Was można się wiele nauczyć. Szczególne słowa uznania dla Jasa, Yaro, Mkaczko. Z chęcią zaprosił bym Was na flaszkę za tą pomoc. Także zawsze chętnie wysłucham tych bardziej doświadczonych :) 

Każdy ma jakiś pomysł na rozwiązanie i na pewno skorzystam z tej pomocy. 

 

40 minut temu, klapoluchy napisał:

Przyklej na połowę i sprawdź płomień, jak będzie za dużo albo za mało to odklej i karton do dołu albo do góry według potrzeb. 

Jutro będę eksperymentowal, dzięki :) 

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , jeżeli ktoś poczuł się dotknięty , nie taki był mój zamiar. Niemniej jednak w roli obserwatora jest lepiej , bo nikt urażony się nie poczuje. Za dużo opiniodawców  to za dużo opinii i niepotrzebne kontrowersje.

Jeszcze raz pozdrawiam a temat był ciekawy. Miło było choć trochę pomóc i wymienić poglądy.

 Jasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jeszcze doradzisz nie raz, bo Twoja wiedza i wskazówki są bardzo cenne. Pozdrawiam, dziękuję bardzo za pomoc:) 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, igor090 napisał:

 

Napisz jeszcze jaką masz dmuchawę, najlepiej to co na naklejce, a przynajmniej moc dmuchawy. Jeśli 70-80W mocy to śmiało możesz na początek 1/2 albo nawet 2/3 wlotu dmuchawy zasłonić, gdyż one mają ok. 300m3 wydajności na godzinę a to jakby ze 4 razy za dużo do kotła 25kW

YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po 2 dniach z temeratura wszystko ok ale przy pracy w automacie dla paametrów

Czas podawania

DLA 100% MOCY

przerwa 50 później 59

nadmuch 20 poznej 18

DLA 1% mocy

przerwa 7min , nadmuch 1%

DLA podtzymania

przedmuch 10s

przerwa 15 min

krotność 1

Tak wygląda popielnik ...

 

 

20190107_083506.jpg

20190107_084534.jpg

20190107_084540.jpg

Edytowane przez wnekus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ile wynosi ten czas podawania węgla, bo przerwy są i wiatr również?

popielnik to raczej węglarka a, przesiej popiół i jeszcze raz w kocioł wrzuć...

Yaro

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przerwa tylko czas podawania węgla!!!   ....3...5...6...8...10...sekund...PODAWANIE WĘGLA  :))

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy takim przewalaniu opału to ustaw 10sek. podawania  i obserwuj,  jakby pomagało to za godzinkę powinieneś już zobaczyć różnicę i daj znać..

Odnośnie poprawienia palnika to na razie tylko pokażę Tobie jeden rysunek resztę przy okazji :))) tylko ta strona od podajnika gdzie się robią spieki, reszta szczelin bez zmian.

Szczegóły później...oczywiście jak jesteś zainteresowany..  :))  prawy oryginał, lewy poprawiony :))

Yaro

152787809_korektaekopalnapowietrzanie.thumb.jpg.08539dfa73e98c2863f3a69d79c97c89.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.