Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet- cenowe szaleństwo


jared45

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moze drozej niz II taryfa.

Bo jaki sens kupowac wegiel czy pellet jak prad jest tanszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gmina ma zamiar sprzedawać węgiel asortymentu orzech i groszek w cenie 1684,50 zł więc pelleciarze zaczynają już mocno drapać się po głowach ponieważ sporą część kotłów na ekogroszek jest teraz opalana pelletem.Screenshot_2022-11-13-20-01-11-446_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tak pomyślałem, żeby odnieść cenę pelletu do ceny węgla. Ponieważ pellet jest dużo mniej kaloryczny, a węgiel ma kosztować maksymalnie 2000zł, to żeby wytworzyć taką samą ilość ciepła z jednej tony, pellet powinien kosztować maksymalnie 1400zł za tonę. W przypadku ceny węgla 1700zł, pellet powinien kosztować 1200zł za tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie 1700 ?. Ceny są obecnie spekulacyjnie podniesione sztucznie pod kilkoma pretekstami. Na PGG o 100% do ubiegłej jesieni kiedy to kupowałem karlika workowanego po 800 PLN. Więc skąd się 1700 im nagle wzięło ?. Zobaczycie, że jeszcze przyjdą takie czasy wcale nie za długo, że PGG będzie jęczeć i mega promocje robić jak dawniej żeby ktoś od nich węgiel w ogóle kupił. Ceny jak z cukrem też się ustabilizują na normalnym poziomie. To że z ludzi żebraków zrobili w tym roku nie znaczy że tak będzie zawsze.  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki tylko panstwo bedzie moglo sprzedawac wegiel to ceny beda takie jakie sobie panstwo zazyczy. A glupki sie ciesza ze tanio kupia za 2000 PLN od wojta, jak rok temu mogli kupic gdziekolwiek za pol tej ceny.

 

Edytowane przez nightwatch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, daromega napisał(a):

PGG będzie jęczeć i mega promocje robić jak dawniej żeby ktoś od nich węgiel w ogóle kupił.

Węgiel na cele bytowe w PL to tylko kilkanaście % wolumenu produkcji PGG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na OLX-ie za 2200pln/t.Natomiast nie rozumię skąd ceny na Allegro po 50 pln/worek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś zaczyna się dziać w sensie ceny spadają. W ubiegłym tygodniu u mnie na składzie KREX był po 2750 zł za tonę a dziś 2450 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pobliskim tartaku też widziałem spadek. Od szczytowej ceny do teraz jakieś 300pln mniej. Najwyraźniej znaleźli tą granicę, powyżej której biznes się nie kręci..

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciagu na dzien dzisiejszy cena jest poza rozsądkiem. Taniej jest prad w II taryfie. Wegiel juz tez mozna kupic taniej (oczywiscie z problemami i dostepnoscia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel też tanieje. U nas jest po 2200 zł za orzech, towar z "Kazachstanu". Myślę, że jak węgiel będzie tańszy będą musieli obniżyć cenę pelletu. Nie będą trzymać towaru w magazynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tyle będę musiał płacić za pellet (ok 3000) to wolę przejść na gaz i mieć wywalone. To zrobiło się chore!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w firmie trocinę sprzedają po 60 zł za m³, na tonę pelletu potrzebne jest około 6m³. Rachunek prosty 6 x 60 = 360, cena materiału. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 800zł za tonę to zdzierstwo.

Wisyny!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PioBin napisał(a):

W dalszym ciagu na dzien dzisiejszy cena jest poza rozsądkiem. Taniej jest prad w II taryfie. Wegiel juz tez mozna kupic taniej (oczywiscie z problemami i dostepnoscia).

A jak by jeszcze zrobić pompę ciepła z klimatyzatora to w tych czasach jak za darmo co ja uczyniłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tyle będę musiał płacić za pellet (ok 3000) to wolę przejść na gaz i mieć wywalone. To zrobiło się chore!

Jak masz płacić za pellet po 1500 zł, to przy obecnych cenach lepiej gazem ogrzewać jak jest możliwość. Przynajmniej taniej.
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już bardzo nad tym się zastanawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, berthold napisał(a):

A jak by jeszcze zrobić pompę ciepła z klimatyzatora to w tych czasach jak za darmo co ja uczyniłem .

Cos w tym jest nie przecze.


Ja z kolei do CO jeszcze obok pradu w II taryfie i pelletu (podajnik na ekogroszek tez jest ale nie korzystam kompletnie ze wzgledu na cene i obsluge) podlaczylem “rekreacyjny” kominek na swoje drewno. Nie interesuje mnie sprawnosc tego czegos. To jest klimat i jakis dodatek do reszty.

Przy dodatku finansowym, ktory wzialem to bede w kosztach na zero lub nawet na plus = panstwo zaplaci mi jeszcze za ogrzewanie (to jest dopiero cud socjalizmu) w tym sezonie, nastepny juz tylko na plus.

Ty wygrales na obsludze CO bez watpienia, tak trzymac i nie dac sie!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj KREX już po 2200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyab Wam się przyda

ja nie kupie jeszcze poczekam ale jest to dla nas wszystkich mega dobra informacja że idzie lepsze

olimp i lava od producenta z dostawą pod nos za niewiele ponad 2k. A od ładnych paru miesięcy było 2,9

https://epellety.pl/?gclid=CjwKCAiAheacBhB8EiwAItVO20zrm7-szLhvov1WWFYwYvhePGMePpRR3dao8V1qnC1nP9abWqY67xoCsYIQAvD_BwE

Dwa lata temu miałem 3tony Olimpu i lepszego pelletu nie znam, jak dla mnie nawet minimalnie przebija Barlinek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekam aż będzie niewiele ponad 1K😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś pellet z miejscowości Wólka Kosowska ? niby klasy A1 produkowany z czystych trocin tartacznych, cena ciekawa bo 1500zł/paletę 990kg tyle że chcą zaliczkę i tu cały pies pogrzebany, bo może się zdarzyć że nie dość że pellet nie dojedzie to jeszcze zaliczka zniknie. Ale może ktoś kupował albo jest z tych okolic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tani jak na te czasy.

Jeśli zakupy online to nie ryzykuj. Chyba że za pomocą portali które dają gwarancję zwrotu kasy w przypadku oszustwa.

Ja w podejrzanych przypadkach dzwoniłem i udawałem ze mieszkam w okolicy i podjadę z gotówką.

Uczciwy nie odmówi gotówki i odbioru kasy na miejscu.

Edytowane przez kult5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na OLX jest opcja zakupu z przesyłką za 12 zł
OLX trzyma kasę do czasu, aż kupujący potwierdzi zakup lub 24 godziny po odbiorze paczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.