Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biurokratyczne szaleństwo ?


mac65

Rekomendowane odpowiedzi

@mac65

Nie wiem czy w tym artykule trochę nie wyolbrzymiają bo może w sklepie tak jest,ale ja kupując węgiel przez internet wypełniałem jedynie oświadczenie.

Osobiście nie widzę w tym problemu chociaż nie wiem w jakim celu to jest.

Oczywiście odnoszę się cały czas do kupna węgla przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jamjestcichy napisał:

 

,,,, W takim razie skąd tyle tych artykułów sprzed 7lat-ktoś chyba to przewidział. ,,,,

Dlatego, że od dnia 1 stycznia 2012 roku węgiel kamienny i koks podlegają opodatkowaniu akcyzą.


Ps.
W tym roku weszły także nowe przepisy dotyczące dokumentów dostawy wyrobów akcyzowych.
Jedną z kluczowych zmian jest zastąpienie papierowego dokumentu dostawy dokumentem w postaci elektronicznej (e-DD) przy przemieszczeniach w kraju.
Wyjątkiem są wyroby węglowe przeznaczone do celów opałowych.

W praktyce ma to wyglądać tak.
Nim pojazd załadowany wyrobami podlegającymi opodatkowaniu akcyzą wyjedzie w trasę z miejsca składowania (magazynowania) tychże wyrobów, musi bezwzględnie być wygenerowany i przesłany elektroniczny dokument dostawy (e-DD) do Systemu EMCS (System Przemieszczania oraz Nadzoru Wyrobów Akcyzowych).

Z tego co przed chwilą wyczytałem w zasobach internetowych, został  wprowadzony okres przejściowy do końca 2019 r.
Jeszcze przez rok będzie można posługiwać się także papierowym dokumentem dostawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

W dniu 8.02.2019 o 23:02, Andrzej_M_ napisał:

,,,, Z dniem 1 stycznia 2019 r. wchodzą w życie nowe zasady dotyczące zwolnienia od akcyzy wyrobów węglowych! ,,,,
źródło:
https://e-prawnik.pl/informacje/nowe-zasady-dotyczace-zwolnienia-od-akcyzy-wyrobow-weglowych.html

Dobrze, że jest RODO, bo inaczej takie wrażliwe dane nie byłyby chronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.