Skocz do zawartości
mac65

Biurokratyczne szaleństwo ?

Rekomendowane odpowiedzi

Już przechodzą sami siebie

https://expressilustrowany.pl/z-dowodem-osobistym-po-wegiel-smiac-sie-czy-plakac/ar/858927

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie to tylko socjalizm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mac65

Nie wiem czy w tym artykule trochę nie wyolbrzymiają bo może w sklepie tak jest,ale ja kupując węgiel przez internet wypełniałem jedynie oświadczenie.

Osobiście nie widzę w tym problemu chociaż nie wiem w jakim celu to jest.

Oczywiście odnoszę się cały czas do kupna węgla przez internet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie ma tu żadnej przesady . Byłem dzisiaj na składzie i się potwierdziło .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak w tym filmie powrót do przeszłości .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Andrzej_M_

W takim razie skąd tyle tych artykułów sprzed 7lat-ktoś chyba to przewidział.

Nawet po komentarzach widać,że to musiał być tamtan okres-trochę dziwne.

https://polskatimes.pl/chcesz-kupic-wegiel-to-nie-takie-proste-musisz-miec-dowod-zrobia-z-toba-wywiad/ar/490847

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Jamjestcichy napisał:

,,,, W takim razie skąd tyle tych artykułów sprzed 7lat-ktoś chyba to przewidział. ,,,,

Dlatego, że od dnia 1 stycznia 2012 roku węgiel kamienny i koks podlegają opodatkowaniu akcyzą.

Ps.
W tym roku weszły także nowe przepisy dotyczące dokumentów dostawy wyrobów akcyzowych.
Jedną z kluczowych zmian jest zastąpienie papierowego dokumentu dostawy dokumentem w postaci elektronicznej (e-DD) przy przemieszczeniach w kraju.
Wyjątkiem są wyroby węglowe przeznaczone do celów opałowych.

W praktyce ma to wyglądać tak.
Nim pojazd załadowany wyrobami podlegającymi opodatkowaniu akcyzą wyjedzie w trasę z miejsca składowania (magazynowania) tychże wyrobów, musi bezwzględnie być wygenerowany i przesłany elektroniczny dokument dostawy (e-DD) do Systemu EMCS (System Przemieszczania oraz Nadzoru Wyrobów Akcyzowych).

Z tego co przed chwilą wyczytałem w zasobach internetowych, został  wprowadzony okres przejściowy do końca 2019 r.
Jeszcze przez rok będzie można posługiwać się także papierowym dokumentem dostawy.

Edytowane przez Andrzej_M_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mmm123
      Witam,
      Posiadam piec C.O z pionowym zasypem z nadmuchem i sterownikiem FX 41.0.0. Link: https://www.piecekamionna.pl/z-kanalem-pionowym   Chciałbym zapytać czy do tego pieca będzie dobry węgiel typu Orzech o granulacji 30-60mm? Czy jednak lepszy jest gruby węgiel? Szukałem na forach i w artykułach różnice między dużym a drobniejszym węglem ale nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi.  To typowy piec w którym można palić wszytkim. Od instalatora dostałem informację, że ekogroszek/pellet nie ma sensu i tutaj pytanie. Dodam, że palę od góry i ogrzewam ok 50m mieszkanie.     Poniżej właściwości wcześniej wspomaninego węgla. Granulacja 30-60 mm Wartość opałowa: 24 MJ/kg Zawartość siarki: 0,35% Zawartość popiołu: 8%   Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez uguisu
      Witam serdecznie wszystkich. :)

Już trochę poczytałem. Wcześniej nie wiedziałem, że temat palenia w piecu i ogrzewania domu to może być taka wciągająca lektura. I jednocześnie przygoda z opałem może być takoż frapująca i frustrująca. :).
       Mieszkam od paru lat w dużym domu z centralnym ogrzewaniem kotłem Kotłostal UKSG kl3. 24 kW. Dom jakieś 250 m całości, nawet dokładnie nie wiem. Częśc domu nieogrzewana (strych) Już się przekonałem, ze palenie miałem ma swoje wady i zalety, które ostatnio stosunek ceny do jakości miału znacznie umniejsza.  No i  średnio czas od rozpalenia do skończenia na miale to  8-10h. Zeszłej zimy wyciągałem z pieca prawie tyle ile ile do niego wsypałem. W tym roku trochę lepiej. Zdaję sobie sprawę, ze w nieocieplonym zabytkowym prawie że budynku wiele nie zmienię, ale może coś choćby sobie ulżę w zakresie sprzątania po paleniu miałem.
      Poczytawszy trochę, postanowiłem spróbować palić węglem. Już doczytałem, że można, ale trzeba uważać. :)
      Ad meritum:
      Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma doświadczenie z podobnym piecem i palił w nim węglem? Może ma sprawdzone ustawienia regulatora przedmuchów, pompy itp.? Wiedziałbym od czego zacząć.
      Za wszelkie sugestie będę niezmiernie wdzięczny. :)

• Przez KotlowyJanek
      Witam
      Prosze o opinie osoby ktore palily lub pala tym weglem. Podaje link do informacji na temat tego opalu.
      http://www.khw.pl/oferta/groszek_II.html

Mam ten wegiel prosto z kopalni od wielu lat, ale od wielu lat tez nie wiem jak nim palic, gdyz jak podejrzewam jest mieszanka wegli 31-33 jak w opisie, przez co rozne partie wegla maja rozna spiekalnosc i kalorycznosc. PID wariuje, czesto przesypujac zar na retorcie lub podaje za malo nadmuchu, co produkuje czarna sadze, a dwustan dziala kilka godzin lub dni, a pozniej niedopala, spieka, a popielnik jest pelen niedopalonego wegla i drobnego, ciemnoszarego i ciezkiego popiolu
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.