Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet- cenowe szaleństwo


jared45

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co obserwuje ceny pelletu z tygodnia na tydzień rosną. Kupowałem na próbę kilka worków Pellmaxa, na początku maja, był po 1300zł za paletę (990kg), kilka razy zdrożał i obecnie za paletę trzeba zapłacić 1550zł. 

Chyba nie ma na co czekać i trzeba kupować bo tanio już raczej nie będzie. 

 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolałem nie czekać na zwyżki cen i już mam piwnice zapełnioną od kwietnia po sufit, właściwie na półtora sezonu.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kupowalem za 1550zl/t.Przywieżli z Szaflar(ponad 130km].Znajoma 1300zl.Oba pellety noname,ale palą się dobrze.Widzę,że coraz wiecej pelletu niecertyfikowanego,ale dobrego się pojawia.Przez to może "grubsze rybki"też pójdą po rozum do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w maju prosto z tartaku po 1400zl ale ostatnio dostałem SMS z hurtowni że ceny mają od 1150zl pewnie przemysłówka. No ale wysyłać smsy...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem po 1400zł, od 3 ton transport gratis. Pellet no-name ale pali się OK. Gościu ma teraz po 1490zł trochę jaśniejszy.

https://www.olx.pl/d/oferta/pellet-pelet-drzewny-wysokiej-jakosci-iglasty-czysta-trocina-CID628-IDS6Ts6.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2023 o 18:03, CeKris napisał(a):

Ja kupowalem za 1550zl/t.Przywieżli z Szaflar(ponad 130km].Znajoma 1300zl.Oba pellety noname,ale palą się dobrze.Widzę,że coraz wiecej pelletu niecertyfikowanego,ale dobrego się pojawia.Przez to może "grubsze rybki"też pójdą po rozum do głowy.

Możesz podać namiary na ten pellet z Szaflar? Jestem z Poronina i nie widziałem ze w tej okolicy ktoś produkuje pellet. Ostatnio zamawiałem z Orawki - 1400 za tonę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to i tak jest za drogo...poniżej 1000 złotych z transportem powinien kosztować.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kolega kupił węgiel po 950 zł i śmieje się ze mnie , że ja za sprasowany odpad poprodukcyjny jakim są trociny , muszę zapłacić 1600zł . Zachciało mi się ekologii to teraz człowieku płacz i płać . Kpiny z poważnych ludzi czy zwykłe zdzierstwo . Producenci i dystrybutorzy pelletu wykonali klasyczny strzał w kolano . Rozłożą branże kotlarska ( kotły na pellet  ) i produkcje pelletu na łopatki . Już nikt nie da sie namówić na ogrzewanie pelletem . A juz znam takich co wracaja do wegla , albo zakładają gaz  , pompy ciepła ,  fotowoltanikę .  Cena pelletu do przyjęcia to góra 800- 1000 zł . Inaczej się nie kalkuluje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolega co sie tak śmieje, to codziennie szufluje ten węgiel do kotła...

Do tego ogólny kurz i brud z tego węgla jest. Niech sie śmieje dalej...

 

 

Mercedes S klasa też sie nie kalkuluje, a jednak ludzie go kupują zamiast Dacii

Czy wszystko musi sie kalkulować?!

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy pellecie to nie ma pyłu i popiołu...takie bajki to dzieciom na placu zabaw opowiadaj

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym że pellet jest za drogi, jego max cena nie powinna przekraczać 1000zł, tak było do niedawna, teraz wszyscy producenci zrównali ceny, pellet który 3 lata temu by w śmiesznej cenie, dobił z ceną do tych producentów "premium" i tak teraz nie ma większego znaczenia, czy kupujesz pellet jakiś Litwiński ( bez napisów ) niby z certyfikatem albo Lave, czy Olczyka, cena wszystkich zbliżona.
Niestety dziś nie mamy wyboru, między dobrym, mniej znanym producentem ale tańszym a znanym i drogim bo wszyscy wyrównali ceny
Palenie pelletem jest przede wszystkim wygodne acz kolwiek nie jest bezobsługowe, bo trzeba co jakiś czas doregulować, ustawić, bo każdy pellet pali się inaczej. Ja sobie z tym radzę ale np moi rodzice już nie wiedzieliby co i jak regulować. Brakuje niestety porządnych kotłów zrobionych od A do Z w kierunku pelletu, większość na rynku to kopciuchy przerobione małym kosztem na pelletowe z zaporową ceną. Jak już się trafi jakiś kocioł budowany od podstaw pod pellet to cene ma tak zaporową że nie ma sensu go kupować. Mimo wszystko, ja dziś nie wróciłbym do palenia węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to inny bród. Serio. Przy węglu miałem taki syf, że masakra. Specjalne ubrania do grzebania w kotle. Przy pellecie czysta robota.

No i nie kosztuje 1600. To mój pierwszy sezon z tym paliwem. Na razie kupiłem 3 tony. Z certami, markowe. Średnio mi wyszło nieco ponad 1400 z wliczonym już transportem.

Trzeba patrzeć w dłuższej perspektywie. Do węgla będzie doliczany ETS2. Będzie coraz droższy. Podobnie do gazu. Ceny prądu też kiedyś zostaną uwolnione. Pellet już ma ostrą rynkową cenę (która notabene wciąż spada, mimo środku sezonu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://vm.tiktok.com/ZGeLMyWVo/
A co powiecie na taki pellet

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mcgiwer napisał(a):

Mimo wszystko, ja dziś nie wróciłbym do palenia węglem.

Dopóki nie sprobujemy czegos lepszego (wygodniejszego) to wydaje nam sie ze to co mamy jest super fajne.

PS. Zamontuj PC/PV a do peletu nie wrocisz 🙂 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz to Popcornowi! 

Zafiksowany na "nasze czarne złoto" 😁

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie zafiksowany ale to tak wyglada, ze jak nie sprobujesz to jestes przekonany ze masz racje.

Ja tez to wegla nie wracam 🙂

Za 1000zl/tona nikt tego nie wyprodukuje. Koszty pracy, materialu, pakowania, transportu - nie da rady. Chyba ze Barborke wprowadza dla pracownikow peletu i ceny rzadowe (maksymalne).

3 minuty temu, piastun napisał(a):

Jeżeli cena węgla pójdzie do góry to automatycznie pójdzie do góry cena drewna i pelletu.

Naczynia polaczone (rynkiem). Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja palę pelletem a nie ,, czarnym złotem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się wcinać w dyskusję o opłacalności PV na wątku o cenach pelletu 😉 dodam tylko, że z moich obserwacji ceny pelletu w Polsce są skorelowane z jego cenami w Europie bardziej niż z cenami węgla w Polsce. Prawdopodobnie dlatego, że większość produkowanego w Polsce pelletu jest eksportowana do Niemiec, Austrii czy Włoch. Nie mam na myśli bezwzględnych wartości cen, a powiązanie cen (procentowe wzrosty/spadki).

Polecam wykres średnich cen pelletu w Niemczech: https://www.heizpellets24.de/charts/holzpellets

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusję o PV wydzieliłem. Tutaj proszę o pelecie jednak.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.