Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet- cenowe szaleństwo


jared45

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym OLX to najpierw radze się zapoznać z regulaminem, ponieważ może być tak że pellet dotarł, ale jak jest złej jakości, to oni już nic do tego nie mają 

Edytowane przez bioly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta przesyłka za 12 zł jest aktywna bo dzwoniłem na podany numer to wysyłka wynosi 150zł czyli paleta wychodzi 1650 zł, wysyłka DHL, przedpłata 20% , gość twierdzi że pellet jest certyfikowany i jest bez żadnych dodatków. Nie znam nikogo w tamtym rejonie by podjechał i obczaił co to za pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź certyfikat.Niech Ci poda EN.

Sprawdzisz na tej stronie

https://enplus-pellets.eu/pl/

Edytowane przez CeKris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lava w sklepie www.miron-met.pl w Otwocku po 1700zł ale przez olx,

Polski Pellet po 1699zł,

Pelleton A1 w mojej okolicy po 1619zł,

Multon Eco w Górze Kalwarii po 1400zł

Ja kupiłem pellet Dartex z Wilgi za 1650zł, będę go teraz testował.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociny ,  to odpad poprodukcyjny , który już raz był wliczony w koszty produkcji . Kosmicznymi albo raczej ( komicznymi ) cenami pelletu - producenci i handlarze rozłożyli przemysł pelletowy i kotlarski na łopatki . Chętnych na ogrzewanie pelletem co raz mniej , wielu zmienia na pompy ciepła albo nawet na ogrzewanie elektryczne . ktoś inny pali owsem na palniku albo drewnem na ruszcie . ten co nie brał kotła na dotacje zostawił sobie kopciucha i pali węglem który ma większa kaloryczność i już jest tańszy od nie jednego pelletu.

Pazerność nie popłaca , głupich co raz mniej . Polak nie lubi być d.....m . Cena pelletu do przyjęcia to 1000 zł .  max i to dobrego  z czystej trociny sosnowej . Poza tym kary dla oszustów sprzedający pellet z mdf -u czy innego g...a . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty się dziwisz że olewają kotły pelletowe ? nie dość że pellet drogi to kocioł w zasadzie kosmicznie drogi bo ich ceny rozpoczynają się od 12 tys zł a tyle kosztuje pompa ciepła monoblok którą sam zamontujesz bo to prościzna nie wspomnę o pompie robionej z klimatyzatora którą ogarniesz od 6 do 8 tys zależnie jaki agregat kupisz więc niech mnie ktoś zmusi czy zachęci aby grzać peletem ? przecież to sensu nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, berthold napisał(a):

przecież to sensu nie ma

Chyba że masz dom 240m2 i grzejniki. PC chyba by się nie sprawdziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tom378 napisał(a):

 

Pazerność nie popłaca , głupich co raz mniej . Polak nie lubi być d.....m . Cena pelletu do przyjęcia to 1000 zł .  max i to dobrego  z czystej trociny sosnowej . Poza tym kary dla oszustów sprzedający pellet z mdf -u czy innego g...a . 

A kolega do której grupy się zalicza? ☺️Zmieniłeś co czy pelletem zimę opędziłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen kotłów na pellet to fakt ceny są wysokie. Co do tego czy jest to bez sensu w porównaniu do pompy ciepła,to czas pokaże. Jak wystrzelą ceny prądu,a spadną pelletu,a cały czas spadają,to ktoś kto założył PC bez PV, może się zdziwić Nawet z PV ale na nowych zasadach,to może się okazać że będzie drogo. Niezaprzeczalnie PC jest bardziej przyjazna dla użytkownika,praktycznie bezobsługowa. Na ten czas nikt nie może być pewnym ,że to co wybrał jest tym co będzie tzw. strzałem w Ja uważam że całe to zamieszanie ,które zaczęło się pod koniec 2019 roku,którego następstwem były dwa lata zamordyzmu w iście stalinowskim stylu,było celowym działaniem. Nastawionym na jak największą degradację życia,które do tej pory prowadziliśmy. Cały ten kryzys energetyczny był celowym działaniem. Kto potrafi łączyć kropki pewnie uważa podobnie. Cała ta niby nowoczesność , którą usiłują nam narzucić politycy i oszołomy z eurokołchozu,wcale nie musi być dla nas dobra,a tym bardziej tania.
To moje zdanie,nikomu go nie narzucam,każdy myśli tak jak uważa... pozdrawiam.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Kordjano napisał(a):

A kolega do której grupy się zalicza? ☺️Zmieniłeś co czy pelletem zimę opędziłeś ?

Zapewniam cię że jeden z tych sposobów. Nie kupiłem pozłacanego pelletu . Nie dam się  ....... . 

 

Jak by ten pellet w zeszłym roku podrożał z tych 850 zł jak płaciłem w 2021  na 1200 1300 zł to było by wszystko ok ale z 850 na 3400 to rozbój w biały dzień  , lichwa ktora podobno jest karana z urzedu . Producenci I handlarze wykonali klasyczny strzał w kolano .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako przyszły palący pelletem dorzucę swoje trzy grosze do tematu przyszłości pelletu, ciekaw jestem Waszego zdania.

Ten strzał w kolano w 2022 roku branży produkującej i handlującej pelletem (w Polsce) może wyjść na dobre użytkownikom tego opału. Montaż nowych kotłów pelletowych spadł drastycznie. Kilkadziesiąt tysięcy osób przeszło z pelletu na PC. I wszystko wskazuje, że ten trend się utrzyma. Podobnie jest w całej Europie (przechodzenie na PC) i ten proces tylko przyspiesza. A skoro popyt na pellet znacząco będzie spadał to jego ceny powinny mocno spadać. Tym bardziej, że trocin na rynku nie ubędzie. Pellet nie jest paliwem kopalnym i UE prawdopodobnie wciąż uznawać go będzie za OZE, więc nie powinni do niego zniechęcać (np. dodatkowymi opłatami). Ceny prądu mocno wzrosną, ale on przecie używany nie tylko do produkcji pelletu, ale także jako energia do zasilania PC. A w zanadrzu jest jest jeszcze VAT na pellet, u nas 22%, a w innych krajach UE często 8%, może i u nas... ponisło mnie - to już fantastyka 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna fantastyka . Jeśli stawiamy na ekogie to jak najbardziej obniżka watu nawet na 0 %. Do tego to co już mówiłem  -zakaz exportu drewna trocin zrębki pelletu . Kary dla nieuczciwych producentów i handlarzy pelletu . Drewna u nas dostatek . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewna dostatek, a i przemysł drzewny i meblarski mamy duży.

Z VATem oby, oby choć znając podejście do ekologii to średnio widzę te obniżki na pellet, no i uważany jest jako "opał dla bogatych" 😉

Pellet i ogólnie biomasa to nie tylko ekologia, ale i większa niezależność energetyczna, która dziś okazuje się być bardzo cenną, a to już może być bardziej przekonujący argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/pellet-6mm-promocja-CID628-IDSwmHc.html
Przykładowa oferta z moich okolic. Akurat palę tym pelletem,tylko że ja go kupiłem w styczniu po 1400 zł/tona.
Trochę szlakuje ( coś tam dodają,pewnie MDF) ale na pallniku SV200 daje radę. Na lepszy pellet trzeba szykować 1500-1800 złotych paleta. Ja palę tym z powodu jego ceny. To jest dla mnie wyznacznikiem zakupu opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym OZE, to trudno przewidzieć. Są chyba zakusy, żeby ograniczyć spalanie drewna za jakiś czas. A więc i pelletu. Sam jestem w rozkroku. Będę być może mieć pierwszy raz możliwość załapać się na Czyste Powietrze. Może bym wymienił mój kocioł na ekogroszek na coś innego. Tylko na co? Pompa ciepła? Trudno przewidzieć, jak będą kręcić przy cenie prądu. Gaz? Na razie świetna sprawa, ale od 2027 wejdzie ETS2 i uwolnią ceny. Pellet / drewno (zgazowanie), to też niewiadoma. Można cholery dostać.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś muszą uznać za opal przejściowy. Na 15-20 lat. Miał nim być gaz, ruski oczywiście. Nawet dość karkołomnie uznali go za OZE 😄 . Teraz to już nieaktualne i z tego powodu cieszę się, że mi PGNiG odmówil pod koniec 2021 roku podciągnięcia sieci. Już są decyzje o nadchodzącym za kilka lat zakazie montażu nowych kotłów gazowych. Tą lukę moglaby wypełnić biomasa bo co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno myślałem o pompie ciepła przy starych cenach prądu, ale teraz przy nowych cenach wychodzi że płaciłbym między 1000 a 1500zł miesięcznie za prąd. Obecnie zużywam 600-700kg pelletu na miesiąc, więc wychodzi podobnie. Jakby pellet jeszcze staniał, to może być taniej niż na PC. Ceny pelletu spadają teraz wolniej, jednak nadal spadają. Pellet Pelleton w mojej okolicy już po 1499zł 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła tylko do nowych domów  z opowiednią izolacją i tylko podłogówką . Dla starych domów pellet w cenie 1000 zł , to było  bardzo dobre wygodne ogrzewanie . Na tą chwilę- porażka . Trzeba nieźle kombinować żeby nie pójść z torbami . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, berthold napisał(a):

To ty chyba jedno zero z tych metrów domu skasowałeś bo 100 m2 domu grzać pompą ciepła i płacić 1500 zł to ty okien ani drzwi nie masz ?

Trochę dużo, ale @s888 pisze o nowych cenach prądu, a te jak nie będzie w przyszłym roku podwyżki wynoszą 1,79zł za 1kWh w Tauronie w taryfie G11. W zeszłym roku było 0,63 zł. Wychodzi więc trzy razy tyle. Czyli te przyszłoroczne 1000-1500 zł, to tak jak obecne 350-500zł za miesiąc.

Poza tym dom nieocieplony i pierwsze pytanie jaką temp utrzymuje na grzejnikach obecnie, a jaką miał jak były większe mrozy w tym roku. A to niebyła sroga zima. Obstawiam 50-55 stopni.

Przy COP=3 cena za 1kWh wyniesie 60 groszy przy COP=2 90 groszy oczywiście jak nie będzie podwyżek. Chyba, że będą obniżki 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grzeję stary dom  pompą robioną nie gotowiec z trylion co prawda docieplony ale rachunki to 200do 350 zł miesięcznie i to z wielką bieda ale nie zgadza mi się twoje wyliczenia prądu bo w zeszłym roku było 0,75 groszy w G11 a po przekroczeniu limitu ma być 1,22 w Tauronie przynajmniej z dziesięć razy widziałem takie wyliczenia jak będzie to się okaże ale strzelanie że miesięczne grzanie to 1500 zł tez nie teges .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.