Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłamstwo smogowe Fake news


Gość miki1212

Rekomendowane odpowiedzi

Jak generowane są te grafiki @heso ? Pytam o źródło danych i stopień ich ekstrapolacji na cały glob w czasie rzeczywistym. Na wszelkich mapach zanieczyszczeń brak danych z dużych połaci globu, a tu proszę. Satelity badawcze? Pytam, bo widzę, że korzystasz z tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zmyślał, że wiem jak to robią. Domyślam się tylko, że istnieje na Ziemi globalny system wszelkich czujników plus oczywiście dane z satelit(y). Dane na stronie są aktualizowane co 3 godziny.

Twórcą strony jest ten gość:

https://twitter.com/cambecc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, miki1212 napisał:

Ale co to za źródło informacji? Kto to jest, jak dokonuje pomiarów, kto to sponsoruje? ,,,,

@miki1212 no cóż, ja nic nie poradzę na to, że Ty udajesz ślepego i głuchego.

Do pozostałych forumowiczów.
Na mapie Airly https://airly.eu/map/pl/ są naniesione miejsca, w których zainstalowane są ich proste czujniki (sensory) zanieczyszczenia powietrza (oznaczone jako koła).
Także na ich mapie są naniesione miejsca gdzie są zainstalowane automatyczne stacje Państwowego Monitoringu Powietrza (oznaczone jako kwadraty).
Można zawsze porównać pomiary sąsiadujących z sobą, stacji Państwowego Monitoringu Powietrza z czujnikami Airly.


Śląsk  - http://powietrze.katowice.wios.gov.pl/
Małopolska - http://monitoring.krakow.pios.gov.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mentorski ton, pouczajacy tych co sie edukowali jak on nosił koszule w zebach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miki1212 napisał:

A ja nic nie poradzę, że wierzysz w każde bajki, człowiek z czasem wyrasta z bajek jak się edukuje widocznie nie wszyscy.

Ostatnio wracajac autostrada bursztynowa i przecinajac naprawde piekne krajobrazy slaska (bardzo czesto tez jestem w Tychach i Mikołowie) nie widzialem (czulem) smogu az do momentu gdy musialem zjechac w celu tankowania oraz zakupow w Gliwicach kierujac sie na Strzelce Opolskie. Tego syfu w powietrzu czytaj smrodu (smogu?) ktory zarejestrowal moj nos opisac slowami sie nie da.

Ludzie ja rozumie przywiazanie do ojcowizny ale jak Wam nie szkoda zdrowia tam mieszkac?

Albo zrobcie cos z tym w koncu, prosze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, abcde napisał:

,,,, ja detektywem nie jestem ,,,,

Więc ja zabawiłem się w detektywa i sprawdziłem co napisałeś w tym temacie.
Jedno jest pewne, na pewno znasz się na polityce. Natrafiłem także na Twego posta, którego wcześniej nie dostrzegłem.
 

11 godzin temu, abcde napisał:

Porownajcie sobie 2 strony:

https://airly.eu/map/pl/#49.49043,20.04044

http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current.

Bo zupelnie co innego podaja.....i kto ma racje?


Nie będę interpretował, wstawię tylko surowe dane.

Poniżej, lokalizacja  położenia stacji Państwowego Monitoringu Powietrza na terenie Parku Miejskiego im. Adama Mickiewicza (przy Miejskiej Hali Lodowej) i czujnika zanieczyszczenia powietrza Airly zainstalowanego na rynku w  Nowym Targu.

544672935_NowyTarg.thumb.jpg.ea49d98bb09e3ef7e726532146ba9c92.jpg

 

Kierunek wiatru na obszarze Nowego Targu (odczyt aktualny tylko dzisiaj)
źródło: https://www.windy.com/?49.477,20.024,15

Mapa 3D rozpatrywanego obszaru Nowego Targu.
źródło: https://www.google.pl/maps/@49.4595255,20.0199898,2122a,35y,353.68h,44.57t/data=!3m1!1e3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją co prawda niedaleko od Nowego Targu ale bardziej "daje" od sąsiada niż z tamtej strony :'( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tak sobie poszperalem rowniez po sieci i co znalazlem:

w lublinie sa 2 czujniki airly...sponsorowane przez...avive...w sumie aviva zasponsorowala kilkaset czujnikow...a nawet dostaje sie rabat na zakup czujnika jak sie zawiera ubezpieczenie na zycie w avivie....a ci co placa wieksze skladki

dostaja czujnik w gratisie.

Super ze firma tak dba o zdrowie spoleczenstwa...ale nadal opiera sie to na pieniążkach.

Ubezpiecz się 
i zdobądź nowoczesny sensor

Teraz, gdy ubezpieczysz zdrowie i życie w Avivie, dofinansujemy zakup nowoczesnego sensora jakości powietrza, byś mógł monitorować to, czym oddychasz każdego dnia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, abcde napisał:

Super ze firma tak dba o zdrowie spoleczenstwa...ale nadal opiera sie to na pieniążkach.

Dba, bo chce złapać segment klientów, którzy też dbać chcą. A na czym się ma opierać? To jest spółka prawa handlowego a nie działalność charytatywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem na podstawie historii danych z czujnika odmówią wypłaty odszkodowania... 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PioBin napisał:

Tego syfu w powietrzu czytaj smrodu (smogu?) ktory zarejestrowal moj nos opisac slowami sie nie da.

Ludzie ja rozumie przywiazanie do ojcowizny ale jak Wam nie szkoda zdrowia tam mieszkac?

Albo zrobcie cos z tym w koncu, prosze!

Idzie się przyzwyczaić ;) Poza tym jest ten plus, że nawet jak się przyzwyczaisz to na Śląsku zawsze widzisz czym oddychasz, a nie niewiadomo czym jak u goroli.

Partia rządząca idzie po najmniejszej linii oporu bez jakiegokolwiek pomysłu i oglądania się na koszty, które przyjdzie NAM zapłacić za dekadę, najpóźniej dwie. Społeczeństwo mamy jakie mamy, w większości prawe i sprawiedliwe, jednym słowem antylewackie, bazujące na wiedzy internetowej czerpanej z for na zasadzie głuchego telefonu. Tysiąc razy powtórzone najgłupsze teorie zaczynają żyć własnym życiem. Wymysły lewaków: szczepionki, globalne ocieplenie, okrągła ziemia, uleczalna borelioza, zanieczyszczenie powietrza, wspólnota europejska, wszystko to antypolski spisek lewaków, którzy siedzą wszędzie , a 70% z nich to Żydzi... Nic dziwnego, że mamy tematy jak powyższy.

Idzie się przyzwyczaić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwo ma krótkie nogi a kiedy widzisz, że telewizja kłamie a mówiąc brutalnie i wprost "jawnie wali w ***" prezentując obcą ideologię zamiast przedstawiać fakty i nazywa to nauką w dodatku to co innego pozostaje jak nie bazowanie na internecie i doświadczeniu innych?

Zamiast rozwiązywać sprawy ważne to namawiają do fałszywej tolerancji i akceptacji marginesu społecznego, zaradnością nazywają zwykłą kradzież a służba, która ma służyć za nasze podatki staje się nową szlachtą.

Demokracja nie działa, skoro mam wybór pomiędzy dewotem a złodziejem to wolę nie iść na wybory niż swoim głosem legalizować nielegalne działania sitwy. I tak nie mam ani prawa ani narzędzi żeby się skutecznie bronić, a legalnymi sposobami to mogę urzędniczki rozśmieszać w skarbówce albo woźnego w sądzie niezawisłym oczywiście ale tylko ode mnie rzecz jasna.

Społeczeństwo jakie mamy? Skłócone, przez powyższe bo wtedy nie interesuje się sprawami ważnymi tylko sztucznymi wojenkami o kasę z podatków na górze a zapłacić za nowe piece i tak zapłaci bo jak nie to dostanie pałą po kolanach przy ogólnej akceptacji opinii publicznej jak mówią o sobie różne dedachtory, jeszcze lepiej niż za Adolfa i Józka, o takich czasach jak dzisiaj to oni mogli sobie pomarzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko ze do palenia w piecach sie przywalaja a nikt nie chce widziec ile starych diesli (importowanych z krajow uni)przybylo.

Szkoda ze te kraje unijne nie wprowadzily zakazu sprzedarzy tych trupkow tylko poszly  tanio do Polski...a niechtruja Polaczkow.

Sami wprowadzaja zakazy wjazdow do niektorych miast diesli bo normy przekroczone...ale Polak niech bierze to sie wezmiemy wtedy za jakosc powietrza u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://airly.eu/map/pl/#51.38330,20.27618,z13

A w mnie zielono nie ma smogu. Czysto, świerzo i pachnąco jak na zielonej łączce . A tak poważnie ostatnio przeglądając jeden z portalów ogłoszeniowych spotkałem takie ogłoszenie " oddam za darmo opał na zimę" a na zdjęciach cała hałda połamanych płyt meblowych. Taka świadomość ludzka. Kolega który ma mala firmę produkująca meble kuchenne też palił resztkami z produkcji do czasu kiedy zapłacił karę z przysłowiowego " uprzejmie donowsze aczkolwiek żałuję".

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas łatwo zrobić nagonkę na piece bo każdy mondry i lewy obywatel ma nos i wącha o o rzeczywiście jest smog bo śmierdzi coś, śmierdzi to pewnie smog a nie elektrownia czy fabryka.

Ale przeciętny obywatel nie ma czujnika promieniowania i zanieczyszczenia nie widzi ani nie czuje, na przykład takie elektrownie atomowe w Europie pięknie zanieczyszczają nie tylko nasze wysypiska śmieci czy dno Bałtyku ale i środowisko wokół nas.

Mapa promieniowania gamma pięknie się pokrywa z występowaniem elektrowni atomowych w Europie może by tak Polska nałożyła limity i kary za promieniowanie gamma oni mogą handlować CO2 to dlaczego my nie możemy handlować promieniami gamma oczywiście limitami.

Mapa promieniowania gamma i elektrownie jądrowe w Europie pięknie się pokrywają, ale od sąsiadów dostajemy piękne dawki a resztę z tych nielegalnych wysypisk, dzięki za ustawę śmieciową :)

 

gamma.jpg

ej.jpg

Wszyscy mają reaktory oprócz nas więc można walić w węgiel bo Polska słaba się nie obroni a o atomie cisza...

 

reaktory_jadrowe_114ec83b0a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokrywa się pięknie, Niemcy mają na północy kilka elektrowni i nie ma tam promieniowania, Włochy w ogóle nie mają a pokryte promieniowaniem całe państwo. Polska też ma strefy wyższego promieniowania niż np. Francja gdzie jest najwięcej atomówek. Irlandia to już w ogóle nie wiem o co chodzi, tam nawet nie ma ciężkiego przemysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wiatry i nielegalne składowiska, trzeba czytać ze zrozumieniem, po drugie taka jest właśnie wiarygodność tych stronek.

Cytat

Źródła promieniowania gamma. Reakcja jądrowa – jądra atomowe izotopów promieniotwórczych po rozpadzie znajdują się w stanie wzbudzonym. Powrót do stanu podstawowego, o niższej energii, powoduje emisję fotonu gamma.

A tym czasem gaz mocno w górę, ekologicznie a jak

Po prądzie i paliwie czas na gaz. Będzie drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, miki1212 napisał:

Mapa promieniowania gamma pięknie się pokrywa z występowaniem elektrowni atomowych w Europie może by tak Polska nałożyła limity i kary za promieniowanie gamma oni mogą handlować CO2 to dlaczego my nie możemy handlować promieniami gamma oczywiście limitami.

Odniosłem się do tego, gdzie w tym cytacie napisałeś o wiatrach i składowiskach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, miki1212 napisał:

ale od sąsiadów dostajemy piękne dawki a resztę z tych nielegalnych wysypisk, dzięki za ustawę śmieciową :)

A tutaj, może telefon masz za mały i nie widzisz wszystkiego albo za dużo zdań na raz do przeczytania i zrozumienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.