Skocz do zawartości

miki1212

Stały forumowicz
 • Zawartość

  392
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana miki1212 w dniu 14 Listopad 2017

Użytkownicy przyznają miki1212 punkty reputacji!

Reputacja

15 Wysoki

O miki1212

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  śląskie

Ostatnie wizyty

753 wyświetleń profilu
 1. miki1212

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Jakiś czas temu w jakichś wiadomościach mówili, że rolnicy nie chcą wpuścić kontenera do przetwórni mięsa bo jak się okazuje przetwórnia nie kupuje u naszych mięsa tylko sprowadza z zachodu tańsze mięso objęte prawdopodobnie kwarantanną chyba świńskiej grypy, smacznego. Gdyby tak podali oficjalnie z czego i jak się robi te wędliny do marketów to wtedy by się okazało ilu ludzi umiera na smog a ilu z żarcia tych odpadów i używania komórek kilka godzin dziennie...
 2. miki1212

  Kłamstwo smogowe Fake news

  No właśnie ale jakoś nie ma alertu śmieciowego a góry odpadów rosną, celowe postarzanie produktu żeby co rok kupować nowy smartfon to też cisza, ile to energii kosztuje a jaka emisja do atmosfery, transport składowanie itd. Polecam zobaczyć jak farbuje się spodnie, które nosicie i gdzie się to potem zrzuca. Wystarczy zahamować trochę konsumpcję żeby efekty były dużo lepsze niż zlikwidowanie kilku pieców w Europie ale nie wiem czy rozpędzona gospodarka na długu i pustym pieniądzu to wytrzyma, za to na pewno zyskowne będzie zmuszenie kilku milionów ludzi do zakupu nowych pieców czy trzeba czy nie trzeba bez różnicy, hajs musi się zgadzać. Ludzie sami muszą pragnąć wymiany pieców, muszą się ich wręcz domagać i temu służy nowoczesny marketing, ehh sorry alarm smogowy...
 3. miki1212

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Skoro są kierowcy to po co taki autopilot? Jechałem tym raz i w sumie nie wiem po co to, bo ani przyjemności nie daje z jazdy ani w pełni nie zastępuje kierowcy więc co to robi? Nic, taki bajer... Jeszcze rozumie elektryczny silnik bo kopie ładnie ale autopilot na analogowych drogach to proszenie się o kłopoty. I tego właśnie nie rozumiem u tych wielbicieli techniki, za wszelką cenę byle by tylko nowy bajer był, kilka trupów będzie ale co tam może nie padnie na mnie. I to nie tylko auta ale smartfony, i głupawe SI, które i tak jest mądrzejsze od swojego przeciętnego użytkownika (tak zwane odmóżdżanie)... No i środowisko, co 6 miesięcy nowy smartfonik, co rok nowe autko a środowisko co mi tam najważniejsze żeby smogu nie było - hipokryzja... A to wszystko i tak oparte jest o 19 wieczne albo i starsze paliwa kopalne :) Bo odmóżdżenie takimi bajerami postępuje, tryb nieśmiertelność się załącza...
 4. miki1212

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Ale bez pilotów? hyh...
 5. miki1212

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Jeszcze jako dziecko programowałem w basic'u, kiedyś zepsuł mi się magnetofon więc wklepałem sobie gierkę z palca coś w rodzaju Arkanoid, chyba z pół dnia to zajęło i modliłem się żeby prądu nie wyłączyli :) Wierzcie mi, nigdy do końca nie wierze w oprogramowanie, odkąd wpuścili ogólnie mówiąc komputery do powszechnego użytku nie wiem dlaczego cała masa ludzka wierzy w jej bezpieczeństwo i nieomylność. A to przecież zwykła automatyzacja nic inteligentnego w tym nie ma po prostu jeśli zaistnieje warunek X wtedy wykonaj Y :)
 6. miki1212

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Słowem, kupowanie sobie drogich zabawek za cudze pieniądze pod idiotycznym pretekstem. Aż dziw bierze, że w 21 wieku ludzie nadal dają się podpuszczać. I co gorsza wykorzystuje się tutaj ogólnie dobre idee i w dodatku kobiety, które wiadomo, że są statystycznie mniej rozwinięte technicznie od mężczyzn i nie rozumieją wielu rzeczy, przykre. Tylko Europe się tak dusi ekologicznie reszta świata ma to gdzieś amerykany na przykład dla zabawy przerabiają diesle żeby kopciły gorzej niż nasze śmieciuchy.
 7. miki1212

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Nie za darmo, nie ma darmowych obiadów, po prostu zatrujesz środowisko tylko w Chinach nie u nas ale nie martw się i tak to wróci z powrotem, prąd, który użyjesz też będzie pochodził z węgla, większość rzeczy, które masz w domu są z ropy i zatruły środowisko podczas wytwarzania, będą też zalegać w środowisku kolejne 1000 lat. Jedyne co robisz to przesuwasz dym ze swojego komina do tego kilka kilometrów dalej, czujesz się trochę lepiej bo upchałeś swój smród za granicą posesji no ale on nadal istnieje. Masa pozornych ruchów, które ograniczają wolność i uzależniają jeszcze bardziej i dużo kosztują. Nie ma obecnie na Ziemi czystej energii. Po drugie nie wierze, że ludzie mimo hałasu dalej kopcą jak kiedyś u mnie na wiosce może ze 3 kominy kopcą jak kiedyś reszta pali ale dym słaby więc w tych górach to albo ociężali mieszkają albo coś nie tak...
 8. miki1212

  Camino Problem z piecem

  Komin, szczelność połączeń, nawiew do kotłowni czyli podstawy. A co to za cukier puder?
 9. miki1212

  Co sądzicie o tym piecyku?

  No i co wywalisz cały żar do popielnika i czym będziesz palił...
 10. miki1212

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Przeludnienie jest podobno, ci ludzie głośno mówią o zredukowaniu ludzkości do 1 miliarda w hameryce nawet sobie na skale wyryli dla potomności zalecenia nie przekraczania populacji powyżej jednego miliarda, co się szykuje nie wiadomo. Też się zastanawiam jak ekolodzy chcą ogrzać kraj gdzie zima trwa 6 miesięcy z okładem, nie posiadający innych energetycznych zasobów prócz węgla i z przeciętnym dochodem na głowę niższym niż na zachodzie. Myślę, że ilość zgonów z zimna będzie dużo większa niż teoretyczne, niepotwierdzone 50 tysięcy ze smogu. Niech dadzą wybór ludziom chcecie zamarznąć czy żyć ze smogiem jak do teraz. Może podadzą ilu ludzi umiera z zimna każdej zimy ale nie tylko tych bezdomnych, ilość pewnie zdziwiła by wielu i skończyli by ściemniać o smogu.
 11. miki1212

  Co sądzicie o tym piecyku?

  Wygląda jak GTZ 7.1 całkiem inna konstrukcja. A nawet jeśli to przecież to jest nic innego jak moja propozycja zsunięcia popiołu.
 12. miki1212

  Co sądzicie o tym piecyku?

  Tutaj chodzi bardziej o te grubsze części popiołu bo ten sypki raczej przelatuje przez ruszta stąd trudność w określeniu gęstości rusztu, po prostu część popiołu trzeba zrzucić z rusztu.
 13. miki1212

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Dzisiaj znowu się uśmiałem, w tęczowych wiadomościach oczywiście ogłosili, że szczyt klimatyczny w Katowicach to porażka bo mamy węgla na kolejne 200 lat i chcemy być niezależni energetycznie, działanie telewizji ewidentnie skierowane przeciwko obywatelom naszego kraju przeciwko nam ale to nic, wesoło się zrobiło jak te oszołomy ekologiczne zaczęły straszyć, że mamy jeszcze 12 lat a potem katastrofa się stanie, koniec świata HAHAHAHA. Posuwają się już do straszenia ludzi widać nagonka na węgiel w telewizji nie daje pożądanych efektów. Pytam się gdzie ci ekologiczni terroryści byli jak robiono próby atomowe na oceanach, tutaj filmik, który pokazuje daty i ilość prób wybuchów atomowych od 1945 roku.
 14. miki1212

  Co sądzicie o tym piecyku?

  Dobra, zrób coś w temacie wtedy pogadamy, wypalisz tonę węgla w ten sposób będziesz wygłaszał kazania :)
 15. miki1212

  Co sądzicie o tym piecyku?

  Ważne jest to co masz nad kominem i do tego reguluj, ja tak robiłem a przerobiłem wiele wersji i z tonę węgla. Ja całość traktuje jako takie puzzle jak zmienisz jeden element to reszta nie pasuje i w efekcie musisz stroić od nowa całość, a to pociąga za sobą nowe problemy i rozwiązania, o tym piszę.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.