Skocz do zawartości

kiminero

Stały forumowicz
  • Postów

    3 540
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    61

Ostatnia wygrana kiminero w dniu 2 Stycznia 2019

Użytkownicy przyznają kiminero punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wielkopolska

Ostatnie wizyty

13 085 wyświetleń profilu

Osiągnięcia kiminero

  1. Elementem regulacyjnym jest rotametr i nim należy dokonywać regulacji. Dolna wkładka służy do zamykania pętli i montażu ewentualnego siłownika. Ta wkładka nie jest przewidziana do regulacji przepływu.
  2. To już co innego niż ten szkic wyżej i ma szansę zafunkcjonować. Zrobić to na RTL i zasilić z pionu jak ma być pojedynczym tworem.
  3. Po 9 latach raczej Ci nie odpowie. Zrealizować pewnie zrealizował, ale wg mnie nie ma prawa zadziałać. Woda nie głupia i popłynie tam, gdzie mniejsze opory. Tam by musiał być szereg lub wpięcie równoległe z regulacją hydrauliczną.
  4. Do kontroli naczynie wyrównawcze. Prawdopodobnie uszedł gaz i spadło ciśnienie wstępne. Wtedy wahania ciśnienia na manometrze są duże, a w sytuacji całkowitego wychłodzenia układu spada do zera. Zdemontuj naczynie i sprawdź ciśnienie na naczyniu. Skoro 1 bar jest ciśnieniem roboczym, to wstępne ustaw na 0,8 bara.
  5. Czujnik można podpiąć. W zależności od stera reakcje mogą być różne. Jeśli pod wyjście napięciowe pompy CWU niczego nie podpiąłeś, to "sterowanie" tym wyjściem zaskutkuje zapaleniem diody, czy piktogramu pracy pompy CWU. Być może wyłączenie funkcji CWU w sterowniku ten "efekt" zlikwiduje pod warunkiem, że zostaną wskazania temperatury CWU.
  6. Możliwe, ale najpierw trzeba uzupełnić powietrze w naczyniu do właściwego ciśnienia wstępnego i upewnić się, że nie ucieka wentylem lub przez membranę do układu. Ciśnienie wstępne należy kontrolować przynajmniej raz do roku, albo wtedy gdy zauważysz, że wahania ciśnienia się zwiększają.
  7. Od postu #212 autor (aktualnego problemu, bo to nie jego temat) opisuje, że "mój problem jest taki ze wszystko grzeje jak ma być tylko stale sie zapowietrza pompa obiegowa i nie mogę sobie z tym poradzić ". Wielokrotnie pisał, że powietrze się w grzejnikach nie gromadzi i nie ma problemu z ogrzewaniem. Problemem jest "zapowietrzanie się" pompy... Otóż zapowietrzona pompa nie tłoczy wody! Niech się kolega jasno określi, co jest jego problemem. Pompa szumi, hałasuje, po czasie przestaje tłoczyć, czy co? Moim zdaniem to kwestia zaniżonych średnic rurociągów. Dwiema rurkami PP o śr 13 mm zasilono 13 grzejników. I to pod warunkiem, że zgrzewy są idealne. Prędkości przepływu są tam duże i może wystąpić miejscowa kawitacja lub głośne turbulencje przepływu.
  8. Podobno to pompa się zapowietrza, a ona jest przecież poniżej fragmentu z odpowietrznikiem. Tam przeniesienie odpowietrznika o 20 cm nic nie da. Już raz pytałem, ale odpowiedzi jednoznacznej nie było. Co się dzieje po "zapowietrzeniu" pompy? Grzejniki przestają grzać, czy po prostu słyszysz szum pompy ale układ grzeje? Jeśli już to przerobić zasilenie pompy poprzez wstawienie separatora powietrza.
  9. Zamykasz na full, otwierasz na full licząc obroty. Dzielisz na dwa i zamykasz. Wychodzi 1/2 otwarcia. Jak podzielisz na trzy to wiadomo ile wyjdzie. To rzecz jasna nie przekłada się na odpowiednik przepływu, ale odniesienie jakieś jest (bardzo przybliżone, bo grzejniki w instalacji trójnikowej nie mają identycznych warunków pracy). Taką regulację to generalnie "na macanego" się robi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.