Skocz do zawartości

kiminero

Stały forumowicz
 • Zawartość

  3308
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  61

Ostatnia wygrana kiminero w dniu 2 Styczeń

Użytkownicy przyznają kiminero punkty reputacji!

Reputacja

194 Doskonały

O kiminero

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wielkopolska

Ostatnie wizyty

12044 wyświetleń profilu
 1. Może. Bufor robi za sprzęgło.
 2. Przy pracującej pompie bufora ten schemat nie daje gwarancji, że powrót CWU nie popłynie na bufor i dalej na pompę bufora i dopiero kominek.
 3. kiminero

  Pompa cyrkulacyjna - dziwna praca

  Zapowietrzona. Odpowietrz na śrubunkach lub przez nakrętkę korpusu.
 4. kiminero

  Pompa CO Wilo Yonos pico/25 1 - 6 Pytanie

  A co byś chciał żeby pokazywała?
 5. kiminero

  Defro Sterowanie podłogowka

  Pompa podłogi powinna pracować cały czas. Jeśli jest podpięta pod wyjście "Pompa podłogi", to czujnik odepnij i niech sobie gdzieś dynda, tak by pompy nie wyłączał. To, że pogodówka nic nie da, to nie problem braku siłownika, tylko złej koncepcji sterowania ogrzewaniem podłogowym. Zimny powrót to już się nudzi tłumaczyć dlaczego. Poczytaj tematy. A właściwie to majstra zapytaj dlaczego tak to zbudował., że warunków gwarancyjnych kotła nie spełnia. Sprawdź jaki masz zawór bezpieczeństwa na grupie bezpieczeństwa i skonfrontuj to z max ciśnieniem dla kotła wg DTR.
 6. kiminero

  Defro Sterowanie podłogowka

  Pompa podłogi ma pracować cały czas, a temperaturę wyreguluj na pokrętle 3D (na początek 30-35). Ten czujnik widać gdzieś na foto? Dlaczego nie zrobiłeś sterowania pogodowego? Parę uwag ogólnych. 1. PP do kotła węglowego to kiepski pomysł. 2. Powrót z układu poprowadzono tak, że grozi zapowietrzeniem. 3. Jak to układ otwarty, to jest totalnie źle. 4. Nie widać zaworu zwrotnego za pompa CWU.
 7. kiminero

  Konfiguracja kotłowni - Prośba o pomoc

  Dlaczego biomasa? Do tego zapotrzebowania to zwykłymi grzałkami się ogrzejesz (bufor + II taryfa) a koszt inwestycji znikomy. Za te 10 k to w panele zainwestuj. Jak budujesz dom, to po co Ci wyliczenia z tej strony? Nie masz projektu? Za proponowane włoskie zabawki to dwa razy mnożysz budżet na kocioł.
 8. kiminero

  Wycena kotłowni - szok...

  Nie ma wpływu na sprzęgło.
 9. kiminero

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Nie jestem socjologiem i badań nie robiłem. Tu można się co najwyżej "wyżalić" i podzielić własnym doświadczeniem, a moje wynika z kontaktów z klientami. Mam wielu takich, którzy po zainwestowaniu 30-40 tys. w instalację nie emisyjną stali się bardziej wymagający wobec reszty i klną na "zadymiarzy". Taka presja otoczenia też jest pożyteczna, choć nie tak powinna wyglądać edukacja społeczeństwa. Wyraźnie też napisałem, że globalnie to przeszkadza mi konsumpcyjny wyścig szczurów i rabunkowe zużycie zasobów, które za tym stoi (węgla też). Co do "nie budowania się w dolinkach" i świadomej rezygnacji z kominków, to konkrety są po stronie władz i urbanistów. Jak oczekujesz konkretu, to jak już zostanę szefem wszystkich szefów, to zadekretuję system kartkowy na przeloty samolotem. Zamiast tego mamy szarą rzeczywistość natury ludzkiej w postaci komercyjnych lotów orbitalnych. Ktoś jest w stanie oszacować ślad węglowy takiego lotu?
 10. kiminero

  Pompa na ochronę powrotu

  To coś nowego. Jakieś uzasadnienie podali?
 11. kiminero

  Piec na pellet + bufor 350l

  Sterownik Pello, więc to palnik pelletowy. Kocioł to już inna bajka.
 12. kiminero

  Pompa na ochronę powrotu

  Nie ma wymogu. Zaleca się ze względu na pozycję wtyczki. No i wyświetlacz jakby nie było na odwrót jest.
 13. kiminero

  Piec na pellet + bufor 350l

  Spróbuj palić na stałej mocy max i niech na kilka stopni przed zadaną schodzi do mocy pośredniej i minimalnej. Temp kotła daj 70 minimum.
 14. kiminero

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Nie trzeba przechodzić na gaz, by sąsiadowe zbrojenie finansować. Szerokim strumieniem węgiel jedzie ze wschodu i tylko dlatego węgiel masz po 1000, a nie 1500. Smog jest elementem zanieczyszczenia środowiska, czy Ty go widzisz czy nie. Nie przeszkadza Ci dym z komina, ale jakby Ci sąsiad szambo rozbryzgiwał na trawnik, to byś wideł szukał. Chyba, że sam na jego trawnik... robisz. Smog jest medialny i stał się synonimem zatrucia środowiska. Jednak niezrozumiałe jest to, że im więcej rodaków powymieniało kotły na "ekologiczne" groszkowce, pelletowce, gazowe i PC, tym smog jest większy z każdym rokiem. Stawiam tezę, że to raczej rośnie w siłę głos tych, co twierdzą, że dzięki tej wymianie to oni już są super ekologiczni i to ci źli węglem palący psują im powietrze. Według mnie szkodliwość dla środowiska jest wprost proporcjonalna do dochodu i ten co cały dochód wyda na węgiel, by się ogrzać, a nie wyda nic więcej na konsumpcję jest bardziej eko niż ten, co wyda ułamek dochodu na gaz, a za resztę nakupuje śmieci (przepraszam, tzn. produktów). Jestem za likwidacją kopciuchów i opału śmieciowego, ale przyzwoicie spalany węgiel w domkach, krzywdy zasadniczej klimatowi nie zrobi. No i nie budować się w dolinkach (z kopciuchami w kotłowni), bo takie piękne widoki i nie zakładać PC/gaz w tandemie z kominkiem, bo to proszenie się o smog nad chałupą i hipokryzja. Równie dobrze można się budować na terenach zalewowych, bo tania działka i biadolić później, że woda podchodzi. Są i tacy co pod lotniskiem działki nabywają i parę lat później zbierają podpisy, że normy hałasu przekroczone.
 15. kiminero

  Pompa ogrzewanie podłogowe

  Patrz na wskazania przepływomierzy i daj taki bieg, by uzyskać 1,5-2 l/min.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.