Skocz do zawartości

kiminero

Stały forumowicz
 • Zawartość

  3239
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  59

Ostatnia wygrana kiminero w dniu 3 Sierpień

Użytkownicy przyznają kiminero punkty reputacji!

Reputacja

180 Doskonały

O kiminero

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wielkopolska

Ostatnie wizyty

11962 wyświetleń profilu
 1. kiminero

  Instalacja bufora do kotła na pellet

  A urodziny to @sambor obchodzi 14 sierpnia. Najbliższe będą "dopiero" 9., więc Piccolo co najwyżej wystrzeli. Ale fakt, 20 000 postów hydraulicznej posługi robi wrażenie. Gratuluję cierpliwości.
 2. kiminero

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Jak generowane są te grafiki @heso ? Pytam o źródło danych i stopień ich ekstrapolacji na cały glob w czasie rzeczywistym. Na wszelkich mapach zanieczyszczeń brak danych z dużych połaci globu, a tu proszę. Satelity badawcze? Pytam, bo widzę, że korzystasz z tej strony.
 3. kiminero

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Nie bez znaczenia jest, że im dalej w las (kontynent), tym więcej drzew (kominów) dookoła . Kraje śródziemia gorzej się "wietrzą" niż te z wybrzeżem oceanicznym. Cwaniaczki. Nie dość, że spalili wcześniej "swój" węgiel i drewno bez płacenia kar CO2, to jeszcze na grzbiecie biedniejszych od siebie chcą tymi karami finansować relatywnie drogie zielone technologie (u siebie oczywiście). Może należałoby skorelować kary CO2 dla danego kraju z jego stopniem zalesienia? Może kary CO2 powinny być proporcjonalne do wielkości PKB? Co mnie obchodzi, że Zachód jest taki pro eko, skoro konsumuje kilka razy więcej od nas. Dlaczego problem emisji CO2 urósł dopiero po wyprowadzeniu przemysłu ciężkiego z Zachodu do krajów rozwijających się? Jeśli przemysł Niemiec produkuje poza granicami kraju ale na własne potrzeby, to jest tak samo odpowiedzialny na emisję. Tak czy inaczej walczyć ze śmieciami trzeba na każdym froncie, u nas paradoksalnie ciągle walczymy, by ich nie spalać w duchu naszej narodowej dyscypliny: "partyzantki".
 4. Tam nic nie jest przyklejone. Czujnik trzyma się wyłącznie na przewodach, na to nasunięto tuleję ochronną i zaprasowano na przewodzie. Jak delikatnie natniesz część zaprasowaną, to bez problemu "uwolnisz" przewód i czujnik wyjdzie. Raz taki manewr przerabiałem z dwoma czujnikami w jednym otworze i zrobiłem dokładnie jak opisujesz. Działa bez zarzutu.
 5. kiminero

  Przyłącze zimnej wody A bojler cwu

  Jesteś pewien, że to rura "drga", czy może zamykający się zawór zwrotny. Obstawiam zawór.
 6. Pytanie jak głęboko utrzymuje się żar przy długiej pracy na mocy poniżej minimalnej dla danego palnika. Jak siedzi na żmijce to trzeba brać pod uwagę jej szybsze zużycie. Coś za coś. Byle świadomość była, a nie psioczenie na odmowę gwaranta. Jak cel uświęci środki, to nie mam nic przeciwko.
 7. Taki jest cel algorytmu PID i podobnych. Twierdzę tylko, że Twój PID nie wyrabia i zachowuje się jak dwustan. Jeśli efekt redukcji spalania osiągnięty, to tylko się cieszyć, ale nie jest to dobry dowód na przewagę PID nad dwustanem. A tego próbujesz dowieść.
 8. Praca Twojego kotła na mocy min niewiele różni się od standardowego nadzoru. Ja tam na wykresie widzę krótkie czasy pracy ze zwiększoną mocą i długie z mocą minimalną. Twój PID nie daje płaskiego wykresu temp kotła i miota się w szerokim zakresie, a twierdzisz, że masz stabilny odbiór na CO.
 9. kiminero

  Prond pilot G kto wie

  A to nie jest symbol stopnia Celsjusza? Skoro jest przy temp nastawy, to i za temp zmierzoną będzie, a innego nie widzę. W takim "kafelkowym" wyświetlaczu inaczej się tego nie dało wyhaftować.
 10. kiminero

  pytanie

  Sugerowanie, że DBV zamontowany za daleko nie zadziała, to też czepialstwo, a raczej ignorancja. Żaden instalator nie zamontuje DBV inaczej, jak na wyjściu z kotła. To dostatecznie blisko. Tu nie chodzi o przepychanki i łapanie za słówka. Nie pisz po prostu, że kocioł pelletowy w świetle prawa jest inaczej traktowany niż każdy inny kocioł na paliwo stałe. Albo pokaż literalne wyłączenie go spod tych wymogów. Jakich argumentów się spodziewasz? Przyznałem Ci rację, że to ma się nijak do realnego ryzyka zagotowania kotła pelletowego, ale co to zmienia w kwestii wymaganych przepisem zabezpieczeń?
 11. kiminero

  pytanie

  Powiedz to prawodawcy. No niestety nie ma. Zawór bezp ma? Naczynie przeponowe ma? A no tak. Te akurat są przecież oczywiste, że "muszą" być. A te nieoczywiste olejemy. O zewnętrznych wężownicach nie słyszałeś? Tu producenci wyszli naprzeciw wymogom. Nawet instrukcja montażu DBV wizualizuje jego zabudowę na trójniku. Nie czytałeś. DBV to dokładnie to samo, tyle, że nie posiada sondy zewnętrznej. Dlatego można go montować na trójniku.
 12. kiminero

  pytanie

  Czasem występuje odwołanie do obowiązujących w danym kraju przepisów i tu jest taka sytuacja. W Polsce zgodnie z przepisami polskimi, w Niemczech z niemieckimi itd. Schematy są opatrzone klauzulą "poglądowe", "ideowe" itp. Jeśli DTR pokazuje właściwy i wolny od wad prawnych schemat, to jak się odniesiesz do schematów sugerowanego na str. 22-23? Czy to są schematy wykonawcze?
 13. kiminero

  Przyłącze zimnej wody A bojler cwu

  Pomyśl. Czy w płaszczu masz ciśnienie 6 bar?
 14. kiminero

  pytanie

  O ile @Gonzo19 ma zdroworozsądkowe podejście do prawdopodobieństwa przegrzania kotła pelletowego, to nie znaczy to, że skreślamy go z listy "Kotły na paliwo stałe". Dopóki to nie nastąpi, urządzenie do odprowadzania nadmiaru ciepła lub jemu równoważne jest wymagane. Każdy producent kotłów pelletowych (markowych) o tym wie i w DTR-kach o tym wyraźnie pisze. Tak podchodzi do tego producent mojego kotła (str. 19-22). http://www.ogniwobiecz.com.pl/wp-content/uploads/2017/12/DTR-EKO-PELET_12_2017.pd
 15. kiminero

  Przyłącze zimnej wody A bojler cwu

  Ja z reguły pozostawiam ciśnienie wstępne bez korekt, bo fabryczne to zazwyczaj 3,5-4 bary. Od tego poziomu naczynie zacznie przejmować nadmiar, wcześniej do tego poziomu wzrośnie ciśnienie w instalacji. Zbyt wczesna reakcja to wg mnie niepotrzebna strata na pojemności naczynia.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.