Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja Forum


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o sprecyzowanie na czym polega problem. Sam fakt napisania posta świadczy o tym, że jednak udało się zalogować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2018 o 18:09, Jozefg1 napisał:

Aha - przydałby się favicon firmowy na pasku i przetłumaczenie plików pomocy

Favicon jest. Helpa będę szukał, bo w nowej wersji jakoś mi zaginął.

W dniu 5.05.2018 o 06:45, Jozefg1 napisał:

Drobny problem z uprawnieniami - bez zalogowania nie widać forum tylko header  :D

Header ma na celu zachęcenie do wypełnienia informacji o ogrzewanym obiekcie, kotle itp - jest możliwość pominięcia tych infomacji. Czy faktycznie pod tym "Headerem" nie widać forum?? Sprawdzałem na wszystkich przeglądarkach i było.

W dniu 5.05.2018 o 12:09, Hermogenes napisał:

Witaj połowa ekranu ( ta po prawej stronie jak patrzymy na ekran) na kompie przeglądarka FF jest pusta w widoku postów. poz Hermogenes 

Czy używasz adblocka? Pytam, bo sprawdziłem na firefoxie i u mnie jest tam reklama (szerokości około 300px). Jeżeli stosujesz adblocka możliwe, że będzie tam biała przestrzeń.

W dniu 5.05.2018 o 14:16, pawelll napisał:

Taki kolor tła to chyba sponsorował Tauron.

Zostało poprawione. "Skin" będzie jeszcze poprawiany.

W dniu 5.05.2018 o 18:48, MistrzMasarski napisał:

O mój Panie.. A taka fajna i prosta była wersja mobilna.. W Polsce zmiany to zawsze tylko na gorsze..

 

W dniu 5.05.2018 o 16:35, krisgie napisał:

Może to pomroczność jasna ale nie widzę zmiany trybu przeglądania na mobilny/tekstowy tak jak było w poprzedniej wersji a  było wygodne dla fonów.

Podpowie ktoś?

Jak już pisałem nowa wersja forum ma skin typu "RWD" (czyli dostosowujący się do wszystkich urządzeń). Tutaj drogi są dwie: będziemy dostosowywać ten skin tak, żeby przy mniejszych ekranach wyświetlane było mniej informacji lub poszukamy darmowego/kupimy skin typowo mobilny.

 

W dniu 5.05.2018 o 18:56, Jozefg1 napisał:

Brak emotikonek i nazwa nie przetłumaczona [Emoji]

Emotikonki (w formie "Emoji") wkrótce się pojawią. Nazwa emoji jest nazwą uniwersalną i nie wymaga tłumaczenia (informacja np. tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Emoji)

W dniu 6.05.2018 o 07:09, wojtekkowal napisał:

Brak daty i godziny przy poście. Informacja np. "napisano 6 godzin temu" jest niewystarczająca.

System wyświetlania dat się zmienił. Jeżeli post jest napisany niedawno pojawiają się bardziej precyzyjne informacje określające ten czas relatywnie do chwili obecnej. Pełna data pojawia się dopiero gdy post ma ponad tydzień. Wydaje mi się, że jest to obecnie standard w Internecie (a na pewno w portalach społecznościowych i forach). Określenie "30 minut temu" wg mnie dużo szybciej pozwala się zorientować, że odpowiedź jest "świeża" (nie muszę nawet spojrzeć na zegarek).

W dniu 6.05.2018 o 11:52, Oldek napisał:

Czy na panelu głównym Forum musi być kolumna zliczająca ilość odpowiedzi ?

button "Dodaj nowy temat", a także informacja że jest to Forum skoro pogrubiony link

informuje że jesteśmy na forum.

Ad "kolumny zliczającej". Stali użytkownicy forum wiedzą, że jest tu sporo odpowiedzi i forum zawiera dużą ilość informacji. Gdyby nie ta kolumna użytkownicy nie znający forum nie mieliby takiej wiedzy. Byłaby po prostu "sucha" lista tytułów for. Uważam, że w tym kontekście ta informacja jest ważna.

Ad "button Dodaj nowy temat" - często otrzymuje od nowych użytkowników zapytanie - jak napisać nowy temat - odpowiedź w poprzedniej wersji forum była taka, że trzeba wejść na konkretne forum i tam szukać przycisku "Dodaj nowy temat". Twórcy nowego skina poprawili ten problem. Teraz można stworzyć nowy temat także z głównej strony forum. Tak więc z mojego punktu widzenia button ten jest przydatny. A napis Forum faktycznie nie stanowi żadnej konkretnej informacji, jednak biorąc pod uwagę przycisk "Dodaj nowy temat" być może wygląda lepiej, niż puste miejsce, które by tam było zamiast niego.

W dniu 6.05.2018 o 12:09, radik81 napisał:

Wybierając "nieczytana zawartość od mojej ostatniej wizyty" wyświetla się ostatni post w danym  temacie a nie ostatni nieczytany przeze mnie post.

Sprawdziłem - dla mnie wyświetla się ostatni nieczytany post. Proszę o dokładniejszą informację co nie działa jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otwieram opcję nieprzeczytane posty to po otwarciu danego tematu zawsze jestem na pierwszym poście w temacie, brak możliwości przejścia do ostatniej strony danego tematu lub do ostatniego postu danego tematu

Przenosić trzeba się ręcznie ze strony 1 danego tematu.

Podobnie jest z tematami z prawej strony głównego ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, marcin napisał:

Header ma na celu zachęcenie do wypełnienia informacji o ogrzewanym obiekcie, kotle itp - jest możliwość pominięcia tych infomacji. Czy faktycznie pod tym "Headerem" nie widać forum?? Sprawdzałem na wszystkich przeglądarkach i było.

Teraz jest OK czyli normalnie. Pierwszego dnia były zawirowania o których sygnalizowałem.

52 minuty temu, marcin napisał:

Jak już pisałem nowa wersja forum ma skin typu "RWD" (czyli dostosowujący się do wszystkich urządzeń). Tutaj drogi są dwie: będziemy dostosowywać ten skin tak, żeby przy mniejszych ekranach wyświetlane było mniej informacji lub poszukamy darmowego/kupimy skin typowo mobilny.

Jest skin dość fajny , taki typu "dla każdego coś miłego"  - jest to skin o nazwie Luminous. Ma fajną cechę: każdy użytkownik może sobie sam ustawiać kolory według własnego upodobania...  Niestety jest płatny, o ile pamiętam koszt 15 czy 25$ ....(cena sprzed kilku lat)

52 minuty temu, marcin napisał:

Emotikonki (w formie "Emoji") wkrótce się pojawią. Nazwa emoji jest nazwą uniwersalną i nie wymaga tłumaczenia (informacja np. tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Emoji)

Nie jest to takie ważne , ale.... rzecz mała a cieszy.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja by mały pasek nawigacyjny byl zawsze na górze strony, by byl np.bezpośredni odnosnik "strona główna". 

Troche tryudne jest scrolowac caly post na górę by wejść w kategorię wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sambor napisał:

Jak otwieram opcję nieprzeczytane posty to po otwarciu danego tematu zawsze jestem na pierwszym poście w temacie, brak możliwości przejścia do ostatniej strony danego tematu lub do ostatniego postu danego tematu

Przenosić trzeba się ręcznie ze strony 1 danego tematu.

Podobnie jest z tematami z prawej strony głównego ekranu

Jeżeli chodzi o nieczytane posty to tak:

1. podobnie jak w poprzedniej wersji forum kliknięcie w tytuł tematu przenosi do pierwszego posta, tematu;

2. kliknięcie w datę  (czyli np: "25 minut temu") w poprzedniej wersji forum powodowało przejście do ostatniego nieczytanego posta, w nowej wersji do ostatnio napisanego posta.

3. aby przenieść się do ostatnio nieczytanego posta trzeba (jak pisał @Hermogenes) kliknąć kropkę przed nazwą tematu

Co do powyższego najprawdopodobniej punkt 1 zostanie (gdyż nie jest to zmiana). Natomiast zastanowię się jak rozwiązać punkty 2 i 3 - obecnie chyba nie jest to zbyt czytelne (zwłaszcza co kliknąć aby przejść do ostatnio nieczytanego posta).

Bloczek "Tematy" faktycznie działa dziwnie - zaznaczam do przerobienia.

42 minuty temu, Hermogenes napisał:

W temacie trzeba naciskać kropkę albo gwiazdkę przed tytułem. poz Hermogenes

Dokładnie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ksieciunio napisał:

Jest opcja by mały pasek nawigacyjny byl zawsze na górze strony, by byl np.bezpośredni odnosnik "strona główna". 

Troche tryudne jest scrolowac caly post na górę by wejść w kategorię wyżej.

Opcji jako takiej nie ma. Natomiast taki sam pasek jest także na dole strony. Osobiście nie jestem zwolennikiem takich "przyklejanych" elementów - nie wiem czy zamiast ułatwić nie utrudniłoby to nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Nieprzeczytanej zawartości"- po przeczytaniu znika z listy temat przeczytany.

Na "starym" forum nie znikał, pozostawał, tyle że nie był wytłuszczony.

Nie mogłoby tak pozostać, bo czasem po prostu chce się wrócić np. za chwilę do tego już przeczytanego?

Proponuję też wydłużyć możliwość edytowania postów np. do co najmniej paru godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowej wersji "Nieprzeczytana zawartość da się dość łatwo konfigurować". W Twoim przypadku należy zaznaczyć opcję "Status przeczytania" -> Wszystko (jak na screenie).

Natomiast przy okazji chyba rozwiązałem sambora sprzed kilku postów. Jest tam także opcja "Przenoś do pierwszego, nieprzeczytanego".

Nieprzeczytana zawartość   Forum o ogrzewaniu.png

Jeżeli chodzi o wydłużenie edycji - generalnie opcja ta jest do poprawienia literówek, ew. dodania jakichś mniej znaczących informacji. Jednym z głównych powodów dość takiego podejścia do ograniczenia czasu edycji jest fakt, że jeżeli ktoś śledzi temat otrzymuje powiadomienia o nowych odpowiedziach, ale już nie o nowych edycjach. Nie chciałbym doprowadzić do sytuacji w których opcja edycji jest używana do niejako tworzenia nowych wpisów tylko po to, żeby nie był to post pod postem.

Ale jestem otwarty do dyskusji - zresztą jak w każdym temacie - być może ja źle myślę i jakiś argument zmieni taki pogląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wychowałem się na forach, gdzie edycji można dokonać nawet na postach sprzed paru lat... pełny luz.

Wielokrotnie tu na forum dało się przeczytać uwagi userów typu: "nie mogę już edytować tamtego postu"

Czyli jednak jest takie zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, forum można ustawić na różne sposoby, różne są też wady i zalety każdego ze sposobów. Czas, który jest obecnie na edycję wystarczy na poprawki błędów czy drobne uzupełnienie posta. Każda uzasadniona zmiana wpisu może być zgłoszona po czasie dozwolonej edycji np poprzez punkcję zgłoszenia postu - moderator dokona zmiany.

U nas na początku był system jak napisałeś "pełny luz". Został zmieniony po kilku przypadkach z dwóch typów (przynajmniej tych, które pamiętam). Po pierwsze - ktoś kogoś wyzwał, tamten się zdenerwował, prowodyr post wyedytował i potem nic nie wiadomo (stare forum nie miało historii edycji). Po drugie było kilka przypadków osób, które uzyskały pomoc, po czym usunęły swoje wpisy powodując bezsensowność wartościowego tematu. Do teraz zresztą mam (nie takie rzadkie) zgłoszenia osób, które traktują forum jak prywatny czat, uzyskują pomoc i proszą (a czasami i żądają) usunięcia wpisów. Nie taka jest idea forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od rana mam problem z wejściem na forum ze smartfona- po otwarciu okna głównego po 2-3 sek następuje całkowite zamknięcie przeglądarki .

Ten sam problem był prawie całą niedzielę, wczoraj było Ok, teraz znowu do kitu.

 

Mój smart to Lumia z Win8 i IE

Na starej wersji działało idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi to sprawdzić. Nie mam dostępu do smartfona z Windowsem. Czy ktoś może potwierdzić? Postaram się wieczorem jakoś to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na WP 8. Potwierdzam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie sprawdzić na tej platformie czy działa oficjalne forum ipb: https://invisioncommunity.com/forums/ (+ parę przeklików)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam sobie błąd, który sam znalazłem, żeby mieć wszystko w jednym miejscu:

 

Forum   Forum o ogrzewaniu (1).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcin napisał:

Czy możecie sprawdzić na tej platformie czy działa oficjalne forum ipb: https://invisioncommunity.com/forums/ (+ parę przeklików)

Tamto na WP8 działa. Ale i tutaj na razie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sambor napisał:

Dzisiaj od rana mam problem z wejściem na forum ze smartfona- po otwarciu okna głównego po 2-3 sek następuje całkowite zamknięcie przeglądarki .

Ten sam problem był prawie całą niedzielę, wczoraj było Ok, teraz znowu do kitu.

 

Mój smart to Lumia z Win8 i IE

Na starej wersji działało idealnie.

Teraz działa i to lepiej niż wczoraj-  może przestańcie w tym wreszcie grzebać - to nie kocioł, który dużo zniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sambor napisał:

Teraz działa i to lepiej niż wczoraj-  może przestańcie w tym wreszcie grzebać - to nie kocioł, który dużo zniesie.

Za wcześnie pochwaliłem , teraz forum pozwala na 1-2 odsłony tematu, lub bierne otwarcie na ok 20 sekund i resetuje przeglądarkę.

I po co wam ta zmiana była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2018 o 22:25, marcin napisał:

W nowej wersji "Nieprzeczytana zawartość da się dość łatwo konfigurować". W Twoim przypadku należy zaznaczyć opcję "Status przeczytania" -> Wszystko (jak na screenie).

Natomiast przy okazji chyba rozwiązałem sambora sprzed kilku postów. Jest tam także opcja "Przenoś do pierwszego, nieprzeczytanego".

Nieprzeczytana zawartość   Forum o ogrzewaniu.png

Jeżeli chodzi o wydłużenie edycji - generalnie opcja ta jest do poprawienia literówek, ew. dodania jakichś mniej znaczących informacji. Jednym z głównych powodów dość takiego podejścia do ograniczenia czasu edycji jest fakt, że jeżeli ktoś śledzi temat otrzymuje powiadomienia o nowych odpowiedziach, ale już nie o nowych edycjach. Nie chciałbym doprowadzić do sytuacji w których opcja edycji jest używana do niejako tworzenia nowych wpisów tylko po to, żeby nie był to post pod postem.

Ale jestem otwarty do dyskusji - zresztą jak w każdym temacie - być może ja źle myślę i jakiś argument zmieni taki pogląd.

Byłoby wspaniale, gdyby zaznaczenie "Wszystko" pozostało...

Niestety, wraca uparcie do punktu wyjścia, czyli nie ma tak dobrze.

Jak u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sprawa jest odrobinę bardziej skomplikowana. Nowa wersja forum umożliwia zdefiniowanie własnych "Kanałów aktywności".

Spełniając Twoje wymagania, Heso, należy postąpić tak:

Kliknąć "Nieczytana zawartość" i ustawić opcję "Pokaż wszystko" i ew. "Przenoś do pierwszego nieprzeczytanego"

1.png

 

Następnie kliknąć "Zapisz jako nowy kanał", wpisać odpowiednią nazwę, w tym przypadku np: "Nowa zawartość" lub "Nowe posty" - to jest kwestia indywidualna.2.png

Teraz pozostaje jeszcze (opcjonanie) ustawić ten kanał jako domyślny (tak, żeby link do niego wyświetlał się tam, gdzie poprzednio "Nieprzeczytane posty", w innym przypadku dostęp do nowego kanału będzie z menu głównego strony). Zrobimy to klikając odpowiednią ikonkę koło nazwy tematu po jego zapisaniu:

3.png

 

Kanałów możemy tworzyć dowolną ilość zmieniając kryteria wyświetlania dostępne w górnej części strony (np. można dodać kanał z postami dodanymi przez określonych użytkowników i/lub w ciągu ostatnich x dni). Kanały dostępne są zawsze w menu Aktywność -> Twoje kanały aktywności -> Własne kanały:4.png

 

 

 

Dodam jeszcze, że podobny efekt można osiągnąć klikając w menu link "Aktywność" (https://forum.info-ogrzewanie.pl/discover/) - tam wyświetlana jest cała nowa zawartość forum. Strona ta jest także automatycznie aktualizowana (tzn można mieć ją otwartą i gdy ktoś napisze nową treść dostaniemy o niej informacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę w tym temacie poruszać zagadnienia związane z aktualizacją forum. Rozmiar ani umiejscowienie reklamy nie zmieniły się w związku z aktualizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.