Skocz do zawartości

heso

Stały forumowicz
 • Zawartość

  1666
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  16

Ostatnia wygrana heso w dniu 19 Kwiecień

Użytkownicy przyznają heso punkty reputacji!

Reputacja

64 Doskonały

O heso

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  dolny śląsk

Ostatnie wizyty

16266 wyświetleń profilu
 1. heso

  Prosty odżelaziacz domowym sposobem

  prokopcio pisał tam tak o napowietrzaniu i odczekaniu na opadnięcie osadu: "Na początku wodę ze studni (pompa na dnie studni 11m) wlewam przez słuchawki prysznicowe w celu dobrego napowietrzenia wody do zbiornika o pojemności 700L (polecam większy np 1000L ) dodając jednocześnie preparatu do podwyższenia PH (chemia basenowa PH+ ) żeby było minimum 7,4. Do testowania PH stosuję testy akwariowe - są idealne na nasze potrzeby. Z tak napowietrzonej wody o PH = 7,4 - 8; od razu wytrąca się żelazo, woda z krystalicznie czystej robi się mętna i brązowa. Teraz trzeba wodę zostawić wodę na kilka godzinek aż żelazo opadnie na dno zbiornika a woda zrobi się czyściutka." Nie moja sprawa, ale akurat wapno jest lepsze do węglanu sodu zawartego w chemii basenowej, nie wprowadza dodatkowej rozpuszczalnej soli do wody, więc nie zwiększa jej twardości, a nawet odwrotnie- zmniejsza po wytrąceniu osadu. Pełni więc podwójną rolę- podwyższa pH i pomaga oprócz wytrącenia osadu także w obniżeniu twardości wody. Tu sporo o zmiękczaniu wody: http://www.instsani.pl/876/zmiekczanie-wody cytat stamtąd: "Dekarbonizacja Polega na usuwaniu z wody twardości węglanowej (a także częściowo niewęglanowej spowodowanej przez jony magnezu), poprzez działanie na wodę roztworem mleka wapiennego Ca(OH)2. Ca(HCO3)2 + Ca(OH)2 ® 2CaCO3 ¯ +2H2O MgCl2 + Ca(OH)2 ® Mg(OH)2¯ + CaCl2 Mg(HCO3)2 + Ca(OH)2 ® CaCO3 ¯ + MgCO3 + 2H2O MgCO3 + Ca(OH)2 ® Mg(OH)2¯ + CaCO3 ¯ Proces dekarbonizacji prowadzony na zimno trwa bardzo długo, do kilku godzin, w temp. 60° zachodzi już w 10-15 minut. Po procesie konieczna jest filtracja wody. Zaletą rozwiązania jest możliwość jednoczesnego usuwania z wody twardości węglanowej, mętności, żelaza, a także dwutlenku węgla i częściowa dezynfekcja wody (wapno ma właściwości bakteriobójcze). "
 2. heso

  Termo-Tech co powiecie o tym

  "co powiecie o tym" Że mogli się z lekka wysilić i pokazać trochę ognia na tym palenisku. A tak- tylko niedopalone kawałki węgla... Zrobili sobie krzywdę tym filmikiem.
 3. heso

  Prosty odżelaziacz domowym sposobem

  Możliwe, źe tym gościem byłem ja...hes. Ale nie upieram się. Pisałem tam o węglanie, ale wapnia dodawalem do wody roztwór, tzw. mleko wapienne To rzeczywiscie zmiekcza wodę i pomaga wytącić zwiazki źelaza.
 4. heso

  Prosty odżelaziacz domowym sposobem

  To w końcu chcesz zmiekczać czy odżelaziać?
 5. heso

  Prosty odżelaziacz domowym sposobem

  Surowa woda po zalkalizowaniu powinna być pozostawiona w spokoju przez dobę, aby osad opadł. Poza tym wodę napowietrza się, dodatkowo stosuje małą ilość utleniacza- (KMnO4) potem dopiero filtruje. Miałem tak, przez 10 lat filtrowałem w roku ok. 100 ton wody. Jakimś cudem ocalał mój rysunek:
 6. heso

  Sonda Lambda Dla Ubogich

  Fakt- takiego sterownika nie mam. Dzięki za wyjaśnienie. Możliwe, że kiedyś włożę do czopucha i pomierzę te mV, ale tylko z czystej ciekawości. Ta moja LSH 24 ma faktycznie 4 przewody. Dwa do grzałki?
 7. heso

  Sonda Lambda Dla Ubogich

  Sondę kupilem parę lat temu i jakoś nie mogę zebrać się na montaż. Powiedzcie szczerze- czy czegoś wiecej można dowiedzieć się ze wskazań? Mam termometr w czopuchu, czasami zerknę. No i co z tego, że raz jest 90 a potem 180 czy 200 stopni? Czy podobnie nie będzie z sondą lambda? Pozdrawiam
 8. heso

  Klimosz-Viadrus Gwoździe lub inny metal

  Skąd wiesz, źe jest źeliwny?
 9. Nie tylko majsterkowicze, ci od produkcji kotłów też by chętnie popatrzyli... Za tzw. komuny było takie powiedzenie: " rzucam myśl, a Wy ją łapcie". Czasem tylko wspomnienie o możliwości zastosowania takiej retorty to już sporo, reszta niestety musi zostać wymyślona przez chętnego samodzielnie. Za dużo mnie kosztował projekt, aby go teraz wrzucić tak sobie w świat. Napisałem " Retorty powinny mieć system dolnego spalania... " żeby w końcu retorty nie bazowały na tym dość dziwnym wypychaniem węgla, który niby ma się tam spalić kompletnie, a często opuszcza retortę nie spalony (koks) lub zwyczajnie gaśnie, nie mówiąc o innych wadach. To nie tak, panowie, nie tak... Pozdrawiam. HS
 10. heso

  Pestka wiśni

  Darbatt, tu nie chodzi nawet o jakieś tam śladowe ilosci trucizny, ktora ucieka kominem. Zdarza się, ze taki dym zadymi kotłownię, a to juź inna bajka. Lepiej, tego nie wdychać.
 11. Mam parę rysunków. Jak obiecasz, że nikomu nie przekażesz szczegółów, możesz mnie odwiedzić, pokażę.
 12. heso

  Pestka wiśni

  Widzę podstawowy błąd- zastosowano górne spalanie zamiast dolnego. Ale podajnik spoko.
 13. heso

  Pestka wiśni

  No...tak- biomasą są też krowie placki (to nie żart, są na liście)... wysuszone. Co do tych pestek- rzeczywiście mogą zawierać cyjanowodór, więc każde nieostrożne złe spalanie może truć jak każde inne byle jakie (spalanie).
 14. heso

  Pestka wiśni

  Nie chcę się czepiać, ale co na to przepisy o rodzajach dopuszczalnych paliw? Są legalne?
 15. Retorty powinny mieć system dolnego spalania...
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.