Skocz do zawartości

heso

Stały forumowicz
 • Zawartość

  1618
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  16

Ostatnia wygrana heso w dniu 19 Kwiecień

Użytkownicy przyznają heso punkty reputacji!

Reputacja

63 Doskonały

O heso

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  dolny śląsk

Ostatnie wizyty

16120 wyświetleń profilu
 1. heso

  uciekająca ciepła woda,pomocy !

  Kiedyś tez walczyłem z tym problemem, co opisałem, do dziś chodzi bez zarzutu:
 2. heso

  Kocioł Ds Mpm

  Mam wrażenie, że te bufory służą głównie do wyrzucanie energii kominem... Nie krępujcie się, grzejcie do 99 st.C
 3. heso

  Zawsze warto wiedzieć więcej i więcej

  Przyznam się, że mój wpis był z lekka prowokacyjny. Wiem, że taki kocioł pracuje cyklicznie i widziałem już zdjęcia kotłowni, gdzie pozostawiony na kilka dni piec, ustawiony na małe spalanie potrafił dosłownie uwędzić wszystko dymem wydobywającym się wszelkimi szczelinami, oczywiście z powodu zaniku ciągu. Cała komora spalania była wtedy zasypana ciągle dostarczanym groszkiem. Kocioł z podajnikiem nie powinien pracować z użyciem nadmuchu. Spalanie najlepiej ciągłe, z modulacją dopływu powietrza (naturalnym ciągiem) i cyklicznym dostarczaniem paliwa.
 4. heso

  Aktualizacja Forum

  Dzięki, zrobię tę zakładkę.
 5. heso

  Aktualizacja Forum

  Po wielu próbach nieudanych ustawiania opcji przeczytanych wiadomości (ustawienia uparcie same się szybko resetowały) znalazłem proste rozwiązanie- korzystam po prostu z historii na przeglądarce... Porównując inne portale, z ulgą przeglądam, czytam i jakoś przeczytana zawartość nie znika. Adminie, mam wrażenie, że coś tu zostało przedobrzone. Pozdrawiam.
 6. heso

  Zawsze warto wiedzieć więcej i więcej

  Skoro komin wytwarza podciśnienie odprowadzające spaliny z kotła, to logika podpowiada, że bez łaski powinny być też zasysane gazy z podajnika i zasobnika. Nieszczelna pokrywa może wtedy ułatwiać przepływ gazów- do kotła i komina.
 7. heso

  Brak ciągu kominowego.

  Typowy przykład wyciągania falszywego wniosku. Zimą też masz problem z ciągiem przy takim wietrze? Obojętnie czy mocnym czy słabym? Zauważyłeś jakiś zwiazek z temperatura powietrza?
 8. heso

  Brak ciągu kominowego.

  Za przeproszeniem- co ma do tego wiatr zachodni i drzewa? Naczytales sie w internecie czy tak powiedzial fachowiec? Przyczyny szukaj w piecu, zwieksz temperaturę spalin, sprawdź droznosc komina.
 9. heso

  Zawsze warto wiedzieć więcej i więcej

  Fascynujące...otworzyć klapę, nasypac, zamknąć. Jak uważam, że akurat pokrywa nie powinna być szczelna, to juz mój problem?
 10. Osobiście podobają mi się takie rozwiązania z posadowieniem kolektorów na gruncie- łatwiejszy montaż i w ogóle obsluga. A ludzie na ogół- na dach!
 11. To może jeszcze dorzucę ze starej książki ("Mała szklarnia na działce") Przy okazji: stara skorodowana powierzchnia stalowej (żelaznej) blachy ma znacznie lepszy współczynnik przejmowania promieniowania słonecznego, niż np. blacha miedziana.
 12. heso

  Co sądzicie o tym piecyku?

  Pewnie nie najgorszy, ale gdzie mu tam do mojego poniemieckiego żeliwnego kaloryfera... Nie bardzo łapię, jak przepływają gorące gazy (do góry, potem w dół następnym kanałem?) ale wierzę, że wymiennik niezły.
 13. heso

  Wydzielone z tematu "Co sądzicie o tym piecyku"

  Powiedz to tym ze straży miejskiej... Kiedyś w TV po kolejnej kontroli opowiadali z oburzerzeniem o tym, ze lludzie spalaja stare kartony...
 14. heso

  Wydzielone z tematu "Co sądzicie o tym piecyku"

  Zauważcie, że za każdym razem jak zdarzały sie takie pożary, komentarz był zawsze taki sam: dym nie zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców. Chyba nawet wiem dlaczego tak oglaszali- gdyby zagrażal, to należałoby sie odszkodowanie za utratę zdrowia.
 15. heso

  Pustka Powietrzna

  Powoli wchodzą nowe materiały izolacyjne- porowate płyty z lekkiej ceramiki. Są przepuszczalne dla pary wodnej, to podstawa zachowania bariery cieplnej. Tu filmik, niestety w języku Gethego:
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.