Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja Forum


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek sygnalizujący zmiany :)

Wiem, że ogólnie Internauci nie lubią zmian - w sumie też nie lubię. Dlatego już dziś chcę zasygnalizować, że w dość określonym czasie zostanie przeprowadzona aktualizacja forum do wersji 4.x. Dla większości z Was nic to nie znaczy - faktem jest, że będzie inaczej. Główną zmianą jest np. "responsywny" (RWD) design strony - tzn strona będzie dostosowywała się do szerokości ekranu i podobnie wyglądała na "desktopach", tabletach, komórkach.

 

Różnica generalnie jest widoczna, więc chciałbym, żeby ten proces przebiegł bez problemu. W tym celu (zwłaszcza dla stałych bywalców) niedługo udostępnię wersję testową nowego forum, do którego chętnie usłyszę krytyczne uwagi. Będziemy to tak długo drążyć aż nowa wersja będzie "do przyjęcia" także dla osób, które długo korzystały z wersji starszej. Chciałbym aby w ten jeden dzień "migracji" wszystko przebiegło w miarę bezproblemowo i wszyscy mogli od razu zadomowić się na nowym skrypcie.

 

Dla sceptyków od razu chciałbym wyjaśnić dlaczego proces ten jest konieczny. Otóż obecna wersja 3.x forum w niedługim czasie przestanie być objęta "gwarancją" producenta. Rozwijana będzie wtedy tylko nowa wersja. Co za tym idzie obecna wersja forum za kilka miesięcy może być podatna np. na ataki hackerskie itp.

 

Generalnie nie ma tak, że musi to być jutro, ale nastąpi zapewne za 3-6 miesięcy. Stąd chciałbym zasygnalizować temat.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak więc powoli zaczynamy proces aktualizacji. Forum testowe znajdziecie pod tym adresem:

https://forum4.info-ogrzewanie.pl

 

Wymagane jest podanie loginu/hasła, które brzmią test/test.

 

Oprócz aktualizacji forum do najnowszej wersji zostanie także uruchomiony certyfikat ssl (adres forum będzie rozpoczynał się od https).

 

Forum jest testowe - tzn będą na nim prowadzone różne prace (może okresowo nie działać), a wszelkie pisane na nim treści zostaną utracone.

Chętnych do testowania/zgłaszania uwag/propozycji proszę o pisanie w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Skrypt forum zostanie zaktualizowany do najnowszej wersji w ten weekend (4-6 maja). W związku z tym forum będzie chwilowo niedostępne.

 

Główna część aktualizacji potrwa około 2-3 godzin. W tym czasie forum będzie niedostępne - ta część aktualizacji będzie wykonywana w nocy.

 

Następne kilkanaście-kilkadziesiąt godzin będzie trwał proces aktualizacji postów i różnych innych elementów forum - forum będzie w tym czasie dostępne w normalnym trybie (o ile nie wystąpią jakieś nieprzewidziane problemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza - jeżeli dziś do północy nie wydadzą nowej to 4.3.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie najnowsza.... :D 

 Zarządzałem forum na IPBoad ale firma zdecydowała o przejściu na phpBB.

Oczywiście całą baze diabli wzięli, trzeba było od nowa konfigurować, no i to ciągłe mieszanie w plikach na ftp.... :(

Na IPB można większość rzeczy robić z poziomu forum, dostęp do ftp jest potrzebny dość rzadko. 

Aha - przydałby się favicon firmowy na pasku i przetłumaczenie plików pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Favicon chyba kiedyś był ale zaginął ;)

 

Startujemy z aktualizacją - to ostatni post na 3.x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy znowu on-line :) Pierwszy post na najnowszej wersji forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobny problem z uprawnieniami - bez zalogowania nie widać forum tylko header  :D

Edit: 

Cytat

Następny krok: Optional Profile Information

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kolor tła to chyba sponsorował Tauron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pomroczność jasna ale nie widzę zmiany trybu przeglądania na mobilny/tekstowy tak jak było w poprzedniej wersji a  było wygodne dla fonów.

Podpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się jakimś cudem udało przełączyć na tryb mobilny.... ale jak ja to zrobiłem?  Nie wiem. :D

Za to dobija mnie ten "fest różowy" kolorek nijak nie pasujący do forum technicznego. :(

Dla IPB4 niewiele jeszcze skórek jest ale ja zawsze ściągałem darmowe, jest ich już trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Jozefg1 napisał:

Za to dobija mnie ten "fest różowy" kolorek nijak nie pasujący do forum technicznego. :(

Na moim fonie jest kolor "krwisty" :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie .... w pośpiechu pies..... itd

Po to jest  ten temat żeby sygnalizować Adminowi błędy a takowych przy tak gruntownej modernizacji nie da się uniknąć.

A więc: Brak przycisku zmiany skina

             Brak emotikonek i nazwa nie przetłumaczona [Emoji]

 

cdn....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kolorki na zbliżone do tego co było.

Jeżeli chodzi o skina na ten moment jest jeden responsywny i tak raczej pozostanie - skin jest łatwo edytowalny - można uprościć wersję mobilną.

8 godzin temu, Hermogenes napisał:

Witaj połowa ekranu ( ta po prawej stronie jak patrzymy na ekran) na kompie przeglądarka FF jest pusta w widoku postów. poz Hermogenes 

Jak mawiają informatycy "u mnie działa" ;) Podejrzewam adblocka (puste miejsce zamiast reklamy)?

Proszę o zgłaszanie problemów i propozycji. Każda sugestia zostanie rozważona. Na dziś miłej nocy życzę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na panelu głównym Forum musi być kolumna zliczająca ilość odpowiedzi ?

Nie wszędzie "pudelkowy" kolor został zmieniony, uważam również za zbędny

button "Dodaj nowy temat", a także informacja że jest to Forum skoro pogrubiony link

informuje że jesteśmy na forum.

f1.png

f2.png

f3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając "nieczytana zawartość od mojej ostatniej wizyty" wyświetla się ostatni post w danym  temacie a nie ostatni nieczytany przeze mnie post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapatalk powinien już działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, marcin napisał:

Jak mawiają informatycy "u mnie działa" ;) Podejrzewam adblocka (puste miejsce zamiast reklamy)?

Proszę o zgłaszanie problemów i propozycji. Każda sugestia zostanie rozważona.

 

Spotkałem się z tym że potrafi na jakiejś przeglądarce nie działać albo inaczej wyglądać.

Ostatnio miałem tak że na FF było OK a na Chrome była kaszanka, jakieś krzaki itp.  Co się okazało - Chrome zniekształcało czcionkę, po zmianie na inną już było OK.

Dlatego efekt zmian warto sprawdzać na kilku przeglądarkach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.