Skocz do zawartości

Logan

Stały forumowicz
 • Zawartość

  308
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana Logan w dniu 30 Wrzesień 2017

Użytkownicy przyznają Logan punkty reputacji!

Reputacja

6 Neutralny

O Logan

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kotlina sandomierska

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  120m2 + garaż 25m2, parterówka, fundament 10cm, podłoga 8cm, elewacja 15cm, strop 20cm, wszędzie styro. Temp. 21-23*C.
 • Instalacja
  9 grzejników Fondital + 55m2 podłogówki + CWU 300l, układ zamknięty Junkers 14kw + kominek PW Lechma 15kw na sprzęgle.
 • Kocioł
  Junkers ZSB 14-3c

Ostatnie wizyty

1812 wyświetleń profilu
 1. @drewniak Płacisz wszystkie podatki od każdej zarobionej złotówki, nie kantujesz US, ZUS, itd? Jeżeli tak, to podaj te przykłady jak to dobrze teraz jest, bo ja nie widzę różnicy oprócz podwyżek (to akurat zawsze było).
 2. Oj Panowie o czym tu mowa, o powszechnym dostępie do broni :) Macie świeży przykład: https://krakow.onet.pl/krakow-strzelal-do-przechodniow-i-podpalil-samochod/jl2fgm1 Ja znam osobiście kogoś kto miał legalnie broń i biegał po posesji i strzelał. Na szczęście, dobrze się skończyło. Więc uważam, że wywody na ten temat sa za wczesne.
 3. Logan

  Ciąg Wsteczny W Kanale Wentylacji

  W oknach macie regulację docisku (nie licząc okien z poprzedniej epoki), po co ciąć czy kombinować. Druga opcją są zawory zwrotne na kratkach wentylacyjnych.
 4. Logan

  Ogrzewanie W Styczniu I Lutym Po Zmianie Na Gaz

  Dom około 120-140m2 :) Autor bloga nie wie co kupił czy wybudował?
 5. Wg mnie płacisz w normie. nie wiem ile gotujesz i ile osób korzysta z ciepłej wody. Ale chyba wiesz ile płacisz za gaz po sezonie to odlicz i masz (średnią) na czysto ile idzie na ogrzewanie.
 6. http://2testfff.blogspot.se/2011/07/dgp-bez-tajemnic-czyli-jak-dobrze.html
 7. Witam. "Wydaje się, że dzialaly...", od tego punktu trzeba zacząć i szukał bym przyczyny w sterowniku. Temperatury coś dziwnie odczytuje albo ty coś źle podałaś. Skąd wiesz że było 40*C a sterownik pokazywał 10*C. Mogło tak być, bo na pewno masz zasobnik z dwoma wężownicami i czujnik temp. wody w zasobniku jest w dolnej części i taka temp. mogła być, jeżeli była woda używana a kominek nie grzał. na górze będzie mieć 50*C a na dole może być 10*C. Nie jasno opisane zresztą.
 8. Logan

  De Dietrich Dietrich - Sterowanie Pracą Kotła Gazowego

  Witam. Mam taki sterownik, na nim nic nie zaoszczędzisz, działa włącz-wyłącz, o wybranych porach i tyle. Jak utrzymujesz w dzień 22*C, to zużycie masz wg mnie ok. Zajmij się stratami, bo sam stwierdziłeś że gdzieś tam ci podwiewa. Zamontuj kratki z żaluzjami i zwrotnicami. Możesz jeszcze zejść z temp. zadaną na kotle o 5-10*C i jak masz lekko przewymiarowane grzejniki, komfort cieplny powinien być zachowany, a kocioł będzie mniej łykał. Ja teraz grzeję na 45*C, ale mam podłogówkę i kilka grzejników i jest tak jak chcę.
 9. http://2testfff.blogspot.se/2011/07/dgp-bez-tajemnic-czyli-jak-dobrze.html
 10. Ja mam instalację mieszaną i działa na dwóch sterownikach bez problemu.
 11. @irys258 Dużo idzie, a zimy jeszcze w sumie nie ma. Tj. wspomniałeś strop nieocieplony to nie ma się co dziwić. Jak ocieplisz to spadnie, a ile tego nikt nie wie. Na pewno odczuwalnie dla portfela.
 12. Logan

  Kominek Wolno Stojący- Uda Się?

  Postawiony ma komin systemowy, na stropie, nad ścianą nośną. Taki patent. Dom parterowy.
 13. Logan

  Palenie Brykietem Bukowym

  Witam. Co do węgla się nie wypowiem, ale czas palenia drewna i brykietu jest ok. Takie same czasy palenia osiągam w kominku.
 14. Logan

  Kominek Wolno Stojący- Uda Się?

  No i się zaczyna, Panowie gość pyta o możliwości, a tu już wywody czy będzie mu się chciało palić czy nie. Teraz jest moda na takie coś jak na zdjęciu, kolega ma tylko stojący, jakoś nic mu nie wychładza.
 15. Logan

  Jaki Sposób Ogrzewania Wybrać?

  @rustin Idź w gaz i po problemie. Nie będziesz zachodził w głowę czy pompa da radę czy nie, jakby przyszły duże mrozy. Jak będziesz mieszkał w rejonie narażonym na braki prądu, to z gazem w krytycznej sytuacji też nie będziesz miał problemu, kupujesz lub wypożyczasz mały agregat i jedziesz spokojnie.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.