Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłamstwo smogowe Fake news


Gość miki1212

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana klimatu jest nam na ręke jak w zime będzie max minus 5 a lata będą takie jak to gdzie praktycznie od kwietnia do teraz świeci słońce to i ludzie nie będą musieli grzać w domach przez 6 miesięcy. Nowe domy nie mają większego zapotrzebowania na moc niż średnio 3-4 kW to  z czasem może i gaz się będzie opłacał.

Tylko jak to u nas skoro władza dostanie mniej kasy bo macie mniejsze zużycie to i ceny podskoczą i najgorsze jest uzależnienie od tego państwa, które zachowuje się jak matka alkoholiczka bo jak masz komin to napalisz starymi płytami z mebli w razie W, a jak masz tylko gaz czy prąd to niestety musisz być posłuszny władzy bo ci kurek zakręcą i kaplica, ognisko w dużym pokoju grube swetry itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wyszedlem z sobotniego "okompania"....w wodzie i tu Cie zaskocze....ogrzanej gazem w piecyku "ariston" na Gz bo gowniany junkers zdechl po 4 latach :)) A dom ogrzewam rowniez piecem z podajnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a u nas palą w piecach cały rok , nawet w lipcu i sierpniu muszę pilnować kiedy mam zostawić otwarte okna na wietrzenie, bo nigdy nie wiem kiedy bedzie po powrocie z pracy w domu siwo. A o tej porze to mogę zapomnieć o wietrzeniu mieszkania.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy poczytac rozne artykuły po sieci o " s m o g u"....a nie wypowiadac sie slepo ze smog to tylko palenie w piecu:

dorzucam pierwszy lepszy:

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/naukowcy-agh-podwazaja-ekspertyzy-ws-smogu-co-nas-naprawde-truje_7633.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abcde napisał:

Tylko w dani nie zarabia nikt g....ch pieniędzy tak jak zarabia się w Polsce.:)

Nie wiem skąd takie stwierdzenie,ale nie będę drążył tego tematu w tym temacie :)

A co do smogu to może i faktycznie tylko montaż ds-ów by ograniczył ten problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, miki1212 napisał:

,,,, No coś trzeba z tym zrobić, takie manipulacje podpadają chyba pod ustawę i są ścigane, ostatnio mamy sporo takich udawanych newsów.

Dziś w poszukiwaniu "smogu", udajmy się do Wadowic.

520346577_Wadowiceul.Gimnazjalna2018_11.10_godz_21.thumb.jpg.620ce9e715efab923cfcf1708ab8dc6f.jpg

źródło: https://airly.eu/map/pl/#49.88539,19.48934,i5747

Poziom pyłów PM10 zawartych w badanym powietrzu przekroczony o 1 218%.
Poziom pyłów PM 2,5 zawartych w badanym powietrzu przekroczony o 1 527%
Temperatura powietrza 5*C, wilgotność powietrza 88%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej_M_ napisał:

Dziś w poszukiwaniu "smogu", udajmy się do Wadowic.

520346577_Wadowiceul.Gimnazjalna2018_11.10_godz_21.thumb.jpg.620ce9e715efab923cfcf1708ab8dc6f.jpg

źródło: https://airly.eu/map/pl/#49.88539,19.48934,i5747

Poziom pyłów PM10 zawartych w badanym powietrzu przekroczony o 1 218%.
Poziom pyłów PM 2,5 zawartych w badanym powietrzu przekroczony o 1 527%
Temperatura powietrza 5*C, wilgotność powietrza 88%.

Ale co to za źródło informacji? Kto to jest, jak dokonuje pomiarów, kto to sponsoruje? W mojej miejscowości elektrownia właśnie zaczęła dymić czarny dym z kominów spalinowych a ta mapa co podałeś pokazuje czyste powietrze. Fake news.

To tak jak z tymi szczepionkami 4 dni temu była epidemia odry bo dwóch ukraińców przyjechało chorych, a jak odrzucili ustawę o dobrowolności szczepień i lekarze znowu dostają fanty i wycieczki od korporacji a kasa płynie szerokim strumieniem z państwowej kasy do firmy to jest cisza. Epidemii już ni ma :)

Podobnych technik manipulacji uczyli mnie na marketingu, trzeba sprawić żeby ludzie sami chcieli kupić produkt, Adolf Hitler mawiał, że nie wystarczy aby ludzie chcieli iść na wojnę, ludzie muszą pragnąć wojny :) I to się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podobnych technik manipulacji uczyli mnie na marketingu..."

W Toruniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w Toruniu, akurat w Krakowie, to wiedza ogólnie dostępna dla każdego kto chce się czegoś nauczyć zamiast pić piwko "po robocie" i oglądać propagandę, nazywacie to chyba "odmóżdżanie" co jest zgodne z prawdą z resztą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma racji bo to fake jest a dziennikarze bazują na takich stronkach sponsorowanych i podają nieprawdziwe informacje żeby osiągnąć dany cel propagandowy, a na to jest paragraf i prokurator niestety państwo jest za słabe i zaraz będą jeździć do Brukseli, że niezależność i wolna prasa jest zagrożona szkoda, że ja nie mogę być niezależny tylko jeszcze muszę płacić podatki na to.

Tak jak rzekome urodziny Adolfa na zamówienie znanej telewizji...

A druga strona ma EU co jeszcze więcej mówi za siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy skan zawartości SO2 w powietrzu, oczywiście związany ze spalaniem ze strony https://earth.nullschool.net/#current/chem/surface/level/overlay=so2smass/orthographic=12.82,47.04,1821

Jak widać, trochę tego u nas jest i mam wrażenie, że sąsiedzi z południa też nam podesłali.

so2 eur.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich stronek jest mnóstwo tylko jak one się mają do rzeczywistości. Ta sama stronka zobaczcie jak zatruwają Chiny obszar wielkości Europy plus jeszcze trochę i co z tego, że dwa, trzy kraje przestaną kopcić jak cały świat to robi sprawdźcie Indie, USA, Amerykę Południową i Rosję.

 

smog.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo fajne obrazki jak mojej wnusi.....

Czy te"mapki" pokazują stan nienawiści geopolitycznych??? :) Żart oczywiście.

A widać że wiaterek zasysa  te czyste powietrze z południa do nas. Ojejku jaki tam  na południu EU to musi być alarm smogowy..... Media aż kipią ....

YARO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Islandia wulkany

1537200834_Screenshot_2018-11-11earthaglobalmapofwindweatherandoceanconditions.png.2b518ea9a20796e10555e8615a566e2c.png

A poniżej czyżby Wrocław tak oddychał??? ta ciemniejsza plamka???

1433340122_Screenshot_2018-11-11earthaglobalmapofwindweatherandoceanconditions.png.234b35f3cffeb6720cd7918ac1bcca06.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez znaczenia jest, że im dalej w las (kontynent), tym więcej drzew (kominów) dookoła . Kraje śródziemia gorzej się "wietrzą" niż te z wybrzeżem oceanicznym. Cwaniaczki. Nie dość, że spalili wcześniej "swój" węgiel i drewno bez płacenia kar CO2, to jeszcze na grzbiecie biedniejszych od siebie chcą tymi karami finansować relatywnie drogie zielone technologie (u siebie oczywiście).

Może należałoby skorelować kary CO2 dla danego kraju z jego stopniem zalesienia? Może kary CO2 powinny być proporcjonalne do wielkości PKB? Co mnie obchodzi, że Zachód jest taki pro eko, skoro konsumuje kilka razy więcej od nas. Dlaczego problem emisji CO2 urósł dopiero po wyprowadzeniu przemysłu ciężkiego z Zachodu do krajów rozwijających się? Jeśli przemysł Niemiec produkuje poza granicami kraju ale na własne potrzeby, to jest tak samo odpowiedzialny na emisję.

Tak czy inaczej walczyć ze śmieciami trzeba na każdym froncie, u nas paradoksalnie ciągle walczymy, by ich nie spalać w duchu naszej narodowej dyscypliny: "partyzantki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic kwalifikujesz się na wywrotowca... W przyrodzie i polityce istnieje jedno najważniejsze prawo, z którego wywodzone są inne czyli:  " silniejszy ma zawsze rację"...

My niestety jesteśmy gdzieś w środku stawki ale pniemy się powolutku do góry więc od czasu do czasu daje się nam po głowie, żebyśmy zbyt szybko nie urośli, choćby w stosunku do sąsiadów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tutaj chodzi tylko o gnębienie słabszych przez mocniejszych a przecież wszyscy siedźmy głęboko w 19 wieku bo bez paliw kopalnych niestety nic innego nadal nie mamy. I co z tego, że mamy androidy i windowsy z 21 wieku skoro one potrzebują 19 wiecznej energii z węgla i plastiku z ropy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompletu jeszcze te słynne PM10. Jak poobracacie trochę globem, to widać, że inni to dopiero mają!

https://earth.nullschool.net/#current/particulates/surface/level/overlay=pm10/orthographic=17.15,49.49,3000

pm10.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.