Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Karlik Ekogroszek - nowy towar PGG


hajtaler428

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie PGG takie kwiatki .

Aktualny regulamin sklepu internetowego:

7.Koszt transportu towaru przez firmę kurierską ponosi Kupujący.

...................................

2.Ceny Towaru zawierają w sobie koszt transportu i opakowania wraz z paletą, na której jest transportowany Towar. Paleta nie podlega zwrotowi.

Jak to rozumieć - kto w końcu płaci za transport?

W roku ubiegłym jak kupowałem , transport był w cenie towaru , obecnie to pewnie płatny , choć w aktualnym regulaminie jest sprzeczność.

Ale jak to zwykle u nas bywa - ewentualne wątpliwości rozstrzygane są na korzyść silniejszego , czytaj PGG .

Tylko kto od nich będzie kupował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w cenie towaru jest transport. A czemu chcesz u nich brać skoro retopal jest do bani a karlik loteria. Ja już u nich nic nie kupię. Nawet ich ekoret jest do bani nie to co kiedyś. Mi została jeszcze tona tego beznadziejnego retopalu i aby to spalić muszę mieszać z innym eko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie sklepu internetowego obowiązującym do dn. 12.07.2018 punktu 7 o kosztach transportu przez kupującego nie było , w aktualnym jest ,  a więc należy się domyślać , że kosztami transportu będą obciążać kupującego - należałoby zadzwonić do PGG i jednoznacznie wyjaśnić.

Ja gdyby nie ten myk z transportem to bym ich jednoznacznie jeszcze nie skreślał , palę retopalem i oprócz sadzy da się z tym żyć .

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety lipa. Brałem retopal w 2018 roku jakoś w sierpniu i ciężko mi się to pali. Dlatego muszę go mieszać z innym eko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jasa napisał:

To prawda ale wiele grochów to ma .

Za to problemów ze spiekami i niedopałami nie ma a to jest główna bolączka innych.

No i cena , do tej pory przynajmniej  była do zaakceptowania.

 

No u mnie niestety spieki się robią rok wcześniej nie miałem takich problemów z retopalem. Są grochy mocne i zero spiekow jak tylko cena odpowiada powyżej 1k. Jedyny problem groszkow to utrzymanie stałych parametrów z biegiem czasu. Najlepiej sprawdzać co roku biorąc kilka worków. 

Edytowane przez Arczi82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozpocząłem sezon resztkami zeszłorocznego retopala, następnie dwie palety karlika i w sobotę rozpocząłem nową paletę retopala.  

Póki co nie odniosłem wrażenia żeby zeszłoroczny retopal różnił się od tegorocznego.

Pierwsze co zastałem po zmianie (karlik->retopal), po pierwszej dobie, to wieżyczka ze spieczonego popiołu na podajniku. Karlik spalał się na pył.

Generalnie z karlika byłem na tyle zadowolony, że nie kombinowałbym już z dalszymi eksperymentami, gdyby nie sadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 1.5 tony karlika i w porownaniu do retopalu to miodzio. A retopal tak jak u Ciebie z popiołu spieki niesamowite. Na szczęście została mi paleta retopalu i musiałem dokupić innego grochu i mieszam z retopalem i jest lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już wcześniej wspominałem skreslilem ich ze swojej listy. Znalazłem lepszy groch na lokalnym składzie. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jasa napisał:

Dzwoniłem dzisiaj do sklepu internetowego  - od początku roku do ceny zakupu dodawana jest cena transportu uzależniona od odległości (po wpisaniu kodu pocztowego wyświetla się wartość zamówionego towaru).

Coraz lepiej .

Już kiedyś o tym pisałem. W zeszłym roku kupowałem ekomiał greenpal po 600 zł , teraz po wpisaniu kodu pocztowego cena jest 797 zł. Trzeba będzie na przyszłą zimę poszukać opału na lokalnych składach.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Oldek napisał:

mokry, drobny, dymi, dużo w popielniku

A u mnie suchy, mało podziarna, nie wiem jak dymi, ale popiołu nie więcej niż z innych ekogroszków.

To by wskazywało, że całe te dyskusje o opale są psu na budę, o czym pisali (no, nie o opale ale ogólnie) już amerykanie 20 lat temu. Mniej więcej chodzi o to, że jeśli na jakimkolwiek forum pojawi się konkretna nazwa produktu, to już po niewielu godzinach dowiaduje si ę o tym producent i konkurencja - o ile ktoś z nich nie założył wątku. Podobno wątki, które ciągną się już parę miesięcy napędzają już jedynie właśnie producenci i ich konkurenci. Nooo, ale u nas nie Ameryka, więc my wyrażamy jedynie prawdziwe, uczciwe  i obiektywne opinie. Poza tym, pomijając powyższe, my w odróżnieniu od innych nacji na wszystkim się znamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cemol podtrzymuję to co napisałem wcześniej. Może kupisz ode mnie worek (odsprzedam po cenie 22 zł. + kurier) i zobaczysz co w worku piszczy. Adres gdzie wysłać poproszę na PW. Retopal kupiony w czerwcu 2018 r. Worki dobrze wilgoć trzymają. Czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odsprzedam cała paletę 750kg ktoś chętny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cemol napisał:

 

. Podobno wątki, które ciągną się już parę miesięcy napędzają już jedynie właśnie producenci i ich konkurenci. Nooo, ale u nas nie Ameryka, więc my wyrażamy jedynie prawdziwe, uczciwe  i obiektywne opinie. Poza tym, pomijając powyższe, my w odróżnieniu od innych nacji na wszystkim się znamy ;)

Powiem szczerze , że nie bardzo rozumiem .

Producenci i konkurenci przestańcie się ukrywać !!!!

A może jednak ciągnący się przez kilka miesięcy wątek może oznaczać ,że jest zainteresowanie problemem  przez forumowiczów , którzy z produkcją , dystrybucją i zawodowym zajmowaniem się tematem  , nie mają nic wspólnego.

Z tym ,że na wszystkim się znamy to zgoda . Czasami z konieczności a czasami  rzeczywiście to "znawstwo " jest na wyrost.

Ale to nie oznacza, żeby nie dyskutować na forum , nawet jeżeli skutkiem ubocznym jest  powtarzanie się i subiektywne oceny. Zresztą pełen obiektywizm to chyba nie istnieje.

A przy okazji można się dowiedzieć  o innych eko niż te , których się używało i wybrać już przetestowane.

 

Edytowane przez Jasa
interpunkcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Oldek napisał:

@Cemol podtrzymuję to co napisałem wcześniej. Może kupisz ode mnie worek (odsprzedam po cenie 22 zł. + kurier) i zobaczysz co w worku piszczy. Adres gdzie wysłać poproszę na PW. Retopal kupiony w czerwcu 2018 r. Worki dobrze wilgoć trzymają. Czekam

Z jakiego powodu ja mam kupować od Ciebie węgiel i jeszcze płacić (sic!) za przesyłkę, skoro transport Retopala jest wliczony w cenę. Może na Marsie jest inaczej, ale na Ziemi, jak kupię coś, co powinno mieć inne parametry niż np. w ofercie, to składa się reklamację. Reklamowałeś ten towar? Nie? Ojejejejejej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jasa napisał:

Powiem szczerze , że nie bardzo rozumiem .

Producenci i konkurenci przestańcie się ukrywać !!!!

A może jednak ciągnący się przez kilka miesięcy wątek może oznaczać ,że jest zainteresowanie problemem  przez forumowiczów , którzy z produkcją , dystrybucją i zawodowym zajmowaniem się tematem  , nie mają nic wspólnego.

Ja z kolei rozumiem, że Ty nie rozumiesz. Jeśli jest inaczej, to napisz jakie wnioski wyciągnąłeś po przeczytaniu tego trwającego siódmy miesiąc wątku (370 postów!). Wątku dotyczącego jednego jedynego ekogroszku o nazwie "Karlik". Nooo, po tylu postach, to swoją opinię możesz też w miarę precyzyjnie uzasadnić. Jaka by ta Twoje opinia nie była, znając poczytność niniejszego forum, miej na uwadze, że to co napiszesz może wpłynąć na sprzedaż Karlika przez PGG.

Edytowane przez Cemol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cemol napisał:

Z jakiego powodu ja mam kupować od Ciebie węgiel i jeszcze płacić (sic!) za przesyłkę, skoro transport Retopala jest wliczony w cenę. Może na Marsie jest inaczej, ale na Ziemi, jak kupię coś, co powinno mieć inne parametry niż np. w ofercie, to składa się reklamację. Reklamowałeś ten towar? Nie? Ojejejejejej.

Transport Retopala już nie jest wliczony w cenę - tak było w 2018 r. , obecnie już doliczają za transport w zależności od odległości.

10 godzin temu, Cemol napisał:

Jaka by ta Twoje opinia nie była, znając poczytność niniejszego forum, miej na uwadze, że to co napiszesz może wpłynąć na sprzedaż Karlika przez PGG.

Oczywiście masz rację ale to nie oznacza ,że trzeba zrezygnować z dyskusji.  A opinie , jak zauważyłeś ,są skrajnie różne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jasa napisał:

Transport Retopala już nie jest wliczony w cenę - tak było w 2018 r. , obecnie już doliczają za transport w zależności od odległości.

Tzn. jest gorzej niż myślałem, Oldek nie dosyć, że chce mi sprzedać węgiel wg niego marnej jakości i mokry, to jeszcze doliczyć koszty transportu, których nie zapłacił w 2018 roku. To już się kwalifikuje jako zdzierstwo.

 

Godzinę temu, Jasa napisał:

Oczywiście masz rację ale to nie oznacza ,że trzeba zrezygnować z dyskusji.  A opinie , jak zauważyłeś ,są skrajnie różne .

Jeśli 7 miesięczny, z prawie 400 postami wątek, o czymś co ma ca 5 mierzalnych parametrów,, prowadzi do konkluzji "A opinie , jak zauważyłeś, są skrajnie różne" to nie pozostaje nic innego jak siąść i zapłakać. Ile wg Ciebie wątek ma mieć jeszcze postów i trwać miesięcy, by dało się powiedzieć: "Karlik" to dobry lub zły węgiel. Oldek napisał, że beznadziejny, ja z kolei, że dobry, to jaki z tego wniosek? Kumasz o czym piszę? Dalej nie? Piszę, że przeczytanie tego wątku ani o mikron nie pomoże nikomu w podjęciu decyzji o zakupie "Karlika". 

Edytowane przez Cemol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie temat nie był tylko o karliku również o retopalu a to są zupełnie 2 inne ekogroszki. Wcześniej też niestety płacilo się za wysyłkę tylko już to było doliczone do ceny towaru na całą Polskę. A teraz czym dalej tym drożej. Ogólnie na początku jak wprowadzili karlik było super bo sam kupilem i zadowolenie w 100 %.  W tym roku nie robiłem zakupów bo z opinii jakich można się dowiedzieć wynika że raczej zmienili skład i są problemy. I na koniec dodam że była mowa też w tym wątku o retopalu który niestety od 2018 roku bardzo się zespół. W porównaniu do retopalu z 2017 roku to inny groch. Kupowałem od nich przez 4 lata i muszę przyznać że jest coraz gorzej i aby nie było że karce tylko ich sklep internetowy to z roku na rok jest coraz trudniej dostać dobry ekogroszek w naszym cudownym kraju jakim jest Polska. Pozdrawiam 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Cemol napisał:

Tzn. jest gorzej niż myślałem, Oldek nie dosyć, że chce mi sprzedać węgiel wg niego marnej jakości i mokry, to jeszcze doliczyć koszty transportu, których nie zapłacił w 2018 roku. To już się kwalifikuje jako zdzierstwo.

 

Jeśli 7 miesięczny, z prawie 400 postami wątek, o czymś co ma ca 5 mierzalnych parametrów,, prowadzi do konkluzji "A opinie , jak zauważyłeś, są skrajnie różne" to nie pozostaje nic innego jak siąść i zapłakać. Ile wg Ciebie wątek ma mieć jeszcze postów i trwać miesięcy, by dało się powiedzieć: "Karlik" to dobry lub zły węgiel. Oldek napisał, że beznadziejny, ja z kolei, że dobry, to jaki z tego wniosek? Kumasz o czym piszę? Dalej nie? Piszę, że przeczytanie tego wątku ani o mikron nie pomoże nikomu w podjęciu decyzji o zakupie "Karlika". 

Cemol , proszę tylko nie to - nie płacz.

Całkowicie masz rację - im więcej się czyta  , tym większe wątpliwości . Ale to dotyczy wszystkiego , również wszystkich tematów na forum - zważ ,że forum nie jest wyrocznią , tu ścierają się indywidualne poglądy uczestników dyskusji , również te skrajnie rozbieżne .

Gdyby to wszystko było tak jednoznacznie białe lub czarne , to pewnie byłoby łatwiej . Niestety tak nie jest  , życie ma jeszcze odcienie szarości. Im więcej się wgłębiasz w temat tym większe wątpliwości .

Rozumiem Twoją natarczywość aby temat zakończyć , gdyż często się powtarza i nie ma jednoznacznych wniosków  , ale takie postawienie sprawy oznaczałoby też zakończenie wszelkich dyskusji na forum  , a tego , jestem przekonany  , na pewno nie chcesz.

A Oldek żartował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jasa napisał:

A Oldek żartował.

Właśnie, że nie. On chciał mi to sprzedać naprawdę. Pewnie lokuje kasę w ekogroszek, a potem sprzedaje z dobrym przebiciem. I jeszcze ciągnie za transport! Pisze na dodatek, że mokry. Rok temu w czerwcu, gdy kupował były upały, a dziś sprzedaje mokry. Oj, stopę zwrotu musi mieć nielichą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.