Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Karlik Ekogroszek - nowy towar PGG


hajtaler428

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Jednym słowem jestem niezmiernie zadowolony że skład pod nosem ma tylko dwa ekogroszki których nijak nie nazywa tylko mam Chwałowice czyli pieklorz wg innych oraz mam Piasta czyli wg innych retopala , koszt odpowiednio 760 za słabszy oraz 800 za mocniejszy i to jest uczciwe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod nosem mam kopalnię i 5 km od domu duży zakład przerobczy , inne kopalnie ok. 20 km i nie wiem jaki "jakościowo" ekogroszek kupie , bo  wiem ,ze nawet z jednej kopalni  ściany i pokłady w miare eksploatacji daja wegiel o innych parametrach a jeszcze trzeba by ekg miał niska spiekalnosc , zapewne posiłkuja sie tym zza Buga?

Na razie u mnie Retopal ma No1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyjechała do mnie 750kg paleta Karlika w cenie 666zł (888zł/t). Za transport nie płaciłem, - widocznie odległość do mojej chałupy zakwalifikowała się do gratisu. Zamierzałem kupić Retopal, ale  z telefonicznej rozmowy dowiedziałem się, że do kwietnia ma go nie być. W tej chwili nie mogę się wypowiadać o kaloryczności, bo spalił się dopiero jeden worek, ale jak spalę cały zasobnik, to napiszę. In plus to na razie z wrażeń wzrokowych równa, duża frakcja, praktycznie bez podziarna i większe zaskoczenie, to wilgotność: - Karlik nie jest suchy, ale nie jest też bardziej wilgotny niż Retopal kupowany latem. Bez obaw wsypałem 150kg do zasobnika i póki co popiołu po pierwszych 24 godzinach nie było tragicznie dużo, nie wzrosło też dobowe zużycie w stosunku do węgla który miałem zasypany wcześniej, czyli do Bartexa Silver. CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bierz jareta

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

U mnie nie ma na składzie jareta ba nawet nie wiem z jakiej on kopalni , u mnie mają tylko retopal czyli Piast oraz Chwałowice czyli pieklorz ,retopal był fajny drobny a Pieklorz trochę mi chrupie a kupowanie online jest nieopłacalne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JARET PLUS  i TAURON Ekogroszek to produkty Tauron Wydobycie .

Mnie dzisiaj przywiozł 3t Retopala z Ziemowita, lekko mokry jak to prosto z kopalni w marcu,troche oblepiony pyłem .

Podeschnie na placu , po zworkowaniu do piwnicy i  nastepny sezon grzewczy ogolony za 2000 zł .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Zastanawia mnie czy retopal Ziemowita ma te same parametry co Piasta kopalnie obok siebie i sprzedają to jako jeden towar ale jak jest faktycznie  , tak czy inaczej jak wyjda mi próby pomyślnie z swojej konstrukcji palnika to musze zmienić też rurę podajnika z mojej niestandardowej 60mm na standardową 80mm i ślimak bez pręta tylko ta zwijka i będę kupował nie ekogroszek tylko zwykły groszek bo zdecydowanie tańszy nawet poniżej 600 zł i mocy od 29-30Mj , spiekalnością się nie martwię bo dom potrzebuje ok 5kw średnio wię raczej lajtowo powietrze zawsze idzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewoznik mówił ,ze ma takie same parametry jak z Piasta ,choc z oficjalnych dokumentow ma min. 24 MJ a z Piasta chyba min. 25.

Zasypałem juz wczoraj wiadro ale w zasobniku jeszcze jest Retopal z poprzedniego roku ze sklepu @, zobacze jak sie spala ,choc warunki pogodowe (obecnie o 6 rano 4 stopnie na plusie) nie sa miarodajne .

Zachwalał groszek II z Myslowic (obecnie chyba 630 zl br/t/ba),duzo bardziej kaloryczny (28 MJ), mało popiołu ale i o wyzszej spiekalnosci.

Dla mnie raczej  za "mocny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Oj ja bym chętnie przygarnął ten groszek2 z Mysłowic , sprawdzę jeszcze jak spala się groszek 2  Halemba też mocny ok 29Mj , brat ma tylko że orzech ale dwa wiadra potłukę młotkiem na eko i do zasobnika , trzeba kombinować tym bardziej że Halemba sprzedaje go poniżej 600 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest "ktoś" tylko KWK Ruda Ruch Halemba...

https://www.pgg.pl/sprzedaz-wegla/jak-i-gdzie-kupic-wegiel/kopalnie-wegla-kamiennego

Groszek min. 29 MJ/kg              553.50  zł br /t ba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2019 o 22:20, Cemol napisał:

Wczoraj przyjechała do mnie 750kg paleta Karlika .....CDN.

Do dnia dzisiejszego spaliłem 100 kg Karlika i mogę z czystym sumieniem polecić ten węgiel. Jest to pierwszy kontakt z tym ekogroszkiem i albo miałem szczęście, albo negatywne opinie o tym węglu są nieprawdziwe, albo co najmniej naciągane. Jest to węgiel o "oczko" lepszy od Retopala - tak wynika z specyfikacji, uważam jednak, że jet znacznie lepszy. Jak pisałem w poprzednim poście, mają taką samą wilgotność, nie są suche, ale też nie mokre. Karlik ma natomiast znacznie lepszą niż Retopal granulację, - praktycznie brak podziarna, a większość ma wielkość blisko 25 mm. Nie ważę popiołu ani nie podglądam płomienia, czy kopci więcej czy mniej od innego węgla bo nie mam na to czasu. Na oko deklarowana ilość popiołu (do 9%) jest zgodna z rzeczywistością. Palę w PID i po zasypaniu Karlika nie musiałem zmieniać żadnych parametrów spalania po Batrexie Silver, który ma podobne do Karlika parametry. To byłoby na tyle,

Aha, z 4 wsypanych do zasobnika worków wyjąłem 2 betonopodobne kamyki średnicy ok. 20 mm i patyk wielkości długopisu. Każdy worek po wsypaniu rozgarniałem w miarę dokładnie, więc gdyby było coś więcej to pewnie bym znalazł. Myślę, że to nie jest  tragedia, bo gdybym tego nie wyjął, to pewnie ślimak podajnika też by nie zauważył. Normalnie nie bawię się w takie szukanie, ale naczytałem się czego to inni nie znaleźli w Karliku, to się chciałem przekonać.

Edytowane przez Cemol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2019 o 06:15, JorgusEmh napisał:

 

Zachwalał groszek II z Myslowic (obecnie chyba 630 zl br/t/ba),duzo bardziej kaloryczny (28 MJ), mało popiołu ale i o wyzszej spiekalnosci.

Dla mnie raczej  za "mocny".

Paliłem tym groszkiem od listopada na zmianę z retopalem. Nie spieka i popiół sypki, ale są tony sadzy w komorze i wymienniku. Zużycie podobne do retopalu mimo wyższej kalorycznosci. Mieszałem też oba, ale efektem były wady obu węgli: sadza i spieki żużlowe. Mimo, że mogę go kupić prosto z kopalni, już go raczej nie wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczny retopal generuje mi tyle samo sadzy w podajniku co karlik. Wiec w ostatecznym rozrachunku ten drugi oceniam dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No z tą sadzą wypadało by się zgodzić w przypadku retopala , myślałem że tylko mnie tak sadzi , sadza głównie w komorze nawrotnej bo mam pionowy wymiennik w komorze spalania raczej jest jej mniej , wezmę w tym tygodniu na próbę trzy worki Chwałowic póki jeszcze da się grzać i jak test dobrze wyjdzie to on będzie głównym opałem chyba na następny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przezucilem na ogień i nie mam rządnych problemów ze spiekami sadza i popiołu mało spalanie w moim przypadku o 3kilo wyższe ale mam święty spokój i to będzie mój groszek na przyszły sezon i już zaczynam robić zapasy póki jeszcze cena dobra

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej od razu czeski. Też bez spieków, też slaby, ale dużo tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na czeskim mieć czysto w kotle i popiołu 2% i sypki jak popiół z papierosa i żeby w kotłowni nie czuć było siarki

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarekDabrowski napisał:

y póki jeszcze cena dobra

A ja myślałem że węgiel potanieje.  Ma być droższy."?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będzie droższy ale skoro kupuję co tydzień po 7workow to mi to przez 7dni nie zejdzie to się powoli robią zapasy na przyszły sezon

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

850zł/tona, to ja wolę "ruski" z lokalnego składu za 30zł więcej. Przynajmniej nie pali się jak papier !

U nas można kupić fajny czeski za ok 600zł. Ten przynajmniej ma cenę rozsądną .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Harryman napisał:

Tegoroczny retopal generuje mi tyle samo sadzy w podajniku co karlik. Wiec w ostatecznym rozrachunku ten drugi oceniam dużo lepiej.

Widać co instalacja, to inaczej. Pisałem w innym wątku, że własnie z retopalu mam mało sadzy, na ściankach tylko siwy pyłek. Czyszczę piec co drugi zasyp, a i wtedy jest tego mniej niż przy wesołej po 2 dniach. Jedynie te spieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.