Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co sądzicie o tym piecyku?


Kacper23

Rekomendowane odpowiedzi

Do końca. Tylko że po paru godzinach koniec rusztu zapopielał się coraz grubiej a strefa żaru była już tylko pod zasobnikiem. Piec cały czas działał, ale ze z deka mniejszą mocą. Być może problem dałoby się jeszcze częściowo zniwelować przez poszerzenie odstępów między rusztowinami. Ale wielkich nadziei sobie nie robię. Warstwa popiołu na ruszcie jest jak puch, nawet jak nie ma w niej żadnych kamieni, to trzyma się całość na powierzchni rusztu i nie chce przezeń wypaść na skutek poruszania rusztem. Miarowe lekkie stukanie młotkiem w ruszt najskuteczniej na to pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popieram budowy takiego pieca, bo moim zdaniem to "proces cofania się w czasie".

Natomiast jestem "żądny" ciekawych rozwiązań technicznych.
Ciekawe rozwiązanie jest w reklamie kotła na biomasę, którą podrzucił na forum kolega @miki1212.

 źródło: (7 min 16 sek)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej_M_ napisał:

Nie popieram budowy takiego pieca, bo moim zdaniem to "proces cofania się w czasie".

Natomiast jestem "żądny" ciekawych rozwiązań technicznych.
Ciekawe rozwiązanie jest w reklamie kotła na biomasę, którą podrzucił na forum kolega @miki1212.

 źródło: (7 min 16 sek)

 

Chyba mamy tu z paleniem jak w kotle GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej_M_ napisał:

Nie popieram budowy takiego pieca, bo moim zdaniem to "proces cofania się w czasie".

Natomiast jestem "żądny" ciekawych rozwiązań technicznych.
Ciekawe rozwiązanie jest w reklamie kotła na biomasę, którą podrzucił na forum kolega @miki1212.

 źródło: (7 min 16 sek)

 

@Andrzej_M_ Jakkolwiek z tym pierwszym nie sposob sie nie zgodzic, ale czy ruchomy ruszt do odpopielania to nowosc? Czy to wazne czy sie kreci, przesuwa, drga, jest klapka, lancuch, sruba czy zapadka? Jak wymysli ktos ze nie bedzie on potrzebny i tak jak w reklamie goscpodjedzie ciagnikiem zabrac popiol to Szacun przez duze S.

Ten kociol jest naszpikowany mechanika i automatyka jak malo ktory. Pewnie dziala super, rowniez jak malo ktory... Ale tutaj poszukuja Panowie czegos innego. Ma byc:

W dniu 22.12.2018 o 09:22, miki1212 napisał:

... projekt taniego czystego kotła ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiacie się nad ruchomym rusztem a ja myślę że to powinna być okazja by rozwiązać problem zawieszania się opału. Ruch ruchomych żeber można wykorzystać do równiczesnego "potrząsania" stosem opału do spalenia. Aby to uzyskać proponuję umieścić dwa "bumerangi" tak aby się mijały z rusztem poinowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że z Twojej strony to retoryczne pytanie, ale odpowiem, bo nie o to chodzi by złapać króliczka ale by gonić go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, heso napisał:

A mnie zastanawia, dlaczego nie ogłasza się narodowego konkursu na taki tani, czysty kocioł?

Jak to dlaczego?

Bo nikomu taki kocioł nie jest potrzebny

Na tanim kotle mało co się zarobi, a czysty to nie ma badań, dotacji, programów itd....

Więc po co sobie tym głowę zawracać, jak kasa i tak leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, heso napisał:

dlaczego nie ogłasza się narodowego konkursu na taki tani, czysty kocioł

Bo węgiel ma zniknąć, ktoś zadecydował, że to przeszłość i machina ruszyła, poza tym jak wyżej administracja jest zainteresowana gonieniem króliczka bo wtedy są dotacje, nagrody, subwencje i golenie podatnika a jak się złapie króliczka to króliczek zdycha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewna spalać za chwilę też nie będzie wolno. Czym mają się żywić nasi bracia mniejsi korniki, pasożyty i inne szczepy. Jedyne co pozostanie to wysoko przetworzone trociny dostępne na zapisy. Elektrownie wodne degradują środowisko, wiatraki straszą ptaki i generują infra częstotliwości. Elektrownie pływowe umarły śmiercią naturalną; kiedy księżyc zaczął się oddalać od planety. Planeta zamarza wszystkie miejsca gdzie można utkać FV zajęte. Maszyny krzyczą PRĄDU ludzie szepcą jedzenia. Cel został osiągnięty wszyscy razem kręcą kierat.

Z tym optymistycznym akcentem zapraszam poziom wyżej.Jaka szkoda że nie mam talentu  do pióra.

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Hermogenes napisał:

,,,, Elektrownie wodne degradują środowisko, ,,,,

Te duże na pewno mają wpływ na środowisko naturalne, ale takie "mikro turbinki" to ciekawa alternatywa.

Na przykład takie: https://www.youtube.com/channel/UCwVtAvxECRpogletKHlV_uQ
Największą przeszkodą w budowaniu takich mikro elektrowni, będzie zapewne prawo wodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani i czysty piec na drewno o wiele prościej zrobić, jeśli kogoś to interesuje to przerabia swój kocioł na HG i też ma. Na youtubie jest kilka filmów z takich przeróbek i z tego co widać działa to fajnie, prawie tak fajnie jak kupne kotły. Nie ma tylu problemów co przy węglu. Wykładasz komorę kształtkami szamotowymi w popielniku robisz komorę dopalającą i gazy idą na wymiennik, popiołu jest garść to można odpopielać nawet co kilka paleń.

Drewnem nie zakażą palić bo to paliwo powszechne i naturalne ja pierwszy bym podał ich do sądu o łamanie praw człowieka, ich własną bronią trzeba walczyć. Na razie nie ma możliwości, żeby w tym kraju zrezygnowano ze spalania paliw stałych bo nie ma innych poważnych źródeł energii tylko zabawki dla bogatych chłopców w rurkach.

Tę kozę też można przerobić na HG po prostu z przodu dać zwężkę a z tylu kanał dopalający tylko komin musi być odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kto ma pałkę w ręce ten ma władzę dlatego w dobie przemocy prawnej wobec obywateli jestem zwolennikiem posiadania broni przez obywateli, wtedy  rozmowa jest zupełnie inna, bardziej rzeczowa i kulturalna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokazać te kociołki bez smoły .

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.