Skocz do zawartości

def

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  745
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  11

Ostatnia wygrana def w dniu 6 Maj 2018

Użytkownicy przyznają def punkty reputacji!

Reputacja

46 Bardzo wysoki

O def

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

6418 wyświetleń profilu
 1. ,.... znowu ja? Tylka ja, i ja. Panowie dlaczego Wy tego nie widzicie? Macie szkoły, macie odwagę cywilną naa..aa.. No dobrze: narzekać . Ale chory system przyjął durne wzorce zachowań a Wy? Tolerancja, tolerancja i miękka kita za to twardy defekator. Straż, policja, sądy elity specjaliści, nikt nie robi tego co powinien. Jeśli nie złożycie pisemnego oświadczenia to żaden urząd a w nim urzędnik co bierze kasę nie zrobi tego co powinien. On przychodzi i zaczyna interwencję, bo jakaś ŚWINIA ( czyli Wy - świnie) kablujecie. On - urzędnik- funkcjonariusz zjawia się na miejscu zdarzenia i choć widzi drakę to zaczyna od : nas powiadomił i tu wezwał do czynności (bo my byśmy w życiu tak obywatela nie nachodzili,... w końcu wolność Tomku w swoim domku....) ta świnia Kowalski spod ósemki, i on skarży się że wy palicie śmieci, bijecie, żonę, konia i nie chodzicie do kościoła. A jak się obywatel czuje? Ma obywatel zawroty głowy, wezwać pogotowie, zamówić na kasę chorych rezonans magnetyczny?.... Obecny ten POwski i PiSowski system dbają o to aby się oprócz obsady koryta nic nie zmieniło. Mówię i piszę , że należy ustanowić na nowo całe prawo, regulaminy postępowania i zachowania to Wy że jestem arogantem i despotą , że mi się marzy zamordyzm,... Nie ! ,.. tylko normalność mi się marzy. Tak między nami, ja moim urzędnikom te rzeczy już uświadomiłem, ale żeby mnie nie pokazywali palcem to mówię im to w żartach i tylko raz. Są grzeczniejsi i uważniejsi ale i tak nic nie robią inaczej. Siła systemu,...
 2. Podejrzewam, że wielu z Was uważa mnie za czepialskiego. Gdybym próbował upierać się przy opinii, że ekolodzy i wysokiej rangi urzędnicy ze specjalistami od ekologii, z nazwiska i ze stanowiska, to ludzie conajmniej mało zdolni i mało rozgarnięci, - zostałbym osądzony i skazany. Tak więc nie postępuję, ale stawiam pytanie, czy na etapie przygotowań do reformy utylizacji śmieci nie należało a) zlecić zaprojektowanie kuchennych koszy na pięć rodzajów odpadków. b) zlecić potrzebę oznakowania poszczególnych surowców kolorem właściwym i odpowiadającym np. niebieski dla papieru, pomaranczowy dla plastiku i metalu, ... aby pani domu nie musiała się zastanawiać co do czego wrzucać. W końcu technolog lepiej wie w co pakuje swój towar. Drukując dumne logo firmy automatycznie uwzględnić tę ważną informację w postaci kolorowych kółka, trójkąta "abo co " , "abo cóś". Byłem w moim wydziale ds ekologii i się pośmialiśmy, że "gupie"? nie? A jak ma pan taki pomysł, to niech pan produkuje, pisze,... Bo niby, że co ? My?
 3. ,... czy ja się czuję zwolniony z odpowiedzialności? Czy mam takie prawo? NIE. Ta zaraza jest winikiem narzucenia się światu mojej cywilizacji i to z obligatoryjnym zakłamaniem od dnia pierwszego, po dzień dzisiejszy. Czym można poprawić moralność? Tę odpowiedź pozostawiam ludziom zajmującym się duszą, dobrą wolą, wartościami wyższymi niż Himalaje. Halo, jest tam ktoś taki?
 4. Się podłączę,... 8,8 mln ofiar smogu i 7,2 palaczy, czy w tym 7,2 palaczy, ... Statystyka, czy demagogia? Zarówno smog, cukier, importowana mikrobiologia, chemia, mobilność towarów i ludzi, mobilność flory, fauny,... na początku wszystko nieświadomie a potem, jeśli ze świadomością to!!! z premedytacją : wykluczenia, zarobku, wykorzystania i panowania oraz szerzenia cywilizacji. PYCHA! PYCHA! BEZTROSKA? Dlaczego czytając Twój cytat nawracają mi za to wszystko chroniczne wyrzuty sumienia? Dlaczego jako europejczyk mam się dręczyć? Dlaczego wszyscy absolwenci z cierpiących nędzę krajów nie wynoszą z najlepszych uniwersytetów świata ( a tam też tacy studiują) lekcji: oświata, praca, trochę poświęcenia na rzecz kraju pochodzenia,... "Firma" ONZ urzędnikami stoi, co robią? Nam komunizmu nikt nie obalał, tylko pozostawił to przypadkowi. Szczęśliwie dla nas, że cudem wyszło. Czy jesteśmy szczęśliwi? Nie. Każdy z innego powodu nie jest. Co jest powodem ? Moralność a moralność to owoc religii. Inna religia, inna moralność. Jest ogólnoludzka przypadłość: chciwość z lenistwem, mająca przełożenie na lichwiarskie podatki czyli pieniądze- fundusze
 5. W czerwcu 1989 w drodze do szkoly tłumaczyłem mojemu dziecku czym był IV Rozbior Polski, i wyjaśniłem dlaczego mamy szeptany patriotyzm na zmianę z oficjalną linią propagandy. Nie spodziewałem się jakiegoś upadku, tylko kolejnejgo powrotu na właściwe jedynie słuszne tory. Nie mając zdolności jasnowidzenia, zalecałem dziecku konfidencję. A jednak Rosja Radziecka upadła, upadła PRL i minęło trochę czasu, a pan Putin naprawił historyczny "błąd" i nadal naprawia,... Czy można sobie wyobrazić tej wielkości geopolityczne przemiany w tę i z powrotem? W tak krótkim czasie, bez światowej wojny? Obecnie przyglądam się naszym przemianom i technik tasowania "starych kart" i widzę (nie mylić z jasnowidzeniem) co, kto, z kim, jakim sposobem,.... i nie odważę sie napisać-ogłosić futurystycznej bajki na temat przyszłości. Wiem jedno, przyszłość demokracji nie wygląda dobrze. Słabością demokracji jest demografia,... a ten czynnik jest marginalizowany z powodu, że jest nim demografia wewnętrzna . Demokracja amerykańska przewiduje i przeciwdziała słabości wewnętrznej demografii. Proszę sprawdzić.
 6. Mam gotowe i sposób i odpowiedź na miarę ordynacji, oceny sądów, immunitetów, ale to fantastyka nie do zaakceptowania dla praktyka. Poza tym , kto powiedział że się nie mylę, że warto, i że ktoś tego nie wykrzywi?
 7. Jednak to prawda: syty nie zrozumie głodnego, a głodny głodnego,.... Nie wiedziałem, że mamy z @Miki'm takie samo doświadczenie za sobą i pewnie rozumie nas @Sony,.... Zapewniamy, że nie powoduje nami gimbazowy hejt, a uwiera nas niedobór normalności, powagi oraz profesjonalizmu w wymiarze sprawiedliwości i w państwie. @Audiko, spróbujmy dobrze wykorzystać zaistniały incydent,... osądźmy sądy. Masz możliwość się wycofać - zrozumiem. Widzisz potrzebę odniesienia się krytycznie do postawionego przez @Miki'go i mnie "oskarżenia" - uszanuję. Możesz wykazać błędy w naszym "oskarżeniu" - wzbudzisz mój (nasz) szacunek i podziw.
 8. @audiko, @miki'ego trochę poniosło a ja "kupuję"Twój gest
 9. @audiko, Szanowny kolego. Skończyłeś prawo? To cię zmartwię. Nawet nie wiesz kim nie jesteś. Na każdym forum istnieje HYDE PARK a w nim można dać sobie upust. NA KAŻDY TEMAT tłumaczone na angielski to,.... no właśnie. Tematem umieszczonym w kąciku hyde park, jest "atmosfera" wokół czystego powietrza. Wyobraź sobie, że mieszkasz w budynku wielomieszkaniowym i ktoś ci z dnia na dzień, bez dania innych możliwości, odmawia przejścia na piętro ? piąte a prawo wobec takiej sytuacji nie potrafi dać rozwiązania. Gdzie jest przyczyna? ,... jedna ta wspólna przyczyna, że nic nie działa jak powinno. Tak się składa, że prawo stanowią prawnicy a wszyscy bez wyjątku są pozbawieni erudycji ( przez erudycję należy rozumieć nie tylko kuglarskie opanowanie profesji, ale świadoma umiejętność oddziałowywania na jakość funkcjonowania w społeczeństwie i w państwie). Co do stanowienia prawa, to z formalnych zasad wydaje się, że ustawodawcą jest Sejm a Sejm to posłowie. Nawet nestorzy prawa głoszą, że ustawodawca (czyli nie oni , prawnicy) odpowiada z jakość prawa, a oni ( prawnicy) usilnie to prawo przestrzegają (śmiechu warte). Każda inicjatywa prawnej ustawy przechodzi przez wszystkie etapy pracy ustawodawczej. Na każdym etapie, każdego posła (grupę przypadkowych posłów) za rączkę prowadzi odrębna (jest kilka lub naście) opiekuńcza kancelaria prawna "na garnuszku" Sejmu. Jeśli kancelaria ma wątpliwości może skorzystać z zewnętrznego audytu, interpretacji wyższych instytucji prawnych. Podobnie jest z Senatem i z Kancelarią Prezydenta. Z tego wynika, że jeśli powstaje prawny potworek, to dzieje się to nie tylko za wiedzą ale przy wydatnym współudziale prawniczej elity. Na końcu, posłowie rzeczywiście przyklepują i nawet nie wiedzą co. @drewniak, my dla "Ameryki" wychylamy a ty?
 10. Ten? Dzierży władzę. Kto od PRLu po dziś dzień stanowi prawo ?
 11. ,... nie znam nikogo, kto miałby w sobie tyle samokrytyki i samoświadomości, aby przyznać się do własnej niedoskonałości a do tego, żyby coś w sobie poprawiać?. Odwrotnie moi ziomale, poświęcą wiele, zaprą się wszystkiego, byle tylko już na zgliszczach móc sobie powiedzięć: no, i wyszło na moje. Zacząć trzeba od nowych zasad wyboru polityków, naprawieniu (uaktualizowaniu) parawa, egzekucji,... bez więzień, ale z odsunięciem od okazji do robienia złych rzeczy. Dopytam. Kto Waszym zdaniem w Polsce stanowi prawo? Dam sobie sam bana na miesiąc, jeśli wiecie,...
 12. Jestem rozczarowany. Nie rozróżniacie dobrych bom jądrowych ZSRR od złych bomb z USA. A w ogóle to nie wiecie też, że truciny dzielą się na trucizny i trucizny spożywcze (dodawane do żywności) . Wycięto już brazylijską dżunglę i teraz pora na wyszlachtowanie bydła Afryki (znam ministra który się do tego nadaje). Jak to jest, że naukowcy nie biorą pod uwagę utylizacji, wpływu na środowisko nowych technologii. Okazuje się, że to pospolite matoły (konsumenci) są winni, iż bezmyśnie korzystają z wynalazków nałuki. Ewidentnie z ogrzewaniem się węglem tak właśnie jest.
 13. @Fozgas, erystyka, erystyka i nieważkość,... @Mistrz'u, wszystko możesz, ale nie bez konsekwencji. Za stworzenie zagrożenia (ogień) : kara. Gdybyś chciał nie składać się na 500,- +, 13, i socjale musisz porzucić pracę, wszelkie własności i osierocić rodzinę. Wtedy dopiero będziesz wolnym, ale zapewniam Cię, nie będziesz szczęśliwy. Okazuje się, że ekologiczna ochrona powietrza to nie tylko inżynieria. To polityka, filozofia, penalizacja i medycyna. Lekarz: -odychać, - nie oddychać, -nie oddychać, - nie oddychać. - Wynieść. - Następny proszę!
 14. Mądrość jest formą autyzmu a społeczeństwo cieszy się dobrym zdrowiem. @Fozgas, Pan dopuścił się samowolki i dokonał mojej publicznej psychoanalizy. Można rzec, personalny atak. Ja inaczej siebie postrzegam, ale mogę być nieobiektywny. Nie czuję się radykałem ani zwolennikiem przemocy. Wyznaję też zasadę, że w cywilizowanym świecie powinna się liczyć siła argumentu a nie argument siły (patrz. Wandalowie pod wszelką postacią), w tym też argument przewagi liczebnej (patrz. Kosowo czy dymiący spalacze węgla). Patos, etos a nawet ; ) "Atos " tak rozumiany i stosowany jak Pan proponuje, w dzisiejszych czasach może okazać się ostatnim namaszczeniem postchrześcijańskiej cywilizacji. Taka niefrasobliwość może usprawieliwiać ( poprzez immunitet już usprawiedliwiają) rezygnację z przepisów prawa, prawa drogowego, prewencji policji, dyscypliny w wojsku i zakazu sikania do studni oraz rezygnacji z X przykazań. Wystarczy popatrzeć na dzisiejsze "nobliwe" elity by stwierdzić, że coś tu źle pachnie. [ Gość - coś tu g..... pachnie. Gospodyni popsikując dezodorantem "leśna szyszka" pyta - a teraz? Gość - teraz g..... w lesie,...] Nie pamiętam jaka to spoleczność uważa, że nie można być trochę w ciąży. Cywilizowani ludzie posługują się etyką, a że jej nikt dotychczas nie zdefiniował, to wspierają się prawem, regulaminami, przepisami i dobrymi obyczajami. Żeby praworządny obywatel te rygory przestrzegał, prawo musi być mądre, zrozumiałe, wykonalne i egzekwowane oraz AKTUALIZOWANE . Dlaczego mamy kłopot ze smogiem? Bo któryś, jeśli nie wszystkie elementy systemu państwa posiadają wady. Ja proponuję rozwiązania systemowe a Pan?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.