Skocz do zawartości

def

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  752
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  11

Ostatnia wygrana def w dniu 6 Maj 2018

Użytkownicy przyznają def punkty reputacji!

Reputacja

46 Bardzo wysoki

O def

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

6449 wyświetleń profilu
 1. Zostały tu wymienione egzotyczne partie i egzotyczne nazwiska. Zastanówcie się, jakie wyniki ma JKM i czemu służy jego polityczna aktywność. On już o nic nie walczy, w niczym nikomu nie jest pomocny, on korzysta z atrakcji grzędy na którą się wdrapał. K-15 ? Choć dość liczni w Sejmie, są, nie są, są za a nawet przeciw . Sztandarowe cele; ORDYNACJA, IMMUNITET nie są już ich zmartwieniem. Dalczego? Bo jest im już dobrze. Że też im, a nam nie. No i co z tego. Inteligentny to nie znaczy kulturalny i etyczny o czym świadczy ilość publicznie pranych brudów z najmniej oczekiwanych źródeł. Mamy duży procent inteligentnych postaci w publicznym życiu, które tę inteligencję wykorzystują na własne potrzeby a przy tym "CHAMUJĄ" bo mogą.
 2. ,... mam inne obserwacje i takiej idylli nie pamiętam żeby wszyscy byli super. Owszem miałem dość nieliczne grono które się wybijało ale reszta to z negatywnej selekcji po klęsce przerośniętych ambicji. Dobry pieniądz wypiera zły. Dobre jest lepsze od złego. Konkurencja, konkurencja i sukces. Kiedy rządzą nasi to jest tylko nam dobrze. Problem jest w tym, że wszystkim rządzą złe ambicje, i brak jasnych zasad. Jak ktoś jest z naszego środowiska, to nie ważne co ma za uszami. Immunitet zwalnia jakiejkolwiek odpowiedzialności i dbałości o przyzwoitość. Do tego to durne: jak nie jesteś z nami, to jesteś przeciwko nam. Ja chcę złotego środka i go nigdy nie zobaczę.
 3. @Sony , czy Ty pamiętasz co to jest praca na akord? Z tym systemem należy połączyć szczególny sposób dobierania nauczycieli i .... uczniów. Nie będę się dalej rozpisywał bo i tak nikt tego nie wprowadzi mimo że tu i tam pewne ( choć nie razem ) rozwiązania działają.
 4. Tak, ja też uważam, że obecny kapitalizm ewoluował na rzecz FINANSOWEGO FEUDALIZMU. Kiedyś wszelkie nieruchomści były własnością dobrze urodzonych. Dziasiaj wszystkie finanse (środki), akcje, bankowość, prawo do bezkarnej plajty , budowania piramid i prawo do wrogiego przejęcia każdej własności powoduje, że cywilizacja zatoczyła koło ; mamy nowoczesny feudalizm, i nikt nie protestuje, nikt o tym nie mówi. Jest dobrze. Bardzo dobrze. No, komu jest to jest. Intelektualiści nie widzą problemu, więc go nie ma. Nauczycielom można stworzyć warunki do pracy "na akord" i wtedy nastanie jasność, wszechobecna jakość, i zgodność. Nie mam na myśli, żeby ich zaorać ale żeby ci sprawni rzeczywiście zarabiali jak elita.
 5. W 2001 roku (gdzieś) napisałem: "powszechna konsumpcja stała się motorem dobrobytu" / ta powszechna konsumpcja miała miejsce w kapitalizmie. Po kilku latach na pewnym sympozjum na temat aktualności idei socjalistycznej Jan Maria Rokita wyjaśnił wszystkim lekko, zwięźle i celnie, że przedmówcy nie zbliżyli się do prawdy,.... J.M. Rokita , zgrabnie opisał jak programowe cele socjalizmu rozwiązał kapitalizm, który powszechną konsumpcją rozwinął ekonomię państw zachodnich i uczynił zachodnich robotników szczęśliwymi konsumentami wszelkich dóbr. ,..... Robotnicy stali się posiadaczami domków, mieszkań i samochodów, szczęśliwymi turystami kurortów,... Kapitalizm dał im również opiekę medyczną i upowszechnił szkolnictwo. Czym dzisiaj zajmują się socjaliści? Zajmują się wszelkiej maści mniejszościami,... Mniejszości, jak to wynika z istoty nazwy, są małe a socjalistom służą tylko do pozorowania walki o sprawiedliwość społeczną, której nigdy nie potrafili wprowadzić. Ideologia socjalizmu z komunizmem wydaje mi się bardziej wzorowana na żydowskim kibucu lub idealistycznym chrześcijaństwie bez Boga.
 6. @ PioBin, podoba mi się bardzo Twoja wypowiedź. Uważam jednak, że nie wziąłeś pod uwagę bardzo istotnego drobiazgu. Daleko kotłom na paliwa stałe do współczesnych samolotów i to pod każdym względem. To są co prawda też inżynierzy o gigantycznie różnym poziomie i podobnie różnym podejściu do swojej pracy. Prędzej przychdzi mi na myśl, że coś producentom poszło tak po polsku. Jaka produkcja, taka potrzeba poprawiania
 7. Planowana instalacja pozwoli na wyprodukowanie ok. 8 tys.t/rok wodoru o czystości 99,999% H2, co zabezpieczyłoby roczne zapotrzebowanie dla ponad 900 autobusów lub ponad 4000 samochodów osobowych z napędem wodorowymCzytaj wiÄcej na https://biznes.interia.pl/gieldy/news/jsw-w-hydrogen-europe,2607078,1844?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other JSW ogłosiła : jak wyżej. Ja to znam. Ja to już czytałem za komuny, tylko wtedy "pisało" jakiej długości będzie kawalkada autobusów albo samochodów i o ile tańsze będą lokomotywy. No też, że chleb ze smalcem jednak podrożeje "cza" było się domyśleć.
 8. ,.... znowu ja? Tylka ja, i ja. Panowie dlaczego Wy tego nie widzicie? Macie szkoły, macie odwagę cywilną naa..aa.. No dobrze: narzekać . Ale chory system przyjął durne wzorce zachowań a Wy? Tolerancja, tolerancja i miękka kita za to twardy defekator. Straż, policja, sądy elity specjaliści, nikt nie robi tego co powinien. Jeśli nie złożycie pisemnego oświadczenia to żaden urząd a w nim urzędnik co bierze kasę nie zrobi tego co powinien. On przychodzi i zaczyna interwencję, bo jakaś ŚWINIA ( czyli Wy - świnie) kablujecie. On - urzędnik- funkcjonariusz zjawia się na miejscu zdarzenia i choć widzi drakę to zaczyna od : nas powiadomił i tu wezwał do czynności (bo my byśmy w życiu tak obywatela nie nachodzili,... w końcu wolność Tomku w swoim domku....) ta świnia Kowalski spod ósemki, i on skarży się że wy palicie śmieci, bijecie, żonę, konia i nie chodzicie do kościoła. A jak się obywatel czuje? Ma obywatel zawroty głowy, wezwać pogotowie, zamówić na kasę chorych rezonans magnetyczny?.... Obecny ten POwski i PiSowski system dbają o to aby się oprócz obsady koryta nic nie zmieniło. Mówię i piszę , że należy ustanowić na nowo całe prawo, regulaminy postępowania i zachowania to Wy że jestem arogantem i despotą , że mi się marzy zamordyzm,... Nie ! ,.. tylko normalność mi się marzy. Tak między nami, ja moim urzędnikom te rzeczy już uświadomiłem, ale żeby mnie nie pokazywali palcem to mówię im to w żartach i tylko raz. Są grzeczniejsi i uważniejsi ale i tak nic nie robią inaczej. Siła systemu,...
 9. Podejrzewam, że wielu z Was uważa mnie za czepialskiego. Gdybym próbował upierać się przy opinii, że ekolodzy i wysokiej rangi urzędnicy ze specjalistami od ekologii, z nazwiska i ze stanowiska, to ludzie conajmniej mało zdolni i mało rozgarnięci, - zostałbym osądzony i skazany. Tak więc nie postępuję, ale stawiam pytanie, czy na etapie przygotowań do reformy utylizacji śmieci nie należało a) zlecić zaprojektowanie kuchennych koszy na pięć rodzajów odpadków. b) zlecić potrzebę oznakowania poszczególnych surowców kolorem właściwym i odpowiadającym np. niebieski dla papieru, pomaranczowy dla plastiku i metalu, ... aby pani domu nie musiała się zastanawiać co do czego wrzucać. W końcu technolog lepiej wie w co pakuje swój towar. Drukując dumne logo firmy automatycznie uwzględnić tę ważną informację w postaci kolorowych kółka, trójkąta "abo co " , "abo cóś". Byłem w moim wydziale ds ekologii i się pośmialiśmy, że "gupie"? nie? A jak ma pan taki pomysł, to niech pan produkuje, pisze,... Bo niby, że co ? My?
 10. ,... czy ja się czuję zwolniony z odpowiedzialności? Czy mam takie prawo? NIE. Ta zaraza jest winikiem narzucenia się światu mojej cywilizacji i to z obligatoryjnym zakłamaniem od dnia pierwszego, po dzień dzisiejszy. Czym można poprawić moralność? Tę odpowiedź pozostawiam ludziom zajmującym się duszą, dobrą wolą, wartościami wyższymi niż Himalaje. Halo, jest tam ktoś taki?
 11. Się podłączę,... 8,8 mln ofiar smogu i 7,2 palaczy, czy w tym 7,2 palaczy, ... Statystyka, czy demagogia? Zarówno smog, cukier, importowana mikrobiologia, chemia, mobilność towarów i ludzi, mobilność flory, fauny,... na początku wszystko nieświadomie a potem, jeśli ze świadomością to!!! z premedytacją : wykluczenia, zarobku, wykorzystania i panowania oraz szerzenia cywilizacji. PYCHA! PYCHA! BEZTROSKA? Dlaczego czytając Twój cytat nawracają mi za to wszystko chroniczne wyrzuty sumienia? Dlaczego jako europejczyk mam się dręczyć? Dlaczego wszyscy absolwenci z cierpiących nędzę krajów nie wynoszą z najlepszych uniwersytetów świata ( a tam też tacy studiują) lekcji: oświata, praca, trochę poświęcenia na rzecz kraju pochodzenia,... "Firma" ONZ urzędnikami stoi, co robią? Nam komunizmu nikt nie obalał, tylko pozostawił to przypadkowi. Szczęśliwie dla nas, że cudem wyszło. Czy jesteśmy szczęśliwi? Nie. Każdy z innego powodu nie jest. Co jest powodem ? Moralność a moralność to owoc religii. Inna religia, inna moralność. Jest ogólnoludzka przypadłość: chciwość z lenistwem, mająca przełożenie na lichwiarskie podatki czyli pieniądze- fundusze
 12. W czerwcu 1989 w drodze do szkoly tłumaczyłem mojemu dziecku czym był IV Rozbior Polski, i wyjaśniłem dlaczego mamy szeptany patriotyzm na zmianę z oficjalną linią propagandy. Nie spodziewałem się jakiegoś upadku, tylko kolejnejgo powrotu na właściwe jedynie słuszne tory. Nie mając zdolności jasnowidzenia, zalecałem dziecku konfidencję. A jednak Rosja Radziecka upadła, upadła PRL i minęło trochę czasu, a pan Putin naprawił historyczny "błąd" i nadal naprawia,... Czy można sobie wyobrazić tej wielkości geopolityczne przemiany w tę i z powrotem? W tak krótkim czasie, bez światowej wojny? Obecnie przyglądam się naszym przemianom i technik tasowania "starych kart" i widzę (nie mylić z jasnowidzeniem) co, kto, z kim, jakim sposobem,.... i nie odważę sie napisać-ogłosić futurystycznej bajki na temat przyszłości. Wiem jedno, przyszłość demokracji nie wygląda dobrze. Słabością demokracji jest demografia,... a ten czynnik jest marginalizowany z powodu, że jest nim demografia wewnętrzna . Demokracja amerykańska przewiduje i przeciwdziała słabości wewnętrznej demografii. Proszę sprawdzić.
 13. Mam gotowe i sposób i odpowiedź na miarę ordynacji, oceny sądów, immunitetów, ale to fantastyka nie do zaakceptowania dla praktyka. Poza tym , kto powiedział że się nie mylę, że warto, i że ktoś tego nie wykrzywi?
 14. Jednak to prawda: syty nie zrozumie głodnego, a głodny głodnego,.... Nie wiedziałem, że mamy z @Miki'm takie samo doświadczenie za sobą i pewnie rozumie nas @Sony,.... Zapewniamy, że nie powoduje nami gimbazowy hejt, a uwiera nas niedobór normalności, powagi oraz profesjonalizmu w wymiarze sprawiedliwości i w państwie. @Audiko, spróbujmy dobrze wykorzystać zaistniały incydent,... osądźmy sądy. Masz możliwość się wycofać - zrozumiem. Widzisz potrzebę odniesienia się krytycznie do postawionego przez @Miki'go i mnie "oskarżenia" - uszanuję. Możesz wykazać błędy w naszym "oskarżeniu" - wzbudzisz mój (nasz) szacunek i podziw.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.