Skocz do zawartości

def

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  767
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  12

Ostatnia wygrana def w dniu 31 Maj 2019

Użytkownicy przyznają def punkty reputacji!

Reputacja

44 Bardzo wysoki

O def

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

6752 wyświetleń profilu
 1. "Te opłomki się zniszczą w tym miejscu. Tam wystąpi taka temperatura i przepływ płomieni że najpierw będzie gotowało wodę " . Co powiecie na to, aby przeciwdziałać gotowaniu wody w opłomkach, pochylić kocioł tak, aby opłomki "dostały" spadku. Patrząc w otwarte drzwiczki zasypu jeden bok unieść o klika cm. Oczywiście żeby to zrobić trzeba przerobić górne przyłącze kotła, a to jest łatwiejsze niż uzyskać szczelność wyciętych opłomek. Przyczyną gotowania jest fakt, że pozioma opłomka "nie może zdecydować się na kierunek" odpływu gorącej wody i gotuje sam środek.
 2. ,.. w cudzym domu, możemy tylko prosić a nie się domagać. Pisane na kolanie,.. Szanowni Panowie. Opowieści o grzeczności powinny być grzeczne inaczej mogą okazać się okrutnie niegrzeczne. ,... szkoda, bo poparte przykładami, stają się bardzo wesołe. Grzeczność nie polega na obłudnym schlebianiu, na stosowaniu kwiecistych "grzecznościowych" powiedzonek. Do grzeczności należy /stosowny ubiór, /umiejętność witania się, /umiejętność siedzenia, /jedzenia, /picia, /higiena, /znajomość języka w mowie i piśmie, /słuchanie, /DYSKRECJA /unikanie wulgaryzmów i obraźliwych porównań, /unikanie wyrazów których znaczenia nie jesteśmy pewni, /unikanie personalnej krytyki a jeśli musimy, zróbmy to sam na sam, /mówienie o nieobecnych tylko tyle, ile powiedzielibyśmy im w oczy. Niegrzecznością jest /namolność, /domaganie się "swego", /towarzyskie nagabywanie, /traktowanie znajomości-koleżeństwa jako przyjaźni,... /POUFAŁOŚĆ w każdą stronę,... To tylko część zasad, bez rozwinięcia, bo można z tego napisać książkę. Zapewniam Was, że dla większości przedstawicieli naszych elit, ten temat jest egzotyką, której nie udało im się nabyć (ani kupić, ani opanować).
 3. def

  Zero Waste

  @Fozgas, mam do pana prośbę, aby nie komentował pan mojej osoby i moich postów.
 4. Po pierwsze możecie ignorować osobę, lub osoby. Po drugie możecie ignorować temat. Po trzecie możecie ignorować forum. A po czwarte nie macie prawa obrażać admina. Wyobraźcie sobie, zbudowaliście dom i odwiedzający was gość, goście was obrażają. Wy, tak bardzo odważni w necie, w realu wyrzucanie bezczelnego na zbity pysk.
 5. @sambor, ja w Dniu Dziecka obchodzę Dzień Cioła, a Ty mi nie złożyłeś życzeń,..?
 6. @SONY23 ,.. Miewam to bardzo często, kiedy piszę o Żydach, o KK . Zawsze staram się być bezstronny i piszę tak aby uwzględnić argumenty za i przeciw, popieram faktami, logiką i to one są (jak mi się wydaje) nie do zbicia co skutkuje usuwaniem postów. Świadczy to o tym trafiłeś w punkt, słabe miejsce które może rozwalić intencję i autorytet autora tematu
 7. def

  Zero Waste

  Tu nie chodzi o unifikację która jest wyrazem dyktatury. Świat dwubiegunowy może być porywający w klatce MMA kiedy sam siedzisz na widowni lub przed telewizorem. Pomyśl o sytuacji ewidentnego słabeusza, który dał się w tej klatce zamknąć, bo dokonał złego wyboru. Nieumiejętność dokonywania wyborów, preselekcji, selekcji, kończy się segregacją a nawet eliminacją. Segregacja przychodzi z biedą i nieuctwem, a wystarczy dostosowywać się do ludowych przysłów.
 8. def

  Zero Waste

  Usiłuję Wam wytłumaczyć, że tak jak segregowanie śmieci ważne jest selekcjonowanie informacji, produktów, i najważniejsze: ELIT . Mamy bardzo zbliżone możliwości poznania i korzystania z naszej cywilizacji. Te same programy nauczania, książki, wspólny język, wspólną postchrześcijańską kulturę, wspólną historię a tak ogromnie się różnimy. Różnimy się aż do hejtu, aż do zawiści, nienawiści i zazdrości. Wydaje mi się, że gdyby tylko oficjalnie (urzędowo) pozwolić poniewierać jakieś jednostki w społeczeństwie, to już drugi dzień byłby pełen doniesień o ofiarach,... Mało komu przychodzi refleksja, że mógłby być obiektem napaści choćby przez pomyłkę. Domyślam się, że wszystkiemu winna jest przesada, źle rozumiana wolność, nieumiejętność przewidywania (choćby na podstawie doświadczeń historii), beztroska, bierność i intelektualne ograniczenia,... Każdy z nas jest trochę podobny do Internetu, który zawiera tyle dobrych co i złych treści, tyle że Internet ma ich bezmiar a do was należy wybór czego on nie potrafi. Masz pytanie? Internet zna odpowiedź. Rzecz jest w tym, aby dokonywać dobrych wyborów i nie popadać w dobroć lub zło; oba z krainy głupoty. W tym miejscu poddajemy się autorytetom, przewodnikom, a jak ulegamy tylko powierzchownej atrakcyjności - oszołomom i demagogom. Jak tego uniknąć? Trzymając się środka czytać, myśleć, analizować, kontrolować czy słowa zgadzają się pustym jak bęben życiorysem "wodza".
 9. def

  Zero Waste

  ,... mógłbym dalej bredzić i ubierać się w cudze piórka, bo przecież nie posiadam kwalifikacji. No może usprawiedliwiaja mnie dwa fakty, że w mediach "profesory" milczą i poczucie, że piloci naszego "samolotu" są z przypadku. Ponoć nie ma lepszego ustroju niż demokracja, co jest prawdą pod warunkiem, że nie dopuści się do dyktatury (jakiejś ideologii) ani do rozmiękczenia zasad (właśnie było) co zawsze powoduje chaos. Mam wrażenie, że obecnie właśnie nastąpiło starcie byle czego z jeszcze nie wiadomo jakim nowym czymś,... Receptą jest szeroko pojęta SEGREGACJA ŚMIECI. Śmieci są wszędzie i we wszystkim, w każdej dziedzinie,... Najserdeczniej życzę Wam preselekcji, która poważnie zmniejsza rozmiary kosztownej segregacji.
 10. def

  Zero Waste

  ,.. ,... gdzieś tu zaczynają się "schody". Czy i jak kosztowne potrzebne jest wojsko dla obronności, szkoły dla rozwoju intelektu obywateli, policja dla porządku, opieka medyczna aby unikać epidemii i niezliczonej ilości nieleczonych (z braku rozwiniętej medycyny) kalek, administracja choćby dla dróg i urbanistycznego ładu. Pewnie wiele pominąłem. Wszystko to wydaje się, że musi być wspólne, a jak wspólne to potrzebne są podatki. Problemem nie są te podatki tylko ich ilość oraz sposób wydawania. Należy dokonać selekcji priorytetów, szczególnie że "przyczepiają się" potrzeby na nadbudowę : kultura, internet, telewizja, .... i wiele innych zbędnych "głupot", choćby jeden z pierwszych objawów myśli komunistycznej: ubezpieczenia. Za wspólne pieniądze komuś lub jakiejś mniejszości przywraca się dobrostan. Prawie wszystkie sukcesy naszej cywilizacji powstały w wyniku społecznego finansowania, a potem dla lepszego ich kierowania bywają sprywatyzowane lub prowadzone na zasadach prawa komercyjnego. Dokładnie w tym miejscu potrzebna jest preselekcja ludzi odpowiedzialnych i preselekcja celów. W tym miejscu też dochodzi do zawłaszczenia przez dysponentów społecznego dobra i robienie kasy. Po co ten wykład? Trudno jest żyć bez kompletnego zdrowego zestawu organów co każe nam lekceważyć JKM. Oczywiście dobrze nie jest, a nawet zmierza do złego.
 11. def

  Zero Waste

  Istotą idei Zero Waste powinno być uświadomienie społeczeństwu przemyślanego (mądrego) sposobu działania z uwzględnieniem skutków, które te działania spowodują. Niestety już na początku każdej inicjatywy działacze tracą z oczu wszystko i widzą tylko jeden cel: pieniądze, władzę, lub wolność. Wolność i śmieci? Wolność od śmieci, wolność od strat (czasu, zdrowia), wolność od niewoli (rewolucje i wojny te dopiero śmieca). Na walce o wolność można nieźle zrobić. Co by nie robić, po każdej (zwłaszcza nieprzemyślanej) robocie "trza" dokonać selekcji czyli posprzątać. Ma rację @PioBin pisząc, że to Himalaje stylu życia. Nie wiem czy miał na myśli wszystkie aspekty selekcji, ale tylko pozytywna (humanistyczna bez przegięcia) umiejętność selekcji zaprowadzi nas tak wysoko. Rzecz jest w tym, że intelektualiści powinni wskazywać i przypominać, że sprzątać-selekcjonować należy na każdym etapie działalności. "Przed" pracą, "w czasie" pracy i "po" pracy. Jeśli pominie się pierwszy i drugi etap (organizację pracy), to ten trzeci może już być sprzątaniem po katastrofie. Jeśli się rozejrzeć i uwierzyć "nałukowcom" to właśnie dokonaliśmy katastrofy. Ruch "Zero Waste" z pominięciem wytyku pierwszych etapów wzywa do sprzątania tylko "po" to właśnie proponuje nam wcielić się w rolę śmieciarza czy grabarza, bo to my naświniliśmy. Ja się nie zgadzam. Ja czuję się niewinny i oszukany. @Miki, to cytat wypowiedzi napisanej "do szuflady",... ,...Jak powszechnie wiadomym być powinno, państwowość każdego kraju opiera się na umowie społecznej. Ta umowa polega na posługiwaniu się jednym wspólnym językiem, kiedyś wspólnej religii, jako wyznaczniku moralnych zasad i norm, oraz wspólnym terytorium. Rozwój cywilizacyjny spowodował jeszcze podział społeczeństwa na klasy. Na podstawie podziału pracy, charakteru własności i podziału dóbr określić można ustrój państwa. Dla własnego i wspólnego dobra, obywatele jednego państwa rezygnują z części swoich osobistych swobód. Struktura państwa nasuwa skojarzenie z ekosystemem. Każde zachwianie proporcji w "systemie" powoduje dość społecznie kosztowne następstwa. Obecnie obranym ustrojem jest demokracja rzekomo opierająca się na liberalnym kapitalizmie. W czasach, kiedy prawie wszyscy potrafią czytać i pisać a powszechna konsumpcja stała się motorem rozwoju technologicznego i ekonomicznego, życie elit stało się bardzo przejrzyste i coraz trudniej uzyskać a potem utrzymać autorytet . Trudno zgodzić się z jawną niekompetencją i bezczelnymi zaniechaniami,...
 12. def

  Zero Waste

  -Tata! A co to? - krowa, ona daje mleko. - po co? W markecie jest pełno mleka. skąd przyszło Ci do głowy, że ja jestem zwolennikiem smogu i śmiecenia? Absolutnie jestem proekologiczny ale jak czytam apele pseudoekologów to mi się robi niedobrze. (,. nie oceniam Autora i Jego tematu - to fajny gość). Z tych apeli jasno wynika, że "Kowalski" jest kretynem i "Kowlskiego" kretynizm i zła wola powoduje że mamy burdel. Burdel to robią nam niekompetentni profesorzy i ich wychowankowie. Swoją drogą "Kowalski" rzeczywiście prochu nie wymyśli, ale jak mu wytłumaczyć (patrz. wybór i wychowanie Dalajlamy) to może z niego być wiele pożytku. Analiza błędów, wskazanie miejsca i przyczyny ich powstania powinna zmniejszyć ilość kolejnych błędów lub dyplomowanych bezczelnych idiotów w społeczeństwie. Jeśli się cudzym wysiłkiem tylko gasi pożary bez profilaktyki, to już nigdy nie będzie dobrze. Przypominam: jestem z PGRu i nie mam wyższych szkół. Nie mam pewności co do mojej niezweryfikowanej mądrości, ale mam nadzieję że dobrze mi idzie.
 13. def

  Zero Waste

  No to mamy ustalone kto ponosi główną odpowiedzialność za powstały problem. Jednak równie ważną sprawą jest umiejętność rozróżnienia odpadów od śmieci. Dla większości konsumentów to bez znaczenia. Posegregowane odpady są SUROWCEM WTÓRNYM. Jeśli różne odpady, szczególnie w gospodarstwie domowym, zostaną zmieszane ze sobą, to są to góry śmieci, których nie sposób już segregować a i wtórnie spożytkować. Ruch Zero Waste jako akcja inteligentów która pomijając rolę producentów i handlu, usiłuje sprawę ratować kiedy już "mleko zostało rozlane" i każe konsumentom dokonywać segregacji. Niestety dla większości jest to fatyga. W wieżowcach to z powodu braku miejsca i braku ergonomicznych warunków jest to nawet bardzo uciążliwe. Dodajmy do tego "tumiwisizm" i jest kolejny, pochodny z "grzechu pierworodnego" produkcji i konfekcjonowania, problem. Przypomnijmy sobie wykształconego ministra środowiska, który namieszał śmieci, a przyłapany na tym nie zmieszał się i nie podał do dymisji, pewnie dlatego, że rządu a w nim ministrów nie wolno segregować.
 14. def

  Zero Waste

  Znowu apele i pretensje do zwykłych ludzi że kupują, że przysparzają śmieci,... To jest stosowanie pokrętnej logiki, która stanowi pożywkę pomocników w pomaganiu. Walka z ofiarami zamiast ścigać sprawców i zapobiegać u źródła. To nie społeczeństwo produkuje śmieci a producenci i handlowcy. To handlowi specjaliści po wyższych studiach marketingu stosują przerost formy i estetyki opakowania względem towaru. Nikt z nich nie myśli co można , a właściwie że nic nie można z tych opakowań już zrobić. To jest sabotaż i marnotrawstwo. Tak było i jest z eternitem i innymi sztucznymi tworzywami. Wprowadza się je do użytku w atmosferze sukcesu a jak już mit upadnie, to inteligencja ma pretensje do zwykłych oszukanych ludzi. Państwo z "Unio" jest takie wspaniałomyślne, bo dopłaca. To powinna być nie dopłata a pokrycie wszelkich kosztów a za błąd, odszkodowanie. Zachód niestety nie jest przykładem.
 15. def

  Zero Waste

  ,.. około stu lat temu do demokracji dopuszczono zwykłych obywateli a po II wojnie była możliwość lepszego poukładania zasad i praw. Czipy? Ja je widzę jako bajkę ze złego snu bo jest możliwa do urzeczywistnienia ale czip jak scyzoryk, który pomoże zrobić kij bejsbolowy lub skrzypce a i tak nie gwarantuje spokoju. Energia jądrowa jest super techonolgią. Wojna jądrowa jest be, elektrownia jądrowa jest drugie mniejsze be, a bomba jądrowa? Jak rozwalić groźną kometę to ok ale jak na wroga, to samemu można nie przeżyć. Uważam, że to my, ludzie, jesteśmy źródłem szczególnego zła. Jeśli wykształceni ludzie mający uczyć dobra czynią i ochroniają zło, to o czym tu gadać. Sędzia kradnie, policjant gwałci albo zabije, ksiądz gwałci, filozof i etyk milczy, polityk nie rezygnuje i nadal jest wybierany,... Humanizm polega na poskramianiu instynktów i (moim zdaniem) chorym podejściu do kary śmierci. Znam wszystkie frazesy na jej temat i wszystkie są złe. Kara śmierci jest dobrem pod warunkiem : 100% pewności winy , rezygnacji z teatru wykonania (skazany nie powinien wiedzieć kiedy i jak zejdzie z tego świata), ... Do tego zmiana sposobu karania w ogóle,... Oczywiście, że życie bez produkowania i utylizacji wszelkich śmieci i odpadów (czym się różnią?) to super cel i wspaniałe podejście do otoczenia tylko ten styl jest nie dla hejterów, wandali, gimbazy, i pospolitych złośliwców z kompleksami.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.