Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Trener40

Juz miałem Ci podać namiary, ale doczytałem do końca... Obudziłeś się zbyt późno i ceny idą powoli w górę. Czekaj dłużej, to i od "chałupniczego" Kazia ze stodoły kupisz za 900.

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady ze stodoły to na olx pełno ogłoszeń (Radomsko, Przedbórz i okolice) gdzie i po 700zł można kupić.

Pytanie tylko czy da się tym palić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2019 o 19:38, bzyker napisał:

Witam palił ktoś pelletem ECO-POLMAR Ostrołęka bądź polskipellet Żuromin Mxplus???

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

A ten Żuromin to co to jest bo te rejony mam obcykane jak własną kieszeń i pierwszy raz słyszę tą nazwę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie Pietrzwałd

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez szklanej kuli trudno cokolwiek powiedzieć... Nie prościej wziąć parę worków i sprawdzić samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiekolwiek szlakowanie pelletu zaczął bym od regulacji kotła. Przecież każdy może mieć różną trocine, wilgotność i gęstość zasypowa. Ten co pale jest ok, ale np. w Ekosilverze czy HT wychodziły z palnika buły wielkości pięści. Trzeba było posiedzieć przy kotle, potestować ustawienia i jest ok. Ale tak właśnie jest jak czytam na forum: "szlakuje, pewnie piach i kora". Sam pale peletem A2 i nie narzekam. A że ma korę, co z tego. To nie ma nic wspólnego ze spiekami. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostarczony pellet KONOPKO - Raczki. Zrobiłem "sławny" test wodny :) Od wsypania trochę pelletu do wody minęło niecałe 3 min. I tak to wygląda.

IMG_20190725_160813.jpg

IMG_20190725_160841.jpg

IMG_20190315_172419.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
2 godziny temu, doctor82 napisał:

Kaazslmzz
 

Gilal.... Też nie znam tego języka :) Ogólnie widać, że powinno być OK. Szybko się rozpuścił i raczej nic niepokojącego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :)

Szwagier palił tym pelletem cały sezon i ok. Tak tylko sobie sprawdziłem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie

Właśnie otworzyłem sezon zakupowy  ceny zróżnicowane  teoretyczny A2 650 A1 750 z transportem najtaniej udało się załatwić  zamówione  6 ton  4+2 bez sprawdzania w  ciemno  inne oferty  to z transportem  780 A2 -850 A1no i wyżej ale te z założenia  odpadły . Zobaczymy jak z jakością będzie .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2019 o 14:36, eliks napisał:

MDF to pellet przemysłowy, też tym palą.

Kolego takie małe sprostowanie MDF to jest płyta pilśniowa  o określonej gęstości i jej technologia produkcji jest zdecydowanie odmienna od produkcji pelletu i znacznie droższa  to tak jak by porównać konia z psem tylko dlatego że ma cztery nogi sory za przykład ale tak to jest . Do produkcji  pelletu mogą być używane odpady po obróbce płyt MDF i płyt HDF  płyt OSB Choć w przypadku płyt MDF i HDF myślę że  spieku nie powinno być o ile nie była laminowana  to po OSB mógł by się pojawić choć nie koniecznie . Pył po szlifowaniu drewna będzie robił spieki na 100 % z raci ścierniwa (np korud elektro korund krzem itp)  i kleju  którym to ścierniwo jest  przyklejone do papieru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to MDF, użyłem tam skrótu myślowego :)

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem pellet 650 zł tona z dostawą w cenniku wystawiony za 750 puki co  przy grzaniu  wody spiek nie wielki  ma być A2  zobaczymy jak  się zachowa w sezonie grzewczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

Moja walka od dłuższego czasu z producentem pelletu Husar z Głubczyc dobiegła końca. Doprowadziłem do kontroli i wykazała nieprawidłowości. Jakim durniem jest właściciel , że od listopada nie zatuszował swojej działalności.

Pozdr.

DOC200819.pdf

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to za "nieprawidłowości". Ciekawe gdzie można zgłaszać firmy wciskające klientom kotły 4 klasy z rusztem awaryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o nieprawidłowości - wspomnienia ożyły, że 30 lat po zmianie systemu Ormo nadal czuwa! 

A nieprawidłowości, to pewnie jakieś bzdety w pozwoleniu z ustawy o odpadach, nic więcej urzędnik nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eliks napisał:

Ciekawe co to za "nieprawidłowości".

Też jestem ciekaw. @ace2 możesz ich dopytać? Poza tym rad bym opisać sprawę na czysteogrzewanie.pl jeśli nie masz nic przeciw.

3 minuty temu, eliks napisał:

Ciekawe gdzie można zgłaszać firmy wciskające klientom kotły 4 klasy z rusztem awaryjnym.

[email protected]

Albo UOKiK / PIH.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że możecie opisać.

Co do nieprawidłowości to w jednym ze zdań jest że biomasa nie może być min. robiona z płyt MDF a o to się piekliłem. Nie chodzi już jaka będzie kara ale jest to sygnał poprzez nagłośnienie dla innych producentów, którzy nie dość że nas okradają to produkują truciznę.

Pozdr.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.