Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230

Co innego elektrocieplownie a co innego maly kociolek. Mialem na probe pellet. I podejrzewam wlasnie ze z duza iloscia MDFu. Pomimo obecnosci sondy, kociol zasmolil sie juz po dwoch trzech cyklach palenia. Tak, ze takim producentom serdecznie dziekuje za ich buble. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wdawać w polemikę, bazuje na odpowiedziach. Ochrona środowiska jednoznacznie twierdzi że MDF to nie biomasa i myslę , że słusznie bo zawiera kleje, lakiery i inne składniki nie naturalne.

Screenshot_20190821-091330.png

Screenshot_20190821-091409.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy jakiś odpad zawiera np kleje wcale nie oznacza na starcie ze nie może być biomasa.
Ciekawe ze te same urzędy wydają zezwolenia a jak się robi zadyma to zaczynaja się kontrole i inne rozumienie przepisów.
Czy to oznacza ze się ciagle dokształcają? Nie. Zwyczajnie w wielu przypadkach nie maja pojęcia o swojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szedłbym tak daleko w podsumowaniu ich kompetencji. Dla mnie syf to syf i koniec, całe to Eco sreko wtedy bierze w łeb a o to chodzi aby z rynku wyeliminować lub zmusić do trzymania jakości produktu. Jak jest piach czy kora to mamy tylko syf w piecu ale jak pojawia się chemia to mamy smród i wytrącanie się trujących i agresywnych związków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nazwałeś eko sreko bierze w łeb bo przepisy wymyślają ludzie. Ludzie tacy jak ja i ty. Bo przestrzegania przepisów pilnują ludzie. Tacy jak ja j ty. Bo zdecydowana większość uważa ze nie musi dbać a naturę bo inni tez nie dbają. I milion innych powodów znajda aby się wytłumaczyć.
Ale nie można tez wieszać psów na kims tylko dlatego ze stosuje się do przepisów.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to prawda., siano w większych ilościach jest bardzo dobrym stabilizatorem wilgoci.

Mam np 1 paletę Lavy z 2012r, jeszcze z ze starymi certyfikatami DIN- palę nią po 3-5 worków na próbę co roku  i nadal jest dobra.

W tym roku kupiłem 5t libero - z zamiarem że to na 2 sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił cos z certyfikatem, dasz więcej ale masz pewność, ze będzie dobry jakościowo.

Ostatnio jak byłem w jednej z firm koles do mnie "Panie my dajemy wszysyko co jest, płyta, folia, karton, pyły".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Produkcja płyt MDF jest o wiele droższa od produkcji pelletu nikt nie będzie używał technologii produkcji płyt MDF czyli płyt pilśniowych o określonej gestyjności do produkcji pelletu  nie ta technologia to są dwa rożne produkty powstałe w odmiennym procesie technologicznym    . Odpady po obróbce płyt MDF OCB  czy pilśniowej  są używane do  produkcji pelletu . W pellecie nou name można znaleźć  wszystko  łącznie z spoiwem zależy to tylko od fantazji producenta . Ja nabyłem w tym roku 7 ton bo więcej nie wejdzie do garażu. najtańszy po 650 a najdroższy po 750 . Ten pierwszy jest z domieszką kory . Powstaje mały spiek bo ma lepiszcze ale wiedziałem co brałem . W zeszłym roku wtopiłem w pellet  z certyfikatem  i był spiek jak złoto palnik kostrzewy nie dał rady  i w połowie sezonu zmieniłem na kipi i dał rady spalić ten certyfikat . Co do wilgotności to pellet będzie absorbował  wilgoć z otoczenia proporcjonalnie do stopnia sprasowania ale do puki nie będzie miał  bezpośredniego kontaktu z wodą  absorpcja będzie  niewielka . Pellet ma stan powietrzno suchy czyli taki w którym nie oddaje i nie pobiera wilgoci z otoczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem spod Wroclawia, wiec tez spogladalem na ten pellet. Raczej duzy znak zapytania bym przy nim postawil. "Klijenta" sugeruje raczej cos z Ukrainy. Dwa lata temu takim palilem, ale w poprzednim sezonie odpuscilem. W tym tygodniu zamowilem Lave po 1 tys z dowozem. Moze to i troche wiecej, ale lepiej miec zima spokoj z piecem.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Czy może ktoś podać namiary/polecić na dobry i sprawdzony pellet w dobrej cenie z mazowieckiego , jestem z okolic Pruszkowa?

Bardzo dziękuję za każde info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak co roku zaczynamy z poszukiwaniem dobrego pelletu :-). Każdemu z czystym sumieniem mogę polecić pellet Fabich. Osobiście go używam, na tą zimę zakupiłem go 4 tony po 850 zł za tonę z transportem  (auto z windą).

 

123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet tak jak na załączonym zdjęciu posiada certyfikaty DIN plus ; EN plus w klasie A1. Gorąco polecam porządny pellet w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.