Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

A niech sobie Niemcy kupują nawet z dodatkiem złota, mam to gdzieś. Różnica w zarobkach jest 4 i więcej razy. Porównanie jest do dupy gdyż cena sprzedaży nie jest ceną zakupu a marże mogą być duże. Polski producent na pewno nie patrzy na rynek zagraniczny bo ma za "krótkie ręce". W Polsce mam zjawisko *** na punkcie Eco w mediach a nie działaniach rzeczywistych i na tej fali ceny wygórowane są w kosmos a właściciele zacierają ręce i dorabiają się kolejnych domów i luksusowych aut. A my jak kaczki wszystko łykamy bez oporu i jeszcze jakieś teorie sobie dorabiamy a tu występuje tylko zjawisko oszustwa przy bio masie i zwykłego oszustwa cenowego.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ace2 napisał:

Polski producent na pewno nie patrzy na rynek zagraniczny bo ma za "krótkie ręce".

Jesteś niedoinformowany, co mnie dziwi wobec powszechnej i darmowej informacji choćby w zasobach internetu. Poza tym nie masz elementarnej wiedzy ekonomicznej: - każdy, nie tylko polski producent sprzeda towar tam, gdzie mu za niego zapłacą najwięcej. Na dodatek, winę za to, że nie masz na pelet, zwalasz na pazernych producentów, a co - cenę mają dostosować do Twojego portfela? Nie doczytałeś czegoś, nim kupiłeś kocioł? Ja nie miałem dylematu - kupiłem węglowy.

pelet.jpg

Edytowane przez Cemol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Cemol napisał:

Poza tym nie masz elementarnej wiedzy ekonomicznej: - każdy, nie tylko polski producent sprzeda towar tam, gdzie mu za niego zapłacą najwięcej........

Ooooojojoj..... byłbym daleki od takich zarzutów...............

Pozdrawiam kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko utrafić  dobry  pellet jeżeli  szukamy  oszczędności ,  proponuje  kupić  po jednym worku  i zrobić  test  w szklance wody.

Jak się  pelelt  w miarę szybko  namoczy i rozpadnie to już  pierwszy dobry znak , jak na dnie nie będzie substancji  ciężkich to już drugi dobry znak  ;) i można  taki pellet uznać za dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2019 o 05:41, robin60 napisał:

 

Przygodę z pelletem zaczynałem od 550 zł klasa A1 Din +. Wystarczyły 3 latka i popyt spowodował wzrost cen o 50 %.

 

Chyba netto? Robin, wystarczy forum poczytać żeby zobaczyć że w 2010r DIN kosztował 800zł. U mnie od 3 lat różnice w cenie pelletu to mniej więcej 50zł. Zobaczcie co robi firma Pellecik.pl. Tam macie dobry towar po 650 i 700zł. Nikt nie narzeka. Można? Można. Wiem że są plamy na mapie Polski gdzie ludzie na prawde są w d... bo nie ma nic poniżej 1000zł, ale mieszkając w takim miejscu, nie rozważał bym pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2019 o 11:07, YaroXylen napisał:

Ooooojojoj..... byłbym daleki od takich zarzutów...............

Może Ty i ace2 macie problemy z niemieckim, słowo "Einfuhr" na wykresie, który zamieściłem w poście #1127 to polskie "import". Wykres informuje dokąd Niemcy eksportują i skąd importują pelet. Poza tym działanie producenta polegające na uzyskaniu najwyższej ceny jest normą, a nie szwindlem podpadającym pod (ludzie trzymajcie mnie) zarzut!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi odnośnie Zetki.

Wracają do tematu głównego to walcząc z sytuacją , że przy rozpalaniu i tylko przy rozpalaniu raz lekko przedostawał się dym. Przyczepiłem się przyłącza do komina i tak je rozregulowałem że musiałem całość rozebrać i złożyć ponownie. Zauważyłem przy tym że na końcu wylotu z pieca i wewnątrz pierwszego kolanka była dość spora ilość niedopalonego granulatu po pellecie. Zapewne to niepalne części po nieszczęsnym pellecie marki Husar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2019 o 14:57, Cemol napisał:

Poza tym działanie producenta polegające na uzyskaniu najwyższej ceny jest normą, a nie szwindlem podpadającym pod (ludzie trzymajcie mnie) zarzut!!!

Piszesz o ekonomii a sam nie rozumiesz pewnych zależności.

Firmy produkujące pelet są nastawione na import (mają prawo) tylko takim o to sposobem podbijna jest cena w Polsce-taka zależność.

A jak już piszesz o cenach w unii to luknij na cenę aut w de i ich wyposażenie a cenę w pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cemol

Przecież sam wrzuciłeś wykres z którego wynika,że importują od Nas sporo ton peletu.

Jeżeli pl firmy eksportują pelet np za 1000zł (na czysto) to chyba cena na Nasz rynek nie będzie poniżej tej sumy-myślę nawet,że będzie wyższa dla Kowalskiego.

I tym o to sposobem ceny są wyrównane i podbijane w pl.

Według mnie ceny powinny być regulowane.

Mam nadzieję,że rozumiesz.

A o autach sam poczytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było, ale ludzkość stale powtarza własne błędy.

Pellet w cenie regulowanej: 500zł. Na kartki, dowód i oświadczenie o zużyciu na potrzeby własne. Tu się pan do kolejki zapisujesz i w listopadzie zapraszamy po odbiór.
Pellet w cenie rynkowej: 1500zł, dostępny od ręki, dostawa gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Juzef napisał:

Pellet w cenie regulowanej: 500zł. Na kartki, dowód i oświadczenie o zużyciu na potrzeby

To se ne vrati,pane Juzef

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2019 o 14:43, eliks napisał:

Chyba netto? Robin,

Nie nie pomyliłem się w żadnym wypadku brutto nikt nie sprzedaje netto to jedynie firmy miedzy sobą handlują netto.

Wiem dokładnie ile płaciłem pierwszy raz w Raczkach 550 zł u producenta za rok już po 620 a dziś 820.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Zakupiłem dla testu GOLD Pellet (https://pelletradlin.pl/oferta/pellet-gold)

Proszę o pomoc w określeniu jakości, test wody poniżej i krótkie dla potrzeb CWU spalanie z dziś popiół dla mnie niejednoznaczny. Fotka 1 to 10 s w wodzie, następna 20 , 30 i rozdrobnione bo jeszcze niektóre twarde były. Fot 4 to widok z boku i z góry.

Popiół jest ciemno brązowy ale lekko zgranulowany a w palcach jakby sklejony piasek (takie odczucie). Nie wiem czy nie za mało lub za dużo powietrza. Proszę o określenie jego jakości i czy wart tych 925 zł.

Z góry dziękuję.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ArturS74 napisał:

Witam.

Czy w okolicach Wrocławia może ma ktoś namiar na jakiś sprawdzony i tańszy, czy zostają tylko "firmowe"?

Miłoszyce. Za stacją paliw na wylocie na Wrocław. Nie paliłem, ludzie polecali w sezonie.

 

@ace2 dobrze wygląda. Jak się pali i nie spieka to na pierdoły nie zwracaj uwagi bo to kwestia korekty kotła. Jeszcze zostaw to na 2 doby zobacz co się z tego wytrąci.

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bzykerpolmar jest super ale cena za wysoka. Obecien palę peletem z Myszynca również polecam.

@robin60polmar jakość ok ale w tym roku cenę rzucili ok 900 zł przesadzili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie za trzy tony z dostawą krzyknęli 870 zł (Eco-Polmar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem chyba rekordzistą. Dzisiaj dotarł do mnie transport, cały Tir. 660 zł za tonę z dostawą. Towar jeden z lepszych, jakimi do tej pory paliłem, czysta sosna, żadnych mączek ani innych dodatków. Niestety producent nawet teraz obłożony po uszy robotą. Sępy-handlarze zamawiają całe TIRy. Wziąłem na zapas 6 ton, bo w przyszłym roku nie wiadomo, co będzie

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakiegoś producenta z okolic Łodzi? Znalazłem gdzieś dwóch producentów z okolic Wykna/Rudnik, ale wołają po 850zł/tonę i raczej to wyroby typu chałupniczego w stodole. Rozumiem jakby chcieli 600-700zł, ale za tyle to w życiu. Wolałbym dołożyć lub poszukać jakiegoś prawdziwego producenta. W sumie to nawet z transportem kurierskim chyba bym z drugiego końca kupił w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.