Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Trener40

Eliks... Przepis może być na zupę, ewentualnie na ciasto. Nie ma się co spinać :) pellet z czystej trocichy chłonie wodę już po kilkunastu sekundach, a po dwóch min jest już z niego właśnie ta zupa :). Jak są dodatki kleju i innych śmieci, to to już nie jest pellet z czystej trociny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, są pelety nawet certyfikowane które rozkładają się dłużej. W sumie "moczyłem" z 8 różnych firm i wszystkie wątpliwości wychodzą w kotle. Mówi się czysta trocina, a przecież większość tych dużych firm dodają ulepszacze, bo certyfikat na to pozwala. Taki pellet o dużej gęstości, potraktowany np. otrębami nie rozpuści się w 2 minuty, a w kotle ładnie się spali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pellet na tapecie skład okolice Myszyńca. Powiem szczerze rewelacja!

IMG_20190528_090443.jpg

IMG_20190528_084821.jpg

IMG_20190528_080124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pelecik pali się super no i zapach lasu to najważniejsze jak dla mnie haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wczoraj zapaliłem ten ciemnym pelletem nie dość ze dymi z komina na biało to jeszcze tak jakby czuć zapach żywicy w kotłowni. Tak że odpuszczam tego dostawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach żywicy nie jest zły,  ale dymu nie powinno być przy tej pogodzie, no chyba że przy odpale te półtorej, 2 minutki.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały dym to para wodna - masz albo zbyt wilgotny/mokry pellet albo mokry kocioł i komin.

Ew za mocno podajesz paliwo w kocioł.

Trzeba przepalić mocniej, ew wyregulować spalanie - pobawić się dawką paliwa i powietrzem.

Zapach żywicy - jak kolega pisze jest OK, przecież czym będzie pachniał spalany pellet , jak nie żywicą lub drewnem.

Gorzej jakby dym pachniał lakierem nitro!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sambor napisał:

Biały dym to para wodna - masz albo zbyt wilgotny/mokry pellet albo mokry kocioł i komin.

Ew za mocno podajesz paliwo w kocioł.

Trzeba przepalić mocniej, ew wyregulować spalanie - pobawić się dawką paliwa i powietrzem.

Zapach żywicy - jak kolega pisze jest OK, przecież czym będzie pachniał spalany pellet , jak nie żywicą lub drewnem.

Gorzej jakby dym pachniał lakierem nitro!.

Bawiłem się z dawka paliwa dawałem podawanie i duże i małe komina nie mam wilgotnego bo jak pale starym pelletem to nie ma dymka i nie zostaje nie spalony pellet a tutaj zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2019 o 19:02, marwol napisał:

Robin - daj znać jak ten pellet z Czarnej Białostockiej :)

No cóż Ci mogę powiedzieć. Cena trochę za duża jak na producenta , ale przynajmniej z Vat czyli bez kombinatorstwa. Jestem Za.

Co do produktu to sama sosna. Zapach w całej chałupie jak otworzę drzwi do garażu. Moja stara powiedziała , że jak by mogła to by mieszkała w lesie sosnowym.

W kwestii   spalania to po prostu towar  bijący na głowę nawet  producenta z Raczek  koło Augustowa, choć temu też nic nie brakuje.

Jak masz możliwość to bierz tym bardziej , że masz blisko bo cena na pewno wzrośnie za niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zaklepałem 4 palety z Raczek. 830 złotówki za paletę. Trochę drogo, ale sprawdzony i mogę śmiało brać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci @gilal , że trochę tym producentom i ich cenom poprzewracało się w głowie. No ale cóż taki mamy klimat walczymy ze smogiem, szkoda tylko , że rządzący nam w tym nie pomagają bo mogli by uchwalić w godzinę stawkę 8% Vat na pellet.

A co to dopiero będzie za rok jak energia pójdzie w górę Ohoho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, robin60 napisał:

Powiem Ci @gilal , że trochę tym producentom i ich cenom poprzewracało się w głowie. No ale cóż taki mamy klimat walczymy ze smogiem, szkoda tylko , że rządzący nam w tym nie pomagają bo mogli by uchwalić w godzinę stawkę 8% Vat na pellet.

A co to dopiero będzie za rok jak energia pójdzie w górę Ohoho.

Ja to wiem, ale nie chcę mi się szukać i testować. Ale i tak na testy dostał bym super, a pewności nie mam co będzie w paletach. Tu "niby pewniak", ale blisko. Jak coś to wpadam i dym robię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja o  wadze palety wydzielona:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Visitor1230

Pisalem jakis czas temu o worku na testy co mi po dwoch czy trzech rozpaleniach osmolil komore spalania. Temu lokalnemu producentowi grozi cofniecie koncesji. Bylo zbyt wiele skarg. Wiadomosc z pierwszej reki. Odwiedzila dzis nas uprzejma pani z powiatu w celu kontroli kotlowni ( dofinansowanie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Przeszlo. No przecierz Biawara nie sprzedalem :) Co jak co. Ale babki ( mlode nawet) w powiecie elblaskim , w wydziale srodowiska sa kumate ze hej. Cale ubiegloroczne dofinansowanie zostalo sfinansowane z kar administracyjnych. Wszystko wiedza. Kto uplynnia odpady plyty wiorowej na opal. Scigaja lewych pelleciarzy jak widac. No… dzieje sie. 

Edit: Aha, moze wlasnie  dlatego nigdzie w okolicy nie ma pelletu do kupienia oprocz markowego he he

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z tu obecnych używał pelletu Fabich. Mam okazje kupić go po dobrej cenie.

Pellet_fabich.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie lepiej kupić pellet od dużego wytwórcy a nie z chęci zysku kombinować za 50 zł i kupować od januszy biznesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego mamy przepłacać skoro można kupić dobry towar parę stówek taniej? Oszczędność to nie kombinacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym tanim pelletem to loteria i partia partii nie równa. Jedna tona będzie OK a druga lipa. Kupując teraz pellet renomowanych firm z certyfikatem płacimy nawet 150 - 200 zł taniej niż w okresie jesiennym.

LAVA 900 zł - okres jesienny 1030

Fabich - 890 - okres jesienny ok 1000

Dlatego piszę że  nie warto kombinować tylko kupić markowy za przystępną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.