Skocz do zawartości

robi007

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  87
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O robi007

 • Tytuł
  Rozkręca się

O sobie

 • Zainteresowania
  Różne

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  dom parter+piętro 260m2, ściana 3-warstwowa w tym 10cm styropianu, dach ocieplony wełna mineralną 20cm
 • Instalacja
  16 grzejników aluminiowych (8 parter na czujniku pokojowym i 8 piętro na termostatach elektronicznych) + instalacja stalowa z pompą obiegową Wilo + ochrona kotła zawór 4D z czujnikiem pokojowym i czujnikiem zewnętrznym + solary do CWU
 • Kocioł
  Tekla Draco Bio 25kW

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. robi007

  Jak Kupujecie Dobry Pellet?

  Bez przesady ze stodoły to na olx pełno ogłoszeń (Radomsko, Przedbórz i okolice) gdzie i po 700zł można kupić. Pytanie tylko czy da się tym palić :)
 2. robi007

  Jak Kupujecie Dobry Pellet?

  Czy możecie polecić jakiegoś producenta z okolic Łodzi? Znalazłem gdzieś dwóch producentów z okolic Wykna/Rudnik, ale wołają po 850zł/tonę i raczej to wyroby typu chałupniczego w stodole. Rozumiem jakby chcieli 600-700zł, ale za tyle to w życiu. Wolałbym dołożyć lub poszukać jakiegoś prawdziwego producenta. W sumie to nawet z transportem kurierskim chyba bym z drugiego końca kupił w tej cenie.
 3. Tak, współczynnik korekcji mam ustawiony na 10, natomiast histerezę mam na zero. Zmieniłem histerezę na 0,2 i będę obserwował czy to pomoże. Czujnik pokojowy mam ten bezprzewodowy, więc może dlatego tak dziwnie skacze o te 0,1 stopnia, zanim się ustabilizuje.
 4. Mam problem z ciągłym włączaniem i wyłączaniem pompy co, gdy temperatura w domu dochodzi do zadanej. Otóż kocioł chodzi na stałej pompie. Temperaturę na czujniku pokojowym mam ustawioną na 22C. Histereza ustawiona na 0. Gdy temperatura dojdzie do 22C to czujnik pokojowy, jakiś czas "skacze" pomiędzy 22,0C i 22,1C. W tym czasie pompa non stop załącza się i wyłącza. Jest to pompa Wilo (elektroniczna) i podejrzewam, że przy takim włączaniu i wyłączaniu, to długo może nie popracować. Czy jest na to jakaś rada, żeby pompa pod dojściu do tych 22C w domu, wyłączyła się i czekała do np. 21,8C (z tym, że podejrzewam po spadku temperatury do tych 21,8C, czujnik pokojowy zanim ustabilizuje się to znowu będzie skakał pomiędzy 21,8C i 21,9C).
 5. Ja palę Lavą ze Stelmetu i też mam trochę niedopałków, ale spieków nie mam. Pewnie tak jak Ozi napisał przy czyszczeniu wyrzucane są z palnika (mam ustawione czyszczenie co 6 godz.). U mnie przy nadmuchu ustawionym na 60 (przy 100% mocy) temperatura spalin dochodzi maksymalnie do 90C. Żadnych zawirowywaczy nie mam, jedynie co to we wszystkie półki mam wstawione płyty szamotowe (tych metalowych co były z kotłem, w ogóle nie używam) i RCK ustawiony na 15kPa.
 6. A po czym poznajesz że jeszcze masz za duży nadmuch? Mierzysz temperaturę spalin?
 7. Zawsze wydawało mi się że czym więcej dmucha tym lepiej powinno spalać pellet. Ale może rzeczywiście mam za duży nadmuch, bo widzę że trochę rozżarzonych ziaren pelletu wypada mi z palnika, więc pewnie dmuchawa to wydmuchuje. Z drugiej strony widzę, że większość użytkowników zmniejsza moc dmuchawy (i to drastycznie). No nic pozostaje mi tylko dalej kombinować z ustawieniem podawanie/wiatr. Dzisiaj jest dosyć ciepło na dworze więc ustawiłem podawanie 3,8s i nadmuch na min 35 i max 65, będę obserwował, czy jeszcze zjechać. Ps. Podawanie przy niższych temperaturach zewnętrznych ustawiam na 4,5s-4,8s, bo kocioł przy rozruchu dosyć długo nie może mi dojść do temperatury zadanej 67 stopni (czasami trwało to 3-5 godz. i bujał się na 55 - 58 stopni).
 8. U mnie na ciepło właściwe wychodzi że ma spalić 6 ton pelletu i chyba tyle jednak wyjdzie. Niestety przy moim metrażu (tak z 260m2) i tym ze lubię ciepło w domu raczej nie ma co liczyć że ustawieniami sterownika da się dużo zaoszczędzić. Utrzymanie 22,5 stopnia w chacie musi kosztować, fizyki się nie oszuka. W trybie automatycznym spaliby mi mniej ale komfortem termicznym to nie można tego nazwać. Dlatego jadę na stałej pompie i trybie stałym kotła oraz podawaniu 4 do 4,7s ( w zależności od temperatury na zewnątrz) tak aby kocioł nie wygaszał mi się (poza chwilami kiedy co 6h jest czyszczenie). Modulacja od 30% do 100% mocy. Mam dosyć wysoko ustawioną dmuchawę od 40% min do 80% max, ale i tak temperaturę spalin mam niską bo nie większą niż 90 stopni. Więc nie wiem czy zmniejszenie nadmuchu coś by pomogło w zmniejszeniu spalania (może nawet by pogorszyło).
 9. Właśnie znalazłem u lokalnego „producenta” pellet po 660zl za tonę. Wezmę z 6 worków żeby wypróbować jak spala się. Niby mieszanka sosnowo-bukowa. Na zdjęciach dosyć ciemny jest.
 10. Czy ktoś z Was pali pelletem 8mm? Są wogóle jakieś przeciwskazania do spalania 8mm w naszych teklowych palnikach.
 11. Czy może ktoś wie gdzie podłączyć końcówki czujnika spalin w module do sterowniku Igneo Touch. Ktoś na pewno ma podłączone (tylko nie pamiętam kto), bo gdzieś widziałem, że w VideNecie wyświetla tę temperaturę.
 12. Tylko że przy 16 kg miałem podawanie 4,5s a przy 21 kg mam 3,6s. Czy ma to wpływ na zużycie pelletu?
 13. Powiedzcie jak to możliwe że ważyłem pellet 6 tygodni wcześniej i wychodzilo 16kg/godz. Dzisiaj zasypalem cały zbiornik i też dokonałem ważenia i wychodzi 21kg/godz. W obydwu przypadkach pomiaru dokonywałem dwukrotnie wiec o żadnej pomyłce nie mogło być mowy. Pellet ten sam - Lava.
 14. Co oznacza w ustawieniach palnika pozycja T.palnika, a raczej jaka wartość powinna być optymalna: na zdjęciu T.palnika = 39
 15. Wydaje mi się że to zawór 4D firmy Hertz. Do tych zaworów są napędy elektryczne, które podłącza się do sterownika kotła i kocioł sam steruje tym zaworem (w zależności od potrzeb puszcza więcej lub mniej na ogrzewanie) np. taki: http://www.herz.com.pl/1,Armatura-i-Systemy-Grzewcze/19,Technika-regulacyjna/45,Regulacja-instalacji-grzewczych-/t67,Naped-do-zaworow-3--i-4-drogowych-kulowych Najlepiej ustalić to ze swoim hydraulikiem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.