Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Raz inflacja, dwa sezon, no ale żeby aż tak ceny gnać w górę to przesada. EcoPower u mnie po 960. Ja zamawiałem konczowka września, cena 845.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin przypiął/eła ten temat

Ceny teraz to kosmos. Za Krex Primo w ubiegłym tygodniu chcieli u mnie 950zł za paletę (1050kg). Dzwoniłem wczoraj żeby mi przywieźli a gość mówi, że mu podnieśli i ma teraz po 1150 za paletę.

Znalazłem A1 za 930zł za tonę pakowany w worki po 20kg, certyfikatu niema ale towar dobry czysta sosna. A2 ma po 830zł.

Z ekogroszkami też nie najlepiej, Za dobry towar trzeba dać około 1200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kult5 napisał:

Widać że część groszkowców rzuciła się na pelet i ceny poszybowały. W internetach ceny od 1000 do 1400 😕

Nikt się na nic nie rzucił. Producenci pelletu uznali, że koniec bycia gorszym i przypatrywania się galopującym cenom innych nośników energii.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a miał ktoś z Was styczność z pelletem od https://www.ecolinex.com/ ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie proszę o dyskusję na temat peletu. Dyskusje nie związane bezpośrednio z peletem wyrzuciłem tu:

Jeżeli ktoś chce wrzucić ogólną uwagę proszę tam - tutaj zgodnie z tematem piszemy o wyborze dobrego pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki.... Dumam właśnie nad cenami pelletu, bo niedługo muszę kupić coś na ten sezon. W 2016r na pierwszą zimę z moją Teklą płaciłem 600zł, rok temu Olczyk 890 a teraz już ponad 1100... Szkoda, że pensje tak szybko nie idą w górę 🥺

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja .......... .  Pogłupieli z tymi cenami . Jak to sie nie zmieni , to albo zacznę palić pelletem robionym gdziś na lewo w stodole u chłopa ,  albo wracamy kopciucha . A naprawdę chciałem ekologicznie . Przeznaczyłem na to naprawdę nie mało czasu i kasy . Teraz tylko czekać na ruch tych mądrych rządzących . Albo coś  ztym zrobią albo w ......... z ekologią . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w mazowieckim dwa tygodnie za KREX Primo chcieli 950zł z paletę 1050 kg. Jak już się zdecydowałem na zakup, z dnia na dzień gość krzyknął 1150zł więc mu podziękowałem. Znalazłem po 930zł za tonę, co prawda bez certyfikatu ale towar naprawdę OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za trociny nie zapłacę tysiąc złoty  . Wprowadzić zakaz exportu pelletu za granicę, to zaraz zmądrzeją z tymi cenami . A Rząd jak chce  ekologicznie niech obniży wat na pellet   , albo wracamy do kopciucha . 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, gdzie w województwie Podlaskim nabyć pellet w rozsądnych pieniądzach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2021 o 09:19, tom378 napisał:

Ja .......... .  Pogłupieli z tymi cenami . Jak to sie nie zmieni , to albo zacznę palić pelletem robionym gdziś na lewo w stodole u chłopa ,  albo wracamy kopciucha . A naprawdę chciałem ekologicznie . Przeznaczyłem na to naprawdę nie mało czasu i kasy . Teraz tylko czekać na ruch tych mądrych rządzących . Albo coś  ztym zrobią albo w ......... z ekologią . 

Witaj . Na węglu już nie zaoszczędzisz ceny też kosmos za dobry a jak polecisz na korporacyjny to dostaniesz szał z spalaniem zakopcisz się wiem coś  o tym kupiłem trzy worki żeby kopciucha przepalić  zobaczyć jak działa po 4 latach postoju. Ja kupiłem pellet latem za normalne pieniądze niestety tak trzeba w garażu 6 ton leży i nabiera wartości . Na ekologię stać tylko zamożne społeczeństwa  niestety  smutna prawda .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii - nie. W praktyce jest cała masa "firm" które wrzucają na opakowania loga A1/DIN lub opowiadają "zgodny z A1", a wrzucają do pelletu co mają pod ręką. Lista tych co mają A1 i sama procedura certyfikacji jest dostępna na https://enplus-pellets.eu/, więc można sprawdzić kto ma.

Zbytnio nie ma sensu się sugerować, są tartaki które nie mają żadnych papierków, ale jakość jak A1.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz są już rozdrabniacze to praktycznie wszystkie odpady można przerobić na pellet. Koszt produkcji znikomy cena dla Kowalskiego europejska :). Żyć nie umierać.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki koszt takiego zestawu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś ogłoszenie, sprzedawcę co ma jeszcze normalną cenę pelletu? Bo normalnie jest kosmos 1300zl za trociny normalnie żal:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najtańszy lokalny 1100, a tzw. premium to już okolice 1300. Z dostępnością jest też słabo, więc zaraz skończy się 'testowanie' tylko będzie łykanie tego co się nawinie. I zachęć tu właściciela śmieciucha do zmiany źródła. Jako ciekawostka - worek 15g w liroju to 26,99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.