Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze można wziąć inny, jak nie ma w pobliżu to trzeba szukać dalej, a przy większych ilościach negocjować ceny. U mnie cała piwnica jest zawalona, na wiosnę stawiam blaszany garaż i będę tam magazynować. Kwestia indywidualna, ale również jestem zdania, że pellet nie powinien kosztować więcej niż 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobry jakościowo pellet certyfikowany  EN/A1  w świętokrzyskim można kupić po :

Rafit  i Captain Pellet zielony  -1260 zł/tona

NIE POLECAM natomiast Pelleciku  ze strony Pellecik.pl lub FB Pellecik.pl - to firma która NIE JEST PRODUCENTEM - skupuje od producentów pellet , i pakuje tylko w swoje worki. Mieści sie w starym budynku po  Kurniku ( byłem kiedyś osobiście odebrać pellet bo nie mogłem się doczekać na dostawę.)    KOntakt z firmą dramatyczny, są dwa telefony których praktycznie nikt nie odbiera.Jedyna możliwośc kontaktu to albo sms albo messenger. Czasem odpowiedzą na wiadomość , ale z reguły nie odpisują.Zamawiałem u nich trzy razy pellet z dostawą. Dostawa nigdy nie była w terminie, opóźnienia po kilka lub kilkanaście dni.  Próba kontaktu telefonicznego  - jak pisałem zerowa.Ostatnio zamówiona trzecia dostawa do dzisiaj nie dojechała, mimo że otrzymałem łaskawie w sobote messengerem wiadomość ze w poniedziałemk będzie na 100% . Dzisiaj muszę kupić pellet gdzie indziej bo nie mam już czym palić.

Pellet "Pellecik" też żadna rewelacja  , bez żadnego certyfikatu, dużo luźnego pyłu w workach i trocin  . Do niedawna kosztował poniżej 800 zł potem 1000 zł a obecnie kosztuje prawie tyle co certyfikowany Olczyk czy Barlinek.

FIRMA - DRAMAT !!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2022 o 09:41, arthek napisał:

o firma która NIE JEST PRODUCENTEM - skupuje od producentów pellet , i pakuje tylko w swoje worki.

Ameryki nie odkryłeś. Istotne jest to, że długo trzymali dobrą cenę pelletu za niezłą jakość. Skoro mówiłeś że zamawiałeś  to znaczy że paliłeś i chyba niezły towar skoro 3 razy. Teraz po wszystkim pisanie że firma dramat bo się spóźnili z dostawą jest nieuczciwe. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sezonie paliłem pelletem z Ukrainy. Towar OK. W tym sezonie niestety był niedostępny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2022 o 09:41, arthek napisał:

ze w poniedziałemk będzie na 100% . Dzisiaj muszę kupić pellet gdzie indziej bo nie mam już czym palić.

Witam.

Nie pisz o tym głośno bo wstyd....

Pozdrawiam YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, digi napisał:

Ja paliłem kilka lat temu fi8, dość grubo mielony, trochę kory ale ładnie się spalał, cena była podobna jak średnich polskich no name

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sambor napisał:

jak średnich polskich no name

Orientujesz się w cenach teraz? Ile się płaci za polski no name. Mnie nie interesuje nadruk na plastiku. Tym bardziej, że jak patrzę na oferty hurtowe, to czasem producent pisze, że może markę i wzór graficzny dowolny nadrukować na workach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku odstawiłem kocioł na pellet we wrześniu i palę drewnem w DS-ie, drewna mam dużo , czasu też trochę, więc codziennie przepalam od 16-22 i to mi wystarcza aby w domu było 21-23 C.

Obecnych cen pelletu w swojej okolicy nie znam.

Ten sprzedawca o którym pisałem już w 2020 nie sprzedawał pelletu.

Edytowane przez sambor
ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nołnejmy" też sprzedawcy mają w dwóch opcjach tzw. lepszy i słabszy - cenowo za wersje z domieszką jakiejś wiórowej meblościanki to średnio 1100 krzyczą, a potem przeskok od 1300 w górę, przynajmniej w WLKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sambor napisał:

Ten sprzedawca o którym pisałem już w 2020 nie sprzedawał pelletu.

To był jakiś brandowany ukraiński?

16 minut temu, Patrol napisał:

jakiejś wiórowej meblościanki to średnio 1100 krzyczą, a potem przeskok od 1300 w górę, przynajmniej w WLKP.

Bez jaj. Ja jestem ostro cięty na węgiel. Palę karlikiem w tej chwili za 930. Nie mniej ostro.. szukam czegoś.. również za granicą. Wcale nie najtaniej:

https://belpellet.by/en/wood-pellets-a1/  Od 115€ A2. 140€ A1 W Polsce 1200pln. Polacy też oferują w cenie 140€

https://www.olx.pl/d/oferta/promcja-pellet-pelet-drzewny-en-plus-a1-producent-bialoruski-CID628-IDNf6io.html

Hurt kurde od 80€, ale tira trzeba zamówić. Z kwitami od 105€. Na ukrainie najtaniej znalazłem poniżej 3000 hrywien. Wszystko na tiry.

https://agro-ukraine.com/ua/trade/r-941/p-1/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx jest wiele ogłoszeń pelletu z cenami z połowy poprzedniego roku, więc wszystko wychodzi w rozmowie tel. - łącznie z tym, że nic nie mają na stanie. Najtańsza certyfikowana A1 jaką ostatnio widziałem była w mojej okolicy po 20zł za worek 15kg, a w grudniu 17 z groszami było.. Ceny z d*** wzięte i pitolenie o styczniowych podwyżkach, tyle że data produkcji na worku to 2021, więc przycinają, bo mogą, przecież w sezonie zimowym nikt focha nie strzeli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2022 o 17:57, eliks napisał:

Ameryki nie odkryłeś. Istotne jest to, że długo trzymali dobrą cenę pelletu za niezłą jakość. Skoro mówiłeś że zamawiałeś  to znaczy że paliłeś i chyba niezły towar skoro 3 razy. Teraz po wszystkim pisanie że firma dramat bo się spóźnili z dostawą jest nieuczciwe. 

Czytaj ze zrozumieniem , zamawiałem trzy razy , w tym tylko dwa razy dowieźli ale za każdym razem był problem z terminem dostawy .Zamawiasz  i otrzymujesz informację ze pellet będziesz miał za   tydzień - ok. MIja tydzień , pelletu nie ma , nie ma tez absolutnie żadnej informacji ze strony dostawcy że nie będzie dostawy , mało tego nie mozna się z nimi skontaktowac bo mimo dwóch nr telefonów nikt ich nie odbiera. Wsiadam więc chcąc nie chcąc  w auto i jadę po parę worków pelletu do marketu aby przetrwać weekend mimo iż miałem inne plany na wieczór.....

Po dwóch dniach ni z tego ni z owego dostaję telefon ,że będą z dostawa pelletu  za 15 minut .....FAJNIE , tylko jestem poza domem 20 kilometrów i nie mam jak przyjechać a w domu nie ma nikogo. No cóż , wsiadam więc w auto i jadę do domu bo przecież nie mogę zmarnować "takiej okazji" i nie odebrać pelletu na który czekam prawie dwa tygodnie....

Do trzech razy sztuka ...tylko trzeciego razu się nie doczekałem .Pierwszy raz zamówiłem  w marcu 2021 potem drugi raz jesienią i teraz w styczniu trzeci raz .Po zamówieniu pelletu pierwszym razem w marcu 2021 ,  dałem namiar do nich  sąsiadowi z ulicy .Pytałem go potem jakoś latem czy zamówił to twierdził że  nie mógł się najpierw do nich dodzwonić a potem jak już się udało to zamówił na próbę 1050 kg ale się nie doczekał 😉 i dał sobie spokój .

Żenada.

Poza tym wystarczy poszukać w necie  opinii o tym dostawcy , nie jestem pierwszy i nie ostatni który miał identyczne problemy z nimi .

Edytowane przez arthek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aspro - Producent 9 km , późna wiosną 2021 wziąłem na próbę 500 kg . Pellet palił się ok, ale trocina słabo sprasowana łatwo się kruszy w podajniku żmijkowym , sporo luźnej trociny , często trzeba czyscić zasobnik z pelletem.We wrześniu mieli miesiąc przestoju bo im nawalił granulator ( po raz enty). Pellet produkują głównie pod zamówienie ( mała chińska linia do pelletu)  trzeba zamawiać 2-3 tyg wcześniej. Cena - jak pytałem w październiku to ponad 1000 zł , teraz nie wiem.

Pellet teraz kupiłem na składzie niedaleko mnie po 1260 zł tona z ostawą  CAPTAIN PELLET ENplus /A1 zielony , spala się ładnie na pył , wymiennik kawa z mlekiem.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego jak zrobić spółkę - i zakupić całą lufę pelletu 🙂  

A tak przy okazji, kiedyś usłyszałem od jednego gościa, że pellet w Rosji kosztuje po przeliczeniu na nasze - 150 zł / 1 tonę.   Jest tylko jeden mały warunek - trzeba kupić cały skład kolejowy.  Kto wchodzi w byznes  🙂 ? 

 

 

 

Edytowane przez Sandek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arthek terminy terminami, ale pellet mieli dobry. Ja patrząc na opinie pod pellecikiem w 99% przypadków były to opinie pozytywne. Niestety, teraz z ceną też już polecieli. 

Co do Ukraińca, miałem tonę, ładny, jasny, sosnowy, nie było się do czego przyczepić, ale to było 4 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.