Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.03.2021 o 22:47, JakubS napisał:
dniu 28.03.2021 o 13:24, BORA napisał:

Od jakiegoś czasu jest nakaz segregowania śmieci, osobiście byłem świadkiem jak panowie z firmy od odpadów wrzucali posegregowany plastik i papier do kruszarki, bo kontenery na plastik i papier były pełne. To po co segreguję?

Także ja podziękuję za bycie EKO.

Może to mało istotne ale zacytowany tekst nie jest mojego autorstwa. Proszę uważniej zaznaczać cytowane fragmenty czyjejś wypowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1006590743_IMG_20210502_1725577751.thumb.jpg.7f2193f6059a7c5248c637d52b55d318.jpg1006590743_IMG_20210502_1725577751.thumb.jpg.7f2193f6059a7c5248c637d52b55d318.jpg618776522_IMG_20210502_1725442871.thumb.jpg.25d079a22be2423ff3f20c360f94b82a.jpg

Witam .Obiecywałem zdjęcia mojego pelletu  za 710 zł/tona  bez rachunku  spalone 75 kg

Edytowane przez mikifac
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikifac z ilu kg zmieści się popiół i co to za kocioł i moc  (podejrzewam Wolfa) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj .Tak to żeliwny Wolf z 1999 roku moc to 25-29 kw . Popiół to około 100 kg zależy jaki pellet znaczy ile powstaje popiołu .Dlatego na sezon kupuję 2 rodzaje no czasami 3 rodzaje pelletu  . Ten A2 mi odpowiada  . Mam jeszcze 2 niby A1 on zostawia mniej popiołu no ale cena 800 tona  bez rachunku  i jakby kaloryczność większa  no ale to nie mierzone więc tak na oko .Ten piec pierwotnie był na olej . Potem był kupiony piec na węgiel i 10 lat paliem  jak był polski węgiel to było przyzwijcie . Jak zaczęli mieszać polsko rosyjsko czeski szajs to była tragedia nie wiadomo było co kupujesz  kamienie czy smołę w proszku .Był okres że komin 3 razy w roku czyściłem , koszmar . Piwnicę po przejściu na pellet 2 razy malowałem samo mycie nic nie dało . W stosunku do węgla pellet to bajka aż się chce bawić tymi ustawianiami bo jest rezultat .   

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś używał w/w pelletu? Mam okazję kupić go w przyzwoitej cenie ale nigdy go nie używałem i boję się zakupu większej ilości na ślepo.

altaj-pelleton-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim ,czy ktoś używał ten pellet cena 650zł +transport160zł posiada certyfikaty EnplusA1,DINplus,FSC Ziro Pellet Premium 6mm EnplusA1 DINplus

@Daniel1Czesć na youtube jest test spalania tego pelletu ponoć dobry pellet ja niestety nie używałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowciu Dołączam się do pytania o w/w pellet. Dostałem bardzo fajną ofertę jego zakupu. Niepokoi mnie fakt tak niskiej ceny za certyfikowany pellet. Jest niższa o kilkaset złotych na tonie w porównaniu do konkurencji za pellet z takimi certyfikatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2021 o 14:05, Nowciu napisał:

Cześć Wszystkim ,czy ktoś używał ten pellet cena 650zł +transport160zł posiada certyfikaty EnplusA1,DINplus,FSC Ziro Pellet Premium 6mm EnplusA1 DINplus

@Daniel1Czesć na youtube jest test spalania tego pelletu ponoć dobry pellet ja niestety nie używałem

Skąd taka niska cena jak na stronie producenta chcą 990pln/tona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lemanio Od dystrybutora z Szczecina. Dostałem ofertę zakupu 6 ton z transportem za 3900 zł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

hej ArturS74.

Ja od jakiego czasu używam pelletu Alaska. partię "testową" 15  worków zakupiłem w lutym tego roku, potem dokupiłem więcej. Mam kocioł BS+16, podczas użytkowania nie odnotowałem żadnych problemów. 
ostatnio udało mi sie "dorwać" w cenie letniej bezpośrednio od producenta (mam do niego ok 40 km), więc uwzględniając koszt transportu wyszło mi ok 780 pln / tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak u Was Panowie, ale w mojej okolicy przez całą wiosnę i lato nie było żadnych promocji. Co gorsze, ceny pelletu (tak jak wszystkiego innego) poszły w górę - rok temu na jesień Olczyk za 890 zł, a teraz sobie 990 zł życzą, inne pellety no-name w okolicach 900 zł, markowe ponad 1000 zł za tonę. Jedynie pellet z MDF staniał 🤣

Zauważyłem, że jedynie pellet 8 mm ma jeszcze stare ceny, tylko kwestia czy nie będzie sprawiać problemów w piecu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny Olczyka w Łodzi i okolicy podobne. Ja akurat dzięki jednemu tu z kolegów kupiłem po 680 zl./1005kg. Pellet sprawdzony przez niego i nie ma żadnych " udziwnień". Spala się bez spieków i bez niespodzianek. 

@stg20Ja w swoim mini bio przez ostanie 5 sezonów paliłem tylko 8-ką. 

Edytowane przez Trener40
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz kolego ,jednak da się kupić przyzwoity pellet w dobrej cenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Tematów i opini o różnych pelletach jest sporo. Otwieram nowy temat bo wcześniejsze mają już ponad 5lat. Kto jakim peletem ogrzewa i jaki poleci na dzień dzisiejszy? U mojego dostawcy mam Olczyk, Lava, Pelleton, Dankros, Garbatka, Magnum i jakieś mniej znane nie certyfikowane. Ostatnio też głośni jest o Ecopower. Ktoś słyszał? Ktoś już palił? 

Ja osobiście paliłem dwoma, Dankros i Garbatka. Bez problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że Olczyk nie trzyma już tego poziomu co pare lat temu. Ja zdecydowałem się na Garbatkę. Przetestuję też ten EcoPower. Trochę ugryzłem tematu, produkcja Suwałki, jest i DinPlus. Cena w moich stronach 860.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie mój pierwszy pełny sezon i zdecydowałem się na 2 tony Ecopower i 2 palety Garbatki. Na tą chwilę Ecopower idzie bez zastrzeżeń. Garbatka była sprawdzona przez dwóch znajomych i zastrzeżeń nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy sezon z pelletem. Kupiłem Barlinek 6mm. Jak na razie wszystko ok. Kocioł świetnie na nim pracuje, popiół drobniutki bez jakichkolwiek spieków. Kaloryczność bdb. 

Kupiłem w cenie ok. 1000zl/tonę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Garbatkę z zeszłego sezonu więc tym zaczynam ale zakupiłem dodatkowo 2T EcoPower. Zobaczymy. Fajnie ze @Tigre76też posiadasz. Nie jestem sam a zaryzykowałem bo cena nawet przystępna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajćie

No to sezon czas zacząć . Wczoraj odpaliłem potwora  nie bez problemów bo kot zjadł kabel od sterownika pokojowego .Co się naszukałem  z serwisantem przyczyny awarii to moje koszmar . W magazynie 4 tony pelletu 2 po 760 zł 2 po 890 zł no przespałem i teraz krzyczą 900 za dobry pellet. Ponoć ma jeszcze podskoczyć więc zamówiłem jeszcze dwie tony po 900 zł . Producent ten sam co poprzedni sezon mam nadzieję że nie namiesza czegoś .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem na próbę 2 worki EcoPowera, spalał się w porządku więc kupiłem. Cena u mnie to 12 pln za worek 15kg więc gra była warta świeczki 😉

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, czy ktoś wie co się dzieje z dostawcą Pellecik.pl ? Od tygodnia nie odbierają telefonów. Zamówiłem 2T (na szczęście płatność przy odbiorze) i zamówienie nie dotarło. Był to bardzo dobry opał, mam nadzieje że nie padli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 1 tonę peleltu workowanego PELLECIK  z pellecik.pl po 790 zł tona.

We wtorek będzie u mnie , jak trochę popalę to dam znać jak się wypala.

Na wiosnę spaliłem tego pelletu około 200 kg i było ok, popioł bez spieków, kaloryczność  - w normie, w kotle siwo.

Zobaczymy jak teraz będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.