Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, eliks napisał:

W tej cenie to Meral ale raczej M2. Jak na A1 to bardzo tanio. A skąd jesteś?

Znalazłem na olx Słupsk na workach pisze en plus a1 a co w srodku to nie wiadomo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak masz takie żółtawe worki to spoko. Jak certyfikat A1 to możesz brać w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No ja też najtaniej od 3 lat. U nas pelet tanieje a węgiel z roku na rok w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

szybka i krótka opinia:

- paliłem "awaryjnie" pelletem kupionym w markecie budowlanym (bez znaczenia w jakim- wszędzie ten sam szajs)- słaby opał, w dodatku chyba najdroższy na rynku

- LAVA- nie za drogi, ale spieki się często robiły i mimo kotła z czyszczeniem (TEKLA DRACO BIO COMPACT) piec się zawieszał, bo robiły się spieki i palnik nie umiał ich "zerwać"- musiałem co 2 dni zasuwać do kotła i czyścić palnik. Najgorsze było to, że piec w pewnym momencie się nie odpalał i wstaję rano a tu zimno, bo piec się nie odpalił.

- OLCZYK- kuipułem go po LAVIE- i palę nim drugi rok. Zdarzało mi się spalić półtora albo i dwa zasobniki (14 worków)  bez czyszczenia :). Staram się zawsze przy napełnianiu (co 7 worków), ale różnie to wychodzi :)

Wole dać trochę drożej, ale mieć bezawaryjną pracę- jak zdecyduję się a coś tańszego- to chyba na pellet z łusek słonecznika albo pestki wiśni- ktoś tym palił w kotle PELETOWYM w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz płaciłem po 680 z dostawą, mają do mnie kawałek bo 15km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pellecik.pl - płaciłem 750 za 1050kg z dostawą za free (15km). 

Pellet się pali u mnie tak samo lub lepiej niż olczyk. Palnika nie dotykam. Popiół jak mąka. W komorze siwo. 

Edytowane przez JakubS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, takie produkcje powinny być karane.

Ludzie kupują/zmieniają  kotły i to nie tanie, a pellet też cenowo różnie skacze.

No chyba, że to przypadek w produkcji. Ale to sprzedawca/ producent pelletu powinien szybko zamienić produkt dla klienta i opinia już byłaby ok.

Pozdrawiam i dzwonić o reklamację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Macie namiar na dobry peletu w dobrej cenie w okolicy Poznania? Bardziej na zachód od Poznania? Aktualnie płacę 900 zl za tonę z transportem, a widzę,że Wy kupujecie nawet po 750....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem niczego wartego polecenia. Minimum 900zl z transportem za coś co jest po prostu normalnym opałem bez większego zachwytu nad kalorycznością czy czystością. Wszystko poniżej tej ceny to w mniejszym lub większym stopniu mix odpadów, czyli więcej syfu/spieka.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pilot173 napisał:

Cześć,

Macie namiar na dobry peletu w dobrej cenie w okolicy Poznania? Bardziej na zachód od Poznania? Aktualnie płacę 900 zl za tonę z transportem, a widzę,że Wy kupujecie nawet po 750....

Widzę że masz Teklę .....ten od Fabicha za 650 A2 spala bez problemu , ale to 180 km od Poznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tym palił w piecu kostrzewa z palnikiem VG?

21-17-36-image;s=800x600.jpg

marki Bartex

Oferujemy Pellet Drzewko A1 – 705 zł/t

Pellet z drzewkiem do celów opałowych mieści w klasie A1!

6mm pakowany w worki po 15 kg
nie spieka się
Popiół do 0.7 
kaloryczność 17.7 do 18.7 MJ/kg

 

Czy ktoś palił czymś takim w Kostrzewa z VG

21-24-12-image;s=525x700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz test tego pelletu od gościa z Alfą

 

https://youtu.be/Mxaix2CvLLw

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, czy ktoś miał do czynienia z pelletem Tartak Hanna Radwańska? Maja w mojej okolicy 63 worki za 870 zł z transportem. Warto? Jakieś opinie?

W dniu 6.12.2020 o 12:03, Kriss12 napisał:

Widzę że masz Teklę .....ten od Fabicha za 650 A2 spala bez problemu , ale to 180 km od Poznania

Masz jakiś namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego 'tartaka' nie brałem bo miałem z dowozem ofertę za 950 i odpuściłem. Na YT krazy jakiś filmik z testu tego towaru, ale lepiej poczekać na opinie kogoś z forum. Mnie w tej kwocie nie interesował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten filmik tylko obawiam się,że to ktoś podstawiony ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jednym z innych jego filmików jest taki komentarz:

Cytat

@KAMIL MIERNIK Sprawdź pellet z Tartaku Radwańska. Ma certyfikat, a spieki po nim, to historia :). Nie zawsze certyfikat = jakość. Pellet kupiłem za 850 zł tonę i ledwo, go spaliłem, co dwa dni musiałem wyciągać spiek. Raczej to wina piasku, czyli mielą całe drzewo z korą i syfem. Ponoć ma certyfikaty EN plus i A1. Czyli powinno być dobrze, a nie było :). Dodatkowo worki jak z reklamówki, rozdzierają się od byle czego. Pan ze składu dorzucił mi ekstra 10 worków innego pelletu jak mu pokazałem spieki. Już tego nie zamawia. Poniżej link, do ich certyfikatów.

Najlepiej wziąć kilka worków na próbę i sprawdzić.

U mnie w okolicy pojawił się EcoPower za 840 zł / tonę z dowozem i też będę brać worki na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stg20 napisał:

Pod jednym z innych jego filmików jest taki komentarz:

Najlepiej wziąć kilka worków na próbę i sprawdzić.

U mnie w okolicy pojawił się EcoPower za 840 zł / tonę z dowozem i też będę brać worki 

Ja dzisiaj wezmę na próbę 3 worki Tartak Hanna Radwańska. Dam znać jak w tekli się pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępne wnioski. Pachnie prawdziwym drewnem, zapach unosi się cały czas w kotłowni. Robiłem test wagi przez 15 min w Tekla Draco Bio Compact 12kW i wyszedł najlepiej ze wszystkich pelletow, jakie dotąd miałem. 3480 gramów x 4 = 13,92 kg /h. Pali się spokojnie, ogień jasny, nie zauważyłem narazie spieków. Piec szybko osiąga temperaturę.

 

 

 

Edytowane przez pilot173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pilot173 napisał:

Robiłem test wagi przez 15 min w Tekla Draco Bio Compact 12kW i wyszedł najlepiej ze wszystkich pelletow, jakie dotąd miałem.

A co wg ciebie znaczy najlepiej? Że jest najbardziej gęsty, czy odwrotnie - najmniej gęsty? Jakie to ma znaczenie przy spalaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest bardziej zbity. Widać to nawet w worku, gdzie nie ma luźnej trociny. Tak, jak napisał, spala się lepiej. Piec nawet nie wchodzi na 100 procent by uzyskać żądaną temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest bardziej zbity, to trzeba zmniejszyć dawkę podawania, żeby mieć taką samą moc przy mniej zbitym. Ale czy tu jest jakikolwiek związek z jakością? Czy bardziej zbity zawsze oznacza, że lepszy? Mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawka zmniejszone, spalanie powinno spaść. Zobaczymy. Nie wygląda żeby coś było w nim dodawane do sprasowania. W wodzie też ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.