Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nadal pytanie jest o wskazania ciepłomierza, a to nie ma nic wspólnego ze sprawnością kotła, spalanym paliwem itd. Jak już, to może być odwrotnie-jeśli ds grzeje komin i kotłownię, to wskazania ciepłomierza będą nawet niższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podaję ile spaliłem w DS-ie, gdyż paliwo mnie prawie nic nie kosztuje , ale jakby było po 500zł/mp jak teraz krzyczą! to bym każdy kawałek liczył i pewnie jakaś prawność byłaby obliczona.

Podaję tylko odczyty  z ciepłomierzy, ale moce średnie z 1 tygodnia porównywalne,

choć np CWU grzeję DS-em nie do 45C a do 65-70C i to na pewno jest jeden z czynników podnoszących ilość ciepła wskazanego przez ciepłomierz, drugi czynnik to wystudzanie bufora poniżej temp 37C - to dolny próg startu automatyki grzania domu, jest jeszcze jeden niuans zwiększający zużycie ciepła - aby działała automatyka grzania domu - czyli CO, CWU i podłogówka drugi kocioł, ten na pellet musi pracować ( być nagrzany) co powoduje oddawanie ciepła do komina i to powoduje tą znacząca różnicę między sposobami grzania, może w lecie coś przerobię czujniki aby obejść automatykę samego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gdzie kupić dobry pellet w przystępnej cenie w woj.małopolskim, okolice Bielska-Białej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniłem do Olczyka, 2350zł Paleta + transport. !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pjbło ich chyba?Ciekawe czy u naszych sąsiadów dookoła też takie ceny,czy tylko nasi janusze byznesu tyle wołają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest obecnie wat na pellet ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2022 o 14:13, Pawo napisał:

Gość pali kukurydza zamiast pelletem. ,,,


Niektóre osobniki na własnej skórze muszą doświadczyć niedostatku, by nauczyć się szacunku do pożywienia.

Rzeczywisty głód nam obecnie w oczy nie zagląda, to i pojawiają się pomysły gardzące względami etycznymi i kulturowymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj w nieciekawych czasach żyjemy,Dziś podjechał do mnie rozładunek 1.5t pelletu.Zapłaciłem trójkę za całość z dowozem.Płakałem jak płaciłem.Pellet z Ukrainy.Troszkę muszę poczekać żeby spalić ten z Castoramy.Po próbach wodnych nie wróży najlepiej.Ma certyfikat EN A1.Kiedy już nim zapalę,to naspiszę co to za wynalazak.

 

20220624_164656.jpg

20220624_165029.jpg

Edytowane przez CeKris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz napiszcie proszę.Czy dobry pellet w wodzie powinien się szybko rozpuścić,napęcznieć czy nie?Bo dziś kolo na YT przekonywał,że ten dobry musi szybko napęcznieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalofiory powinny pojawić się po kilku minutach. 

  • Przydało się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to,ze ten ukraiński jest OK.Ale dopiero spalanie pokaże o co kaman.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda OK, będzie dobrze. Paliłem 2 lata temu ukraińskim i złego słowa nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@palacz66 narazie nie kupuję.  Czekam jak u nas w firmie uruchomią produkcję pelletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie coś wiadomo dam znać. Jeszcze czekają na montaż. Linia ma ruszyć w październiku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć.  Palił ktoś pelletem ze słonecznika?  Możliwe, że ma 22mj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno nie https://www.kingpellet.pl/king-pellet-brown.htmla dotego strasznie dużo popiołu z tego i jasno jakby prze tleniony był płomień 

 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanko.

Palił może ktoś takim pelletem? Chętnie bym posłuchał opinii. Pozdrawiam 

IMG_20220824_071013.jpg

IMG_20220824_071005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2020 na jesień kupiłem kilka worków na próbę bo cena w okolicy była dobra, palił się dobrze nie wyróżniał niczym od tych zwykłych z certyfikatem. W popielniku czysto bez spieków w kotle też dobrze temperatura spalin też w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.