Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

W żadnym pellecie nie ma trociny 100%. Dodatki pochodzenia naturalnego są dozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od lewej: Ignis Premium (890 zł/tona), lokalna mieszanka 80% trociny sosnowej i MDF + 20% rzepak (650 zł), pellet sosnowy (800 zł), Koala Premium (900 zł), Ecopower (840 zł).

Uwagi:
1) Test wody: pellet numer 3, 4 i 5 wypadły dobrze, nr 1 średnio, nr 2 tak jak widać
2) W piecu wszystkie się spaliły, palnik samoczyszczący
3) Ignis oraz lokalna mieszanka bezzapachowe, a poza tym Ignis nie spełnia norm DINplus

test_1.jpg

test_2.jpg

test_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z jakiego rejonu jesteś? ja bym poszedł w ten sosnowy za 800zł - miałem ostatnio podobny produkt (no name, kolor jednolity, odpowiednia długość, a nie rozwalone kilkumilimetrowe bobki, test wody i zapach również ok) i po teście chciałem dokupić więcej, ale się skończył (niby brak trociny) 

Edytowane przez Patrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Południe Polski. Tak, ten sosnowy wychodzi najlepiej patrząc cena/jakość, tylko trochę brakuje pewności co do towaru - nie wiem czy zawsze taki mają (i czy będą trzymać tą jakość, a nie że zaczną kombinować), nawet nie wiem kto go produkuje w razie problemów. Kupiłem go na skupie opału, a tam niechętnie udzielają informacji skąd biorą ten pellet, nie ma też żadnej gwarancji.

Na razie testuję co się da, a później będzie wyczekiwanie na promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto poleci sprawdzonego dostawcę? Śląsk, Rybnik, Wodzisław Śląski, Gliwice, Żory, Racibórz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są np osoby z mazowieckiego, okolice Warszawy, Wołomina, Wyszkowa, które mają jakiś sprawdzony pellet i chciałyby zebrać się w kilka osób i zamówić taniej pellet na przyszły sezon? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Layze napisał:

Aktualnie używam Smile Pellet

Ja też, już ponad 11 ton tego spaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliks, gdzie kupujesz tego Smile'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie testuję różne pellety ( ceny za tonę ) : OlczykA1 DINplus  - 840 zł , Faves A1 - 820 zł, Aspro  bez certyfikatu  -700 zł , "Dębowy drzewny" bez certyfikatu  - 890 zł  a jutro planuję wziąść na próbę kilka worków Pellecik Power  Plus  z Pellecik .pl - też mam do nich rzut beretem ?

Ten Pellecik Power plus jest w cenie 750 zł z 1050 kg , więc przyzwoicie.

W Pellecik.pl mają też pellet w klasie A2 w big bagach za 575 zł za big bag, też wezmę kilka worków do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Pellecika to nie ma sensu szukać. Bardzo dobry pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem i wziąłem kilka worków "Pellecika" i kilka worków pelletu A2 który również mają w ofercie.

Ta A2 po 600 zł / 1 t w bigbagu , 690 zł w workach 15 kg ( na workach nie ma żadnego nadruku) to podobno mieszanka drzew liściastych.Wymoczyłem to dzisiaj w szklance z wodą i jest nieźle , same trociny w jasnym kolorze.

Po zalaniu wodą momentalnie w ciągu minuty pellet  napęczniał i się rozpadł.

Wrzuciłem go  dzisiaj w południe  do zasobnika .

Nic nie zmieniałem w sterowniku.Nie zauważyłem narazie żadnych zmian w sposobie rozpalania jak i spalania na palniku  w stosunku do pelletu który był wcześniej ( było ASPRO z sosny bez certyfikatu  - lokalna wytwórnia , spalał się czysto, po 700 zł/t )

 

Za trzy dni jak ta A2 się skończy to dam znać  o efektach

Edytowane przez arthek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok, sam palę A2. Musisz pamiętać że A2 to nie śmieci ani meble, bo niektórzy mylą pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet A2 w  workach bez nadruku ze strony Pellecik.pl został przepalony.

Popioł bez spieków , pył. Nie widzę różnicy w spalaniu na palniku ,  pomiędzy tym pelletem A2 a pelletami A1 którymi do tej pory paliłem.

Na zdjęciach rozpuszczony w wodzie pellet A2 i wysuszony na słońcu.Sama trocina.

Podobno mieszanka drzew lisciastych i iglastych

Cena 600 zł w bigbagu.

 

 

20210325_162027.jpg

20210325_162032.jpg

20210325_162036.jpg

20210325_162042.jpg

Edytowane przez arthek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brutto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej A2 kupiłem kilka worków do testów ale za  workowany cena jest już 690 zł/1t brutto , a w tej cenie mogę już kupić workowany sosnowy ASPRO, który też się fajnie pali i mam go blisko  "pod nosem" . Wziąłbym tą A2  w cenie 600 t Problem dla mnie jest taki że nie mam gdzie trzymać tego big baga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję w bigbaku bo 100zł taniej na tonie , mam skręcony silos z osb w kotłowni to przesypuję do niego , worków nie lubię bo są nie ekologiczne a jest tego mnóstwo . 

Ktoś się zastanawiał jaki ślad węglowy takie worki jednokrotnego użytku zostawiają ?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kordjano napisał:

Ja kupuję w bigbaku bo 100zł taniej na tonie , mam skręcony silos z osb w kotłowni to przesypuję do niego , worków nie lubię bo są nie ekologiczne a jest tego mnóstwo . 

Ktoś się zastanawiał jaki ślad węglowy takie worki jednokrotnego użytku zostawiają ?

moglbys zrobić zdjecie swojego rozwiązania z silosem w piwnicy ?

Edytowane przez oskarosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kordjano napisał:

Ktoś się zastanawiał jaki ślad węglowy takie worki jednokrotnego użytku zostawiają ?

Przejdź na Pellet będziesz eko mówili.

U mnie na oko z tony pelletu jest tyle plastiku co przez miesiąc z produktów spożywczych

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak już koledzy jesteście tak EKO to bądźcie świadomi ile potrzeba energii do wyprodukowania tej 1 tony "EKO" pelletu.... począwszy od ścięcia drzewa maszyną zasilaną ON, przez transport ...czasami kilkaset kilometrów ciężarówkami zasilanymi ON, obróbka maszynami (odkorowanie, cięcie, rozdrabnianie, mielenie suszenie, granulacja, pakowanie...transport....itd.... nawet potrzeba energii elektrycznej do spalenia tego "EKO" pelletu ? .... I proszę się nie łudzić że pellety spalane w waszych kotłach są robione tylko z wiórków odpadowych ze stolarni.... niestety 70% i więcej jest robione z surowego drzewa stojącego w lesie na pniu, .... i zapewniam że nie jest to tylko tzw. papierówka. I jeszcze należy pamiętać z czego w Polsce jest produkowana energia potrzebna do napędzenia tych wszystkich maszyn oprócz ON..... tak panowie .... z węgla którego trzeba ogromne ilości spalić więcej, aby niektórzy mogli się czuć ....EKO... nie czarujmy się taka jest prawda. A pellcik zza wschodniej granicy to inna bajka... tam idą pod piły całe połacie lasów tylko i wyłącznie na korę do ogródków i tani pellet....aby było u nas EKO - logicznie...... chociaż z logiką nie ma to nic wspólnego a z ekologią tym bardziej.....syndrom strusia (chowanie głowy w piasek)..... Nie jestem żadnym hejterem i ogrzewam chatę brudną energią elektryczną.....  jestem tego świadomy i nie oszukuję sam siebie. Gdzieś czytałem w publikacji dotyczącej obróbki drewna fragment o produkcji pelletu, a tam jakaś mądra głowa zamieściła wyliczenia mówiące.... że ilość energii potrzebna do wytworzenia 1kg pelletu 19MJ waha się od 3-6MJ w zależności od gatunku, wilgotności surowego drewna oraz technologii suszenia..... zostawię to bez komentarza....

No i same opakowania... folia, folia, folia,.... to jest problem nie tylko worków z opałem ale całego naszego otoczenia.... a wystarczy recykling..... no właśnie tylko to tworzywo sztuczne musi trafić do recyklingu a nie do "lasu" czy rzeki i dalej......

Wszystkim bywalcom naszego forum z okazji zbliżających się świat Wielkanocnych życzę zdrowia i spokoju . YARO

Edytowane przez YaroXylen
dopisek
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ,w100 % eko to nic nie jest ,jest tylko mniej lub więcej eko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.