Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

planuję zakup kilku ton pelletu w okolicach Elbląga (Warmińsko-Mazurskie). Czy ktoś w ostatnim czasie widział jakieś w miarę rozsądne oferty, które mógłby polecić? Może ktoś sam przymierza się do zakupu i można by złożyć większe zamówienie z ewentualną negocjacją ceny. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty z tą "negocjacją " ceny to tak  na poważnie ? W dobie kryzysu energetycznego i ogólnym problemem z dostępnością nośników energii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!

Od 3 lat palę pelletem, na początku kupowałem Lavę, ale szybko przeszedłem na OLIMP (lava chyba straciła certyfikaty).
Wiadomo jak z cenami, zaczęło się od 950. miesiąc temu płaciłem 2700, ale teraz wołają 3450 i jestem bliski załamania...
Macie jakieś pewne źródła gdzie pellet można dostać taniej? Nie musi być to olimp, ale żeby był pewny jakościowo. 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. 

Tak wpadłem na to ogłoszenie przypadkiem, cena atrakcyjna a jakość. Spotkał się ktoś z tym wynalazkiem warto by było się tym zainteresować czy jest tyle warte co pellet z łuski słonecznika. 

https://www.olx.pl/d/oferta/pelet-agro-ekologiczny-CID628-IDQoL8j.html?reason=extended_search_no_results_last_resort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję od dużego producenta typu Stelmet Anpol lub Karoń nie biorę od jakiś dziwnych producentów garażowych którzy nie bardzo wiadomo co tam wsypali. Płacę może drogo choć Lavę kupowałem w cenie 2140 w czerwcu co prawda. Teraz na próbę wziąłem Sylva z castoramy jest we w miarę cenie za 49,98 worek i nie trzeba brać od razu tony jak u producenta. Kupuję firmowy robiony na profesjonalnej linii certyfikowany. Płacę może dużo ale nie mam problemów z piecem. Niestety kombinowanie tak czy inaczej wyjdzie co z tego że ze słomy jest trochę tańszy jak spalisz go więcej. Lepiej zapłacić i nie mieć problemów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.10.2022 o 21:26, Ognik2 napisał(a):

Ja kupuję od dużego producenta typu Stelmet Anpol lub Karoń nie biorę od jakiś dziwnych producentów garażowych którzy nie bardzo wiadomo co tam wsypali. Płacę może drogo choć Lavę kupowałem w cenie 2140 w czerwcu co prawda. Teraz na próbę wziąłem Sylva z castoramy jest we w miarę cenie za 49,98 worek i nie trzeba brać od razu tony jak u producenta. Kupuję firmowy robiony na profesjonalnej linii certyfikowany. Płacę może dużo ale nie mam problemów z piecem. Niestety kombinowanie tak czy inaczej wyjdzie co z tego że ze słomy jest trochę tańszy jak spalisz go więcej. Lepiej zapłacić i nie mieć problemów 

Powiem szczerze że jakbym miał dać ponad 3000 zł za tonę to naprawdę kocioł bym sprzedał i przeszedłbym na gaz bo wreszcie mamy w ulicy. Ja kupowałem w czerwcu, lipcu po 1400 z lokalnego tartaku z czystego drewna i to jest jeszcze jako tako akceptowalna cena. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy byłby chętny go kto kupić , z racji cen pelletu .☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że pellet jak i węgiel zaczyna tanieć i obecnie można Olczyka, czy Barlinka kupić po 2200zł/975kg.

Na panice zarobili i teraz już tak nie schodzi, to cena w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak węgiel tanie to pellet też musi. Będzie jak z cukrem. Było 1000 zł z tonę rekord na 3000 a teraz spadnie do 2000 tysi i każdy będzie dziękował i cieszył się że taki tani.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zauważam dalsze obniżki cen pelletu.

Coraz więcej ofert dobrego pelletu w cenach 1,7-2 tyś złotych.

Żeby było śmiesznie w podobnej cenie ludzie potrafią jeszcze wystawiać pellet z łuski słonecznika...

Jeśli trend się utrzyma to zobaczymy ceny rzędu 1500zł tona (mam taką głęboką nadzieję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak jeszcze dużo za dużo , ciekawe czy będą jeszcze skłonni do dalszych obniżek ? 

A ci z tą łuską i podobnymi wynalazkami to faktycznie , chyba z choinki się urwali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet z Wieruszowa, 3 tygodnie temu cena 1800zł z dostawą do 30 km, od wczoraj cena 1500zł z dostawa do 30 km.

Chyba nie ma dużego zainteresowania że tak szybko schodzą z ceną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesienią argumentowali wysokie ceny produkcji pelletu wojną, inflacją, wzrostem kosztów transportu/paliwa, energii elektr., kosztami utrzymania pracownika itd. - czyli od stycznia optymalizacja produkcji została wyniesiona na wyżyny 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale podobno mamy kapitalizm i cenami rządzi rynek, więc skąd to marudzenie że sprzedawcy i producenci to banda pazernych krwiopijców i chciwych krętaczy... Akurat pelet to ostatnie paliwo które jeszcze możesz kupić na wolnym rynku , którego nie zawłaszczyło i nie zmonopolizowało państwo (i dzięki czemu ceny spadły tak szybko). Czekaj sobie spadku cen prądu czy gazu - nie doczekasz się bo już zadbano o to żebyś nie miał żadnej alternatywy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywaj to sobie jak chcesz, może być i kapitalizm - ja sobie bez pelletu poradziłem, więc powiedz tym, którzy nie mieli wyjścia i musieli zakupić taki opał po 3tys, że mają nie marudzić, bo to było takie wolnorynkowe "wyrównanie szans" dla wszystkich obywateli, a nie spekulacje handlarzy i producentów. Gazu nigdy nie chciałem - ani w domu ani w aucie, a z prądem sobie daję radę, więc nie trafiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sobie jakoś poradził, a jak nie poradził to zapłacił 3 tyś. No nie przesadzajmy, to nie kwestia życia i śmierci, po prostu na opał w tym sezonie trzeba było wydać ze 3 tyś więcej niż normalnie. I można było się za to ustawić w kolejce po dodatek 3 tyś - więc raczej nikogo to nie zrujnowało. Nie widzę sensu robienia ofiar z jednych, a spekulantów i krwiopijców z drugich. Nauka stąd taka żeby mieć zapas paliwa na czas ewentualnej paniki, żeby nie kupować z nożem na gardle, no i druga żeby mieć alternatywę, możliwość użycia gazu czy prądu w razie kryzysu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład 1 tony opału zbilansowanej dodatkiem (znacznie opóźnionym i do tego powodującym dalszy wzrost cen przed wejściem w życie) jest b.dobry pod wybraną tezę: "przecież nic się nie stało". W moich okolicach ludziom wciskano kit, że taniej już nie będzie i mają brać co jest, bo zaraz towaru zabraknie. Jedni sobie poradzili, inni dali się nabrać, a to, że wszyscy nazywają kłamców i spekulantów po imieniu to co Ciebie tak boli ? To normalne i raczej trafne określenia.

Każda ofiara ma swojego kata, a ofiarami stali się Ci, którzy alternatywy nie mieli i tu przynajmniej jest zgodność.

Edytowane przez Patrol
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trudno było zauważyć jak ceny pelletu podążają za węglem , jak cień .

Dlaczego więc by mieli nie wykorzystać sytuacji ,przecież to leży w naturze ludzkiej .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kordjano napisał(a):

przecież to leży w naturze ludzkiej

chyba polskiej

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zajrzałem po ile pellet który zawsze kupowałem i szok ,po 1400zł . 

Maksymalna cena była po 2200zl ,jak kupowałem w lecie to było po 1750 zł ,i weź się tu człowieku zabezpiecz 🙃

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowanie na wyrost sprzyja januszom biznesu.Kupuje tyle ile mi trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tyle ile trzeba ,by zimę przeżyć😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.