Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sklep PGG - jakość opału


marcin
Wiadomość dodana przez marcin,

W tym temacie podajemy tylko i wyłącznie informacje na temat jakości opału w sklepie PGG.

O sposobie zakupu i dostępności opału proszę dyskutować w klubie Zakupy opału (PGG, Tauron i inne).

Zanim zadasz pytanie przeszukaj temat używając wyszukiwarki.

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie podajemy tylko i wyłącznie informacje na temat jakości opału w sklepie PGG.

Zanim zadasz pytanie przeszukaj temat używając wyszukiwarki.

Nie piszemy o dostępności i sposobie zakupu. O tym jest w klubie: Zakupy opału (PGG, Tauron i inne)

 

Posty nie na temat będą przenoszone do kosza.

 

Poprzedni temat o jakości opału: Jakość opału ze sklepu PGG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłam retopal em, ale na grzanie wody latem bo małokaloryczny. Sam opał w porządku. Co do pieklorz i Karlik był w 2020 znacznie lepszy wypalał się na pył z papierosa. W tym sezonie grzewczym pieklorz masą popiołu, trafiają się małe kamyki reszta parametrów ok suchy dość równy w max wielkości, brak miału. Teraz palę karlikiem trochę miej popiołu, daje rade chociaż mam mocno osmolony nowy dach choć palę na tych samych ustawieniach. 

Palę w defro duo uni rynnowy palnik z pid. Spalanie około 30 kg na dobę 180m2

Jednak za te cenę nie da się wybrzydzać. W domu ciepło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie waga worków karlik sie zgadzała w przedziale 19,9-20,1 kg. Mam tez pieklorza ale nie ważyłem. Równiez jak u Cb (kupione 5 palet  ) wszystkie mokre, bez przesuszenia nie da sie palic poci sie pojemnik... . W moim przypadku pale jeszcze suchym składowanym luzem grochem. Worki podziurkowalem mam nadzieje ze do przyszłego sezonu wyschnie. Pozdrawiam

Spaliłem na probe ok 200kg Karlika, worki potwierane w ciepłej kotłowni ok tygodnia a mimo tego na spodzie worków mokry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze ze spodziewałem się mniejszej ilości popiołu po Karliku i innej jego konsystencji (również palę w PID)

Wiadomo, że cena czyni cuda.

Nie wiem czy kiedykolwiek uda mi się przeprowadzić test GreenPala (bo nie idzie go upolować) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jakość Pieklorz i Karlik jest gorsza znacząco ale za te cenę popiół przeboleje. Zastanawiam się na tym Greenem warto kupować, daje rade z temperatura czy tylko na co się nadaje. Też jest mokry. 

Dziwne ze się spieka bo ma niskie parametry spiekalnosci. Może mniejszy nadmuch. Ja tak z Karlikiem kombinowałam mniej powietrza drobniejszy popiół 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat palę retopalem, wcześniej różnie, z marketu, składów. Przy retopal skończyły się moje problemy ze zrywaniem śruby w ślimaku. Teraz kupiłam Karlik i Karolinkę. Karolinka prawie sucha, ładnie się pali, rownomiernie. Karlik też prawie suchy, podobnie jak retopal. Popiołu niespecjalnie mniej. Palę z PID. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem węglami z PGG już kilka lat (od 2017r), wyróżniają się dużą ilością (objętością) popiołu i bezproblemowym spalaniem (spaliłem 7t Retopala, 5t greenpala), choć kupowałem te węgle na przestrzeni kilku lat, zawsze węgiel trzymał parametry i można było się spodziewać, że pomimo różnych terminów dostaw, opał przychodził jednakowy, bez żadnych zaskoczeń na minus w stosunku do tego, co było wcześniej.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Czy ostatnie dostawy styczeń - luty 2022 jest różnica pomiędzy Karlikiem a Pieklorzem?, czy zależy tylko od tego jakie worki dostarczą rano z magazynu do pakowania.  Czy warto skupiać się na Pieklorzu?. Czy obecne dostawy Karlika (Pieklorza) dają dużo sadzy, niebezpieczne ilości do pieca i komina?. Boję się sadzy i smoły. Czy bardzo brudzą piec CO?. Czy pojawiają się w piecu CO wykwity rdzy?  Ile powietrza potrzebuje Karlik - dmuchawa 80W?  Dziękuję bardzo za pomoc.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzy z Pieklorza nie ma. Jest taki nalot jasnoszary. To nie Marcel, że musi najpierw swoje odgazować. Popiół jest jasny, troche kremowy. Nie ma tam sadzy. Żadnych wykwitów rdzy nie zauważyłem od palenia Pieklorzem. Piec mniej się brudzi po tym węglu. Węgiel ładnie sie dopala, może dlatego.  Co do Karlika nie mam porównania, ale chyba jest bardzo podobnie. Popiołu moim zdaniem jest w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę obecnie Pieklorzem z dostawy z początku lutego. Wartość opałowa na plus ale ilość popiołu i sadzy zniechęciła mnie do tego produktu. Dodatkowo dość mocno kopci. Prześledziłem fora w poszukiwaniu pomocy w ustawieniach ale zmiany temperatury CO i ilości wiatru nie przyniosły efektu. U mnie się nie sprawdził, wolę Karlika bo spala się lepiej, mniej pyłu i zdecydowanie mniej popiołu. Niedługo przyjedzie Greenpal, podzielę się uwagami po pierwszym paleniu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ilością sadzy bym nie przesadzał, ale zarówno z Karlika jak i Pieklorza jest w cholerę popiołu. Pieklorz był z września (właśnie go wypaliłem), Karlik ze stycznia (właśnie zacząłem palić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że Karlik i Retopal (Greenpal) jest najlepszym wyborem.

Ja obecnie palę Stabek więc po przejściu na Karlika szoku odnośnie ilości popiołu nie przeżyje, bo z tego ekogroszku też jest z 7 -10% popiołu, ale piec ogólnie jest czysty w środku, pył biało-szary w niewielkich ilościach. Spaliłem tego ekogroszku 3 tony i nie wiele się nauczyłem, ekogroszek jest tak powtarzalny, przewidywalny, że wręcz powiem nudny. 

Paliłem przez tydzień Skarbkiem, ten ekogroszek ma moc na ciężką zimę, spalanie spadło o połowę, bardzo mało popiołu - jedna szuflada na tydzień, ale jest minus strasznie brudzi piec, na półkach jest dużo czarnego, ciemno szarego pyłu.

Czyli każdy ekogroszek ma plusy i minusy, chyba że GOLD same plusy.

Wychodzę z założenia, że jak masz dużo popiołu na dole to na górze pieca jest ok, jak masz na dole mało popiołu to na górze pieca i w kominie totalny bałagan. Ja wolę mieć dużo popiołu w szufladzie i brak wykwitów beżowych na ściankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, pali ktoś Karolinka?

Jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, NRG napisał:

Kupiłem dziś Karolinkę czy faktycznie jest to bardziej kaloryczny węgiel? Mniej się go spala w piecach piątej kategorii? 

Nie, bardziej kaloryczny nie jest, ale będziesz bardziej eko paląc tym węglem. Też dzisiaj kupiłem Karolinkę, zobaczymy. Aktualnie leci u mnie Karlik. A poniżej filmy z palenia Karolinką.

https://youtu.be/-jueCwYBMW0

https://youtu.be/BehGMTfF5II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W ostatnich dniach dotarła do mnie kolejna paleta Karlika, ale niestety muszę powiedzieć, że jego jakość woła o pomstę do nieba. Worki nie są białe, tylko wręcz szare, bo węgiel jest tak mokry że poprzyklejał się od wewnątrz. Wsypałem na próbę do zasobnika i przy takim ustawieniu jakie miałem w mrozy po 12 godzinach piec się wyłącza bo temperatura nie rośnie. Nie do końca wiem co mam robić z tym fantem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spaliłem prawie 1t Karlika, dla mnie ten opał ma objętościowo bardzo dużo popiołu, nie jest ciężki, ale ilościowo jest go bardzo dużo.

Kaloryczność, też nie jest jakaś rewelacyjna. Gdyby nie cena, nie kupiłbym go ponownie, a tak nie wykluczam kolejnego zakupu.

 

Jeden plus, to worki po 20kg, są 100x bardziej poręczne od 25kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mazurski napisał:

Nie do końca wiem co mam robić z tym fantem...

Zmień ustawienia na sterowniku. Albo za mało węgla podajesz, albo za dużo powietrza. U mnie Karlik po pieklorzu chodzi dokładnie na takich samych ustawieniach. Karlik faktycznie przyszedł trochę wilgotny, ale wystarczy przed zasypem pootwierać worki i pozwolić wilgoci odparować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.