Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakość ekogroszków z Taurona


pawurb16
Wiadomość dodana przez marcin,

W tym wątku proszę o dyskusję tylko o jakości opału.

O sposobie zakupu i dostępności opału proszę dyskutować w klubie Zakupy opału (PGG, Tauron i inne).

Rekomendowane odpowiedzi

-na tauronie węgiel wrzucali węgiel tak między 8-10, przeważnie raz dziennie, aczkolwiek wszystko się zmienia ostatnio dodają drugi rzut tak między 11-12, różnie bywa-zaczyna być podobnie jak na pgg. z zakupem staje się problem gdyż dużo ludzi przerzuca się z pgg. kiedyś węgiel wisiał nawet 20min....Fajnie jest że podają stan dostępności 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała paleta różowego Taurona. Standardowo worki na palecie ułożone jeden na drugim w cztery stosy - brak jakiejkolwiek stabilności. Dojechało w całości, ale gibało się jak wujek Heniu w czwartej godzinie trwania wesela. Otworzyłem cztery worki. Frakcja bardzo okej, nie zauważyłem jakiegoś miału czy drobnicy (otworzyłem worki na leżąco i wyciąłem duże okienka, więc miałem wgląd w zawartość całego worka). Węgiel mokry i tutaj trzeba to odnotować. Zobaczymy za jakiś tydzień jak to będzie się jarało w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą 1,5 doby palenia różowym Tauronem w kotle u brata. W stosunku do Karlika jest ładniejszy popiół. Jest zdecydowanie drobniejszy, jest również dużo większa zawartość pyłku. Karlik jak to karlik szału nie było. Mam również wrażenie, że objętościowo popiołu jest mniej. Na ustawieniach z Karlika kopcił. Delikatnie podniosłem powietrze w minimum, a dolny zakres modulacji musiałem podnieść. Wygląda to całkiem, całkiem. Zobaczymy jak zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę koszt transportu palety 800kg to 142 zł. Wychodzi więc 1100 zł/tona z transportem.

Tak na marginesie: paliłem nim 2 lata temu i był całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Ekogroszek Tauron

Transport do mnie (zachodniopomorskie) to 142 zł, paleta 800 kg 738 zł razem 880 zł. Zakładając, że byłaby tona to koszt z dostawą 1064,50 zł. 

Workowany sprzedają na paletach 800 kg, big bag jest sprzedawany na paletach po tonie. 

Węgiel zamówiony w poniedziałek 7.02.2022, dojechał cztery dni później koło południa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem. Poniżej zdjęcie popiołu oraz jego ilości po dobie palenia (sterownik wskazywał spalanie 11 kg/doba). Wygląda to bardzo fajnie. Praktycznie brak spieków, wszystko bardzo sypkie, drobne i wypalone. Duża różnica na korzyść Taurona względem Karlika zarówno jeśli chodzi o objętość popiołu jak również jego jakość.

W moim kotle po Stabku przy nieco większym spalaniu 13 kg na dobę jest tego ze trzy razy więcej 😄

IMG_20220218_170513.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabek był wtedy mega tani i cena rekompensuje ilość popiołu. Kupiłem go już w trakcie pierwszych podwyżek i szaleństwa na rynku węglowym po starej cenie. Reszta była już wystrzelona w kosmos. Gdybym miał za to płacić 1300 zł to bym zdecydowanie wolał dołożyć do lepszego. Bawiłem się swego czasu z dobrym, mocnym węglem i po tygodniu palenia było mniej popiołu, niż z dwóch dni na tanim rusku. Przy dobrym sterowniku i ustawieniach jest w zasadzie bezobsługowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po lewej Tauron po prawej karlik, hmm zdjęcie dopiero obnaża różnice Tauron jak by trochę grupszy i mniej błyszczący biorąc garść jednego i drugiego w rękę ciężko wyłapać te różnice, jaja dopiero zaczynają jak się wsypie do kotła, nie wiem czemu ale Tauron na ustawieniach karlika temperatura czopucha z 140 wzrosła do 175 stopni, płomień niemal że krwisto czerwony też pierwszy raz taki widziałem a trochę już tego testowałem, musiałem ostro zjechać z powietrzem (jeszcze tak nisko nie jechałem żeby zejść poniżej 150 stopni, niestety to powodowało już kopcenie, nie chciało mi się już z tym bawić i zostawiłem na ustawieniach karlika, większa frakcja powoduje chyba zmianę potencjału podajnika, groszek dłużej się jak by wypala na ruście (sv200) ogólnie jak znajdę w tygodniu chwilę, wyczyszcze kocioł, postaram się zrobić jakieś fajne poruwnanie, trochę popiołu które uzyskałem wydaję się dużo lepsze od karlikowego pierdolnika który zostawia po tygodniu palenia, ale to za wcześnie żeby ocenić. Mam jeszcze w piwnicy ruska w parcianych workach z zeszłego roku, ale to chyba zakazane żeby teraz pokazywać, no i jeszcze jedna taka uwaga, worki karlika bez problemu spadały z okna piwnicy i żaden się nie rozerwał, Taurona trzeba było odbierać po każdy jeden worek pękał na zgrzewie, z drugiej strony łatwiej się otwiera 😉

IMG20220306193729.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Tauron różowy był od 8:20 do 8:35, więc dużo dłużej niż groszki na stronie PGG. Trzeba tylko uważać na adresy, u mnie jest wszędzie problem z ulica, bo ma oficjalnie wpisanego w nazwie profesora z imieniem i nazwiskiem i system nie mógł załapać o jaką ulice do dostawy chodzi. W połączeniu z zamuleniem strony nie udało mi się go kupić 😉 Doszedłem do płatności i stan zrobił się 0 palet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko PGG lub Tauron. Nic więcej nie zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.