Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakość ekogroszków z Taurona


pawurb16
Wiadomość dodana przez marcin,

W tym wątku proszę o dyskusję tylko o jakości opału.

O sposobie zakupu i dostępności opału proszę dyskutować w klubie Zakupy opału (PGG, Tauron i inne).

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W czerwcu 2018r zakupiłem 3,2 tony ekogroszku tauron różowego, aby był suchy i był suchy. Obecnie zacząłem nim palić. Spala się, ale na dobę 40kg czyli 2 worki z czego wybieram 10kg popiołu z kamieniami i płytkami wapiennymi. Jeżeli ktoś chce sobie wysypać drogę do nie trzeba zamawiać kamienia. Złożyłem reklamację, ale odpisali, iż każda partia węgla jest badana i jest wszystko w porządku. Totalna porażka. Sprawę przekazuję do Rzecznika Praw Konsumenta może uda się przeprowadzić rzetelne przebadanie tego pseudo ekogroszku. Palę ekogroszkiem od 5 lat i nawet syberyjski daje więcej ciepła i mniej popiołu chociaż się spieka. Nie polecam nawet najgorszemu wrogowi.Ponadto na swoim portalu CZOPS nie umieszczają negatywnych opinii - próbowałem 2 razy nie umieścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Po co pisać o swoim niezadowoleniu, teraz i tu....trzeba było poczytać zanim podjąłeś decyzję o zakupie tego badziewia, a nie teraz po kupnie.

Dokładnie tak samo jest z kotłami i palnikami, ludzie kupują, a potem gorzkie żale wyśpiewują na forum, a często jeszcze udowadniając przy okazji że zakup na przykład palnika jest najlepszy pod słońcem tylko..... coś mi kopci ..coś spieka .... siedem deflektorów czy pięć szamotek się dołoży i jest ok..... :)

Niestety nie popisałeś się.... ale to prawda .....kupa kamieni wapnia i niepalnych dodatków w tauronie (różowym)...niestety.

Pozdrawiam YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko powstał Tauron z produkcją opału, paru ludzi na forum zasugerowało, że to musi być dobry towar, bo są właścicielami kopalń. Kupiłem tonę tego badziewia, zrobiłem reklamację z żądaniem zwrotu 50% ceny i wszelakich kosztów. Ku mojemu zdziwieniu po kilku dniach dostałem maila, że reklamację uznawają i przelewają mi ponad 500 zł z 800 wydanych. Po kampanii też na forum skusiłem się na cudo różowego. To samo, ale w odpowiedzi na reklamcje dostałem odpowiedź, że zbadano próbke z dnia produkcji i trzyma parametry. Uratował mnie sąsiad, który jak zobaczył dostawę, a odpalał nowy piec odkupił połowę.

Co do komentarzy, to zobaczcie sobie ofertę firmy którą niedano dostałem:

"

Witam serdecznie

 

Ktoś Cię pomawia ? Pisze negatywne opinie ? Oczernia firmę ?

 

Naprawimy to ! Wykasujemy wszystkie złe opinie ! Zbudujemy pozytywny wizerunek w sieci !

 

- usuniemy wpisy na temat Twojej firmy z czarnej listy pracodawców w popularnych serwisach społecznościowych,

- zajmiemy się moderacją komentarzy w serwisach opiniotwórczych,

- pozbędziemy się złych ocen mających wpływ na sprzedaż Twoich usług, produktów,

- tworzymy unikalną bazę pozytywnych rekomendacji biznesowych dla Twojej firmy,

- usuniemy wszystkie negatywne opinie dostępne w sieci.

 

Proponujemy nasze usługi:

 

- jednorazowe usunięcie negatywnych wpisów w internecie - 400 zł (brutto)

- całodobowy monitoring wpisów na Państwa temat w internecie (kontrolowanie ich oraz usuwanie negatywnych) - 650 zł (brutto) na okres 12 m-cy

- całodobowy monitoring wpisów na Państwa temat w internecie (kontrolowanie ich, usuwanie negatywnych, dodawanie pozytywnych w liczbie 10 tygodniowo) - 1000 zl (brutto) na okres 12 m-cy.

 

Pozdrawiam i zapraszam serdecznie

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kupiłem paletę różowego na lato. Chyba coś się zmieniło z jakością bo popiołki w normie. Sadzy niewiele. Jest moc. Odziwo idzie go mniej niż bartexa golda. Jest zniżka z karta dużej rodziny. Zniżka przy zakupie dwóch palet. Podoba mi się to coraz bardziej. Może najwięksi krytycy poprostu nie umieli ustawić sterownika i tyle. Każdy ruski węgiel równał się u mnie z kamieniami. Tauron do tej pory mi tego nie ufundował

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały sezon palilem Retopalem a tylko pare dni mieszanka 50% rózowego Taurona i 50% Retopalu,paliła sie dobrze, ale zauwazalny był wzrost ilosci popiołu w szufladzie.

Tauron Wydobycie dostał w ub. roku  zgodę od UOKiK na przejęcie kontroli nad spółką Katowicki Węgiel.To spółka, która na bazie węgla wydobytego przez Polską Grupę Górniczą, prowadzi produkcję paliw ekologicznych, czyli tzw. ekogroszków i jest producentem mieszanek energetycznych.

Moze Tauron wzbogaca teraz swoje ekg weglami z tej spółki?Po coś w koncu ją kupili?

https://wegiel.katowice.pl/oferta/cennik/zaklad-przerobczy-juliusz.html

Kupilem w Zakladzie Przeróbczym  Juliusz w tamtym roku pare worków EKORETu (26MJ/kg) ale że zima była jaka była, to nadal czekaja w piwnicy na mrozy w nadchodzacym sezonie grzewczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Każdy się boi, bo tam do tej pory głównym składnikiem był węgiel z kopalni Brzeszcze.


Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W połowie zeszłego roku kupiłem tonę na próbę, nigdy więcej, nie dość, że popiołu od groma, to zasmoliło cały podajnik, trzeba było ściągać ślimak, nie mówiąc już, że kamieni do cholery.

 

Teraz palę ekogroszkiem górnik, póki co jest super, tylko mokry niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Taka sugestia dla admina, może warto było by przemianować na "Dostępność opału z Taurona" zapewne zainteresowanie sprawdzonym i "tanim" opałem z polskich kopalń jest podobne do opału z PGG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za tonę ekogroszku różowego razem z transportem do mnie wychodzi 1100 zł.

80 zł drożej niż za tonę Karlina, 60 za Pieklorza.

800 kg po 738 zł + 142 zł za transport = 880 zł

Trochę kiepsko, że nie sprzedają palet po 1T.

Ciekawe tylko jak z jakością tego węgla.

Ktoś tym palił w tym sezonie, bo powyższe komentarze nie są zachęcające.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem w lecie 2 palety  tego rożowego  ,jeszcze w dobrej cenie ok 1300 z przesylka za obydwie.

Jedną paletę spalilem w okresie od 1 września do 1 grudnia. Teraz palę Pieklorzem,tez zakupionym w lecie.

W stosunku do Pieklorza  tauron palil się nieco slabiej ,mniejszym płomieniem,spiekow nie bylo dużo,chociaz niekiedy sie zdarzaly,fakt nie palilem na duzej modulacji.Popiolu nieco więcej niż w Pieklorzu,granulacja drobniejsza.Ogolnie nie narzekam,dobrze ze mam jeszcze 1 paletę,spalę jak mi się skończy Pieklorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie w jakich godzinach wrzucają eko z taurona ??? w sobotę kupiłem w brico dwa worki rózowego taurona w cenie 38,99 za worek ......sic!!! za tonę 1949,50 !!!!(musiałem dokupić gdyż oczekiwałem na dostawę karlika)  węgiel nawet ładny w miarę suchy o ładnej granulacji bez miału. jutro sprawdzę jak wygląda w popielniku. dobrze wiedzieć na przyszłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowałem na Taurona, niestety odkąd uruchomili sklep nigdy nie widziałem dostępności opału 😞

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

węgiel na stronie taurona rzucają raczej tak około godziny 9 czasami jest to 8,30 czasami 9,30, różnie to bywa. Jest widoczna dostępność palet z węglem- to na plus, i z reguły jest dosyć długo -kilka minut. Dłużej niż green na pgg 🙂- kilka sek. Spaliłem dwa worki i jak dla mnie efekt jest zadowalający, ciepło, ładny płomień , bez spieków, popiołu -jak to z węgla.... ogółem tragedii nie ma, jak co niektórzy piszą. Cena o 100zł więcej niż z pgg, w kwietniu  kupię sobie całą paletę na sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, radziol napisał:

Spaliłem dwa worki i jak dla mnie efekt jest zadowalający, ciepło, ładny płomień , bez spieków, popiołu -jak to z węgla.... ogółem tragedii nie ma, jak co niektórzy piszą.

Możesz wrzucić zdjęcie frakcji? Przszedł mokry? I który wziąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety już zasobnik mam zarzucony karlikiem a popiół wylądował w koszu -razem z innymi.... miałem różowego taurona 25-27 mj, kupiłem w brico na przetrwanie, czytając opinie wcześniejsze nawet kilku letnie to nie spodziewałem się cudów ale.....naprawdę mnie zaskoczył, na moim piecu i ustawieniach to podobny do karlika. Ładnie się wypalał, uzyskiwał temperaturę naprawdę ok ! Wcześniej paliłem ruskim i w porównaniu do tych węgli to przepaść....importowany to tak wyglądał jak green, dużo miału,  a popiołu ile wkładasz tyle wyciągasz, spieki, kiepsko z temperaturą... tylko cena był ok bo kupiłem jeszcze po 700 za tonę. Na przyszły sezon kupie sobie z tonę  taurona na pewno !!

tauron był suchy, nie mega jak latem ale suchy, składowany pod namiotem wiadomo skrapla sie i itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś po 8 rano dają. Widziałem dostępnego tylko różowego. Trzeba się streszczać. Podczas zamawiania jak zauważyłem były dostępne 22 palety. Po zakończeniu płatności już towar niedostępny. Zamówiłem bratu w poniedziałek paletę 800 kg, bo kończy się mu tona Karlika zamówiona w okolicach końcówki października. Rano dostałem info o wysyłce. Zapewne jutro, najpóźniej w piątek będzie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.