Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek kupilem o 13.31, odświeżałem stronę od 12.55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KvAS88 napisał:

Witam wszystkich w temacie 🙂

To jakiś cyrk jest. Węgiel wskoczył o 7.18 - 7.19. Widocznie kwestia tego jak szybko wypije kawę pracownik, który wpisuje stan towaru danego dnia 😄 

Zamówiłem tonę Karlika, w tej cenie to mogę sobie codziennie nawet wyjmować spieki z pieca 😉

Czy z doświadczenia ktoś może wie jak PGG ustala ceny? Czy to jest na cały rok z góry?

Pozdrawiam

Dawid 

Ostatnio karlik nawet nieznacznie staniał. Ceny rok temu były podobne, ale nie liczyłbym na takie za rok, bo mają "polepszyć" parametry węgla na min 28 mJ. Obecnie żaden sprzedawany w sklepie PGG ich nie spełnia (Retopal nawet zniknął całkowicie). Dlatego patrząc na ceny w składach warto rozważyć zakup na przyszły rok, jeżeli ktoś ma miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. To co wydało ministerstwo klimatu to projekt, który trzeba skonsultować i dostosować do rzeczywistości. Nie ma sensu kupować na zapas więcej niż jeden sezon, no chyba, że ktoś ma warunki i machnie sobie całą łódkę po cenach hurtowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem maila z Sibugola, ze już nie ma kolejek i dostarczają natychmiast. Więc tak źle nie jest z węglem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KvAS88 napisał:

Witam wszystkich w temacie 🙂

To jakiś cyrk jest. (...)

Zamówiłem tonę Karlika, w tej cenie to mogę sobie codziennie nawet wyjmować spieki z pieca 😉

(...)

Dawid 

Nie ma spieków. Spaliłem ponad pół tony i jest bardzo dobrze. Nie ma ani sadzy ani spieków. "Kaloryczność" wyjdzie za tydzień jak temperatura spadnie do zapowiadanych minus coś. Jednak na tę chwilę mam pozytywne zdanie o tym opale.

2 godziny temu, daromega napisał:

Dzisiaj dostałem maila z Sibugola, ze już nie ma kolejek i dostarczają natychmiast. Więc tak źle nie jest z węglem 🙂

Mamy w mieście bocznicę kolejową. Przejeżdżając przez przejazd, dziś zaskoczył mnie widok, jaki ostatni raz widziałem bardzo dawno temu. Zaparkowane kilkanaście wagonów z węglem. Myślałem, że już dawno transport drogowy wyparł kolejowy z opałem w nasze okolice. A tu takie dziwo.
I druga ciekawostka, nie było żadnej ochrony pilnującej tego cennego kruszcu 😆

Na giełdach od 10 dni cena koksującego stabilna na poziomie zbliżonym do tego z początku  sierpnia, ale w ofercie polskich spekulantów ciągle na październikowej górce. Niech sobie zupy z niego nagotują.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem takiego maila. Może węgiel dostępny, ale cena za bardzo zachęcająca nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, więcej takich zniechęconych jak Wy w tym roku i w końcu dotrze do nich, że albo plajta, albo powrót do normalnych narzutów. 

Wygląda na to, że w tym sezonie PGG wygrało internety. 

Mistrzowskie zagranie z tą umową z pocztexem. Kasę mają z góry, nikt im nie sapie w okienku i to wszystko za cenę detaliczną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pazerni na tych składach chcą 600 zł na tonie zarabiać - pięknie się zmówili i trzymają cene  - oby zostali z tym węglem do przyszłego roku i na wiosnę po kosztach puszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@derTak się akurat składa że kupiłem 2T węgla z Sibugola. Ogień+Ultra kosztował mnie 1900 a teraz ten zestaw kosztuje 2800. Wtedy żałowałem że nie kupiłem wcześniej, bo przepłaciłem 150pln. A teraz to wychodzi na to, że oszczędziłem 900. Mam też Pieklorza z PGG, którego dokupiłem pod koniec września. Technicznie szacuję zapas ekogroszku na jakiś rok. No chyba że będzie jakaś bardzo specjalna zima, ale wtedy ceny węgla to w kosmos poszybują.

@berthold61 A co to ma do dostępności ekogroszku w pgg. Czy on będzie się nazywał ekogroszek, czy groszek III to mi to powiewa. Ważne żeby był dostępny od ręki po rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc po numerze zamówienia to około tysiąc zamówień w tydzień pgg ogarnia, czy to dużo czy mało to niech się znawcy wypowiedzą 😛

Generalnie tylko cieszyć się, że w tych trudnych czasach kasa w PL zostaje. Rusek pewnie też nie traci bo chińczykowi sprzedaje. Zobaczymy jak rynek będzie się zachowywał po kryzysie energetycznym i jakie ceny wtedy PGG będzie ustalać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.