Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.10.2021 o 11:09, der napisał:

"Wczoraj z ciekawości sprawdziłem, opał dostępny był niecałą minutę około 7.00 i tyle samo około 13.30. I to tylko Karlik. Na wysyłkę, bo ten na worki zwykle wisi dłużej."

Czyli w ogóle się pojawia ? Myślałem, że w ogóle go nie ma w ofercie od dłuższego czasu. Daj znać jak się pojawi 🙂

------------------------------

Edycja: Od administratora - podsumowanie najważniejszych informacji:

Cytat

Koszt transportu: 130 zł/tonę

Tutaj dyskusja o DOSTĘPNOŚCI towaru w sklepie PGG. O jakości dyskusja tutaj.

Podsumowanie: koszt transportu 130 zł za tonę, towar dodawany w dni robocze (raportowane są pojedyncze przypadki zakupu w sobotę).

Jeżeli chcesz o coś zapytać najpierw sprawdź czy nie było już o tym wpisując zapytanie tutaj: Wyszukiwarka w temacie

Linki do informacji o: upoważnienie upoważnienie 2 koszt dostawy

Proszę pisać wyłącznie na temat. Jeżeli chcesz potwierdzić czyjąś wypowiedź (np. że towar był o danej godzinie) nie pisz kolejnego posta tylko zagłosuj na istniejącego z opcją "Zgadzam się".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale on jest, tylko że na krótko, bardzo krótko bo towar reglamentowany i w dodatku nie zawsze o tej samej godzinie. Byłby zapewne dłużej, gdyby nie to, że obecnie w hurcie i detalu jest po tyle samo, a te w ofercie po 1200-1300 na olx z kosmosu się nie biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Arnonim napisał:

Czyli w ogóle się pojawia ? Myślałem, że w ogóle go nie ma w ofercie od dłuższego czasu. Daj znać jak się pojawi 🙂

Żeby kupić Karlika z PGG trzeba być przed siódmą zalogowanym na PGG i F5 rytmicznie jak gra na pianinie rock and rolla. Zdolności muzyczne wskazane. Jak się objawi i się zdąży dodać do kosza to szybko wszystko poklikać i do kasy. Jak się zapłaci co trwa z minutę i wejdzie ponownie na stronę to już tam tylko wiatr hula. Pisałem wcześniej trzeba być rannym ptaszkiem i zwinność wykazywać jak przy łapaniu pcheł 🙂

Temat też się zrobił monotonny i na jakiś czas (mam taką nadzieję) zdezaktualizowany. Do wyboru był niedawno jeszcze Pieklorz i Karkik. Pozostał na placu boju Karlik bo Pieklorz się już nie pojawia. Grochu po 1500 nikt tu raczej nie poleci......  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba sport rzeczywiście 🙂  albo nadzieja, że wyłapię tę tonę pieklorza dla porównania z karlikiem, z czystej ciekawości.

Dziś był karlik dostępny całą minutę o 7:08. Strona z powodzeniem się odświeżyła kilkukrotnie, więc zdążyłbyś. Ja karlika jak na razie więcej nie biorę, mam jeszcze ponad 2,5 tony.
Pieklorz nie pojawił się dziś z rana wcale. Albo pojawił się na taki ułamek sekundy, że strona mi nawet nie wyświetliła 🙂
Dziwne było dziś to, że nie pojawił się wcale karlik z odbiorem własnym. Zwykle ten wisiał najdłużej. Być może pojawił się na równie krótko? Na olx jest sporo ofert w cenie 1200-1300 ze śląska. Czyżby miejscowi uruchomili jakieś automaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Dostępność opału z PGG

Ciekawe godziny dostępności się pojawiają, wygląda na to, że popyt maleje, skoro już nie dwa tygodnie, a w trzeci dzień po zamówieniu potrafi dojść (jak u mnie) i dostępny staje się w trakcie.

Być może niedługo sytuacja znormalnieje.

Z jednej strony handlarze się zapchają towarem. A z drugiej klienci świadomi, że da się kupić jeszcze samodzielnie w normalnej cenie kupią tyle ile potrzebują i zastopują, nie dając przy okazji zarobić spekulantom zbierającym zamówienia "na zapas".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wczoraj kupiony dzisiaj wysłany więc szybciej niż ostatnio. Listopad jeszcze może być zwariowany. Ludzie się jeszcze nie okupili. Ale później będzie raczej normalniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką wizję artystyczną całej sytuacji. Taki landszafcik. Duża polana pośród lasu. W koło polany ustawione ambony. Na ambonach właściciele kotłów węglowych z lunetami i klawiaturami swoich komputerów naciskający F5. Z lasu na polanę wychodzą dwa worki Karlika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2021-10-21 do 2021-10-28 numer zamówienia zwiększył się o 1231. To jest 8 dni w tym 6 roboczych. 1231 / 6 ~ 205. Przyjmując tylko tonę na jedno zamówienie to 205 ton w 6 dni, ale handlarze klikają max czyli pewnie po 5 ton więc tak mało tego nie jest jeśli nawet średnia wyjdzie ze 2-3 tony na jedno zamówienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie czegoś tu nie czaję. Ludzie piszą, że nie da się kupić nawet jak czatują od 7 rano przy komputerze. Ostatnio kupiłem tonę dla brata, przed chwilą dla wujka, który mieszka po sąsiedzku. Karlik pojawił się o 7:01. O 7:03 miałem wszystko ogarnięte i zapłacone. Szybka akcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona może być również obciążona. Ruch im się zwiększył to raz. Dwa każdy co moment odświeża stronę co powoduje dodatkowe obciążenie serwerów. 

Sam jak zamawiałem to zauważyłem zmulenie serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano zerknąłem na sklep PGG i rzeczywiście strona bardzo wolno się odświeżała. Widać, że dużo osób polowało na ten węgiel i serwer miał spowolnione ruchy. Po 7:10 chodziła już normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61 sam chciałbym mieć takie łącze 🙂

a odnośnie zamulenia serwera, przecież to naturalne że jak wszyscy czatują o 7 i próbują kupić to tak jest co nie zmienia faktu że jednym się udaje innym nie, no co mogę koledze poradzić szybciej klikać i używać skrótu F5 do odświeżania przeglądarki i jak danego dnia się nie uda to następnego próbować, a nuż będzie mniej ludzi. Jak mawiał pan Słodowy "nie ma ludzi zdolnych i niezdolnych, są tylko ludzie cierpliwi i niecierpliwi"

 

albo same automaty już kupują na stronie pgg, ciekawi mnie skąd ta firma ma 999 palet 

https://allegro.pl/oferta/wegiel-ekogroszek-karlik-26-28mj-worki-20kg-11377887559

może trzeba napisać do pgg niech wprowadzą w sklepie rozwiązania zapobiegające automatom, to w sumie standard w dzisiejszych czasach pewnie Marcin by im klepnął coś takiego w godzinę 😛 jeśli więcej takich maili dostanie pgg to może szybciej to zrobią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGG ma w trąbie kto kupi. Dostali prykaz odgórny że ma być reglamentacja to jest. Dzięki temu zamówienia są realizowane na bieżąco i produkcja z nimi nadąża.

I ja blokowałem dziś sklepowy serwer z samej ciekawości, odświeżając od 6:59 do 7:04 raz na pół minuty z telefonu, w łóżku leniwie ziewając. Ale już więcej nie będę, obiecuję 🙂

Dziś rano dostępność Karlika była przez minutę od 7:03 do 7:04  🙂

@berthold61

Nie bądź zachłanny, bo może tu jest problem. Dwie palety taniej niż jedna nie wyjdą. A w trakcie realizacji być może priorytetowo traktuje drobnicę, bo łatwo zweryfikować z wirtualnym magazynem.

Ja swoje 4 tony zamawiałem pojedynczo. Każdy karlik przechodził bez zająknięcia. Tylko pieklorza mi wyrzucało w trakcie. Teraz tego nie ma już wcale, więc dokupiłem przedwczoraj przy obiedzie (o czym pisałem w innym wątku) ostatnią tonę Karlika, otrzymując fakturę wczoraj a dziś potwierdzenie realizacji wysyłki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Teraz o 11-tej się pokazał i zanim klikłem że dowód i pesel i po ptokach , tam jakieś durnie robią tzn programiści bo jak zrozumieć że kupisz a nie możesz zapłacić , dla mnie samo zaznaczenie towaru powinno blokować innym , dam sobie spokój a czas poświęcę lepiej na zbieranie gratów i wiedzy do PC bo sensu wielkiego już nie widzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może internet masz szybki, ale ręce za wolne 😄

Po założeniu konta nie klikasz żadnego pesela ani dowodu, tylko wybierasz rodzaj akcyzy i formę dostawy, następnie sposób zapłaty i wio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.