Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sklep PGG


daromega

Sklep PGG - dostępność opału  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wszelkie tematy odnośnie opału w PGG mają być moderowane ?.



Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się. Forum jak sama nazwa wskazuje służy do dyskusji i rozmów w szerokim gronie osób zainteresowanych tematem. Nie rozumiem powodu moderowania tego wątku. Jeśli chodzi o jakieś przeszkody techniczne to można to jakoś przeboleć ale jeśli tylko dlatego, że Admin ma takie "widzi mi się" to zwykła cenzura, która spowoduje jedynie to co zawsze- odpływ zainteresowanych na kanały gdzie się tego nie robi. Zwykłe prawo podaży i popytu...

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, zimnyMM napisał:

Zgadzam się.

To czemu na tak zagłosowałeś. To tak jak w cyrku na wiejskiej. Reasumpcja potrzebna 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem raz, również informacyjnie, nie złośliwie.

Jak zauważył kolega @zimnyMM forum służy do dyskusji. W związku z tym wątkiem nastąpiło chyba pewne nieporozumienie. Otóż temat o dostępności opału nie jest dyskusją. Jest "protezą" służącą do uzyskania funkcjonalności powiadomień o dostępności opału w niezależnym od nas sklepie. Takiej funkcjonalności nie ma nawet rzeczowy sklep - nie wiem dlaczego uważacie za oczywisty obowiązek, żeby forum taką funkcjonalność świadczyło.

Początkowo nie było z tym problemu, bo wątek był dość merytoryczny i mało ludzi go śledziło. Natomiast wiele się zmieniło gdy liczba jego uczestników znacząco wzrosła. Wiele osób zarejestrowało się tylko dla tego wątku. Bywały momenty, że nagle powstawało w ciągu godziny 50 odpowiedzi (z czego niewielki procent rzeczowych). To daje 10.000 maili do wysłania w bardzo krótkim czasie. Takie ilości powodują opóźnienia w wysyłaniu innych maili z serwera (nie tylko dotyczących forum) oraz ryzyko jakichś blokad tymczasowych lub stałych.

Druga sprawa to zdecydowanie przekraczająca statystyczną średnią ilość pretensji (niejednokrotnie połączonych z naprawdę parszywymi obelgami), które otrzymałem w związku z tym wątkiem. Z jakiegoś powodu temat przyciąga statystycznie dużo osób uważających, że zasady forum ich nie dotyczą, często nie są w stanie przeczytać nawet kilku postów wstecz czy zasad umieszczonych w ramce, po prostu wchodzą i piszą co chcą i gdzie chcą. A na próby zwrócenia uwagi piszą, że zły admin (dla przykładu 2 osoby napisały że "poj**any" - no jak miło, że wygwiazdkowane) cenzuruje forum. Rozumiem napiętą sytuację związaną z cenami opału ale nie usprawiedliwia to takich zachowań. Nie jestem "chłopcem do bicia", na którym można się wyżyć bo nie kupiło się opału.

Próbowałem szukać rozwiązania, jednak takowego nie widzę. Pretensje otrzymuję zarówno za "syf" jak i za próbę utrzymania w wątku porządku. Jedni chcą wykorzystywać popularność wątku dyskutując o innych tematach, inni chcieliby uzyskiwać tylko wyselekcjonowane informacje, że opał jest. Nie jestem w stanie tego pogodzić.

Podsumowując: Jedyną decyzją jaką obecnie rozważam jest całkowite zamknięcie tego typu dyskusji. Forum nie prowadzi usługi wysyłania powiadomień o zewnętrznych zdarzeniach i nie planujemy uruchomienia takowej kosztem normalnej funkcjonalności forum. Osoby zainteresowane otrzymywaniem natychmiastowych powiadomień o dostępności opału powinny raczej poszukać w innych miejscach (być może są jakieś wyspecjalizowane serwisy do tego). Może jakaś petycja do sklepu PGG. Może jakiś system mailingowy. Trudno mi powiedzieć. Jeżeli ktoś coś takiego skonstruuje nie ma problemu z zamieszczeniem tutaj informacji.

  • Zgadzam się 2
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jie chodzi o to żeby temat nie był moderowany. Tylko żeby było tak jak wcześniej. 

Po co ma być kilka tych samych wpisów z godziną dostępności węgla. Wiadomo kto pierwszy napisze, a resztę usuwać żeby nie zaśmiecać tematu.

Wiadomo że moderator nie jest robotem i nie siedzi 24h na forum żeby od razu moderować i wrzucać wszystkie posty forumowiczów.

Dzisiaj dopiero po 8 był wstawiony post przez moderatora, że węgiel był dostępny o 6:51 a tak to nie może wyglądać. Info musi być od razu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że nie będzie już potrzeby info o dostępności. Bo na głównej dali informację:
Produkty w sklepie są wystawiane pomiędzy godziną 18.00-19.00
jeżeli tak - to opał rozejdzie się w jednym rzucie np. o 18:30 i nie trzeba będzie 4x dziennie wrzucać info o dostępności...

  • Przydało się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sirocco napisał:

Produkty w sklepie są wystawiane pomiędzy godziną 18.00-19.00

W takim razie można to wszystko pousuwać odnośnie PGG bo i tak niczego nie wnosi. A jak się zmieni to będzie czas myśleć co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat w sumie w kosz, popieram moderatora, bo na co komu wiedza, że taki, a taki węgiel był o tej godzinie. Zasady w sklepie się zmieniają, pojawiła się capchta więc poprzednie porady o d... rozbić. 

Zresztą temat rozciągał się do wątku "nie do ogarnięcia" z racji ilości postów.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się akurat temat przydał w poprzedniej i aktualnej formie. Dzięki informacjom w nim zawartym można było sobie cos oszacować i mniej więcej moje szacunki się zgadzały. Dzięki temu zakupiłem węgiel.

Przy aktualnych zmianach tematy już mają średnią racje bytu. Można zostawić lub zrobić nowy temat z luźną rozmową na temat PGG. Może jest opcja na forum na wyłączenia subskrypcji na dany temat i problem maili się rozwiąże. A jak ktoś ubliża adminowi to ban jak nie potrafi się zachować.

Pewnie i tak za jakiś czas PGG znowu coś zmieni. Stawiam że i tak pewnie strona będzie leżała między 18:00 a 19:00.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był dobry, tylko nie można było w nim porządku utrzymać. Na dodatek zaczęli się pojawiać zawodnicy, którzy siali dezinformację. Wiecie, tacy dla których było to pewnie pierwszy i ostatni post dopiero co założonym koncie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro jest ten temat otwarty to niech będzie. Przynajmniej napisze co o tym myślę. I proszę tego tematu nie wywalać. Niech czytają, i niech wiedzą co ludzie o tym myślą. Może (marna nadzieja) się ogarną. Zrobić coś tak beznadziejnego to tylko chyba u nas potrafią.

Jak można wpuścić całą Polskę na 30 minut drzwiami szerokości nitki ?. Który orzeł to wymyślił ?. Ma dobry ubaw teraz ?. No to na zdrowie.

No nie mam słów. Co nie zrobią to spierdzielą to jeszcze bardziej niż było. I tak za każdym razem gorzej i gorzej i w końcu dno. Weźcie się w tym PGG ogarnijcie. Ludzie to nie bydło jak świnie na spędzie, żeby tak z nimi postępować. Nie macie furtki żeby to sprzedawać na raz A NIE MACIE to zróbcie jak było po trochu. Czuję się jak w państwie 3 świata z tym PGG. Dramat to jest słowo któremu właśnie ubliżam porównując je do PGG. 

Edytowane przez daromega
  • Zgadzam się 2
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wątek ma pozostać otwarty proponuję tutaj rzeczową dyskusję.

Zacznę od swojej opinii na temat tego stanu rzeczy tego stanu rzeczy. Sklep ma narzucone ceny w sposób nie do końca powiązany z zasadami rynkowymi (patrz dotacje państwowe itp). Ceny są niskie = dużo kupujących. Towaru jest mało = niska dostępność.

Problem nie wydaje się leżeć po stronie skryptu sklepu. Wg mnie informatycy tam robią co mogą. Ale niewiele mogą. Nasze forum także ledwo wydala jak 500 czy w porywach 1000 osób śledzi wątek o dostępności. Sądzę, że tam mają klientów wielokrotnie więcej i to bardziej "agresywnie" odświeżających.

Gdyby to był fizyczny budynek tak samo dopchałoby się tylko kilku najsilniejszych/najsprytniejszych.Oczywiście zgoda, że nie są to sami prywatni odbiorcy a także tzw "spekulanci". Jak dla mnie jest to nieuchronny skutek tej polityki cenowo/podażowej PGG. Natomiast nie wydaje mi się, że jest to w tej sytuacji kluczowy czynnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @marcin, ale czy nie wydaje Ci się dziwne, że z opcji gdzie sklep był oblegany cały dzień, ale można było coś kupić zrobili godzinne okienko z myślą ulepszenia sprzedaży i nikt tam nie wpadł na to że serwer im nie wyrobi już całkowicie. Jakoś mi się w to wierzyć nie chce, że ktoś miał na celu ulepszenie.

Dziś przesiedziałem godzinę odświeżając stronę, większość tego czasu strona leżała.

Nie wydaje mi się, że jest to przypadkowe zdarzenie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam jakiejś nieprzypadkowości nie szukał. Wg mnie nie mają celu w utrudnianiu zakupów.

Przypuszczam także, że skrócenie okresu "wydawania" towaru nie wpłynęło na obciążenie sklepu w jakiś kluczowy sposób. Dlaczego - myślę, że to ci sami ludzie oblegali sklep przez cały dzień używając różnych automatów. Teraz robią to  przez godzinę. Plus może faktycznie jakiś procent osób po powrocie z pracy. Sklep zabijają automaty, które "klikają" co 5 sekund czy nawet częściej. Żeby wytrzymać 1000 (a może i więcej) takich automatów trzeba naprawdę dobrej infrastruktury. A tylko na naszym forum w godzinach od 18-19 było jakieś 1300 osób na tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin jeśli ktoś przez xxx czasu (dni tygodni) ślęczy, doda w końcu do koszyka, po iluś kolejnych dniach dotrze do kasy i nie potrafią wczytać danych, a jak się po kilku/nastu minutach wczytają to towar niedostępny i od nowa polska ludowa to coś jest nie tak prawda ?. Nie ważne co jest, co oferują, za ile oferują, ilu jest chętnych etc. Niech się ogarną na ten poziom, że skoro dobiłem do kasy wyciągam portfel to płacę i spadam, a nie dostaje kopa i wpadam na koniec sklepu i dobijam się kolejny miesiąc. Klikaj sobie baranie dalej tydzień, miesiąc, rok..... Nic nikogo nie obchodzi. Walą to po prostu. Czuję się jak jakiś śmieć, odpad, najgorsze guano. I trzeba to mówić głośno i otwarcie, to może ktoś to zobaczy, i dotrze do łepetyny co o nich myślą ludzie. 

Niech popatrzą jak Polacy Ukraińców potraktowali. Niech wezmą z tego przykład jak się drugiego człowieka traktuje.

Nie jesteśmy bydłem i nie powinniśmy tak być traktowani. Po raz trzeci doszedłem w przeciągu miesiąca do kasy i po raz trzeci brak towaru przy płatności dostałem kopa w jaja bo ich zasrana strona nie potrafi wczytać tego czy tamtego. Wybacz ale są pewne granice wytrzymałości i właśnie ostatnim ruchem 18-19 zwyczajnie mnie zirytowali do białego bo już tam nic nie idzie zrobić. Totalne dno.

A poprawić to można jak napisałem tylko trzeba chcieć. Kasa jest kasa płacę i spadam. Nikt mnie w Biedronce przy kasie nie wywala na sklep. To w zasadzie wystarczy. Resztę ludzie doklikają jakoś. Ale nie miesiącami.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że jak do jednej biedronki w której jest 100 sztuk jakiegoś towaru wpadnie 1000 osób to 900 nie kupi. Jakkolwiek by to zorganizować.

Akurat analogia z kasy w sklepie fizycznym i internetowym nietrafiona. Miałem styczność z kilkoma sklepami i w żadnym z nich towar nie był blokowany w momencie dodania do koszka. Może jakieś są, ale jak widać nie PGG.

Niech to nie wygląda na obronę sklepu - po prostu bazując na własnej wiedzy staram się realistycznie ocenić. Wiem, że nie mam tych emocji związanych z zakupem (chociaż dziś dostałem fakturę za gaz i też mi niewesoło 😉 BTW w PGNiG z kolei mają nadmiar zasobów. Dostałem 4 identyczne maile z powiadomieniem o wystawieniu tej faktury).

Powodzenia na przyszłość życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, marcin napisał:

Zacznę od swojej opinii na temat tego stanu rzeczy tego stanu rzeczy. Sklep ma narzucone ceny w sposób nie do końca powiązany z zasadami rynkowymi (patrz dotacje państwowe itp). Ceny są niskie = dużo kupujących. Towaru jest mało = niska dostępność.

Więc wyobraźmy sobie te ceny rynkowe dla elektrowni, ciepłowni, szkół, szpitali itd. & Jeśli problemem jest "bicie piany" i związane z tym wysyłanie maili do obserwujących temat, może wyjściem byłoby zablokowanie tej opcji dla wybranego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tych 100 co ma w koszyku zapłaci i kupi. Skoro jest taka sytuacja napisałem co można zrobić. Już bym nie klikał i nie zamulał. Niech inni też się dobiją. Można zrobić to tak, że towar w koszu jest zdjęty ze stanu i basta. Idę do kasy płace i tyle. A nie wirtualne coś mam i zabawa nie wiem w co dniami tygodniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Oldek napisał:

...może wyjściem byłoby zablokowanie tej opcji dla wybranego wątku.

No ale właśnie o to chodzi jego uczestnikom. Więc też "temat byłby bez sensu". A drugim efektem byłoby zabicie forum, gdy te 1400 (na razie) chętnych osób zacznie co 5 sekund odświeżać ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinale co byś zrobił Ty jesli Twoje forum nagle stało by się tak popularne i non stop przesiadywałoby tu przypuśćmy po 5k ludzi. Wszystko ładnie, pięknie, atmosfera ok, ale serwer lapie lagi i wysiada. Nie zrobiłbyś jakiegoś upgradu? Pytanie czysto hipoteczne, zakładając że masz na to pieniądze.

Pgg walczylo wg mnie dobrze, ale ten ruch co zrobili to jest strzał w kolano i pysk kupujacych.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGG chwaliło się niedawno inteligentnym "robotem", który w miarę dostępności towaru na magazynie miał uzupełniać asortyment w sklepie. Czyli pieniądze wyrzucone w błoto, skoro wygląda to tak jakby ktoś w ciągu 30 minut 2 razy ręcznie dodawał węgiel do sklepu.

3 minuty temu, daromega napisał:

Można zrobić to tak, że towar w koszu jest zdjęty ze stanu i basta. Idę do kasy płace i tyle.

@daromega gdyby tak zrobili to byś tu dramatyzował, że po przejściu do koszyka wyskakuje Ci "brak towaru".

 

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, h3nio napisał:

 

@daromega gdyby tak zrobili to byś tu dramatyzował, że po przejściu do koszyka wyskakuje Ci "brak towaru".

 

Ale w końcu kiedyś bym dodał. A jak bym dodał to bym kupił i tyle. Ja swoje napisałem co o tym myślę i jakie jest moje zdanie na temat tej sytuacji. Teraz to jest ciuciubabka z wirtualnym towarem. Marnowanie czasu i nerw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.