Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sklep PGG


daromega

Sklep PGG - dostępność opału  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wszelkie tematy odnośnie opału w PGG mają być moderowane ?.



Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując to strona leżała już od 17:50 albo i ciut wcześniej. Około 18:10 pojawiło się kilka pozycji o czym się dowiedziałem jak mi wreszcie załadowało koszyk. Niestety koszyk nie zaciągał danych transportowych, jak po jakichś 10 minutach łaskawie je zaciągnął to po przejściu do kasy, co nie było też takie proste towaru już nie było. Potem strona działała w kratkę i od 18:30 już nic nie rzucili.

Co najlepsze to teraz zauważyłem, że nawet peselu mi nie wczytało w kasie, więc kolejnych kilka cennych sekund by się straciło.

 

Tu ewidentnie rzucają wszystko około 18 i niech się dzieje wola nieba.

A te całe 5T luzem to też chyba jakaś propaganda...

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2022 o 09:05, daromega napisał:

Piszę to informacyjnie zupełnie nie złośliwie. Popatrzmy na serduszka 14 do 5. Ten temat moderowany nie żyje. Jeśli tak bardzo przeszkadza Adminowi aktywność, wymyśl coś innego. Taki np. dniowy temat. Dzisiaj pojawia się, ludzie dyskutują, jutro rano albo na fajrant wywalasz i powstaje nowy temat z nową datą na kolejny dzień dostępności. Tak jak jest, jest źle. Węgiel i jego dostępność w PGG, to teraz zagadnienie dla wielu być albo nie być, i Twoja decyzja są słaba. Jeśli nie wierzysz w to co napisałem i serduszka też nie przekonują, popatrzmy na tą ankietę.

W pełni się zgadzam. Wybiórczo wybierany posty przez moderatora mimo że podobne nie są udostępniane albo czekają na moderowanie. Ja tak przynajmniej mam

5 minut temu, lriuqs napisał:

Podsumowując to strona leżała już od 17:50 albo i ciut wcześniej. Około 18:10 pojawiło się kilka pozycji o czym się dowiedziałem jak mi wreszcie załadowało koszyk. Niestety koszyk nie zaciągał danych transportowych, jak po jakichś 10 minutach łaskawie je zaciągnął to po przejściu do kasy, co nie było też takie proste towaru już nie było. Potem strona działała w kratkę i od 18:30 już nic nie rzucili.

Co najlepsze to teraz zauważyłem, że nawet peselu mi nie wczytało w kasie, więc kolejnych kilka cennych sekund by się straciło.

 

Tu ewidentnie rzucają wszystko około 18 i niech się dzieje wola nieba.

A te całe 5T luzem to też chyba jakaś propaganda...

Zgadzam się. Odnośnie luzem eko to realizacja zgodnie z regulaminem do 90 dni. Pomijając fakt że ja z cetrslnej Polski i tak takiej formy nie zamówię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@digi

Widać w koszyku bo puszcza do kasy. A tak masz tylko info że niedostępny.

 

Garść moich przemyśleń na dzisiaj. Nerwy i czas stracony nad tym sklepem w obecnej sytuacji to jest porażka. Nie jest to warte zachodu. Ja chciałem dokupić dwie tony i zamknąć kolejny sezon z górką. W tym sezonie spaliłem 2.5 tony i za wiele więcej już nie spalę. Mam drugie tyle na paletach i nowy kocioł który spala duuuuużo mniej od kopciucha. Luzuję stringi i mam na to od dzisiaj wywalone. Będzie to dokupię kiedyś tam. Nie będzie, to dokupię z tonę lokalnie za ile tam będzie i kolejny sezon opękam. A co dalej to najstarsi górale nie wiedza. I to tyle przygody z PGG z mojej strony w takim stanie jak jest obecnie. Jeśli tam wejdę za miesiąc / dwa / trzy i będzie wisiało kupię. Jeśli nie to nie. Ślęczeć już przy tym nie będę i idioty z siebie robił, żeby ktoś po drugiej stronie miał z tego ubaw. I to tyle.

Edytowane przez daromega
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś węgiel luzem ( pakiet 5ton ) z kopalni "Marcel".

https://nettg.pl/gornictwo/185463/pgg-rozszerza-internetowa-oferte-sprzedazy-wegla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papka marketingowa. Ja tego węgla luzem to na oczy przez te 2 dni sprzedaży nie widziałem. Takie mydlenie oczu moim zdaniem. Zapewne dla większości kowalskich bardziej liczy się węgiel w worku i z dostawą, a nie jeszcze jakieś kombinowanie i szukanie transportu.

Lepiej niech strona im wysiądzie na godzinę dziennie niż niech będą problemy cały dzień. Rzucą, potem godzina bitwy jak o crooksy w Lidlu i jest spokój - najprostsze rozwiązanie.

30 tyś. chętnych jest dziś, za jakiś czas pewnie ilość wzrośnie bo więcej ludzi się o tym dowie.

 

Nie lubię takiego robienia wielkiego "WOW" z czegoś co tak na prawdę jest dnem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym luzem to czysty PRL bis.

Już to widzę jak przyjeżdża wanna 25 ton i temu trochę usypie, tamtemu trochę i może dla ostatniego coś zostanie. I gdzie to wysypie ?. Gdzie tym wjedzie ?. Może na środku ulicy ?. To jest dobre JEDYNIE dla kogoś kto mieszka koło kopalni, wynajmie 5 tonowy transport, sobie przywiezie i ma gdzie to wsypać (łopatologia). Ale nie tak jak sobie założyli.

Poza tym przy obecnych cenach diesla już widzę ten transport z Gdańska czy innego odległego miasta. Jak dodamy do tego łopatologię i workowanie to 19 wiek.

Jeszcze trzeba do tego silnych i głupich znaleźć. Mało kto ma dzisiaj miejsce na składowanie luzem bo nie było to przewidziane na żadnym etapie budowy. Jedynie wieś i stare chałupy. Jednym zdaniem syf, malaria, korniki.

20-25 lat temu jeździli ze śląska handlowcy (tzw. wozaki) starymi trupami Jelczami i mieli takie boxy porobione na pace po kilka ton. Wyglądali jak kominiarze w czasach komuny. Czarne jak diabły. I to ludziom sprzedawali i wsypywali nawet, bo tam było ze dwóch roboli poza kierowcą.

Teraz to jest Europa i inne przepisy. Alu wanna która musi jeździć z przykryciem i tego nie podzieli bo jak ?. Więc jak tą wannę pod 5 domami rozładować ?. Wagą kuchenną ?. Jak to poworkować ewentualnie ?. Kto ma to zrobić gdzie i kiedy ? Pod domem na ulicy ?. Do takich tematów są na składach specjalne silosy i tam powoli wożą ostrówkiem, po trochu (tonie) wsypują i to workują. To jest tak nierealny i porąbany pomysł jakiego dawno nie słyszałem.

Edytowane przez daromega
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrożało paliwo to i transport, pewnie poczta polska chce teraz więcej za transport więc kombinują. Fakt ten luzem eko to tragedia bo ktoś się skrzyknie ktoś pojedzie i przywiezie ale co po tym. Mogli by zostawić worki do odbioru osobistego to byłoby jakieś wyjście przy tych 5t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o koszt transportu, jeśli PP chciało by więcej to co za problem zwiększyć cenę dla klienta indywidualnego.

PGG raczej ma niezły obrót towarem, a poczta podpisuje umowy na rok ze stałą stawką. Bardziej już bym się skłonił do tego, że nie ma kierowców którzy mogą odbierać towar (chodzi mi o auta ciężarowe 24T). Raczej takie przyjeżdżają tam na załadunki, inna opcja byłaby po prostu nieekonomiczna. Kolejna sprawa jest taka, że pewnie część przewoźników wstrzymało swoją działalność przez zmiany cen paliw. Też im się nie opłaca brać fracht i tracić na benzynie, która się zmienia co chwilę. Idą na przeczekanie.

Teraz sytuacja z ceną paliwa się trochę stabilizuje.

 

Ja tam bardziej doszukiwałbym się jakiegoś drugiego dna typu, przez brak ruskiego węgla większość jest kierowana do elektrowni z polskich kopalni, może jakiś nakaz dostali (rączka rączkę myje). Rzucanie jakichś ochłapów dla klienta indywidualnego w postaci 50T na dzień i mydlenie oczu dużą popularnością i wprowadzanie durnych zmian takie jak ta z węglem dostępnym przez 1 godzinę dziennie. Ale to tylko takie moje teorie spiskowe 😄.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lriuqs napisał:

wprowadzanie durnych zmian takie jak ta z węglem dostępnym przez 1 godzinę dziennie.

Proszę Ciebie ........... 🙂 Ja by węgiel był dostępny godzinę dziennie to byśmy byli nim zasypani pod kalenice. Więcej powiem. Wisiał by cały asortyment na sklepie i by się prosili żeby go kupować........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiacie mnie swoimi teoriami spiskowymi! 

Sprawa jest prosta i banalna, sprzedaż towaru między godziną 18, a 19 wygenerowała bardzo duży ruch w tym czasie i po prostu serwer (być może z przysłowiowego ziemniaka), nie jest w stanie odpowiadać na zapytania.

Pomysł był dobry, tylko sprzęt nie podołał wyzwaniu postawionemu przez kupujących. 

Poczta Polska, czy spisek Chin, oraz wojna na Ukrainie nie ma z tą dostępnością nic wspólnego 🤣

 

PS Jeżeli kogoś ta sytuacja frustruję, proponuję nie próbować, bo "zdrowie droższe od pieniędzy"

Można kupić w sieci eko za jakieś 1600zł.

Ja traktuję to jako rozrywkę, nie frustruje mnie to, bo gdyby miało, dawno bym już nie próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzem był w piątek ja kupiłem 5 ton i kolega też kupił 5 ton karlika, numery zamówień to róznica około 80, licząc że ja nie kupiłem od razu to myślę że mogło być około 100 parti po 5 ton karlika a dostępny był też pieklorz, teraz na sklepie jest konserwa więc pewnie dodają tego Marcela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z Tobą zgodzę.

To, że serwer nie wyrabia to jest oczywiste, ale ich serwer nie wyrabiał już wcześniej. Już w grudniu kiedy pierwszy raz kupowałem były problemy, ale poszło jakoś sprawnie. Coś tam poprawiali, raz lepiej, raz gorzej ale działało jakoś.

 

13 minut temu, o6483256 napisał:

Pomysł był dobry, tylko sprzęt nie podołał wyzwaniu postawionemu przez kupujących.

Zgadzam się jak najbardziej, ale nie wierzę w to, że nikt z PGG nie ma na tyle wyobraźni aby wygenerować w swoim umyśle impuls z małym przepowiedzeniem przyszłości. Skoro serwer ma problemy w normalnej pracy przy obłożeniu dziennym X ludzi, ale rozłożonym w czasie na te 8 godzin bo nie wszyscy mogą siedzieć cały czas, to co miało się polepszyć o 18:00 kiedy Ci wszyscy z całego dnia wpadną na raz?

 

A teorii spiskowych nie bierz na poważnie ;).

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, o6483256 napisał:

po prostu serwer (być może z przysłowiowego ziemniaka), nie jest w stanie odpowiadać na zapytania.

Bo to biedna firma jest i nie stać ich na zakup czegoś co podoła 😈. To jest tak samo jak by dystrybutor na stacji paliw miał wąż fi 5mm do tankowania. Identycznie by było - kolejka 8 km.

Edytowane przez daromega
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mariusz87 napisał:

są dodane 3 nowe pozycje z kopalni Marcel groszek, orzech i kostka

Życzę powodzenia. RI 20-70🙃. Solo to będzie hardcore. Trzeba będzie mieszać z czymś słabym lub pelletem/zrębką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, daromega napisał:

Bo to biedna firma jest i nie stać ich na zakup czegoś co podoła 😈. To jest tak samo jak by dystrybutor na stacji paliw miał wąż fi 5mm do tankowania. Identycznie by było - kolejka 8 km.

To dlaczego tak jest nie analizuję, bo nie ma to sensu. Bez konkretnych danych nie ma sensu gdybać, ale możesz wysłać do nich zapytanie i może udzielą Ci odpowiedzi dlaczego tak jest. Potem podzielisz się z nami co za odpowiedź otrzymałeś, bo jęczeć to każdy potrafi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, o6483256 napisał:

możesz wysłać do nich zapytanie i może udzielą Ci odpowiedzi dlaczego tak jest. Potem podzielisz się z nami co za odpowiedź otrzymałeś, bo jęczeć to każdy potrafi!

Mnie to wisi od wczoraj. Mogą dla mnie na SDI to przepuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.